» »

Vodno hlajenje by brothers archer and jeryslo

Vodno hlajenje by brothers archer and jeryslo

archer ::

Pred kakšnim mesecem sva se z bratom sprvila izdelovati vodno hlajenje za najin comp.
Vse je narejeno doma, in kakor boste videli iz slik primanjkuje tako izkušenj pri obdelovanju, kot pri samem vodnem hlajenju.:D :D
Vse je še v testni fazi, planirama pa konc tedna vgraditi v kišto.
No pa naj slike govorijo:


CPU blok


blok čipovje


blok grafična (nVidia 6800GT)




posoda, ki deluje še kot dober prikazovalnik pretoka, kot se vidi na drugi sliki



testiranje


Zaenkrat nič ne spušča8-O ;). Bomo videli kako bo naprej. Je laufalo že en dan, vendar je radiator spustil bloki pa držijo. Radiator je zdaj popravljen, če bo še spuščal ga bova zamenjala z novim. Je pa Ladin. Seveda je za njega pripravljeno tudi ohišje na katerega bosta zmontirana dva 120mm ventilatorja.


Pa še nekaj slik iz delovne faze:





O navijanju bo več povedal brat, jaz sem bolj strojniške narave:D :D.
  • spremenil: Jackal ()

iskra ::

Šment ... Če bi jaz imel toliko orodja, ko sem delal svoje vodno hlajenje bi imel še sedaj računalnik v vodi :)

Stvar zgleda super čeprav sem opazil razpoke na mestih privijačenja plexija na baker.

Sta prepričana, da je to vodno hlajenje? Meni deluje bolj hlajenje na smrkelj :D Tisto tekočino bi lahko prodajali producentom sci-fi-horror filmov za kake alien scene :D

Respect!
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

No pa še kake slike strojev pokažita, da bomo vedeli kaj nabavit za lastno izdelavo hlajenja ;)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Fly.MaCh!nE ::

kul zadeva, upam da bo tut fajn hladil:D :D sam tm je res plexi poču, probita zamenjat plexi pa namastit vmes tesnila;) ;)

iskra ::

Pa še to: ko sem sestavljal svoj vodni blok, sem dal med baker in plexi nek bolj gost silikon, da ni prišlo do direktnega stika in s tem posledično pokanja ;)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Jackal ::

Lepo, da se še kdo spravi delat vodne bloke doma. Samo imam pa par pripomb:

- Napokan plexi okoli vijakov in nasplošno napokan plexi (prva slika)
- Estetika (Oglati, grobi robovi, ponekod niso poravnani) - če se že greš izdelave s plexijem, potem je treba v to vložit še veliko dela za bruženje in poliranje.
- Po mojih izkušnjah se kanali za tesnila v plexiju ne obnesejo, razen če niso narejeni zelo natančno. Poleg tega se tam tudi oslabi plexi.
- Blok za grafično ne bo dolgo več tesnil - vsi vijaki, ki držijo skupaj baker in plexi so na notranji strani tesnila (verjetno zato tudi napokan plexi, ker blok ni tesnil drugače kot t vijaki zategnjenimi do konca), potem luknje za pritrditev bloka na grafično - po kakšnem čudežu ti tam tesni - ne vem.

OZZY ::

A se nista naučila dajat slike v bolj prijazen jpeg format. Kompresija itd....Zbata skupi sestavt vodno slike skompresirat pa ne..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

iskra ::

Ojoj :\ Šele po opozorilu sm opazu luknje za montažo bloka :O Tisti strojnik, ki je to načrtoval, bo imel še polno dela s faxom :P Kaj pa če bi raje prilotala še en kos bakra za zapret blok? Bo veliko bolj varno ;)

EDIT: ampak pozor pri lotanju: lotni spoji ne prenašajo nekih nateznih obremenitev, tako da je dobro pustiti vijake. Lotani spoji imajo odličen kapilarni efekt in zapolnejo vse reže in dobiš 100% tesnenje. Samo vstaviš lot med površine in segreješ oba kosa na ene 300° oz. kolikor je potrebno, da se stali lot - če gresta v to smer je treba pazit, da se blok ne pregreje, da se ne zvije.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

archer ::

Dobro, na CPU bloku je res poknu plexi, sam tist je zaenkrat izven tsenil.
Vsi bloki pa imajo še poleg tesnila, povsod na stiku s plexijem, silikon, tako da v primeru grafične kartice so se tiste razpoke naredile, po tistem ko sem blok zatesnil s silikonom. Glede vijakov sem pa sam tudi poštudiru, sam kasneje, ko je že zmanjkalo bakra, vendar zdaj tesni. Pa tudi ne vem če je kaj narobe, če daš v luknjo preden zašraufaš vijak nekaj silikona. Tako še samo bolj ziher drži.Je bila pa to edina možnost da sem lahko za grafično naredil blok, ki hladi CPU in rame skupaj.
Bomo pa videli kako bo. Je pa res da bi bio lahko vse narejeno in načrtovano 10x bolje. Kaj čmo, drugič bo bolje.
Sem prvič malo bolj obdeloval baker in je zaf***no, zlomil sem dva navojna svedra in dva svedra.:'( :\ :\ .
Voda je pa pri testu navadna in kar dosti nekega starega antifriza je notri, tako da se zaradi tega delajo pene v posodi.:\ :\
Pa še dobil sem možnost narediti vse na CNC mašini, samo zatem ko je bilo vse že skoraj narejeno. Tako, da naslednji bloki bodo verjetno narejeni tako.

Aja, pa kakšen faks. Če bi bil na faksu bi bilo malo drugače. Sm sam navaden gimnazijec, ki bo letos končal srednjo šolo.:D :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: archer ()

iskra ::

Razpoke se širijo - s temperaturnim raztezanjem, ko bo imela voda ene 30°C, lahko vse skupaj poči.

Vzemi debelejši plexi ali pa zalotaj baker čez, ki 100% ne bo počil. Tisti počen plexi je treba definitivno zamenjat, razen če misliš hladit kak OC 486 za 2 SIT ;)

Če ne pa za naslednji projekt napravi dvodelni blok, kjer je GPU hlajen posebej od RAMa. Škoda za CNC - drugič več sreče, pa preberi kako knjigo, ki je bila izdana na Fakulteti za strojništvo o temi odrezavanje. Piše precej o hitrostih vrtenja za vrtanje/rezkanje in o navojih. Mislim, da bi to moralo biti obezno čtivo za vse, ki izdelujejo bloke v lastni režiji.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

m.i.h.a. ::

Tist radiator zgoraj je od yugota in ne od lade, imam tudi sam takšnega in sem ga še lastnoročno ven vlegel iz yugiča.
Ladin je bolj masiven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

sverde21 ::

Jah bloki so še kr nekam, čeprov b lahk bli bolši, kar se tiče pleksija priporočam da ga zamenjaš (če ga nimaš več -jeryslo reč mi ti ga prnesem :D mam še en kvadrat metr 3 milimetrskega pleksja doma :) ) , pri obdelovanju pleksija je treba bit zelo natančn in delat po občutku, sm že kr neki pleksija polomu :'( k sm vrtu luknje z 10 svedrom brez predvrtavanja :D , dobro si je tudi prej "nežno" zamarkirati mesto vrtanja z točkalom, ampak res nežno, tako da je tam majhna vdolbinica, lahko točkalo tudi segreješ malo z vžigalnikom, tako da se pleksi malce zmehča in ne poči :\
Kar se pa tiče ravnanja zunanjih robov se pa preverjeno dobro obnese "hobl mašina" :D
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

Eddy ::

Občudujem vsakega ki se s takimi orodji spravlja delati vodne bloke :))
www.ekwaterblocks.com

SebaR ::

Srečko ti ki si imel cnc, jaz sem se mučil z navadnim vrtalnim strojem.>:D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

mat3jc3k ::

uu nice job guys

P.S. pohvala Eddyu ki spodbuja in NE spodbija konkurenco :P :D >:D

madmitch ::

Tisti strojnik, ki je to načrtoval, bo imel še polno dela s faxom

Joj, bog ne daj, naj to raje vzame v roke kakšen star mojster, ki ma dober "augenmas" ne pa g. inženir, bo bolj držalo.
MAlo še spilita zadevo, pa bo prav lepo in delujoče.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511495 (4979) sash
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711637 (8699) Privatnik
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19012028 (7161) Malecky
»

vodni blok za radeona (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585749 (4159) Jackal
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557940 (6393) WinsuckeR

Več podobnih tem