» »

Mushkin Redline

Mushkin Redline

1
2
3 4

LittleDevil ::

Zgleda da so zelo dobri tej rami >:D

zbogorgon ker bios pa imaš gor?

EDIT: A v windowsih so stabilni na teh ferkvencah?

LP

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

Cas 1.5 pri A64 je en velik nateg!

zbogi ::

načelno res, sam pri benchih pri 3dmark2001 in super pi se pa neki pozna, tud devil prav da se :D

LittleDevil, so ja, laufajo winsi že pol dneva BP, sicer prime pa 3dmarkov nisem zaganjal, bios je pa 623-2

LittleDevil ::

Probaj zalavfat en test na cas.2, pol pa en test na cas.1,5 in boš videl razliko... Nekaj malega se pozna.

Probavaj pa recimo z everestom al pa kakšen drug test.

LP

Zgodovina sprememb…

zbogi ::

tile rami majo še potenciala

iste nastavitve kot prej, sam 265fsb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

LittleDevil ::

A to še vedno 3.2v? Ali si kaj probaval na 3.4V?

LP

zbogi ::

še vedno 3.2, za več morem jumper prestavit, pa je tak butast tle, da morem odklopit vse. Bom verjetno enkrat po polnoči.

GUFY ::

Ni rečeno, da boš z višjo voltažo kaj več dosegel. Nakateri rami preprosto ne marajo visokih voltaž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

sharp ::

Takoj bi jih kupil,če bi delali na p4 plati.
Drive fast as your guardian angel can fly.

zbogi ::

verjetno ja, sam Xs forumih tam z aktivnim hlajenjem do 3.6 bi naj šlo brez problema.

sharp, jst sem te rame itak kupil za P4 plato, ko usposobim, bom poročal kak se kej obnesejo :D.
na dfijevi sem stestiral, da vidim v prevem če sploh delajo, pa tud kok dobri so, nekak lazje primerjaš.
drugač na asuski če bodo šli 260 bom čist zadovoljen.

to na 3.2, ker boosterja ne bom dal gor, za več, bom mogel pa napajalnik zmodat, pa mi zdele še ni glih za odpirat ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

sharp ::

Ja 260 na c800 bi bilo enkratno,ampak kakor sem jaz zasledil stari bh-5 so za intla zakon.
Mogoče drug teden pridem flešat,sem dobil nazaj x800xt pe.Bomo videli dothan power:D
Drive fast as your guardian angel can fly.

sharp ::

Ej Zbogo,sem bil danes v bofu in sem videl vapochilla,samo se nebi dal zalavfat,ker je ohišje skoraj prazno:D :D
Drive fast as your guardian angel can fly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

zbogi ::

sej 260 bi mogl it, sam bom po vsej verjetnosti rabil več voltaže, kar mi ni preveč všeč.

seveda, BH5, sam majo tud na ebayu noro ceno.

ja nazadnje ko sem bil tam, je bil sistem še cel, ej Alien, kva ste nardil z vapotom?

LittleDevil ::

zbogorgon kakšni so kaj rezultati na 3.4V in več?

LP

zbogi ::

neki mal cajta sem mel pol zvečer, na 3.5V so pri 265 šli skoz, pri 270 2-2-2-5, je šel memtest 2x čez, sem bootal v winse, zagnal cpuz, nardil screen, hotel savat, zmrznu komp, pol sem pa ven uzel pa šel spat, zdej sem pa že v LJ, tak da čez kaka 2 tedna pridem nazaj na DFijevo, bom kej burnal umes, pa probal takrat še kak test naredit, pomojem ene 270 realnost.

GUFY ::

To da ti gre memtest 2x skozi še nič ne pomeni. Za stabilnost rama jaz priporočam Super PI 32M. če taga nadredi je ram stabiln. Je pa tukaj veliko odvisno tudi od mem controlerja v samem procu, saj te lahko leta kar pošteno zavira. Meni je uspelo z ramam priti do 270 MHz stabilno samo na frekvenci proca 2160 MHz se pravi 8 x 270, če pa sem hotel laufat proc na 10 x 270 pa ni šlo. To so jasni znaki da ko je navit še proc mem controler ne more več.

zbogi ::

vem ja gufy, sej pač mel sem neki mal časa za testiranje, pa nisem nič optimiziral pa nič, tud nisem rekel da so zdej stabilni pri 270. proc je bil standardno na 9x270, doma dela normalno pri 9x290, sam da so oni twinmosi not da delilniku.

Zheegec ::

ja nazadnje ko sem bil tam, je bil sistem še cel, ej Alien, kva ste nardil z vapotom?

Kolikor vem je še kar tam, notr je proc + plata, torej brez grafe pa RAM bolj težko dela :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

GUFY ::

zbogorgon: Slikica samo zate. Temu jaz pravim, da je ram stabilen, ne pa en pas v memtestu.

Zheegec ::

OMG, keri timingi :D

Lepo, res lepo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LittleDevil ::

GUFY kok smo skrivnostni glede ramov :D 8-)

Drugač pa dober OC.

LP

zbogi ::

pošteno gufy, upam da ti vrnem čez kak teden :D
sej to so mushkini al pa kej podobnega.

mzidy ::

GEiL ONE (vsaj tako piše):D

zbogi ::

sej to sem tud mislil, ker kuker vem bi recimo tok lohk šli sam kaki VX al pa gskil, sam jih je težk dobit.

MEDENA ::

Kok gufy frajar s temi rami jao.......

eDDi ::

mr. inocenti medena, cele teme o tem kako ti dodaš na tri mesce 0,1V pa niso frajarenje?

sicer je pa prav da vsak pove svoje izkušnje z svojimi rami, tako se ostali bralci željni izkušenj ostalih lažje odločijo za nakup novih.

Primoz78 ::

Danes dobim mojo plato iz RMA...pa morm tele Geil ONE sprobat ce bodo delali...a naj jih drugace menjam za Mushkine?...v primeru da ne bodo delali mislim. Ker cudno se mi zdi, da na Eventusu delajo BP pa na IN.PU.T-u tudi...pa sem probal z 3-mi razlicnimi procesorji pa se vedno ne delajo...A je smiselno jih menjat za Mushkine v primeru da ne delajo (niso kompatibilni z mojim sistemom) ali naj vzamem raje kake TCCD chipe?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

LittleDevil ::

Evo redline zaenkrat 266Mhz 2.2.2.5 3.3V v windowsih mi delajo zaenrat stabilno... Bom probal še superPI 32M.

LP

LittleDevil ::

Že ene pol urce lavfa sistem na teh nastavitvah.




LP

zbogi ::

ka to maš on proc iz funteca?

GUFY ::

Poženi super Pi 32M pa da vidimo kaj bo.

zbogi ::

a je kdo že videl tole http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

pol pa pravte da se rame ne splača hladit!!!

LittleDevil ::

Zaenkrat me še ne mika da bi jih tako hladil... Ko bo pa kdo v SLO sprobal pa naj pove do koliko je prišel :D

LP

eDDi ::

a ima kdo namen kkšne vodne bloke za rame nabavljat? jst bi jih imel, pa bi bilo dobro, da se nas več zmeni za group buy iz nemčije..

LittleDevil ::

Katere pa misliš naročiti?

LP

eDDi ::

najbolj so mi všeč tile:


trgovina

čeprav je malo drago..

LittleDevil ::

Evo Redline XP4000 superPi 32M >:D



LP

Good Guy ::

na kaki voltaži
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LittleDevil ::

3.6V, malo jih bo treba še burnat, potem bo šlo pa še več >:D

LP

Good Guy ::

a lahko burnanje pomaga tudi za doseganje nižjih latenc?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

GUFY ::

Odličen rezultat>:D , ali lahko prilepiš kakšno slikico A64 tweakerja, da vidimo kakšne so ostale nastavitve rama.

Moonman ::

To je pa že lepo videti. :))
A64Tweaker?


zbogi ::

A vam nisem jst takoj povedal da so nori rami :D

..::Wacky::.. ::

am.. sam tko ne.. eni zagovarjate memtest, drugi siperPi.. meni nardi v memtestu 3072 errorjev v 23ih passih (6ur40) zazenem superPI pa zlaufa kaj ces! tut occt mi zlaufa.. spili tut brez problema ze par dni..

rami OCZpc4000VX @ 264 1.5/2/2/5.. @3,5v bla bla.. na 10x mnozilniku zracuna pi32M v 27,20,500 pri 2640mhz torej.. nej nekdo pozene muskine na 264 d vidmo kaki rezultat bo..
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

WhiteWolf ::

Jeeš to! Sistem mora prnest SuperPi, Memtest, Prime, OCCT, 3dMark, pol js sele recem da je stabiln.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

..::Wacky::.. ::

se cist strinjam.. ce je stabilen, pol more prenest VSE.. sam meni je dost da je uporabno stabiln, ponavadi ce superPi32M pride 3x skos sm zadovoln.. nikol pa nism reko in ne mislim da mam stabiln sistem.. stvar okusa pac..
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

LittleDevil ::

Evo slika A64 tweakerja, samo da je zdej uporabljen delilnik 166.

Priporočate kakšne drugačne nastavitve?



LP

Good Guy ::

ali lahko z burnanjem pridobiš tudi na latencah?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

zbogi ::

latence pa mhz so povezani, 2-2-2 so značilne za BH/CH rame, višje pa za TCCD
čeprav bi recimo 2-2-2 delal TCCDji pri 200mhz pri 250 pa kr pozab, delajo pa rami pri 300mhz.
BH rami delajo komot 2-2-2 pri 250, sam pri 300mhz pa kr pozab da boš te rame vozil.
Kok so ostale latence zategjene je pa ponavad povezan z mhzji, pri 270, morš mal sprostit, pri 260 lohk maš pa recimo zategjene do konca.
Burnanje ponavad pomaga sam BH/CH ramom, za delanje pri višjih mhzjih.

Good Guy ::

ok tnx
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TEST RAMA to na bi bil članek ampak......

Oddelek: Navijanje
183334 (2505) Primoz78
»

Geil UltraX PC 3200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1519745 (6669) b0r1s
»

Geil ONE W BH-5 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
854900 (3818) Primoz78
»

OCZ VX 3200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1468124 (5078) PrimozR
»

what tha f... is burn in (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23110429 (6920) KrCbelca

Več podobnih tem