» »

WIN XP hočejo na internet

WIN XP hočejo na internet

ginekolog ::

Imam WinXp(build 2600) in če en comp, ki je proxy server in je na njem modem(Ineternet conection sharing). Problem je, ad vedno, ko vklopim comp z XPji, se mi hočejo povezat na net in s tem aktivirajo, da modem na proxyju kliče. Skrajno tečno. Avto Update imam izklopljen in nevem, kaj še na nardim, da mi XP ne bodo hoteli na net vsaki vklop...


Hvala

andrej ::

hja lahko je vec zadev. kdaj tocno se ti to zgodi"? takraj to bootnes masino se preden je kdo pijavljen ali takrat ko se prijavis?

mozni krivci so programi, ki se skusajo povezat na net - med njimi recimo WMP8, Search assistant, IE.

lahko pa gre tudi za kaj drugega. poglej s kaksnim snifferjem kateri port se uporabi...

ABX ::

... ali pa izklopi auto-dial na proxy-ju.

Sicer pa je to zelo nadležna stvar ker vsak kurčev program ki naredi zahtevo za določen ip se router poveže na net.
Najhuši so kao shareware programi kateri sami šarijo po netu in samo bog ve kaj delajo.

Še ena rešitev je ta da pogledaš log file in preveriš kam si se povezoval. Nato odpreš IE in greš na te sajte. Če sajti so neznani njihov IP blokiraš.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

da, najboljsa resitev je, da disablas auto-connect, ker nikdar ne ves kdaj si bo kateri program kaj zmislo...

Tr0n ::

Taki programi mi gredo najbolj na jetra. Ko se nekaj vtikajo v sistemske nastavitve brez obvestila. Zato si po vsaki instalaciji vzamem cas, da pregledam vse nastavitve in izklopim vse, kar mi ne pase.

Tako kot recimo RealPlayer, MSMessenger in nekateri servisi, ki sploh niso potrebni. Fuj in fej! :))

ginekolog ::

Men gre totalno na živce, da se mi samo hoče nekaj konektat :( Tut ko mam sveže XP, se mi hočejo konektat na net ;((

Izklopo sem M$ Mesenger ter avtoupdate... bom pa še pozkušal. Za zdaj rešujem težavo tako, da izklaplajm modem na serveru :|

miranpozar ::

Daj malo bolj elegantno to rešit! Z neta si poberi dol brezplačni odlični program CommView 3.0, s katerim vidiš točno katera mašina, kateri program zahteva internet, točno katero IP adreso, itd...

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564564 (1393) c23po
»

ADSL-Planet routa-problemi

Oddelek: Strojna oprema
81152 (1017) vojkoz
»

kupujem modem za XP-je

Oddelek: Kaj kupiti
171223 (951) Smorny
»

nekdo mi vdira notr (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
615495 (4500) undefined
»

adsl prek huba samo za 2 userja??

Oddelek: Omrežja in internet
201894 (1418) BAjzl

Več podobnih tem