» »

Mushkin Redline

Mushkin Redline

1 2
3
4

Jan987 ::

kakšni so pa uni mushing blue k so v funtechu za 31k

GUFY ::

Predlagam, da vsi ki testiramo rame z BH-5 čipi uporabljamo take nastavitve, kot so na slikici, saj so drugače lahko rezultati precej različni. DFI plate imejo v BIOS-u 27 različnih nastavitev za ram ne pa samo 4 kot večina ostalih.

Jaz imam te nastavitve: 260-enb-2-2-5-2-9-14-2-2-1-2-2556-1-enb-increase-0-7-3-7-Fastest-4-16-enb-16-7-enb, pa še slikica A64 tweakerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

MEDENA ::

vid se pa tok da je joj

zbogi ::

gufy, to si ti dal tvoje nastavitve, ki naj bi bli dost zategjeni timingi, dejansko pa naj bi se uporabljale nastavitve, kjer računalnik deluje najboljš, enim ramom ustrezajo zategjeni timingi, enim ne.

GUFY ::

Trenutno imam na testu Mushkin Redline XP 4000 rame pa mi na teh nastvitvah ne delajo na več kot 254 MHz, na nastavitvah, ki si jih ti napisal pa brez problema 260 MHz na 3.3v in kaj praviš na to?:\

zbogi ::

sej ti pravim, eni rami ne marajo zategjenih timingov. Jst sem one nastavitve dobil na XS, priporočene za redline. Little Devilu je ratal laufat mushkine na 270. A je teb ratal laufat Twinmose na tok, ne glede na voltažo in nastavitve.
Pol naredte benche, pa bomo vidl, al so rami pri 270 , al pa pri 260 z zategjenimitimingi hitrejši. That is all that counts IMHO.

GUFY ::

Se sploh ne strinjam s teboj, če je ram dober mora v ISTI mašini pod ISTIMI pogoji doseči čim višji OC, le tako se lahko primerja ram med seboj. Drugače je pa to krneki in rezultati niso in ne morejo biti med sabo primerljivi!

zbogi ::

prvo kot prvo, mushkini so bojda UTT-CH5 rame, ki jih ti primerjaš z UTT-BH5. Drugi čipi, druge karakteristike, druge nastavitve.
Pol praviš da so TCCD rami podn, ker jih ni na svetu, ki bi se sploh zbootal pri teh nastavitvah, tud če znišaš voltažo, pa čeprav so glih TCCD rami nosilci WR naslova v max bandwith.
Sej sem ti že povedal, men osebno nastavitve nič ne pomenijo, tud kok je bila dosežena delovna frekvenca. Jst pravi, da če že tekmujete v ramih, pol bi jst predlagal da se zmente za bench tool, pa merite bandwith., sicer pa, če se ostali strinjajo, lohk tud vsi pri teh nastavitvah.
Na koncu šteje max proc/ram performance in ponavad je to zlo bliz max frekvenci, izvzemajoč TCCD rame.

GUFY ::

Tukaj ni nikaršne tekme, kot jo ti omenjaš, je samo primerjava OC-ja ramov in če še nisi opazil se tukaj ne pogovarjamo o ramih z TCCD čipi ampak ramih na osnovi UTT, BH-5 čipov kakršni s Muskhin redline XP 4000, OCZ VX 4000, Geil ultraX 3200.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

zbogi ::

Na XS je predstavnik Mushkin osebno rekel da so Redline xp4000 CH5, kjub temu da velja vsesplošno prepričanje da so gor BH5, torej je tvoja primerjava že v osnovi zgrešena.
Tud vsi OCZ VX4000 naj ne bi bli BH5, to je tudi izjavil na XS predstavnik OCZ.

zbogi ::

Evo, quote od Punisherja!
Directely from Mushkin!!!
1GB REDLINE 3200/3500/4000 (2x512mb) UTT/ch


GeIL ONE BH (W) PC3200 (1,5-2-2-5-1T) PC4000 (2-2-2-5-1T) @2.55V-3.80V --chip--> New BH5 ~ Brainpower PCB
Speed Premium PC3500 (DDR433) (2,5-3-3-8) --chip--> Winbond New BH-5

dejansko imajo vsi rami 3 različne čipe, torej vsak svoje nastavitve. Tud večina na XS pravi da se old BH5 drugač obnašajo kot new BH5.

eDDi ::

Še isti rami potrebujejo včasih drugačne nastavitve za podobno delovanje. Velja tako kot trobijo povsod: ni jih najboljših nastavitev niti ga ni najboljšega biosa, obstajajo samo najboljše nastavitve za posamezni ram oz za posameznika, takisto velja za bios.

GUFY ::

Kja pa naj potem rečejo uporabniki, ki imajo v BIOS-u na voljo samo 5 nastavitev latenc rama, ne pa 27 kot jih imajo zaenkrat SAMO DFI NF4 plate, kateri ram jim bo bolje delal, se pravi s katerim bodo dosegli višji OC?

..::Wacky::.. ::

se strinjam z zbogijem.. benchat je treba za primerjavo, kr brezveze jih silit v zategnjene timinge, ce majo bolsi performans ce so odtegjene pa visji fsb.. in obratno.. keri programi bi se bli uporabni za benchat ram.. js poznam everest pa sandro.. prlepte kaj mate..
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

Moonman ::

Za benchat rame. Lobby high test v 3dmarku 2001, je pa nemogoče zagotoviti merodajnost rezultatov med različnimi konfiguracijami.

Sandra unbuffered.


eDDi ::

@GUFY: zanimivo vprašanje, moj odgovor bi bil, da vse nastavitve ki so več pri DFI, potem nastaviš na auto. sam vseen mislim da to tudi ni primerljivo... vsakemu ramu svoje paše in tako je treba tud testirat, z najboljšimi nastavitvami za te rame.

zbogi ::

Kja pa naj potem rečejo uporabniki, ki imajo v BIOS-u na voljo samo 5 nastavitev latenc rama, ne pa 27 kot jih imajo zaenkrat SAMO DFI NF4 plate, kateri ram jim bo bolje delal, se pravi s katerim bodo dosegli višji OC?


ja klejemo, sej zato mi bodo pa taisti mushkini sli na P4C800-E zhir 15-20mhz manj kot pa na DFijevi.

Moonman ::

UTT čipi ne marajo tako nizke trfc vrednosti, zato bi jaz dalo tako:
260-enb-2-2-5-2-9-16-2-2-1-2-2556-1-enb-increase-0-7-3-7-Fastest-4-16-enb-16-7-enb

Mem bandwith v memtestu je isti, bom pa probal še v windowsih.


LittleDevil ::

Še slika hlajenja ramov. 8-)



LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: GUFY ()

Jenej01 ::

Offtopic: Na kolko je met priporocljivo rame za 24\7.

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

zbogi ::

odvisno kire, Mushkini majo itak garancijo do 3.5 v aktivnim hlajenjem, pomojem tud 3.6 ne bi smel bit problem. Zdej če sploh gainaš kej več z višjo voltažo, dejansko bi se dal laufat tud z 3.8v

Jenej01 ::

Geil ultra x pa takole hlajeni,


lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Tic ::

Wow, takle vent ko je na sliki se pa bl tezko vrti :D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Jenej01 ::

Mam dva odgovora, kiri ti je bolj vsec:
1. Dober fotoaparat canon350d
2. Slikano ko se ne vrti, ko sem zmontiro :D

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

LittleDevil ::

Zdej mi je ratalo 275Mhz 2.2.2.5, samo je pri 20 loppu napako javilo ;((

enb-2-2-5-2-7-16-2-2-2-2-2556-1-enb-increase-0-7-3-7-Fastest-4-16-enb-16-7-enb

LP

..::Wacky::.. ::

uff, lepo.. na xs sm vido majo najvec 275 2-2-2-x pi32m.. u can do it better!:D
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

PrimozR ::

WOW! Lep dosežek :D

luckeyluk ::

nice LD malo igranja pa bo 275 stable

Jan987 ::

mene pa zanima al so boljši geil ultra x al mushing redline PC 3200?

Jenej01 ::

Redline, zato pa so 20k drazji, hehe.
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

pranko ::

on govori o pc3200
cena pa je približno enaka

PrimozR ::

redline so na cool-pc 2,5k dražji k pa UltraX v Funtechu. Kakšna je cena redline-ov v FUntechu, ne vem. Kakor vem, so pa prav tako BH-5 čipi. Sicer so def. timingi 7-2-3-2 IIRC, ampak gladko letijo na 250MHz na 5-2-2-2 (vsaj v onem testu ki sem ga bral).

Good Guy ::

kok jst vem majo redlini utt čipe vsaj na xs se tko govori
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jan987 ::

no kere se bl splača

PrimozR ::

Ja a niso UTT=BH-5? Mislm oboji majo Winbonde, voltage loverje :>

Good Guy ::

utt=ch5 mensezdide nism pa preričan
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

PrimozR ::

A tko? To pa sux :/

JIM22 ::

Moji redline gredo 263 na 3,3V. Testirano z memtestom 9 ur brez errorjev.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

WhiteWolf ::

JIM22: Noro, take rame bi jaz rabil. da bi šli 260fsb na ene 3.3V - 3.4V.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

tiborrr ::

Doma imam 2x512MB A-Data BH-6, zadeva se obnasa skrajno cudno na nizkih voltazah (sprobano do 3V). Boota sicer na 240 2-2-2-5 1T, vendar ne pride niti do Winsev. Niti 200 2-2-2-5 ni stabilno na 3V. Vecje voltaze Abitka ne spravi iz sebe.

Moram najti nekoga z DFI platko, ki ponuja voltaze tja do 3.4V >:D Da vidim, ce zadeva sploh zazivi.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Primoz78 ::

Moji redline pridejo na 263FSB 2-2-2-5 1T pri 3.3V...na 3,4V pa 266FSB...sam kaj ko mi proc ne dvigne do take frekvence :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

tiborrr ::

Se javi kdo jutri v LJ z DFIjko ali boosterjem? Da sprobamo BH6 na 3.3-3.4V.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

cole-22 ::

Lahko kmen uletiš...

PrimozR ::

tiborr na Epoxko NE boosterja. Razen če si prpravlen kupt novo in tole poslat v večna PCBjevska lovišča.

SrBo ::

No takole sem se pa jst danes celo popoldne igračkal in prišel do teh rezultatov Rami so mushkin redline (pc4000) nabavljeni prav tako danes!
Na žalost negrejo višje ker še niso burnani drugače bi pa z malo problemov in z burnanjem prišel tudi višje! prime 95 6 ur stabilno(več se mi ni dalo čakat) 3d mark stabilno, špili stabilno. Res pa je da sem ramom dal malo več voltaže bom že še znižal nč bat ..... :D

|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

WhiteWolf ::

Kateri bios se najboljse obnese z Ultra-D + Venice + Redline 4000?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Shark-357 ::

704-2BTA

WhiteWolf ::

Kaj cold boot je s tem biosem odpravljen?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Legoless ::

Moji Redlini so včeraj spet umrli. Pa takšna kot je cena. ;(

WhiteWolf ::

Pa kaj tak crkujejo al ka? Na kolko si jih gonil? Si jih kaj hladil?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TEST RAMA to na bi bil članek ampak......

Oddelek: Navijanje
183329 (2500) Primoz78
»

Geil UltraX PC 3200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1519738 (6662) b0r1s
»

Geil ONE W BH-5 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
854893 (3811) Primoz78
»

OCZ VX 3200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1468115 (5069) PrimozR
»

what tha f... is burn in (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23110399 (6890) KrCbelca

Več podobnih tem