» »

Geil UltraX PC 3200

Geil UltraX PC 3200

«
1
2 3 4

eDDi ::

Sem jih kupil in naštudiral in jih spravil do max uporabne meje na mojem računalniku. sicer jih še nisem nič burnal, ker se mi trenutno ne da. rami tečejo popolnoma stabilno na 3,5V, tudi na 3,4V, sam potem moram ventilator imeti na 12v, kar je pa preglasno.


  • zavaroval slike: Jackal ()

Primoz78 ::

Za tak dnar ni slaba zadeva ane ;)...nekje v rangu SP-jev...sam da majo se coolerje zraven.

Lp Primoz

p.s. Cakam da dobim mojo plato iz DFI...upam, da mi bodo potem delali moji Geil ONE :\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

GUFY ::

Ti rami so najboljši nakup, posebno če pogledaš, da so v Funtechu, samo za 3.000 SIT dražji od Twinmos ramov, pa še hladilinke imajo gor. Druga zadeva pa je da Twinmos SP rami PC 3500 NIMAJO BH-5 čipov.

MEDENA ::

twinmos so 35k skupaj.

igor0203 ::

GUFY a te ta novi PC3500 nimajo BH-5 čipov? K jst sm ene 2 mesca nazaj kupu ta rame in sp PC3500 in imajo BH-5 rame

Moonman ::

Ta nova pošiljka nima več bh-5 čipov.
Tile hynix niso tako slabi samo po mojem okusu le niso.:D


minirac ::

evo če si boste s tem kaj pomagal: Piše za veliko ramov kere čipe majo!


RAM LIST!

Dr_M ::

minirac: dobr link :)

se prav majo teli ultrax pc3200 bh5/utt cipe + brainpower pcb? to za 40k sit 2x 512mb?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

minirac ::

mislm da bh-5 prvi primerki pa tccd saj tako piše :D


"Ultra-X PC3200 (2-2-2-5) --chip--> Samsung TCCD (old ones), Wibond BH-5\UTT (hand-picked, relabeled) ~ Brainpower PCB"

eDDi ::

sej kteri drugi čipi tega nebi prenesli...

Dr_M ::

bi, TCCD :)

zdej mam doma 2x 512mb apacer pc4000 (tccd) in 2x 512mb twinmos SP (novi bh5) pa bi rad se ene dobre 2x 512mb rame, ampak se ne morem odlocit med bh5 in tccd. tccd za ohlapne timinge ampak zelo visoke frekvence, al bh5 za nizke timinge pa nizke frekvence.... :)
seveda za novo revizijo dfi plate. po moznosti nf4 sli x16 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LittleDevil ::

A to so tej za 39.900? tudi sam imam en komplet naročen, komi čakam da jih dobim >:D

LP

minirac ::

DR_m prodas kasne rame>:D

eDDi ::

Dr_M: ni jih TCCDjev, ki delali na 254MHz na 1,5-2-2-0 in 3,5V, tak da ne trosit takih.

BH5 se lahko nekako primerjajo z hudimi TCCDji, samo po performansah, vsekakor pa niso Apacerji hudi, vsaj 512 moduli ne.

Dr_M ::

eDDi: ja z cas 1.5 verjetno res ne delajo. ampak razlika med 1.5 in 2 je tocno 0% ali se mn :) . z 2.2.2.5 pa se najdejo ksni dobri TCCD ki delajo pri 250mhz+. delajo pa 300+ z bolj ohlapnimi timingi. tko da, ne sirit krive vere.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WhiteWolf ::

Dr.M: Na 3.5V TCCD zihr ne delajo
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Dr_M ::

delajo pod 3V, kar je se toliko boljs :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Kdor rabi dodatno ogrevanje v sobi, bo kupil BH-5 rame saj jih je treba kar dobro "žgati" da letijo.:D :D .
Pač stvar okusa, obojni so dobri (TCCD in BH-5) in seveda obojni imajo prednosti in slabosti. Pač kupiš kar imaš rajši, visoke frekvence ali full zatgnjene timinge. Na koncu razlike niso velike.(no, za nekatere verjetno so).

Drugače pa so tile geili res poceni za takšne rame.


Lp

Dr_M ::

no sej jest jih bom tut verjetn kr uzel. :)
pa ceprov so bh5 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Predvidevam da jih boš navijal, zato se splača vzet te rame, ker cena je res ugodna. Drugače se ne splača vzet takšnih ramov, za nekoga ki mu je tuja beseda timingi, navijanje, DFI...


Lp

RC14 ::

Do koliko pa prideš z temi oz takšnimi podobnimi rami pri recimo 3.2V na 2-2-2-5 ??


Lp

LittleDevil ::

Men Twinmosi SP UTT 2x256 delajo na 240MHz 2.2.2.5.

LP

eDDi ::

Dr_M: no pa ti meni povej kateri rami delajo na 2-2-2-5 in da so TCCD in da gredo 250MHz. Jest osebno sem probal Adata Vitesta in Geil UtraX, oboji TCCD in oboji so če sem jim samo mislil pokazat cas 2 takoj zaštekali pri cca 230MHz. In mislim, da ne širim krive vere.

RC14: dosti plat danes ima do 3,2V, kar je za te že dovolj da letijo 250, če pa slučajno ne veš, tud TCCD rami (novejše variante) potrebujejo cca 3,1-3,2V za visok FSB. Pa ni potrebno navijat, da bi htel 2-2-2-5 pri 200MHz.

LittleDevil ::

Še moji rami 3.3V brez burnanja...



eDDi a lahko prilimaš eno sliko od A64 Tweakerja zraven?

LP

Zgodovina sprememb…

eDDi ::

najmanjši problem:

Dr_M ::

do kok kej grejo teli ultrax na 3.2V? mal gledam dfi infinity plate, so dost uredu pa zelo poceni, sam niso pa za extreme oc.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

eDDi ::

meni pri teh timingih gre na 248 pri 3,2V, če bi zrelaksiral timinge na 2-2-2-5, bi šlo tudi 250 z lahkoto.

minirac ::

edi NAJPREJ ZAŽENI CPU-Z POTEM PA ŠELE A64 TWEAKER KER TI JE VSE TIMINGA POMEŠALO PA ŠE REFRESH TAM KLIKEN!

LittleDevil ::

Neki čudna se mi zdi tista slika.

A to furaš 2T ali 1T?

LP

Zgodovina sprememb…

eDDi ::

hohohoh, sploh nisem slike pogledal.. malce zrelaksirani timingi :)

LittleDevil ::

A lahko še eno narediš pa še smartguardian zalavfi zraven. >:D

LP

minirac ::

a veste kere čipe majo tle ultra x k jih majo zdle v funtechu????

eDDi ::

evo slikca, smartguardiana pa žal nimam inštaliranega.

Shark-357 ::

@minirac
Rami majo BH-5 čipe...

minirac ::

ok tnx :D

LittleDevil ::

eDDi ker bios pa imaš gor?

LP

eDDi ::

704-2, ki je mogoče malce celo slabši kot 623-2, sam ni tolk razlike, da bi se mi dal sploh flešat. rabil bi boljši proc, pol bi se bolj matral za zadnje megaherce.

cole-22 ::

Včeraj sem kupil te rame, trenutno jih imam v stari DFI plati NF3 (drug teden pride nov sistem).
Na 2.9v delajo stabilno na 220 2 2 2 5 (memtest), kar je več so že errorji (v winse pridem do 235). Kaj pravte, a je ok za 2.9v? Samo ni mi jasno zakaj ne morem višje od 220 (stabilno), tudi če sprostim timinge (črna slika in resetiranje)?

A bo potem varno gnati rame na 3.5v 24/7 (seveda bo gor vent pihal)? Zanima me še tista termalna nalepka za temp. A to naj bi kazalo temp, rama? Ker jaz nobene razlike na opazim med tistimi 4 temperaturami :\

MEDENA ::

Butn jim 3.2v

cole-22 ::

@MEDENA
Na 3.2v na DFI NF3 (754), kolikor jaz vem ni priporočlivo zarad mem. controllerja (Pa niti nevem če gre do 3.2v).

No memtest mi je na 220 laufal 5ur na 2.8v, tako da se mi zdi to kar dobro. Na tej strani LINK je rabil za 200-215 2 2 2 5 2.9v.Na nižji voltaži so bili errorji že na 200 2 2 2 5!
Aja, še vedno me zanima kako je s 3.5v 24/7 ali je varno + vent?

tiborrr ::

Cez 3.3V tudi z ventom sam nikakor ne bi sel. Meni je crknil en CH-5 512MB modul, ki sem ga gonil dva meseca brez aktivnega hlajenja (samo heatspreader) na 3.3V pri 240 2-2-2-5. Plata je bla DFI NF2 Ultra Infinity A.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

cole-22 ::

Če sem te prav razumel praviš, da čez 3.3v DA samo mora biti še ventilator gor usmerjen?

eDDi ::

točno tako

Jenej01 ::

eDDi, al pa kdo drug, lahko samo prosim poslikate, kak mate vent gor naret pa na kolk V mate vent oz, kolk obratov ma ventilator, pa kak velikega, mislim da je 80-ka dovolj.

Pa tile rami mi bodo ziher sli na 250 2225 pri 3.2V. Al je treba srecno roko spet met :D
Pa trenutno so tile rami best buy?


lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jenej01 ()

eDDi ::

evo ti cela tema na XS o hlajenju rama:

Slike hlajenja ramov

80-tka na 12V bi morala biti dovolj. Ziher ni dandanes nič če ni napisano, torej tudi ti rami niso verjetno zmeraj isti. Če hočeš biti neodvisen od svoje (ne)srečne roke, potem izpljuni 60k, za take ko garantirajo 250 2-2-2-5 ala Geil One ali pa Muschkin Redline XP4000.

Po mojem mnjenju so ti rami trenutno best buy.

Jenej01 ::

Uff, na 12V, to se pune dere, ka na manj bi slo, ker mam kr tiho kisto, pa bi me zdaj motlo, da bi dal en zallmanov upor gor, tak bi moglo it, bi blo to dosti za 24/7.

Aja hvala za slike, mam ono finto z zalmanovo rocko ze grafo hlajeno, bom tudi za ram uporabo, ce ga bom nabavo.

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jenej01 ()

eDDi ::

lahko si daš dva venta gor

Jenej01 ::

nekak bom ze spedenal, ju3 jih narocim.
Kje jih je najboljse narocit, funtech ali eventus :D

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Shark-357 ::

Itak da Funtech ker z eventusom so sami problemi....

Primoz78 ::

Funtech vsekakor...je pa treba vedet, da v primeru reklamacij se tudi pri Funtech-u obrnejo na Eventus...ker je Eventus uvoznik za Geil-e...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842199 (17876) sirotka
»

Rami Team Group 2*512 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705916 (4108) Jan987
»

AMD 64 z Venice jedrom (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
72934509 (16872) Jaffa
»

Mushkin Redline (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16510066 (6386) WhiteWolf
»

what tha f... is burn in (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23110316 (6807) KrCbelca

Več podobnih tem