» »

adsl prek huba samo za 2 userja??

adsl prek huba samo za 2 userja??

drek ::

jst sm si ubodu hub doma mam 3 pcje in adsl zdej pa ko sta 2 pcja prkloplena na net se mi ta 3 noce gor konektat in sam napise beginning negotiation. in zdj ne wem ce je tko ze auto nastimano alpa je kej narobe prmen?:)

El Diablo ::

Kolkor vem Siol dovoli uporabo na dveh Pc-jih, ali lahko onemogoči tretjega pa mi ni znano.
Diablo

DeViCeD ::

SiOL pusti samo dva uporabnika naenkrat, tako na dial-upu, kot na ADSL-ju.
So, if I press C, E and G I play C?

Uporabnik ::

heh
telemach dovoli samo 1.

DeViCeD ::

Heh, Telemach ma ADSL ali Dial-up? ;-)
So, if I press C, E and G I play C?

- SiroTka - ::

Postau si proxy server, al pa nabav ruter. Zdej sem glih slisu za en ruter, ki je loh adsl al pa kabl. Ma se hardwerski firewall, 3 switche, pa se printer za prklopt v mrezo. Je pa okol 60k.

miranpozar ::

Ja, SiOL ne dovoli več kot dve povezavi, zato je router edina izbira, saj ima NAT, ki oba PC navzven kaže kot en IP.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

DeViCeD ::

Ah ja, pomoje ni stvar da bi za domaco uporabo kupoval router za 60k SIT ;-), ze primitivni windowsi poznajo opcijo Internet Connection Sharing ki dela (NAT, PAT ...) translacije. Potem je tu se cenejsa (legalna) moznost ... ena 386+ en bedn Linux gor, pa ipchains iptables ..., pa se naredi lepo IP MASQ (NAT, PAT, ) translacija.
Verjetno bo to cenej k router.

Lp,
Dejan
So, if I press C, E and G I play C?

Uporabnik ::

jst sicer mam 486-tko pa nat ... sam mi je pa ful bad k skoz laufa, pa ropota... velik bl izi je en ruter, sam morš pa pazt da se ne zajebeš, k niso vsi ruterji ok, sploh se lahk pr kkšnih online igrah zakomplicera.

DeViCeD ::

Hum...das v skatlo, zapres v omaro, magar drugo sobo... neki ..., jest mam tri komputerje v sobi, pa ni tooolk hudo ;-)
So, if I press C, E and G I play C?

roscha ::

Mnja, za prvo silo je tud freesco v redu. ( www.freesco.org) Ce ne poznas linuxa dovolj dobro zna biti kofiguriranje kar jeba. Freesco pa lavfa z diskete in hitro se ga nastavi. Pri kaki 386/486 masini ti tako hrup povzroca samo se ventilator napajalnika..

by!

P.S. za zaresne firewall resitve pa svetujem www.smoothwall.org

rc-car ::

drek: kje si kupil hub in koliko si dal zanjga - saj je bolj osnoven?)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

drek ::

Compex TP1008C 8 portov :)

El Diablo ::

Bojda ni več problema s Siolom. Nabaviš router in udri z maso PC-jev. Bojda je zadeva poipolnoma legalna.

LP
Diablo

zile ::

Če so userji med sabo pol ne stepejo je kul. Zaradi prenosa pa to.l

jeb ::

kdo vam je povedal, da se da samo dve masini na en adsl prikljucek obesit?
Jaz sem to sprobal, in sem istocasno imel online tri masine.
In sicer: lahko sem istocasno prikljucil en account na treh masinah, lahko pa tudi prikljucis tri masine s tremi razlicnimi accounti. Meni zanesljivo dela. Vec kot tri pa ne gre.
Ce bi rad pa vec masin, potem pa naredi tako, kot pravijo tule - spedenaj router.

AlchemY ::

z routerjem gre odlicno, mam tako povezanih 10 racunalnikov. glede prenosa pa tud ni problemv, ker jih pac ni vseh 10 naenkrat gor. pa tud ce so ne downloadajo vsi filmov z neta....tako da ni problema. Siolovci in Telekomovci niso imel nobenih pripomb, saj sem router dobil glih isti dan kot adsl.....

chucky ::

Kaj si navadni ADSL modem priklopil na hub?
Ali imaš poseben modem.
Kaj je slučajno mogoče preko enega PCja, ki je preko mreže vezan na drugega, ki ima še eno mrežno z ADSL modemom, se povezati na internet s prijavo. Tako da bi oba PCja imela različen IP.
Network sharing že uporabljam, vendar bi rad imel ločena IPja.

AlchemY ::

jeb: trije accaunti?? se pravi da bos placal 3 x 8k sit al kaj? Ali kako si mislil. ko dobis adsl se moras itak na novo registrirat, potem pa tis accaunt ne deluje vec na dilal-up. Si se registriral 3x??

jeb ::

sem mislil, da je samo po sebi jasno: ko s pogodbo dobis adsl, dobis tudi account. Potem instaliras adsl client na masinah, s katerimi zelis na net, ne. In z istim accountom potem lahko istocasno dostopas do neta. Sem poleti govoril z enim na Siol helpdesku, in tipcek je trdil, da je en adsl prikljucek predviden le za dva istocasna dostopa (popolnoma enako kot bi imel isdn). Ampak mi smo sprobali na treh masinah in je delovalo. Namrec, pri meni je bil kolega, ki ima doma prav tako adsl. In smo malo kombinirali. Imeli smo 4 masine. Ce so bile tri online, potem cetrta v nobenem primeru ni sla gor. Ce sta bili online le dve masini, potem je tretja sla gor z obema accountoma, mojim ali pa njegovim.
Potem je bilo na Siolu receno, da je to napaka na strani Siola in da v bodoce to ne bo mozno.
In ravnokar sem tole sprobal se enkrat. Zal, imeli so prav. Zdaj gresta gor samo se dve masini. Se opravicujem za dezinformacijo.

BAjzl ::

:))
Sploh ni treba komplicirat če nimaš financ si na en računalnik zinštaliri proxy-ja pol pa lah gor prklučš tok uporabniko v kokr ju češ. Priporočam wingate pr men dela. Če pa ne veš ke ga lah dobiš pol mi pa napiš tvoj e-mail pa ti pošlem cel program velk je itak sam 5 mega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543310 (18850) imallears
»

ADSL deljenje internetne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
191678 (1272) ali3n
»

Switch ali Gateway?

Oddelek: Kaj kupiti
111333 (1201) SasoS
»

ADSL - lan

Oddelek: Omrežja in internet
111058 (819) Tiger
»

Linux server

Oddelek: Pomoč in nasveti
151153 (1012) miranpozar

Več podobnih tem