» »

Ločitev nafte in bencina

Ločitev nafte in bencina

Snohman ::

Znanec je v avto, ki ima bencinski motor ponesreči natočil dizel-nafto. Reč smo izčrpali ven in nalili bencin, avto normalno deluje.

Sedaj pa imamo približno 45l neznane mešanice bencina in nafte, ki smo jo potegnili iz tanka. Zanima me, kako bi to ločil. Zdej, kake hude ekonomske koristi ne bo, samo izziv pač.

Mešanico sem nalil v prozorno plastenko, ker sem mislil, da se bosta zaradi različnih gostot tekočini ločili sami, pa se po približno 30 urah to ni zgodilo.

Kakšna ideja?

BALAST ::

Pojdi do bližjega kmeta, ki ima traktorje in se zmeni za kupčijo.

dzinks63 ::

Kakšno je razmerje, več bencina ali več nafte? Na enostaven način tega ne boš več ločil, razen z primerno destilacijo. Mešanico pokuri v kakšni stari BCS kosilnici, stari katerci, hrošču, starem traktorju, uporabi jo za čiščenje čopičev, mastnih mašin, ..., lahko tudi za koktajl molotov, vendar to so že riskantne zadeve.

RejZoR ::

Nafta in bencin se ne bosta nikoli ločila, ker so not snovi, ki se raztapljajo med seboj. Edina varianta, da ju ločiš je ponovna destilacija...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaY0 ::

Nekako tako (v grobem) kot če bi rekel da se ti je zmešala slana voda in sladka voda, kako ju zdaj ločiti...

iggy ::

BlaY0 je izjavil:

Nekako tako (v grobem) kot če bi rekel da se ti je zmešala slana voda in sladka voda, kako ju zdaj ločiti...


Če že tako primerjaš, voda rata slana -> bencin rata dizelast?!?
Hey, you're fat!

T0RN4D0 ::

Predvidevam da je reč bolj naftasta... Če je bencina kakšnih 10% lahko reč stankaš v kakšnega starga dizlaša... Če ga je več, pa pač dodaš vsakem tanku 10 litrov pa je =)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

RejZoR ::

Ali pa dizel bencinast...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaY0 ::

Jasno... dokler je voda slana pod 10 promilov, jo lahko komot pijem. Isto velja za dizl... do neke meje mu lahko primešaš bencin in vse še naprej špila kot treba, od tiste meje pa ne več.

amigo_no1 ::

Slano in sladko ločiš nekako tako, kot se šnops kuha... vodna mešanica zavre, sol ostane, sladka voda gre v drug kotel.


http://www.russianmilitarytrucks.com/ph...
Če mešanico zamrzneš na -30 C bi se morala nafta kristalizirati.
Za kak star traktor bi morala biti mešanca še dovolj uporabna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pyr0Beast ::

V kosilnico, kam drugam je škoda. Pa kakšen agregat bi tudi še znal popiti tako brozgo. To je pa tudi to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlaY0 ::

Golf (enka, dvojka)...

RejZoR ::

Pomoje je najbolje da zadevo počasi mešaš v čisti bencin in uporabljaš za dvotaktne mašine (kosilnice, mopedi, zunanji motorji za čolne). Slednje se morajo tako ali tako mazat preko goriva samega, tko da bi bilo tam najmanj škodljivo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

Good point. Malce več kajenja (ali pa tudi olja) pa tam ni problematično
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

MA v dizle se je tako al tako pozimi mešalo benz proti zmrzovanju. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Blinder ::

Kaj pa je tista draga reč ki se lahko pokvari pri dizlih? Injektorji? Common rail črpalka? tisto ko te stane par tisoč €
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Pyr0Beast ::

Dize
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

Blinder je izjavil:

Kaj pa je tista draga reč ki se lahko pokvari pri dizlih? Injektorji? Common rail črpalka? tisto ko te stane par tisoč €


kaj ima to veze...glavno je da se 50 litrov mešanice skuri :) sam bi priporočal če je mešanica večinoma bencin kvečjemu za kakšne stare kosilnice...če gre kaj falit gre.


sicer se res v dizel dodaja mešanico bencina včasih, vendar to je le za izjemno mrzle razmere. motor ti ni v nobenem primeru hvaležen.

se pogosto meče stran po 500 litrov bencina, ko prodajalci opazijo da se je tankal bencin namesto dizel. če si pameten ga ne boš nikamor stavil, če si pa "pameten" boš pa jokal pozneje. motor lahko komaj čez 100k (ali pa 200k) km pokaže, da mu zadeva ni bila pri srcu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Problem je, da so bili dizli včasih kot morski psi. Lahko so požrli vse kar si jim natočil. Dandanes pa so dizli fine mašince v katere ne smeš tlačit kar vso svinjarijo. Zato se kaj preveč ne bi igral, razen če ti ni težko dat 4 mestne številke zato ker ti je težko vržt stran za 40 evrov zavoženega goriva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

T0RN4D0 ::

Česa pri "star dizel" eni ne razumete. :) Čez 200k km bo mašina z 200k km crknila ravno zato ker si 7 let nazaj natočil dva litra bencina zraven nafte. Jezus.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

amigo_no1 ::

Znanec je v avto, ki ima bencinski motor ponesreči natočil dizel-nafto. Reč smo izčrpali ven in nalili bencin, avto normalno deluje.

Razmerje natočenih goriv je ?

RejZoR ::

T0RN4D0 je izjavil:

Česa pri "star dizel" eni ne razumete. :) Čez 200k km bo mašina z 200k km crknila ravno zato ker si 7 let nazaj natočil dva litra bencina zraven nafte. Jezus.


Razen tega da je bil npr Golf 2 brez turbin, brez direktnega vbrizga, brez vsake elektronike, plain and simple dizelski atmosferc.
Dandanes atmosferskega dizla skor ne moreš kupit in takih brez Common Raila tud ne vem če sploh še obstajajo.
Da vse elektronske navlake ne omenjam.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

Čez 200k km bo mašina z 200k km crknila ravno zato ker si 7 let nazaj natočil dva litra bencina zraven nafte.


očitno ne razumeš, da se možnost okvare precej poveča. vsem bo zadeva delala pri 600k km, tebi bo pa pri 400k km crknila. krivda je lahko tudi tu ali pa kje drugje. seveda se tudi pri prodaji avta takšne dogodke zamolči.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jest10 ::

Če imaš na voljo Tomos moped in je v mešanici več kot 50% bencina, lepo nalij v tank dodaj še potrebno količino olja in se peli. Malo slabše bo vleklo in malo bolj kadilo, mogoče bo kdaj treba vžgati na potisk(če že normalno slabo vžiga).
Jaz sem kar dostikrat dodal bencinu nekaj nafte, ker je benza vedno primankovalo, nafte pa je bilo v izobilju:P

Snohman ::

RejZoR je izjavil:

Nafta in bencin se ne bosta nikoli ločila, ker so not snovi, ki se raztapljajo med seboj. Edina varianta, da ju ločiš je ponovna destilacija...


To pa nisem vedel, hvala. Zdaj mi je logično da se to zgodi ja, prej pa niti nisem pomislil na to.


Mešanica je neznana, ne vem koliko je bilo prej v tanku bencina, niti ne vem koliko je nafte natočil.

Ee, kje pa sem napisal da bom to kam točil in da se mi gre da rešim tistih 40 €? Ajej...
Natočil bom v kosilnico in to je to.


Smo pa eno podobno mešanco(sosed je v dizla nalil bencin) enkrat natočili v staro škodo favorit ki je bila samo za zabavo. Malo težko je vžgala, ampak ko se je segrela je pa dobro delala... :)

3man ::

:) še en uporaben odgovor:
Če je kdo snemal, ko je znanec napačno točil lahko odvrtite ta film nazaj in podoživite stanje, ko sta bili snovi ločeni.
Škoda Favorit bo delala enako, kot prej!

šernk ::

1000x sem že parkiral avto v garažo pa ni bilo nič narobe, naslednjič je pa čebula trpela, ker se je tam na tleh sušila.

upam da zastopiš, če je 1x toliko in toliko % možnosti da gre kaj narobe, je drugič nekaj % večja verjetnost.

lahko izivaš srečo in greš 100x skozi, lahko pa se že prvič zjočeš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

3man ::

šernk je izjavil:

1000x sem že parkiral avto v garažo pa ni bilo nič narobe, naslednjič je pa čebula trpela, ker se je tam na tleh sušila.
.

A se ti je kaj solzilo?

šernk ::

ful ker mi je guma od avta še en teden smrdela po čebuli ;(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T0RN4D0 ::

šernk je izjavil:

1000x sem že parkiral avto v garažo pa ni bilo nič narobe, naslednjič je pa čebula trpela, ker se je tam na tleh sušila.

upam da zastopiš, če je 1x toliko in toliko % možnosti da gre kaj narobe, je drugič nekaj % večja verjetnost.

lahko izivaš srečo in greš 100x skozi, lahko pa se že prvič zjočeš.



Ne, tega ne razumem. Po mojem je verjetnost naslednjič enaka.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ugotoviti ali je v kanti bencin ali dizel?

Oddelek: Loža
277009 (6469) dzinks63
»

Mešanca 3% + dizel ????

Oddelek: Na cesti
478671 (7610) korenje3
»

Nafta na OMVju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6025238 (23388) ;-)
»

Volvo razvija prvega dizelskega hibrida (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9827290 (24713) IceIceBaby
»

Natočil bencin namesto nafte kaj sedaj z bencinom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6516948 (14516) celada

Več podobnih tem