» »

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

cavalli79 ::

Lep pozdrav vsem!

Imam prenosni racunalnik in rad bi razsiril prostor za shranjevanje podatkov. Zunanji disk bi priklopil na firewire ali usb 2.0 Zanima pa me, kaj se bolj splača:
1. Kupiti zunanje ohišje (okrog 7k) in klasični trdi disk 3,5" (recimo 160 GB - 22k) - skupaj 30.000
2. Kupiti komplet originalni zunanji trdi disk za 30.000

Namrec ne zelim imeti prevelikega hrupa in predvsem stabilnost (da ni pregrevanja) in varnost.

Hvala lepa za kakrsen koli nasvet!:))

bobby ::

skoraj vseeno, sam da če maš v kompletu maš nekje sam 1 ali 2 leti gar, če pa ohišje posebi kupš=1leto gar, diski so pa tud po 3 leta gar, odvisno katerga vzameš se ve. je pa tko da če maš 3,5" diske rabiš še dodatno napajanje razen če res nimaš varčnega diska, torej poraba pod 0,5 ampera (toloko namreč je max tok preko USB-ja), če maš pa 2,5" diske, se pa le ti napajajo preko USB vmesnika ker niso toliko požrešni,..
tok iz mojih izkušenj in mam 20Gb 2,5" disk in sem čist zadovoljen,edino 2oGb je mičkeno mal,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

cavalli79 ::

O, hvala lepa za odgovor,

sam se bolj nagibam h kompletu ker imam občutek da bo tišji in bolj zanesljiv, vendar če kupim 160 GB Sata disk, pa ga lahko v prihodnosti uporabim tudi v desktop racunalniku. tako da dilema ostaja.

tec ::

Jest imam stiri externe diske....vsi so bili kupljeni loceno...torej ohisje posebej in disk posebej.
Grejejo se pa kar fejst, tko da sem moral na dva zmontiral ventilatorje gor. Ohisja so aluminijasta...tko da mal pomaga pri hlajenju.
2xmaxtor 160gb v 2x icybox
2xmaxtor 80gb v 2xdigitus alu skatlah + vent

bobby ::

uh ne vem, če obstaja da lahko sata disk v ohišje spravš. mo moje ja sam nisem pa še vidu. za ide sem pa zihr da je :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Phoebus ::

Je SATA externo ohišje, rabiš pa seveda SATA izhod na računalniku.

tec ::

comtron ma icybox sata za cca 9k

cavalli79 ::

Kaj pa 2,5" diski v zunanjem ohišju, je res da ne potrebujejo zunanjega napajanja. Hitrost delovanja bi že potrpel (zgolj arhiviranje podatkov) medtem ko napajanje samo preko USB-ja pa zelo poveča mobilnost. Imate kake izkušnje z 2,5" zunanjimi diski oziroma sploh z zun. diski brez napajanja.
Cenovno so verjetno precej dražji z manj kapacitete.

bobby ::

ja računaj, koliko je 30Gb 2,5" disk (recimo 20000) pa ohišje k je okol 6000
in to je to
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

hruske ::

Icybox ima chipset Prolific PL-2307, ki ne dela pod linuxom.

Samo da veš.
Najdi kako ohišje, ki ima Oxford Semiconductor OXFW911 ali OXFW911+ ali OXFW922, če ga boš uporabljal tudi pod linuxom.
Rad imam tole državico. <3

cavalli79 ::

Kaj pravite na WD external disk 160 GB za 30.000 SIT
ali da kupim zunanje ohišje med 7 in 8 tisoč in dodam 22.000 za 160 GB hdd

Skupni znesek je približno enak. Slisim vse sorte informacije o zunanjih ohisjih, hitrost in fleksibilnost mi ni tako pomembna,
predvsem bi rad zanesljiv in razmeroma tih zunanji disk za priklop na prenosnik.
Vasa mnenja o primerjavi, se splaca kupiti WD EXT?

trek@s ::

Kaj pa 2,5" diski v zunanjem ohišju, je res da ne potrebujejo zunanjega napajanja. Hitrost delovanja bi že potrpel (zgolj arhiviranje podatkov) medtem ko napajanje samo preko USB-ja pa zelo poveča mobilnost. Imate kake izkušnje z 2,5" zunanjimi diski oziroma sploh z zun. diski brez napajanja.


Jaz uporablajm usb ohišje in 2,5" disk. Moram reči, da je zelo priročna zadeva, majhna, ne potrebuje napajanja, hitrost zadovoljiva.

Ker pa imam zdaj računalnike v mreži in tam shranjujem podatke (ker na notebooku nimam prostora :\ ) disk&ohišje tudi prodajam, če te zanima....

Fizikalko ::

"Je SATA externo ohišje, rabiš pa seveda SATA izhod na računalniku." 8-O

Phoebus, WTF? Kakšen SATA izhod? To gre vse preko USB ali FW! ;)

hruske ::

Tudi SATA zunanja ohisja se dobijo, v kolikor nisi se gledal tega po stacunah.
Rad imam tole državico. <3

Dax ::

A lahko kdo svetuje kakšno trgovino, kjer se dobijo kvalitetna alu ohišja 3,5''?

cavalli79 ::

Kaj pa WD 160GB externi vs. 160GB klasični + zun- ohišje??? kaj bi vzeli raje

ali se firewire res splača, je toliko hitrejši?

zunanja ohišja majo pa vsepovsod drugačna, povsod neke preproste alu škatlice, ki jih potem serviserji različno zagovarjajo, recimo tu na forumu so veliko propagirali icy box, serviser pa pravi da ima največ reklamacij z diski priklopljenimi na icy box. Na izishop.net imajo zanimive in ugodne izdelke (FW)
Zanimiv mi je tudi Seagatov zunanji disk 160 GB

srečno!

hruske ::

Firewire ima po specifikacijah prenose do 400Mbit (50MB/s), USB2 pa do 480Mbit (60MB/s). Koliko pa bo dejansko delovalo je pa precej odvisno od tega kako je vsebina skatlice narejena.
Rad imam tole državico. <3

Fizikalko ::

Lej, hruske, SATA ohišja imajo pač priklop SATA diskov, komunikacija z mašino gre pa še vedno preko USB/FW, kapiš? ;)

neoto ::

Fizikalko, ne se delat pametnega, če zadeve ne poznaš! V SATA ohišje daš SATA disk in ga s SATA kablom povežeš z računalnikom in ne z USB/Firewire. To je isto kot da bi navaden ATA disk dal iz ohišja, nanj priključil drug napajalnik, s širokim ATA kablom pa bi ga povezal s kišto. SATA kabli so pač manjši in so bolj priročni za takšno uporabo. Nisem pa siguren, če so tudi PnP.

BaRtMaN ::

SATA podpira hotpluging, ne vem pa od kod ti ideja, da eksterni disk z računalnikom povežeš s SATA kablom. Nekako so konektorji skriti v ohišju, USB/Firewire ima pa večina ohišij že na front panelu.

Fizikalko ::

neoto, in kaj je potem prednost ohišja oziroma zakaj bi ga v tem primeru sploh imel? potem pač vzameš disk in ga povežeš s sata kablom. In ne delam se pametnega, le ni mi jasno, od kje ti to, svoje pogruntavščine pa podpri z argumenti. Pa pokaži kak link... Ker sem mel že res par ohišij, pa mi res ni jasno, od kod vam take ideje. SATA konekcija je le zunotraj ohišja, naprej pa USB / FW.

Fizikalko ::

Sicer pa, neoto and company, a potem trdite, da ima tole:

ohišje ext. http://www.com-shop.com/article.asp?ArticleID=40580

SATA povezavo do mašine? LOL...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

hruske ::

Ne trdim, da ima kdorkoli karkoli. Trdim samo, da je mozno kupit tudi zunanje ohisje, ki omogoca priklop diskov preko SATA vmesnika.

Primeri:
stran na www.cooldrives.com
stran na www.xpcgear.com
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

neoto ::

Kaj takega ste že videli: SATA bracket in ohišje pod linkom, ki ga je pripel hruske.
In ja, meni je bilo tudi čudno, dokler si nisem googla vprašal, kako je s tem... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

frudi ::

seveda obstajajo tudi ohišja, ki uporabljajo SATA povezavo; zraven običajno dobiš še bracket s SATA priključkom, ki ga vtakneš v prosto režo na zadnji strani ohišja in povežeš s SATA konektorjem na plati.
prednost je v tem, da je prenos preko SATA povezave precej višji kot preko USB ali Firewire, praktično toliko, kot je hitrost diska (se pravi pri novih diskih tudi do 60+ MB/s, v primerjavi s 25-30 MB/s pri večini USB/Firewire ohišij).
je pa res, da ko boš s takim ohišjem prišel do drugega računalnika, ta verjetno ne bo imel zunanjega SATA priključka in boš itak moral uporabiti USB ali Firewire :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Fizikalko ::

Ja, dobro, bracket itak, ampak je to čisto druga zgodba... To pač ni popolnoma "zunanje ohišje" - kar se tiče uporabe, ker je treba šarit po plat itd. - zelo nepraktično... Sicer pa za prenašanje podatkov ponavadi ne rabiš nevemkakšne brzine. Se mi je pa zdelo, da neoto ni imel ravno tega v mislih...

Hvala pa za linke! A kdo ma tole?

neoto ::

Saj niso ta ohišja samo za prenašanje podatkov. Precej ljudi poznam, ki takšne diske uporablja za backup. Namreč če so podatki pomembni, jih shraniš na zunanji disk, le-tega pa daš v kakšen kovinski sef, tako da ni problemov s prenapetostmi (strele), požari, poplavami, ... (tatovi). Pri kopiranju se pa pozna razlika v hitrosti, če ti SATA skoraj enkrat hitreje deluje. Zanima pa me, zakaj to ne bi bilo 'popolnoma' zunanje ohišje? Ima svoje napajanje, lahko odklopiš in neseš drugam, povezava s PC-jem je pač preko SATA kabla. Saj SATA je, s tem ko je PnP, namenjen med drugim tudi takšnemu delu z diskom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

Fizikalko ::

Ja sej to mislim - za backup pa ja ne rabiš nevemkakšne brzine... Razen če si banka in maš ogromno bazo podatkov, ki jo je treba redno backup-irat. :D V tem primeru pa najbrž nimaš PCja in SATA diska, ampak kakšno z-Series od IBMja...>:D

Nebomgabiksa ::

Fizikalko, tole je ima SATA povezavo do računalnika. V bistvu zraven dobiš še TOLE.

Ohišij za SATA diske z USB2/FW izhodom ni prav veliko. Pravzaprav sem zasledil samo IcyBox i302, ki pa je poleg tega tudi izmenljiv... (MPC okoli 17K)

Fizikalko ::

U, hudo! Hvala za info...:))

fizolcek ::

Lahko pa kupis tudi taksen panel pa ima poleg vsega se 2x sata na prvi strani pc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATA, SATA

Oddelek: Strojna oprema
161618 (1129) woman
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458704 (7820) wolf123
»

ZUNANJI trdi disk naredim sam

Oddelek: Strojna oprema
224113 (3498) Bodiny
»

Diski in ohišja ... ata sata usb ... kaj vzeti in kaj sploh to je

Oddelek: Kaj kupiti
171866 (1291) brdi
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183710 (3295) SimplTech

Več podobnih tem