» »

Natočil bencin namesto nafte kaj sedaj z bencinom?

Natočil bencin namesto nafte kaj sedaj z bencinom?

1
2
»

perci ::

madmitch, čist praznega golfa (950 narjenih km) sem napolnil do roba :D. In ne, na pumpi ti ne vzamejo tega benza, kurci grdi :)

Pa kurc, če ga že mam, nej ma vsaj kdo kaj od tega. Zdej sem se s kolegom zmenu, da pride s kantami, pa bomo stočil ven. Pa ma konc koncev lahko za kosilnico.

krneki0001 ::

Če bi ti to prej povedal, včeri nebi šel polnega tanka nafilat, pa bi dons lahko tankal pr tebi>:D .

DominusSLO ::

Če si na prazno tankal, je notri tako malo nafte, da lahko mirno za vsakega bencinarja uporabiš. Iztočiti pa je seveda najlažje z cevko, ki jo uturiš v rezervoar(tam, kjer tankaš). Pa če ti ostane kakih 5l bencina v tanku, se ni treba sekirat, samo nafilaj dizel do vrha ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

perci ::

Nebivedu: Ja, jebiga ;), kaj čmo.

A pol mislte, da bi lahko ta bencin celo v cliota (al pa mondeota 97) natanku. Mal me je strah zarad filtrov pa tega (takoj je 100 jurjev škode), drugač bi blo pa to najbolj simpl.

Ma kurc, bom verjetno raj v kante dal, pa ponucu za sesalca in kosilnice.

Aja, še neki: A nafta ni lažja od bencina? Se ne da to nikakor ločit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

pavka ::

Nikar to nalivat v kakšen avto ki ima fuel injektion. Zabije se filter goriva in šobe. Nafta in bencin se prav lepo pomešata skupaj in noben hudič jih več ne loči. Morda le ponovna destilacija:D
Več glav več ve!!!

gzibret ::

> Ma ja, sam ne poln tank, hudiča?

Seveda da ne. Saj sem napisal par litrov na poln kesl.

Enkrat sem tankal R5 five na Petrolovi pumpi. V bencinu so bile primesi nafte. Avto je peljal do prvega semaforja, potem pa le s težavo do prvega parkplaca. Avto sva s kolegom pošlepala do mehanika...

Plačal sem ko zmešan: čiščenje motorja in cevk, menjava filtrov ter menjavo katalizatorja (sicer so vgradili nek neoriginalen katalizator).

Tako da kar tankajte dizla v bencinski motor. Sami sprobajte.... Samo naredite to nekje blizu servisa >:D

Obratno (primesi bencina v nafti) pa gre brez problema. Preiskušeno na Cliu1.5 dci.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

schurda ::

Če ti ostaja 50 l goriva, potem imam idejo
kako ga uporabiti>:D >:D >:D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

stromar ::

Pri tankanju mešanice bencin-nafta v injection bencinske motorje ponavadi nastrada le katalizator, zato sem napisal, da se to lahko to naredi le pri avtih, ki so še brez katalizatorja (na fergazer). Na 10% mešanico bi moral tak avto normalno delat

Tisti ki stavijo pozimi bencin v stare dizle proti zmrzovanju, zlijejo kakšen liter bencina na poln rezervar nafte. Preveč bencina uniči pumpo za nafto

Lp

perci ::

Evo mene doma. Po 940 prevozenih km sem natankal 47 litrov bencina, kar pomeni porabo slabih 5 litrov.

Na slauhzug sem potegnu 51 litrov goriva ven iz kesla. Najprej sem ga kar direkt skozi odprtino za polnjenje točil, potem pa zaradi višine ni šlo več in sem moral odpreti v prtljažniku odprtino, kjer je montiran plovec. Tam je slo potem naprej brez problema. Sva pa s fotrom podihala kar za en vzorc hlapov ;). Tut malo sva si zobe oprala :D.

Anyway, bencin gre za skuter in kosilnico, golf pa laufa brez najmanjsega problema :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

;-) ::

man sam zanima kaj ti je fotr reku:D

BigWhale ::

Perci, kaj k bi jutri zakurli kres pri tebi?

perci ::

EWEER: Kaj mi je fotr reku? Smeju se je in mal zajebavu. Kaj pa če rečt? Sej nisem v osnovni šoli :\.

BigWhale: Kresa se ne sme kurt kar kerkoli dan. Morš na prvi maj počakat ;).

K0K0 ::

Perci kot vidiš sem sam naredil isto neumnost in po mojih izkušnjah je bencin uporaben samo za pranje.

Mercedes S. L87 injection užgal samo enkrat potem pa je blo treba vse ven spumpat in spucat šobe itd...
Motorka žaga sama od sebe in kadi da je joj.
Kosilnica dela sam kadi.
Skuter Gilera Stalker (fergazor) nekako delal 2 dni potem pa je žačel kr neki trokirat in tretji dan ni več užgal. Ko sem natočil nov bencin je spet zalaufu in zdej dela normalno.

Znanec je v Lado Nivo točil mešanico bencina in kurilnega olja 50/50 8-O pa je menda kar delal sam mal je kadil >:D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

perci ::

KOKO: Jst sem vzel 6 litrov, ki jih bom fliknu v skuter, ostalo je pa fotr vzel za kosilnice. Če bo mal kadil, se ne bo sekiru.

Tear_DR0P ::

je atov znanec v Tatro nalil mazut :D (še v času dobre stare juge) in se je z njo normalno vozil, sam dimno zaveso je skoz vleku. ko jo je pa ugasnu, ni nikol več vžgala :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

celada ::

Lada niva je itak tank, sam da natankas neki pa ze pele :D

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

95/98/100 oktanski bencin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16441748 (21398) ...:TOMI:...
»

Ločitev nafte in bencina

Oddelek: Loža
295779 (5216) T0RN4D0
»

Nafta na OMVju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6025261 (23411) ;-)
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229070 (26934) kixs
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420590 (18055) gzibret

Več podobnih tem