» »

simulacija vožnje avta

simulacija vožnje avta

«
1
2 3

k4vz0024 ::

Iščem realistično simulacijo vožnje avta?

Tx, za odgovore:\

jype ::

Kaj pa tolk z očmi zavijaš, no...

LFS

hooger ::

glede na slovenske navade vožnje ti bo NFS ravno pravšnji.

k4vz0024 ::

Mene zanima navaden avto, tko kot so simulacije za pilotiranje:D

kixs ::

Test Drive Unlimited

http://www.youtube.com/watch?v=AXFQvew8jy4

Lahko nastavis dokaj realisticno obnasanje avta in kontrol.

lp

karafeka ::

Taka simulacija ne obstaja. Ker nobena ni realna. Pri vožnji največ pomenijo občutki in praksa. Tega pri igri ne moreš dobiti. To je podobno, kot da špilaš half life, ko pa bi dobil eno pištolo v roke, pa niti varovala nebi znal odpet.

Drugače pa nfs5: porsche, je kar dobra simulacija (če imaš rad porscheje in zadnji pogon :))

dronyx ::

Za začetek potrebuješ kakšen Logitech G25, ker v večini avtomobilov nimaš za upravljanje miške in tipkovnice. Mislim pa da so Hrvatje naredili neko računalniško simulacijo za učenje vožnje avtomobila in sicer na primeru Reke. Sem pa pozabil, kako se imenuje.

borchi ::

rFactor + G25 + en od "street" modov...

pol pa povej kolkrat ti je avto crknal, ko si hotel prvič speljat... :D
l'jga

;-) ::

borchi ce ti avto crkne ne pomeni da je igra dobra, mogoče je tak zajebana. Ko sn prvič vozo avto mi ni nič krat crkno zaj pr igri pa naj bi mi?.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ales22LJ ::

Ma ta rfactor je cisti kurac! Meni igralnost grafika vse beta...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Daedalus ::

Taka simulacija ne obstaja. Ker nobena ni realna. Pri vožnji največ pomenijo občutki in praksa. Tega pri igri ne moreš dobiti. To je podobno, kot da špilaš half life, ko pa bi dobil eno pištolo v roke, pa niti varovala nebi znal odpet.

Jap, verjetno zato vojska vlaga milijone v simulacije za vojake, pilote, moštva v F1 isto milijone za simulatorje, pa verjetno še kdo... Občutka v smislu odzivanja vozila resda ne moreš dobiti, se strinjam. Lahko pa komot (pa še brez nevarnosti za okolico) osvojiš vse običajne rutine v vozilu. Od prižiganja luči naprej. Pa še vseeno je za začetek boljš v simulatorju spregledat pešca, ko pa na ulici. Obenem pa je tud recimo znano dejstvo, da so FPS-jke krasen dril za reflekse. In simulacije bojo kvečjemu ratovale boljše...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

kixs ::

Kar je Daedalus napisal vsekakor drzi.

Sicer, da bi imel cisto pravi simulator doma, je mala verjetnost tudi v bliznji prihodnosti - simulacija sil na telo in podobno...

Kar se tice pa same voznje, situacij na cesti, reakcij voznika, razlicne ceste, vremenski pogoji... vse to pa lahko simulira tudi navaden PC in podobni - seveda z volanom in stopalkami.

Osebno se mi zelo dopade Test Drive Unlimited. Vozis od navadnih do bolj eksoticnih avtov. Lahko tekmujes ali samo vozis po razlicnih cestah na Hawaiih. Manjka sicer dinamicno vreme in poskodbe (kar baje bo v naslednji verziji).

Kar sem opazil je zelo zaskrbljujoce... ce vozis normalno - po predpisih - potem ni neke panike. Kolikor zacnes malo "noreti", se mi je kar nekajkrat zgodilo (na zacetku), da nisem pravilno reagiral. Npr. vozis hitro po cesti, pred tabo se ti pojavi pocasno vozece vozilo v isti smeri in seveda takoj stopis na zavoro - polno! Problem pa se je pojavil, ko sem bil se vedno prehiter, drugi pas prosti, a vseeno nisem zavil v levo. Sledil je seveda trk v "rit" 8-O

Podobno se mi je zgodilo tudi v realnosti. Sicer kar 2x sem jo odnesel srecno in brez dotika - sicer obakrat za milimetre! 0:) Govorim za situacije, ko si res v soku in presenecenju, ker niti pod razno nisi tega pricakoval - enostavno "whaaat" 8-O

Seveda sem po nekaj urah voznje v TDU to osvojil in zdaj verjamem bi tudi v realnosti pravilno reagiral - sicer v RL ne vozim vec prehitro in ni take panike.

Potrdim lahko tudi to, ko sem dal vozit mojem bratu, je na zacetku enako reagiral. Enostavno postanes trd in samo pohodis zavoro. V realnosti na zalost nimas veliko poizkusov, da ti uspe.

Zato so po moje take "igre" dobrodosle. Vseeno pa potem ne smes mislit, da pa obvladas in se ti nic ne more zgoditi!

Po moje bi morala biti "Sola varne voznje" del avto izpita. Ko opravis izpit, obvezno na Solo varne voznje.

lp

karafeka ::

Kakšne simulacije pa obstajajo za vojake? Kakor vem, jih ženejo na poligone in gozdove, in se tam podijo naokrog, pa preizkušajo taktike itd.

Za letalske simulacije obstajajo simulatorji, ki (skoraj) do popolnosti posnemajo kabino letala. Dejansko se lahko v simulatorju naučiš na pamet, kje je kakšen gumb itd. Ampak kljub temu, ne moreš simulirati vseh dejavnikov, ki se lahko zgodijo, pa čeprav si v gužvi samo ob vzletu in pristanku, če se pa zgodi kaj nepredvidljivega, pa že odpirajo knjige oz. navodila, kaj narediti. Zdaj pa primerjaj dejavnike, ki vplivajo na vožnjo avta. Ni šans, da bi jih vsaj polovico simuliral. S tem, da se nesreča z avtom lahko zgodi v sekundi. Ne verjamem, da si s simulacijo lahko pridobiš reflekse, kvečjemu se lahko naučiš pomen prometnih znakov in signalov policistov.

Pa če bi hotel doma imeti simulator za avto, bi dal verjetno več denarja, kot pa za nov avto. Tisti volan in pedali so premalo. Kje imaš ogledala, občutek za lego na cesti, vzvratno parkiranje, kuhanje mašine :).

Gr0unD Zer0 ::

yep, jaz ga tudi kurim z focusom polne čez nordschleife pri GT, wooooooohooooooo, zato tudi obvladam do potankosti vse avte v vsaki situaciji...

male-cow-excrement, špili še zdaleč ne dosegajo nepredvidljivosti realnega sveta...

kdaj ti je kaki pešeč nazasnje skočo pred avto v špilu?
ali pa si gleo kelnarco cez cesto, medtem pa je nekdo pred tabo zabremzal?

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

kdaj ti je kaki pešeč nazasnje skočo pred avto v špilu?

Carmagedon >:D
Those penguins.... They sure aint normal....

ru7 ::

LFS uber alles, če iščeš simulacijo 8-)

bewc74 ::

kupi kar to :))

'FireSTORM' ::

Kar sem opazil je zelo zaskrbljujoce... ce vozis normalno - po predpisih - potem ni neke panike. Kolikor zacnes malo "noreti", se mi je kar nekajkrat zgodilo (na zacetku), da nisem pravilno reagiral. Npr. vozis hitro po cesti, pred tabo se ti pojavi pocasno vozece vozilo v isti smeri in seveda takoj stopis na zavoro - polno! Problem pa se je pojavil, ko sem bil se vedno prehiter, drugi pas prosti, a vseeno nisem zavil v levo. Sledil je seveda trk v "rit" 8-O

To bi še nekako verjel. Enkrat sem se sam peljal po Mariborski obvoznici, tam iz centra, oz. kar iz rondoja pred mariborom sem šel naprej, mislim da na tabor ali tezno, ne vem več točno.
V glavnem tam ko je tunel in potem naslednji izvoz za mostom ko je še tak rahel desni ovinek. Po voznem pasu sem se pripeljal malenkost čez omejitev(140) in ko pridem skozi tunel in takoj za ovinkom kolona avtomobilov, stoječih za tisti izvoz. Polna bremza da je malo zaškripalo, dobro da sem bil še toliko "pri sebi" da sem takrat bremzo nekoliko popustil in ponovno pritisnil. Če se nebi ustavil bi tresnil točno v njih, niti na kraj pameti mi ni prišlo da bi cuknil tam na odstavni pas, ali pač tisti pas na skrajni desni ki je asfaltiran že malo pred izvozom. Tako bi se lepo umaknil vozilom če slučajno nebi mogel zabremzat. Ampak to sem se spomnil kasneje ko je moj avto premikal še se samo 10km/h :)

Zdaj če v tej igri lahko doživiš podobno situacijo in da se res vživiš v igro, da izgubiš tiste misli, "fu*k it it's just a game", ampak si predstavljaš da je to tvoj avto in morda celo tvoje življenje na liniji. Takrat bi rekel da je čisto mogoče pridobit nekaj tega hitrejšega mišljenja. Seveda da bi samo na podlagi igre postal drugi Senna je to nemogoče :P
Those penguins.... They sure aint normal....

DOOM_er ::

jst sm zanč vozu bmwja e30, in me je valda parkrat odneslo, sam sem zaradi Live for Speeda, kjer povečini vozm pošasti z zadnim pogonom nekako pravilno odreagiral. Včasih ti te simulacije pomagajo, da saj približno veš kako odreagirati. So pa simulacije odlične za pilote, ker lahko simulirajo odpovedi sistemov, motorjev,... itd, ter so postopki v simulaciji slični postopkom v real lifu, kera družba bi dala pilotu letalo mu sabotirala motor de bi pol strmoglavu.
Robots will steal your job. But that's OK

Gr0unD Zer0 ::

aha

torej ker carujem v gran turismu, lahko mirno neupoštevam prometne predpise, ker bom itak znal pravilno odreagirati, ker valda v spilu vozim 1000 konjske mrcine na zadnji pogon ki grejo 400 km/h

(ter ker nabijam tekken, se komot spravim na tomaza barado, ker pa ja obvladam 10hit combo, air juggle ter attack reversale?)

:\

DOOM_er ::

nism mislu tko :D . bistvo je da sm vozu 40 km/h in stisnu gas na ovinku (pr LFS se to še nekak drži ceste :D ) nakar me je odnesl :D
Robots will steal your job. But that's OK

;-) ::

Mogoče pa morš v resnici isti avto vozit kot v simulaciji:D >:D

Matek ::

torej ker carujem v gran turismu, lahko mirno neupoštevam prometne predpise, ker bom itak znal pravilno odreagirati, ker valda v spilu vozim 1000 konjske mrcine na zadnji pogon ki grejo 400 km/h

(ter ker nabijam tekken, se komot spravim na tomaza barado, ker pa ja obvladam 10hit combo, air juggle ter attack reversale?)

Nihce ni rekel, da lahko zaradi boljsega vozniskega znanja ignoriras prometne predpise, samo pravimo, da se nekaj malega lahko naucis iz simulacij.

Primerjava s tekkenom je pa cisto neumestna. Pri dirkalnih simulacijah imas v najboljsem primeru realno simulacijo in pa vmesnik, skoraj identicen tistemu v avtomobilu. Torej delas iste kretnje kot v avtu, medtem ko pri tekkenu pritiskas na tipke, da se na ekranu dogajajo dolocene akcije. Ce bi imel virtual reality sistem, v katerem bi v relativno realni simulaciji dejansko laufal, skakal in se tepel z virtualnim nasprotnikom, bi to nedvomno izboljsalo tvoje sposobnosti v RL.

Vojaski simulatorji letal, tankov in podobnih vozil so odlicen primer za celo zadevo in na domacem racunalniku se jim se najbolj lahko priblizajo avtomobilske in letalske simulacije.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

bewc74 ::

ja saj tudi jst,odkar vozim gtlegends z volanom,non stop čakam,da se mi v službenem autu prižge rdeča luč da lahko zamenjam v višjo prestavo:)) :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bewc74 ()

Gr0unD Zer0 ::

in dtm avto je full podoben moji karjoli ne?

problemcek nastane ko je folk za volanom prevec samozavesten, ker v špilu mojstrsko zdrifta vsak ovinek, da nekateri pozabijo da so ceste povečini dvosmerne...

borchi ::

prepovedat simulatorje vsem pod 18 let.

aja, sej ti pa itak ne smejo še "driftat" po IRL cestah... :\
l'jga

kixs ::

Govorimo pac o "simulacijah".

Ce zelite nastudirat svoj avto. Kako se obnasa, meje in podobno. Pa obvezno v Solo varne voznje in potem na kaksno dirkalisce - Grobnik, Mobikrog, itd.

lp

karafeka ::

Zakaj v nobeni simulaciji ni lukenj na cestah?

Matek ::

Ker so na dirkaliscih?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jype ::

Kdo, luknje? :)

karafeka> Zakaj v nobeni simulaciji ni lukenj na cestah?

V simulaciji, s katero se jaz ubadam, so.

steev ::

Tis res šmeks. A sem lahk tvoj frend.
:|

jype ::

Izključno v primeru da se včlaniš v klub prijateljev.

borchi ::

@jype: katera?

mimogrede, je tu kak korenjak, ki mu je heel-and-toe tehnika mala motorična malica? kje ste se naučili? IRL ali s kakšno simulacijo? katero? imam GPL, LFS, GTR, GT Legends, Race07, rFactor, netKar demo (naštevam samo bolj resne, ki so mi poznane in jih imam)... trenutno se mi zdi najboljša za naučit tehnike rFactor (F1 1979 mod). mi pa kar nekaj težav povzroča moduliranje pedala zavore (verjetno so vsa neprofesionalna pedala premehka, tako da Logitechovega G25 čaka modifikacija pedala za bremzo s kosom gume) medtem ko moraš "blipat" gas in pa moje razmeroma majhno stopalo (da zaenkrat to počnem (poskušam :8)) z nogo obuto samo v nogavico; bo treba poiskat neko pametno obuvalo). this shit's not easy!
l'jga

jype ::

Ja, LFS.

Lukenj je en kup in jih FF tudi ustrezno indicira, ko pelješ čeznje. So pa tudi robniki in grbine.

ru7 ::

jype kak maš lfsworld username?

jype ::

Ne spomnim se. A je to isto kot game username?

ru7 ::

recmo, odvisno a maš licenco al ne

jype ::

Mam S2 ja. Uporabniško ime je "hehe", se mi zdi. Nisem se še ubadal z lfsworld, ker itak igram manj kot enkrat na mesec.

ru7 ::

Upam, da se kdaj srečamo :)

ru7 [SLO] ali [RTS] ru7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

darth.mikey ::

Ja v GTR2 se spomnim, da si mel neke treninge, kjer te je linijo učilo. Kar zanimivo ja. Drugače pa mi je osebno Rfactor + Nordschleife + kaki Audi r8 Prototype Le Mans racer avti še najbolj všeč. Formule mi niso kul za Nordschleife(sploh pa ne tiste stare 79 letnik ki je nekdo omenil, fuj), rajši vozim kakega Aston Martina dbr9 al kaj takega. Za naučit se progo pa kak BMW M3 je bil meni zakon.
Na rfactorcentral pa dobiš proge, avte, nastavitve itd.

borchi ::

> Ja, LFS.

hmm. lociraj te luknje in grbine, pripiči do njih in zabremzaj na "črto". če je črta prekinjena, so grbine/luknje pravilno simulirane (razen, če imaš out of this world car suspension). jaz manjših neravnin (< 1 m) še nisem opazil v kaki simulaciji. je pa res, da po dolgem času šele spet začenjam.

zelo zanimiv link: primerjava simulatorjev.

ma kdo še kake druge podatke?

> sploh pa ne tiste stare 79 letnik ki je nekdo omenil, fuj

no, ja. vsakomur svoje. če te F1 vsaj malo zanima, je že manual, ki pride s tem rFactor F1 1979 modom, vreden več kot pa plačaš za rFactor licenco. da pa se dejansko počutiš kot niki lauda je pa... neprecenljivo! :D

> Za naučit se progo pa kak BMW M3 je bil meni zakon

progo smo se naučili že zdavnaj v GPL 8-)
l'jga

jype ::

borchi> hmm. lociraj te luknje in grbine, pripiči do njih in zabremzaj na "črto". če je črta prekinjena, so grbine/luknje pravilno simulirane (razen, če imaš out of this world car suspension). jaz manjših neravnin (< 1 m) še nisem opazil v kaki simulaciji. je pa res, da po dolgem času šele spet začenjam.

Danes sem imel čas in sem se vsedel v golfa in preizkusil reč in z zavoro pritisnjeno do konca pripeljal čez robnik:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

borchi ::

jasno, če si peljal čez robnik. zanima me, če so na asfaltni podlagi modelirane majhne neravnine.
l'jga

jype ::

Na dirkalnih progah ne, v mestu jih pa je eno par:



Lahko se tudi potrudim in najdem kakšno, čez katero lahko grem samo s polovico podvozja, samo sem ugotovil, da je pri taki hitrosti precej težko nacilat in bremzat, ne da bi te obrnilo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

PrimozR ::

[fanboy alert]

Kake buče o TDUju, G25 in rFactorju... Da začnem. Sovražim ISI pogon, mogoče zato tako k**cam rFactor. Ampak sam se pir 30 oz. 130 skozi hairpin počutim enako. Samo čakam, kdaj se bom odvrtel. Ni feedbacka. V LFSju ga imam. TDU je odličen špil. Res odličen. A je prav to, špil. Kot simulacija klavrno propade (hardcore mode-a še nisem špilal). Zadeva ima namreč popolnoma premalo oprijema (npr. veter te odpihne s ceste, dobesedno, ko stojiš na mestu, ceste pa so obupne - poletiš čez vsako grbinico).

G25 pa absolutno ni nuja za špilanje. Že 4 leta aktivno zlorabljam MOMOta pa se še (komaj) drži skupaj in lahko bi rekel, da nisem slab. Navsezadnje si delimo prvo mesto v ligi, kjer so 3 ure dolge dirke (z menjavami voznikov). Eno smo zmagali, res pa je, da je v naši kategoriji obupno (pre)malo konkurence.

Kar se tiče simulacije, je LFS odličen a tudi precej slab na nekaterih področjih. Zvok smrdi, a je vseeno veliko bolj informativen, kot v kakem GTRu. Ni mi pa jasno, zakaj vi trobijo, kako ima GTR npr. realen zvok. Primerjaš M3 GTR s Hans Joachim Stuckom za volanom ali pa GTR pa te srat prime, ker je GTR tako obupen. Fora pri LFSju je, da se generira real time in je zvok veliko bolj informativen, kot pa posnetki. Očitno kar dobro simulira grbine in podobno, a razen svetlih izjem (predvsem South City ter določeni odseki) proge nimajo grbin - ravne so kot šipa. Grbinice so bile že dane kot improvement suggestion a ker je en sam dizajner, želja po novih progah ter avtomobilih (oz. notranjostih GTRov na prvem mestu) pa velika, mislim da bo treba še malo počakati.

[ /fanboy alert]

EDIT: z lastnikom firme, ki izdeluje ta simulator, je zlahka debatirati na IRCu (#LiveforSpeed, Gamesurge, PeriSoft). Zadeva pa stane za eno malo hišo. So pa že imeli turnejo po ameriških centrih in razkazovali zadevo. Ni pa za privatno rabo. Začeli pa so prav z LFSjem. Klik ter še nekaj drugih filmčkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

k4vz0024 ::

jype: Sliko, ki s jo objavil, katero simulacijo predstavlja?

Vidim, da so večinoma "dirkaške" simulacije". A je še kakšna, ki bi čimbolj podobno posnemala vsakdanji promet (pravila) in navaden avto?:) Skratka, da imaš občutek, da gledaš iz avta ven ko voziš?

Tx

kixs ::

Skratka, da imaš občutek, da gledaš iz avta ven ko voziš?


V mojem prvem odgovoru na tvoj post je cel video posnetek kako izgleda Test Drive Unlimited... ce ga nisi pogledal, potem pa itak brezveze :\

k4vz0024 ::

Sm pogledal. Ampak nisem videl stranskega ogledala....Poleg tega, me zanima če je še kakšna, pa ne v smislu dirkanja, pač pa da se naučiš podobnih kretenj kot pri "pravi avtošoli?":) :)

7h3_1 ::

za prometna pravila je 3D driving school sam po mojem mnenju obnašanje in vožna avtomobila ni realna in je mal čudna... presodi sam

Lp
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetnik (igračarski) bi vozil avto

Oddelek: Igre
184378 (3215) Buggy
»

Gran Turismo 5 končno dokončan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5313166 (10410) D3m
»

Gran Turismo 5 prihaja 'že' poleti?

Oddelek: Novice / Igre
364218 (3066) PrimozR
»

Ustvarjalci Flight Simulatorja ustanovili svoj studio

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
304041 (2618) ru7
»

Kwa bi radi vidl v pravi dirkaški simulaciji?

Oddelek: Igre
191685 (1344) PrimozR

Več podobnih tem