» »

S Pentiumom 4 670 @7,3GHz do novega rekorda v programu SuperPi

S Pentiumom 4 670 @7,3GHz do novega rekorda v programu SuperPi

X-Bit Labs - Japonski entuziast Memesama je navil Pentium 4 670 iz originalnih 3,8GHz na astronomskih 7,3GHz. Rekordno navit procesor je ležal v ASUS-ovi P5WD2 Premium matični plošči (Intel i955X), s pomnilniškimi moduli Corsair PC2-5400UL 512MB (z zakasnitvami CL4 3-3-4), pri čemer je FSB zvišal na 384MHz, napetost na procesorju na 1,86V in napetost spomina na 2,26V. Verjetno mi ni potrebno posebej poudarjati, da je za podvig uporabil hlajenje s tekočim dušikom.

S tako navitim (in začuda dovolj stabilnim) sistemom je za izračun enega milijona decimalnih mest števila pi porabil približno 17s, kar je trenutno svetovni rekord.

Za več podrobnosti odklikajte na X-bit labs ali na Japončev blog.

39 komentarjev

Dami ::

8-O
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Goldee ::

8-O 8-O
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Myth ::

In pol me sprasujejo zakaj imam raje Pentium kakor AMD... :D

odgovor je tukaj :P
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

jurre ::

8-O
to je pa pentium:D :D
edit: Mr|ce a si me prehitu za 1sekundo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

zbogi ::

tole je staroooooooooooooooooooooo

kopriwa ::

ja dejmo vsi kupt P4, vse potrebno za hlajenje s tekočim dušikom, dobro plato, ta hude rame, pa bomo mel vsi 7 Ghz:\

Dr_M ::

ena napaka v novici...

ni spomin, ampak pomnilnik.

samo v vednost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kar98k ::

a ni blo to ze na slo-tech?

Jaffa ::

Jaz tale SuperPI na roko prej zračunam. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

xenon74 ::

a 32M mu je ratalo nardit?
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

OwcA ::

@zbogorgon: ja celih 6 dni, ako bereš bloge v japonščini. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

simnov ::

ha ha men je trajalo 1 minuto in 10 s batron 2500+

zbogi ::

točno tale 17s rekord je bil na XS forumu objavljen natanko "08-31-2005, 05:38 PM"
cela tema z benchable 7ghz P4 670 se je pa začela 07-28-2005, 09:37 PM
14.8.2005 je bil objavljen Super Pi rezultat z 18.093
tak da je to STARO!

ricola78 ::

Samo je pa zanimivo kakšno hudo kartico uporablja :) ("VGA:ATI XPERT PCI 8M").

Da ja požre čim manj štroma sistemu najbrž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

Dami ::

In pol me sprasujejo zakaj imam raje Pentium kakor AMD...

Like i give a s*** na kok navijejo te pečke, še vedno rajs vzamem AMDja.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Nejc Pintar ::

men za 1mio decimalk na Athlon XP 2400+ 256mb no-name rama rab tocno 1min 4s
Lahko je biti prvi, če si edini!

urke710 ::

Tko, sej bo,... še malo pa bomo čez 10k MHz :)
d.i.g.

BladE_ ::

kako te decimalke racunas al kwa je to??? kako opravm test teh decimalk ? :D
Akcija - Reakcija

Looooooka ::

zeh itak da rajs vzamete amdja...sj je pol cenej a ne.
pa ne da namigujem da je to vas glavni motiv al pa karkol.

zbogi ::

trenutno price/performance je itak dothan.

Looooooka ::

oops i'm being rude again =).
ceprou me zanima ce je ta masina s kero se grejo tkole igrat po screenshotanju se kj uporabna.
se mi zdi skoda dnarja za take bedarije.ker je ze poseg in rezultat cisto neuporaben.al ma kdo doma cev z neomejenimi kolicinami dusika pa si lahka prvosc 24urno hlajenje.

zbogi ::

Bill Gates :D

Dr_M ::

trenutno price/performance je itak dothan.

to bo to ja.
venice je pa res. ce hoces dothana z istimi zmogljivostmi, mors kr lepo dat 2x vec dnarja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zbogi ::

sej sta bliz, sam ti ne upoštevaš overall.
dothan
plata (p4p) 30k, adapter 9k, proc 730 52k total 91k
venice 3000
Dfi ultra d 36k, proc 34k total 70k

dothan z zračnih hlajenjem na tej plati, navitje približno 2700mhz
venice z zračnim (pa opzimiziranimi rami) dones recimo 2600, pa že to je velik

dothan pri tej freq super pi cca 26s
venice cca 33s


sem bolj na oko rekel, lohk je kje kak kSIT več/manj, pa kaka sekunda več/manj.
če zračunaš povprečje cene/performance sta zlo bliz.
drugo je če greš gledat vodno, sam to je pa že dodaten strošek in pri dothanu ne pridobiš kej velik torej ni potreben.

Dr_M ::

ja ce gledas samo superpi, ce gledas pa use ostalo, pa dothan kr na1x ni vec tok hitrejsi.

sicer pa, zakaj pa ne gledas dfi nf4 infinity, ki stane 23.5k sit? vids, si pristranski.
razlika je se vedno ogromna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zbogi ::

pa vredi, bi lohk uzel navadno plato p4p ne delux, pa tle prišparam 10k. plus to, da se da komot dobit tako rabljeno plato za 15k.
pa dfi infinity niti podrazno ne boš tok zoptimizital ramov, torej super pi koj par sekund slabši, pa si spet na istem.

se mi zdi da sem kr približno točno povedal.

Dr_M ::

pa dfi infinity niti podrazno ne boš tok zoptimizital ramov, torej super pi koj par sekund slabši, pa si spet na istem.

ok zdej si pa ze rahlo pateticen. infinity ma zelo podobn OC bios kot lanparty, edina razlika je, da ma samo do 3.2V za rame.
in jest bi tuki raj govoru o novih stvareh, ne nekih rablenih jajcih.

in kaj za ku**c ti superpi pove sploh? kaj ti to pri uporabi compa sploh pomaga? popolnoma nic.

in jest vem, da sm zelo tocno povedu. :)

edit: no ampak kakorkoli ze, nic ne spremeni dejstva, da dothan nikol ne bo price/preformance. intel sploh nikol ne.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

xenon74 ::

povprečje Venice 3000+ je 2.648GHz dva na vodi ostali zrak (max je 2.8GHz, običajno 2.7GHz)
povprečje Dothan 730 je 2.659GHz dva na kaskadi (max je 2.95GHz, običajno 2,65GHz)

Aja pa večina Dothanov na zrak ne sfolga 32M do konca pri teh frekvencah. Za delo so ponavadi downclockani na 2.4GHz, za Venice pa tega podatka ni razvidnega.

vir: ocforums
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

zbogi ::

edina razlika je, da ma samo do 3.2V za rame.

in kaj sem jst rekel!!!

performace v super pi in performance v igrah sta zelo podobna, ne boš našel proca, ki je dober v igrah in ima slab super pi, plus to da dothan prov caruje v igrah.

xenon, ti pa kr ene bučke prodajaš. Vsi trije dothani v slo so pri 2650 prime stable na zraku!!!!, kok jih venicov je na zraku stable pri 2600, bolj mal. Jst sem namenoma dal podatke za zrak, ker venice tle puši. Vodno ne rabiš dat na dothana, ker nič ne pridobiš, oz zelo malo, če daš pa vodno na Venica prištej stroške, pa boš še na slabšem.

Dr_M, glede na tvoje izjave, lohk sam sklepam da nimaš pojma.

xenon74 ::

zbogorgon - bučke prodajaš kvečjemu ti s tem navijanjem kdo je boljši in podajaš podatke iz glave.
Ker si očitno prebutast za kakršnekoli normalne zaključke:

1.) zbogorgon iz glave ugiba da je OC Dothana 730 2.7GHz in Venice 2.6GHz če imaš res srečo.

2.) Mene kot radovedneža zanima če je res tako. zatorej odsurfam na ocforums.com pregledam bazo Zabeleženih OC-jev z vsemi podatki (Število obeh je slučajno enako):D

3.) Izračunam povprečni OC in maksimalni zabeležen ter omenim še, kakšno vrsto hlajenja je folk uporabljal.

4.) Podatke objavim v tej temi

5.) Poleg tega omenim, da večina Dothanov ni zmogla končati 32M Super Pi testa - o tem se pač pogovarjajo na forumu. Če nadaljujem s tem. Šli so tako daleč, da sedaj objavljajo OC rezultate za SuperPI za 32M in ne 1M. Pri Clock to clock je razlika med Dothanom in AMD64 je v tem testu 10% v prid Dothana.

Torej zaključek je:

Povprečen OC Dothana je 2.659GHz ( a nisi ti napisal da imajo vsi trije lastniki v slo tak OC) Max. zabeleženje 2.950GHz na doma narejeni kaskadi.

Povprečen OC Venice je 2.648GHz. Max zabeležen je 2.8GHz na vodnem.

OC Med Dothan 730 in Venice 3000+je torej primerljiv, kar pomeni:

-nimaš pojma
-Dr_M ima prav
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

zbogi ::

jst nimam pojma. Ti nimaš pojma, odsurfaš v eno tabelo in prepišeš ven podatke. Očitno se ti pa sanja ne kaj vse vpliva na rezultat super pi, realne vrednosti ki jih lahko en povprečen ocjer pričakuje od navijanja določenega proca, razlike med performancev v hlajenj ipd.

tam na tej strani pol očitno pojma nimajo. Na XS fura en dothana na 3ghz na zraku

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

tam so mel pa KASKADO pa niso prišl do tok. FFS. Jst sem ti povedal glede na podatkov v sloveniji. 3 dothani, vsi trije zrak 2650 stable.
Za venica sem uzel 2600 na zraku. Evo pa dam jajca beg če spraviš vse venice v slo na 2600 na zraku. Dej mal razmišli kaj pišeš, ne moreš kr prepisat enih rezultatov pa mislit da si postal vseved.


Zgornji link, najboljši venice sploh, z single pahse hlajenjem ni prišel na tok super pi. Torej če gledaš max oc dothan air, venice bilokiro hlajenje. Dotnah winnnnnnnnnnnnnnnner.

xenon74 ::

hehehe
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

OwcA ::

Vsi trije dothani v slo so pri 2650 prime stable na zraku!!!!

Ne smeši se. Če ti poznaš tri lastnike Dothanov, to še ne pomeni, da jih je natanko toliko. Pravzaprav jih je že na tem forumu več.

Evo pa dam jajca beg če spraviš vse venice v slo na 2600 na zraku.

Spravim tri. Bo vredu?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

zbogi ::

No owca, ko si že glih se delal pametnega, pa mi povej kdo še ma dothana, pa ne v laptopu, v kombinaciji z adapterjem.
Pa prebral sem včino postov glede navijanja dothanov na XS forumu in ti povem da tisti ko ne pridejo do 2600 so zelo redki, ubistvu sem slišal za več dothanov ki so šli čez 3ghz(druga hlajenja) kot pa manj kot 2600 (na zraku).

Danes je v trgovini težko dobit venice ki grejo 2600 na vodnem, kaj šele na zraku, dejte no...

pa sej sem konec koncev jst idiot, ko sploh ubadam...


p.s pa govorimo za nove dothane 730/740/750

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

xenon74 ::

XS member: JediMaster
Venice 3000+ (0517EPAW) @ 3010 MHz hlajen z XP-90 in sobno A/C, RAM 2 x 512 MB PC3200 PDP XBLK
CPU-Z Slika
in CPU-Z validation

XS OC baza za Venice E3:
13 OCjev na zrak, povprečje 2.808GHz, najvišji 2.961GHz, najnižji 2.7GHz.

|O
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

zbogi ::

odlično, našel si najboljšega venica, pa sam poglej primerjavo v rezultatu, 28s proti 23, priblizno enako razmerje, kot sem ga jst gor napisal.
za tisto bazo pa malo morgen, ne ST ni blo junaka, ki bi laufal bilokirega A64 2800 na zraku, ti si pa kr z povprečjem uletu.

Pa kaj ti nočeš razmišljat al so ti tok všeč neke nepomembne baze. Al še nikol v življenju nisi prebral kakega posta o navijanju omenjenih procesorjev, ker kr nimaš feelinga. Jst sem ti povedal, če greš danes v tgovino, pa kupiš proc, kaj lahko pričakuješ. Seveda so šli venici 3600, pa če boš kupil 100 prcov ni rečen da boš enga spravil na 3200. Seveda so šli dothani 4ghz, pa to je sam sanjat da boš videl dothana na 3.5ghz.

Dr_M ::

zbogorgon: jest se pa predolg ukvarjam z racunalnistvom, da bi mi en zelenc reku, da nimam pojma.

kakorkoli, 2x drazji procesor ki je v najboljsem primeru za 20% hitrejsi, ne more bit p/p... pa ce se na glavo postavis.

in ja, za 23sec superpi more bit ze kr dobr navit. ene tok navic venice pride na na ene 26sec.

no, sej so ti ze drugi povedal, da buce prodajas, ti ne rabim se jest :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zbogi ::

okey, priznam, hotel sem ti prodat mačka v žaklju, dothan je 2x dražji za skor isti performance in potem takem čisti nateg.

Dr_M ::

cistko tko, mimogrede, dothan je procesor namenjen predvsem za prenosnike.
zato je cena taka, kakrsna je.
procesor ni slab, ni pa to najboljsa stvar po narezanem kruhu.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novičke iz Intelovih logov

Oddelek: Novice / Procesorji
253984 (2690) Meizu
»

Prosim za nasvete - optimizacija biosa + OC

Oddelek: Navijanje
131409 (984) strumf666
»

amd 2100+ odklenjen

Oddelek: Navijanje
81128 (918) dxx
»

Pentium M 780

Oddelek: Novice / Procesorji
193533 (2883) Dr_M
»

FX-51 že navijajo

Oddelek: Novice / Procesorji
132400 (2400) bozicek

Več podobnih tem