» »

rFactor

rFactor

Hux ::

rFactor je tik pred izdajo. Samo se 1 teden v idealnih pogojah.
Nej bi nadomesto igre kot so F1 ,02,04,Challange, GTR kot platforma za bodoce modse na odlicni multiplayer podlagi.
http://www.rfactor.net
Jaz sem ga izkljucno zaradi bodocih modsov naroco kot F1,F3000 ki so ze v izdelavi.


Slike par originalnih avtov.


A zanima sploh koga ta spil? :D

RC14 ::

Sem probal demo in me je zelo navdušila igra. Po mojem bo super. Kako bo z formulami ne vem, ker jih v demotu ni bilo. Grafika je lepa, igralnost enkratna, tk da zna biti prav zanimivo.Je kar dobra simulacija. Ker F199-02 je že kar stara igrca pa še grafika ni ne vem kako dobra-vsaj men tk da bo to dober nadomestek. Komaj čakam da izide.

Je pa zanimivo, da mi je demo kr naenkrat nehu delat in ga ne spravim več v delovanje;( , čudno res.


Lp

Hux ::

Najlepse pa je da bodo pogon od igre se dograjevali podobno kot LFS tak da bi modsi res nej meli zelo dolgo zivljensko dobo.
Komaj cakam na F1,F3000 in CART ki so ze v izdelavi.
Ta demo katerega omenjas je bil Multiplayer Test in ni vseboval nove fizike in grafike.
Je pa se zelo dobro odrezal v online igranju. Kolko se spomnim je z 25igralci se vedno delalo dobro online.
Aja. btw spila nebo v trgovinah ampak samo preko internet sej so sam svoj zaloznik.

Se en teden samo :D

PrimozR ::

Multiplayer test me ni navdušil. Priznam, igral sem ga 5minut, ampak avto se mi je zdel vse perveč podoben skali, brez občutka. LFS mi deluje bolj 'živo', avto se vidno nagiba, ga odnaša itd. Ostajam pri LFSju.

RC14 ::

P|P|: hoho, pa šekao lepo te odnaša v tej igri, pa poskakuje na grbinah, mislim da je boljša simulacija kot LFS, vendar tudi ta ni slaba. Ampak, če pa igraš LFS single, so računalniški nasprotniki tk zabiti da bolj ne bi mogli bit, ne umikajo se,zavirajo mnogo prehitro (na PRO) se zaletavajo vate, kr neki, je dobra samo če igraš multiplayer.

Upam da bo ta R-Factor imel bolj realne -življenske nasprotnike ki se ne bodo kr neki brezveze zabijali in bremzali 1 km pred ovinkom. Multiplayer bo pa itak zgodba zase. Noro in komaj čakam.



Lp

RC14 ::

P|P|:

mogoče si imel vklopljena pomagala, pol je pa res bil avto kot skala.:D.


Lp

Hux ::

Sej AI lahko sprobas ze zdaj in so bolj pametni ja :D.
Ceprav I want it for multiplayer. LFS je tudi dobra vsekakor samo je antimod in jaz hocem F1 :D

RC14 ::

Sej AI lahko sprobas ze zdaj in so bolj pametni ja

Kje lahko sprobaš??:D




Lp

PrimozR ::

LFSja nism na single player špilu 5minut. Okej, lažem. pozabu sm vštet treniranje za drift competition, sam to je bil odsek Kyoto National pa odsek Westhil International pa sm sam treniru. Z AIji pa nism vozu že FIJUUUUUU...

PrimozR ::

Drgač modi so tko tko... Vsak tumepc bo lahk svoj mod naredu pol bo pa zasičen. Pa add-on avti bodo ne-fer. Recmo da bo ena klasa, pa bo en naredu avto s 500 konji en pa s 300. Mislm da se vid kdo je tukej hitrejši. Pa tut v sammu špilu se da odklepat stuff in ni lih fer da en dirka s 100% odklenenmu avtom en pa samo z 10%. To LFS eliminira. Maš XR GTja, XF GTIja v svoji klasi, maš GT klaso (XRT, RB4 pa FXO), GTR klaso, LX6, FZ50 pa Raceabout so v svoji, FO8 pa FOX sta vsaka v svoji pa še UFR pa XFR v svoji klasi. Zdej pa z moje strani dost smetenja teme z LFSjem.

Hux ::

To je pa res od servera odvisno katere avte dovoli in nedovoli. Jaz mislim predvsem javno priznane modse ki so se ze v F1 Challange izkazali za superiorne. Torej kompletne addone in ne posamezne avte.

AI stestiras tak da naredis server in tam ko je player screen je spodaj Add AI knof. Do 20 jih lahko dodas.
Lahko se pa tudi na keri online server povezes in tam dodas AIje ampak je machmaker down ze nekaj casa tak da bos vec ali majn sam torej isto kot offline.
AIji celo govorijo in klejejo hahahahha tak da si ze mogoce vozo kdaj z kerim samo nisi upazo ker ce te rukne rece sorry blabla ce pa ga kdo drugi rukne pa ga prekleje :D

Good Guy ::

a date link od demota
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

steev ::

A je tole mogoče podobn GTR? :\
:|

RC14 ::

rovtar: malo bolj dobro poglej.:\

Na vrhu v prvem postu imaš.


Lp

Good Guy ::

kr nekli
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

RC14 ::

A ti ni fajna, ali ne najdeš.

Če ne najdeš evo.
DEMO



Hux: ne zastopim ko si napisal da lahka sprobaš že sedaj AI?? Kje pa?





Lp

Hux ::

To so moji 3 demo strezniki. Vendar precej prazno odkar je machmaker down. Nasledni teden bojo ze poganjali original ce bo vse po sreci. En bo tudi demo original ce bo obstajal.
Upam le da nebom ki mogo se 3x unlock key kupit za vsak server posebej lol.

195.149.21.124 Hard Core
195.149.21.47 All Helps
195.149.21.27 PRO 30min race.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Good Guy ::

ma tok butast špil kr neki dej dej
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kilergas ::

Ne da js spil butast,rajsi reci da se prvega ovinka nisi izdelal in da t ije zal da si z boksa ven prisel :D ,..drugace pa igra veliko obeta

Hux ::

hehe. Ocitno nisem dovol jasno povedal. Igra je simulacija in zahteva Volan.

.smidge. ::

No jaz sem sproval demo in me ni navdusil, kar se fizike tice ...v bistvu deluje kot GTR z malo popeavljenimi najvecjimi napakami, ostaja pa tisti obcutek da "posredno" vozis avto, ali kako naj se izrazim. K temu dodaj se gnil FF (ki se ga sicer da twikat v config fajlih) in mas.

Govora je blo da bo rf uporabljal pmotor2, potem sem pa nekje ob debatah o GTL zasledil da se do konca leta ne bo dokoncan. Zdej ne vem... dvomim da bi cela verzija imela drugi pogon kot demo

imho lfs owna isi povsod.
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

PrimozR ::

Čakte. rFactor ma ISI pogon, isto kot EA F1 serija, isto kot GTR the game, itd.?

Hux ::

rFactor ma GTmotor2 ja pa oni ISImotor2 al kak je ze sej nevem teh imen.
Vglavnem ma tanovo grafiko isto kot GTL demo.
Ta multuiplayer test pa se nima dx9 shaderjev enejblanih in ISI fizike.

Ta demo pa je samo multiplayer test. Torej netcode test in nedemonstira ne fizike in ne grafike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

.smidge. ::

v bistvu je "tovarniska" igra od isi-ja:D ne samo pogon.
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

.smidge. ::

rFactor ma GTmotor2 ja pa oni ISImotor2 al kak je ze sej nevem teh imen. Vglavnem ma tanovo grafiko isto kot GTL demo. Ta multuiplayer test pa se nima dx9 shaderjev enejblanih in ISI fizike. Ta demo pa je samo multiplayer test. Torej netcode test in nedemonstira ne fizike in ne grafike.

graficni pogon je gmotor.

fizikalni pogon (pmotor) pa je tako v rf kot v gtl uporabljena ena od evolucij pmotor2, tako da ne vem kaj ces povedat s tem da ne demonstrira fizike (nima ISI fizike ?). Mogoce bo v polni izdaji uporabljena kaka novejsa verzija, bistvene razlike pa ne bo.
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: .smidge. ()

Hux ::

Cist enostavo. To kaj vidis v MPdemotu ni to kaj bo v final graficno in fizicno. Razumljivo zdaj?

.smidge. ::

razumljivo je, pravim samo da ne drzi toliko. da ne bo kdo razocaran.
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

Hux ::

MPtest je star 10 mesecev tak da majn impresivno kot GTL nebo zgledlo :\

.smidge. ::

No za vsakega ki mu ni to prva simulacija je lahko samo kak tetris manj impresiven od tega demo gtl.
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

PrimozR ::

Pravkar KONČNO inštaliram GT LEgends. Mislim da bom odprl novo temo, če le-ta še ne obstaja, ker smtenje rFactor teme se mi zdi nekako... Nefer.

PrimozR ::

Če prav razumem, imata rFactor in GTL isti fizikalni pogon. Če je to res, se LFS nima kaj bat :D

.smidge. ::

zgleda da je rfactor zuni. Mogoce kdo ve kako ma zascito?
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

Hux ::

prvi F3000 mod je zunaj. Samo en abeseda za opisat ga. Odlicno 5+ 8-O

borchi ::

daš link?

šit, bo treba začet delat mal selekcije, GTR, LFS1, LFS2, rFactor. komej folgam kreditno spravlat :-(
l'jga

PrimozR ::

LFS1 je itak preteklost
LFS S2 is t3h thing :> Sicer pa rFactorja ne mislm kupt, 30 funtov za en špil, phew! 6 funtov zravn dam, pa mam S3. Nov.

borchi ::

a je možno met v training openwheeler-ju prikazovalnik v kateri prestavi imaš (če kupiš lcd prikazovalnik). na analognem je prikaz brzine, na lcd-ju pa ne?!
l'jga

Hux ::

SPil so ze kraknili lol in celo online deluje ce najdes server ki ne kika zaradi mismatcha. Vsej en je to vem :D

PrimozR ::

LOL Might try it after all ;)

borchi ::

a je možno met v training openwheeler-ju prikazovalnik v kateri prestavi imaš
bump!

tale crack pa zna spet same bedake na serverje spravit?!
l'jga

Hux ::

ISI so si sami krivi kaj pa niso uvedli enake protekcije kot LFS.
Po pravice povedano cist hladnokrvno gledam na njih in mi je absolutno vseeno ce celi planet uporablja ta crack. Kaj so dosegli je samo tisti ko so placali igro majo le 3 aktivacije. Tisti ki so jo vkradli lahko igrajo v nedogled. :\

99% serverov je konfiguriranih da dobijo instantni kick ce zaznajo exe mismatch. So taki ki dob+volijo tudi. Fora je le da vsak igralec na serveru vidi kaj se dogaja in ce dobis kick zaradi .exe mismatha bodo si to zaponili in te zatozli na forumu :D

F1C je imela cisto isto protekcijo. Jaz sem nonstop igral z exe mismatchom tam tak kot 90% ostalega folka keri niso marali CDja v CDromu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

borchi ::

Kaj so dosegli je samo tisti ko so placali igro majo le 3 aktivacije.

to ni res. zaenkrat "samo" iz ust (oziroma posta na forumu) enega glavnih razvijalcev, preveru pa še nisem.
l'jga

borchi ::

js mam že z f3000 polne roke "dela". al mam slab controller setup al pa bodo f1 turbo mode lahko vozili samo alieni.
l'jga

Hux ::

controller setup? kaj bi pa nej to bilo? gamepad?

borchi ::

ms ff sidewinder wheel je controler.

kdo pri zdravi pameti bi se rFactorja lotu z gamepadom?
l'jga

PrimozR ::

Poznam določene k v LFS driftajo na tipkovnco tko da TOLK težko spet ne more bit.

DominusSLO ::

borchi
Vsak, ki nima volana.

OrlyTM ::

kako se vam zadeva vozi na volan? Vozu sm f3 mod in na centru wheela sploh ne gre met ... skoz ti ga meclje levo in desno, kar nardi voznjo duhamorno do konca! A je za to kaka resitev al tko pac je?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

PrimozR ::

FF dej na -100%. SM mel isti problem v F1C.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gran Turismo 5 prihaja 'že' poleti?

Oddelek: Novice / Igre
364234 (3082) PrimozR
»

simulacija vožnje avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10013907 (11281) Loki
»

Brezplacna dirkaska igra-BMW

Oddelek: Igre
161756 (1454) steev
»

GTR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
19210464 (6720) frenk
»

Kwa bi radi vidl v pravi dirkaški simulaciji?

Oddelek: Igre
191690 (1349) PrimozR

Več podobnih tem