» »

Geil UltraX PC 3200

Geil UltraX PC 3200

1 2
3
4

Jenej01 ::

Ker slika pove vec kot 1000 besed. :D



Samo to ni stable, to sem samo testiral, bom zadovoljen ce bo na 310 stable, pa vse to je na box hladilniku :D .

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

cole-22 ::

Kater BIOS naj si naložim na plato (SLI-D)?

MEDENA ::

testirajte ram posebej pa boljšega dajte na zgornji slot , slabšega pa na spodnji če se ne motim.

Jenej01 ::

Zakaj mi sedaj ni proc stabiln na 2700, prej pa je bil. Je to mogoce napaka mem contolerja? Zanimivo pa je, da gre proc na 2800 (boota v win in super pi 1MB), pri enaki voltazi pa na 2600 ni stabiln. V cem je finta, to je razmaka 200 mhz.
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Jenej01 ::

Zacela zalost, zacel testirat na stable, in ugotovil da mi memtest pri 200mhz na 2225 da error in to vedno pri 184Mb. To pomeni da je sla ena palcka v vecna lovisca. Bom se probal bios zamenjat.
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

minirac ::

ce bi se skurilal bi delalo zelo nestabilno ali pa sploh ne ? mOgoče je šla...:D

Jenej01 ::

Vem ja da malo prevec pisem :D , samo sem mislo da ste tukaj bolj pripravljeni komentirat in pomagat, tak pac je...
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

I0NiX ::

še moji:

AMD Athlon64 3200+@2800Mhz WaterCooled::DFI Lanparty NF4 Ultra-D::
2x512 MB OCZ::N-vidia Geforce 7800 GT::
WesternDigital 250GB Sata2 HDD :DVD-RW:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: I0NiX ()

Shark-357 ::

@g1p124_
Tole ni nič posebnega moji Ultra X TCCD 2x512mb so leteli 320mhz @2.8V,,,

Jan987 ::

od katere voltaže naprej pa je treba imet za stabilno delovanje nad bh 5 rami ventilator in ali je recimo zalman 92mm dost za 3.3-3-4 (ramov še nimam)

Jenej01 ::

Jaz kaj je da 3 oz 3.1 priporocam vent. Pa tud odvisno, vedi pa da ce je stvar hlajena je bolj stabilna, oz lahko dosezes vecji OC.

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Jan987 ::

kaksni pa so v primerjavi z musking redline PC 3200

cole-22 ::

A je kdo, ki bi za kak dan menjal za test moje Geile za njegove? Ker očitno se moja plata in rami ne razumejo :\
Če je kdo pripravljen ZS...
Sem pa iz LJ!

igor0203 ::

cole jst llahko zamenjam? mam pa twinmose

Dr_M ::

evo dons sm dubu tele ultrax 2x 512mb rame... rahlo sm razocaran. nc boljs se ne navijajo od twinmosov sp.
a se burn in res tok pozna sploh?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

jep se dr_m...pa še kako....par dni jih prži...

Dr_M ::

zdele sm neki ugotovu.
ce mam npr 260x9 in rame na ddr333 (napetost ni vazna, probu od 2.9 do 3.2) mi skos javla errorje v memtest v 8 test.
ce dam na 220x5mhz in rame na 1:1 2.9V, dela bp.
z twinmosi sm tko prsu do 255MHz!! ampak z 4x mnozilnikom. ce sm dau mnozilnik na 6,7,8 se ponavad sploh bootu ni comp.
napajalnik se mi zdi dost uredu (chieftec 420W atx2.0, napetosti nihajo minimalno in se tut ne sesedajo ob obremenitvi).

edit: timingi so najbolj zategnjeni kar sm jih najdu na tej plati (epox 9npa+ sli).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

LittleDevil ::

Moji ultra-x delajo tudi na takih nastavitvah TRFC 12, bom sprobal do kje grejo...? >:D



LP

PrimozR ::

Pošteno. :D Moji delajo na 100 MHz 5-2-2-2 single channel 1T

Jenej01 ::

LittleDevil : na kateri voltazi, kaksno hlajenje.
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

LittleDevil ::

3.6V originalni hladilniki so gor, hladim pa z enim 80 ventom...

LP

LittleDevil ::

Evo še malo bolj podkurjeni...



LP

PrimozR ::

Pšteno ti letijo tile rami :) Streseš marsikatere Redline pa One s CH/BH čipi :)

GaS ::

Kar na 3.8V si jih vrgu8-O Men grejo optimalno na 250 pri 3.3V, vec se pa se nisem zezal. Sem probal za foro na 3.6V in 264, pa je memtest vrgu par tisoc napakic;) Sej verjetno tut tvoji niso stabilno, v winse so pa le prisli..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()

LittleDevil ::

Evo še mal slikic, Ultra-X 2x512... >:D





LP

GaS ::

Kva to slikas..Sliki ko bo ene 15 ponovitev ze mimo:P

Shark-357 ::

Hja sam res... vsaj kakih 10 loopov more narest...men je znal tudi pri 70tem loopu errorje zabrisat:\

JIM22 ::

Error-ji se pojavjo ko pride 5 test čez 90%, čist predn ga nardi. Pol jih pa vrže malo morje, če je preveč navit ram.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GaS ::

Sej pravm da take slikce nimajo koristi..

pujs ::

Hm... cis cudno peezda... js mam tut Geil Ultra-X PC3200 (bh-5 chip) pa mi gre tam nekje do 240MHz 2-2-2-5, pa se to rabi ene 3.5V oz. celo 3.6V (gledam tako da so stabilni, recmo da nardi ene 25 passov 5. testa v memtestu)

Ma kdo kako idejo zakaj je to tko? Usi videm da jih spravjo tut na 260MHz 2-2-2-5... Pa tut en test sm gledu (ne spomnem se tocno na keri strani) k so jih spravl na 260MHz pri voltazi 3.6V :\
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

mzidy ::

Temu se pa reče srečna roka, žal;)

PrimozR ::

SI jih že kej burnal? Pomaga...

GaS ::

Ja pomaga ze, sam ce so pa ze osnovi faleni, pol jim pa ni pomoci;) Sem imel nesrecen primerek, ki je zelo nestabilno deloval pri 240@3.5V. Tako da je res odvisno od srecne roke. LDju recimo zelo dobr letijo. Men grejo na 261@3.5V SuperPI stabilno pa memtest ene 70 ponovitev. Vec pa kar nocjo, pa ce jim dam 3.7V>:D

LittleDevil ::

Evo en test na 262Mhz rami... Bom se še mal igral z nastavitvami...



LP

pujs ::

kako jih burnam? na tisti voltazi kjer je mal errorjev (ene 5 na 1 pass) jih pustim v memtestu naj laufa? al kako se ze to dela? nikol jih nism burnou :)... pizda... blagor se vam 260MHz na 3.5V... svasta. :) kdaj bom js to vidu :> Bi lahko se kdo napisu kake so kej optimalne nastavitve v biosu (tisti ki mate DFI Lanparty Ultra-D ali SLi-D) za te rame (Geil Ultra-X PC3200)? Ce se komu seveda da:>

LP!
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

GaS ::

Ne..Burnaj test #5 recimo pri tisti frekvenci, kjer se nimas napak po recimo 30 ponovitvah. Nato pa zvisuj po en MHz in tako bos dobil optimalno navitje rama. S tem da to pusti minimalno cez noc, oz. okol 12ur za posamezno frekvenco rama.

Moje nastavitve na 250@3.3V imas pa na spodnji sliki.

Shark-357 ::

200 1:1
CPC enable
2
2
5
2
9
14
2
2
1 ali 2
2
3120 ali 25XX
1

auto
0
7
3
9
fastest
5-7
16
enable
16x
7x
2

LittleDevil ::

Evo za vse tiste ki ne verjamete...





LP

GaS ::

Lepo lepo, ni kej. Sam vseen pa zacne ponavad pri majhni nestabilnosti rama metat vn po kaksni 5-ti ponovitvi..(da bi ja tezil>:D )

eDDi ::

balkon party?

GaS ::

:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()

GUFY ::

LittleDevil: Da lahko pokažeš stabilnosta rama je pa potrebno kaj več kot le 3 ponovitve testa 5.
BTW na slikici so moji Geil one BH-5 rami



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: GUFY ()

GaS ::

Plus da SuperPI 1M ni ravno nevem kaksen stability test ;)

Dr_M ::

o pa je. ce sistem ni stabilen, tut 32k ne bo prsu cez.

GaS ::

OK, ne govorimo tukaj o stabilnosti tipa 'a se bo browser zagnal ali ne', tako da je 32M edina prava opcija za preizkus stabilnosti..Je pa res, da ni nestabilen, kar pa se ne pomeni, da je stabilen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()

PrimozR ::

Lahko da je za 1M stabilen. Po 10 minutah igranja igrc se pa usuje. Stabilen sistem? NE! Je pa 32M dober pokazatelj stabilnosti OCja ramov.

pujs ::

se eno prasanje mam... kok so kej se sprejemljive temp za rame? Si je kdo nastimu ventilator cez rame? Men se recmo ful segreva PWMIC (okol 65°C), tko da bi rad postavu en vent da piha cez rame pa pwmic, sm ne vem kako bi to kej postavu tam, kje bi pritrdil recmo. ma kdo kako idejo?
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

GUFY ::

Jaz sem to rešil takole in moram reči da je prav učinkovito in ne preglasno. So pa venti na 7V.



b0r1s ::

Gufy, kam si pa pritrdil ta dva venta? Iz slike zgleda, kot da je vse skupaj z enim vijakom pritrjeno na blok? Sprasujem zato, ker si moram nekaj taksnega tudi sam omisliti..

Pa da se drzim teme...a kdo od vas uporablja te nove ultraX nForce4 Edition? Na moji dfi ultra-d se na default nastavitvah ne delajo (200MHz 5-2-2-2) :\ Imam 2x512MB. Ce jih dam na 200MHz in 1:1 (ali pa tak delilnik, da ram dela na 200MHz) plata samo piska. Najvec kar mi je uspelo je bilo 192 pri 2.7v in 5-2-2-2..pa sem sprobal vse nastavitve v biosu (sem par dni potreboval, da sem prebral vse o tajmingih na raznih forumih), sprobal razne biose (od originalnih pa do modanih) pa je bilo vedno isto, razne voltaze, skoraj vse kar se sprobat da, sem nastavil, pa samo piska :\

Mi pa moji stari rami twinmos/winbond ch-5 ddr400 (7-3-3-2.5 default), ki mi na stari plati (nf7-s 2.0) niso sli nikamor, na tej dfi-jevi lepo delajo na 237 pri 5-2-2-2 in 3.4v, tak da si ne morem drugega razlagat, kot da rami niso kompatibilni z mojo plato :\ Ali je se kaj drugega mozno?
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

pujs ::

to tut mene zanima kako si kej namontiral, js moram tut cez rame ene ventilatorje nastimat, pa ne vem kam pritrdit :)
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842352 (18029) sirotka
»

Rami Team Group 2*512 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705928 (4120) Jan987
»

AMD 64 z Venice jedrom (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
72934638 (17001) Jaffa
»

Mushkin Redline (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16510127 (6447) WhiteWolf
»

what tha f... is burn in (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23110381 (6872) KrCbelca

Več podobnih tem