» »

SIOL TV

SIOL TV

megabit ::

Zivjo.
Lih nabavljam siol tv, pa me zanima ce kdo ve ce se da kako razdelit da bi spored spremljal na dveh televizorjih hkrati, saj ko kupis paket dobis samo en komunikator. Eno televizijo imam v dnevni, drugo pa v sobi. Prebral sem na siolu dve stvari ki nekako ne paseta skupaj:

1) Nnačeloma naročnik lahko hkrati uporablja dostop do interneta in televizijo (SiOL TV), saj se v primeru uporabe televizije hitrost dvigne na 8 mbit/s. Naročnik lahko torej hkrati uporablja obe storitvi z nemoteno kakovostjo signala.

2) SiOL trenutno še ne ponuja možnosti sprejema TV-signala na več TV-sprejemnikih. Omejitev je v sami tehnologiji xDSL. Z uvedbo nove tehnologije xDSL, ki bo dopuščala višje prenosne hitrosti, pa bo možno tudi to.

Mislil sem da ce nabavim se en komunikator, pa mam v vsaki sobi enega, povezana pa naj bi bila preko switcha ali pa kaj podobnega.

Ali bi to normalno delovalo?

Ce imate kaksno drugo idejo mi prosim pomagajte.

HVALA

OmegaBlue ::

Lahko bi gledal isti program HKRATI na 2 tv ne pa različnih hkrati - izmenično brez problema.

Priporočam v branje:
Siol TV - client za PC, etc...

ADSL TV @ SiOL
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Ibex ::

Jaz sem včasih imel 2adsl priključka in dva aminota en je bil v moji sobi en pa v dnevni sobi. Dalo se je gledati na dveh televizorjih hrati slika je bila malo moteča sam ne spet toliko, da se ne bi dalo gledat.

Ibex ::

Na primer, če imaš prenosni računalnik si na njega naložiš vlc pa preko prenosnega gledaš, ko drugi gledjao preko tv-ja. Sam pol moreš pogledati kateri programi porabijo najmanj prenosa.

megabit ::

Smack: Ne razumem cisto dobro. Imel si DVA adsl prikljucka v eni hisi, ter si placeval dvojno narocnino? Zakaj bi blo to dobro?

Ibex ::

Ne imel sem 2 dveh različnih hišah. Pol je pa enkrat tehnik prišel pa je rekel da mi lahko preselijo na drugo lokacijo. Da bi imel dva skupaj na isti lokaciji. Sam potem sem en 1 adsl priključek odjavil ker se ni več uporabljal. Drugač se pa da z siolom zmenit, da ti prodajo amino po redni ceni.

megabit ::

Aja. V glavnem ce hoces gledat na dveh televizijah npr izmenicno moras prenasat dalinca pa tisto skatlico od televizije do televizije pa vklapljat in izklapljat skart, al obstaja kaksna bolj prirocna resitev.

Ibex ::

Ja ena je z vlc+prenosnik druga pa je pokličeš na iskro kupiš tam pol pa na siolu prosiš da ti gor naložijo njihov linux na stb.

megabit ::

Se pravi da ce nalozim vlc na prenosnik, pol lahko gledam razlicne programe kot na televiziji. To pa pomeni, da ce dam tv out, je to to, al sem kaj narobe razumel?

Ibex ::

Skrtka gor naložiš vlc program pa playlisto in lepo gledaš siol tv preko prenosnega. www.videolan.org

Siol TV <-> client za PC, etc...

megabit ::

QL. Pol bo to to kar sem iskal. Se enkrat hvala za vso pomoc, se posebej Smack-u.

Ibex ::

Prosim.

BigWhale ::

Se mi zdi, da vseeno ne bos mogel gledati dveh programov hkrati. Vsaj ne normalno.

Ibex ::

Ja to je res samo se najdejo programi, ki niso požrešni.

Drugače pa to http://24ur.com/bin/article.php?article...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105273 (21640) jurre
»

ADSL TV @ SiOL (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Omrežja in internet
65956321 (16645) dinozaver7
»

SIOL TV

Oddelek: Omrežja in internet
52000 (1691) pujsek_

VLC media player

Oddelek: Omrežja in internet
6937 (844) CaqKa
»

Siol tv

Oddelek: Kaj kupiti
111231 (881) pitbul

Več podobnih tem