» »

nakup LCD za igranje iger

nakup LCD za igranje iger

mp5 ::

Lep pozdrav.

Prosim vas za nasvet pri nakupu LCD monitorja, katerega bi uporabljal pretežno za igranje iger in gledanje filmov. Zasledil se dva LCD-ja pa prosim vaš mnenje: NEC 1970GX ali Samsung SyncMaster 930BF .

Za vse nasvete se vam že vnaprej zahvaljujem.

Matek ::

Samsung - ker ma boljši odzivni čas.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

50Cent ::

Ali je ta Samsung 930BF primeren tudi za surfanje oz. nasploh v windowsih, ker sem slišal, da je dober samo za igre in filme, drugače se pa bolj tko obnese. Ali ima kdo z njim že kakšne izkušnje???

Primoz78 ::

Pismo lahko bi uporabili iskanje... tule sem ze jaz odpru podobno temo...

Lp Primoz

p.s. Pejte si pogledat samsung 930BF in pa 193P+ v BOF v BTC-ju...pa primerjajte mal. Jaz sem si premilslil glede samsungov in se odlocil za Viewsonic...
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

mile ::

fotr je nabavu NEC-a 1980fx, bomba od monitorja

Zheegec ::

Itaq 1970GX - ima 8ms kar je čisto dovolj (nisem še opazil ghostinga pri 8ms), 930BF ima pa itaq 4ms Grey-to-Grey.
Ima pa NEC neverjetno boljšo sliko, ima X-black, lepo nastavljiv po višini in pa USB hub.

Je pa zato tudi razlika v ceni - 1970GX stane 145K (vsaj pred enim tednom je v BOF Lj, ampak dvomim da se je pocenil).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Primoz78 ::

NEC 1980 Fxi naj nebi bil boljsi za igre kot 1970GX...sam tale X-black fora nekatere full moti...predvsem zaradi odseva svetlobe. Sicer nisem se videl kako zadeva deluje. Najboljse, da si kje ogledas te monitorje pa pol primerjas...ce je upraviceno dat 40K vec za NEC kot za Samsunga 930BF...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zheegec ::

Sam imam doma 913N - lahko rečem da ima 930BF na DVI mogoče malo lepšo sliko. 1970GX pa je vsekakor nekaj razredov višje, slike se sploh ne da primerjati. Je pa res da je tudi malo odseva, ampak vsekakor manj kot recimo pri Acer 1692WLMI prenosniku.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boeing ::

NEC ima po mojem mnjenju absolutno najboljšo sliko in pelje na wc vse ostale znamke. Resnično. Sicer ga plačaš kot munjen, a vseeno - slika je takšna, da dol padeš.

Od 19" je pa najboljši 1980Fxi če se greš grafiko in 1970Gx, če se greš igre. Saj vidiš že po označbi G - game.

Zdaj, če ti kvaliteta slike nekaj pomeni, ti svetujem da konkretno premisli o investiciji v NEC-a, če pa bi rad LCD zato da pač je LCD in da zavzame manj prostora na mizi, potem pa kupi 913P.

Glede milisekund in ghostinga pa svetujem vsem, da si greste pogledat kak res star LCD (tam letnik 2001 približno) in poženete kakšno kvako ali pa film - da boste vsaj videli, kaj pomeni ghosting in boste vedeli kaj točno je treba gledati.

No, potem pa isto naredite na true 16ms monitorju in poskusite zaznati ghosting.... Točno, ni ga. Ghostinga praktično ni več pri 16ms.

8ms pa (zaenkrat) pomeni velik kompromis pri kvaliteti slike in je upravičljiv samo, če si res top-špica gamer - če je seveda realnih 8ms (white-black-white) in ne samo polovica cikla.


Sam imam NEC-a 1760NX (star že dve leti - 2003) z S-IPS matriko in 16ms in nihče, ampak res nihče, ki je pred ogledom pametoval o ghostingu, ga ni opazil pri 100fps demotu. Poleg tega pa sem "prodal" že kar nekaj NEC-ov ljudem, ki so pri LCD-jih govorili samo o milisekundah in še nobeden ni rekel, da je falil z nakupom - pa so od hardcore gamerjev do hardcore grafikov.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

mp5 ::

Hvala za vse odgovore, če pa poznate še kakšen LCD za igre razen omenjenih pa jih prosim navedite. Hvala

SergioGuru ::

Boeing, pustil si "v zraku" a je 1980FXi dober tudi za igre? Sicer je matrika S-IPS čisto nekaj drugega kot TN+film in razne PVA/MVA glede odzivnih časov pa vseeno ... pišeš, da pri 16 ms ni ghostinga, 1980FXi ima pa 18 ms. Na Digit-Life ga sicer hvalijo, a so imeli slab testni primerek, na BeHardware pa priporočajo le občasne igre med sestanki :)) .

Za kaj gre? Čez dve ali tri leta - ko bom uporabljal PC doma le še za kakšno uro ali pa imel notesnik/PDA - bo monitor romal v otroško sobo in bo takrat moral poganjati tudi igre.

Glede primerjave NEC - Samsung: v službi delam z NEC-om 1701 in že ta ima boljšo sliko od precej novih monitorjev drugih proizvajalcev, tudi Samsungovih. Odseva svetlobe plus še kakšnega stekla spredaj (nekateri novejši Sony-ji) pa se izogibajte za dolgotrajno delo. Oči so več vredne.
http://www.mojvideoprodaja.com

Zheegec ::

1970GX no - ja0, matrika je ista, response time pa nizek.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dead_Eye ::

Se kdo zaveda da je cena tega NEC-a 2x večja kot 913N? Je dejansko vreden toliko?
The one and only

zdrifko ::

Pomoje če cele dneve gledaš v ekram se splača kšn tolar več dat.

SergioGuru ::

Mogoče pojasnilo, zakaj so NEC-ovi LCD-ji "dobri". V modelih z matriko ekrana IPS (oz. S-IPS):

- je kotna vidljivost odlična

- predstavljate si običajno vertikalno kotno vidljivost, ko obrnete ekran za 90 stopinj (pivot) in pogledate z leve in desne (zaradi tega sem odpisal LG 1980Q pri ogledu v živo)

- so barve z nič ali malo kalibracije odlične

- je edini problem samo odzivnost (igre, filmi DVD).

Recimo Samsung 193P+ je zelo dober izbor a bi tudi lahko imel še večjo kotno vidljivost (v bistvu mi ni všeč, ker nima gumbov, čeprav softver za Linux in Win ni problem).

Ali krajše - idealnega monitorja LCD (odlične barve, velika kotna vidljivost in hitra odzivnost) ni, vsaj ne v rangu do 160.000,00 SIT (dražjih pa tako ne spremljam). Ker zdaj bolj rabim mirno, čisto sliko z veliko kotno vidljivostjo, je pač omenjeni NEC (1980FXi) najboljši izbor, če bi se pa večinoma le igral, bi kupil Samsunga.
http://www.mojvideoprodaja.com

kar98k ::

fantje nasvet rabim
frend je kupu nov komp z 7800GT graficno in zdaj rabi en hud monitor za spile
sprasuje me kerga naj kupi
jst mu svetujem samsung 930BF z 4ms
kaj pravte?

SergioGuru ::

Samo en štos pri tem (4ms): nekje sem bral, da so vse matrike bolj ali manj sposobne odzivnih časov 12ms, tiste s 4ms in 8ms pa imajo le "overdrive" (višje napetosti poskrbijo za hitrejše prižiganje pikslov).

Od včeraj imam NEC 1980FXi in sem zaenkrat zelo zadovoljen (mogoče pošljem še kakšno sliko sem). Problem 19-palčnikov (p)ostaja efekt Mura, t.j. neenakomerna kontrolna osvetljenost pikslov. Več pa tule:

http://www.behardware.com/articles/589-1/panels-a-carte-mura-components-dead-pixels.html
(hmm, a zdaj bomo pa lcd-je stiskal' :-)

Aha - s tehnologijo S-IPS in 18ms nimam nobenih težav z duhci (ker so odzivni časi za vse različne barvne kombinacije ugašanja in prižiganja pikslov bolj enakomerni kot pri matrikah TN+film in PVA/MVA).
http://www.mojvideoprodaja.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372980587 (45423) hariscorale
»

Kateri LCD Samsung?

Oddelek: Kaj kupiti
463676 (2114) NURS
»

Canon predstavil prvi SED zaslon

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
404632 (3301) Nejc Pintar
»

Samsung 193P ALI Samsung 193P+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1329467 (6163) Person
»

19" LCD primeren za igre?

Oddelek: Kaj kupiti
111652 (1472) Primoz78

Več podobnih tem