» »

Powerstream 600W

Powerstream 600W

zbogi ::

A ve kdo kje nabavit Powerstreama 600W, magar tud v tujini (prekooceanski nakupi odpadejo), po možnosti za neko sprejemljivo ceno. Mislim da v Slo ni več, vsaj kuker sem slišal Izid d.d. opušča OCZ porgram in da 600W verzije nima več na zalogi. Cool-PC tud mislim da nima.

ČIP 008 ::

No če ti je Piwerstream 520 premalo...............pa naroči to 600 - vatno elektrarno pri PC Cool. Po moje boš kaki dan počakal potem pa boš lahko zraven svojega še na ta napajalnik priklopil tudi sosedov comp......>:D

zbogi ::

a ti povem da mam zdej 480W in 300W napajalnik v sistemu in so na 300W priklopljeni vsi venti in lučke in tak namerava tudi v prihodnje. 520W sicer ne bi bil premalo, samo ima 600W ločeno 12V linijo, ki jo 520W nima, če ne bom dobil 600W bom pač uzel 520W, samo kot sem že povedal je velika verjetnost da pri cool pc ne bom dobil, ker je cool-pc tudi sodeloval z Izidom.

ČIP 008 ::

Seveda je boljše če imaš malo močnejši napajalnik. Vendar je 520W več kot dovlj tudi za SLI 6800 Ultra. Moja 520W ima dve ločeni 12v liniji.

Shark-357 ::

Powerstream 520W nima dveh ločenih 12V linij ima jo samo 600W model...

igor0203 ::

Tele 600W različice Powerstreama baje niso tok zanesljive, ker če jih obremeniš do konca je velka možnost da ti bo crknu. Na XS ima dost folka težave s tem crkovanjem.
Kaj pa kšn Enermax? Jst mam 565W verzijo, ma dve 12V liniji, SLI ready, dost kablov,... Al pa za kakšnim Taganom poglej. OCZ so dobri napajalniki, sam ene 15-20k preplačaš sam zarad fancy izgleda in imena. ;)

ČIP 008 ::

Shark-357 si siguren da nimam dveh 12v linij?:D Ker Powerstream 520W je več modelov.8-O

zbogi ::

sej vem da so 600W nezaneslive, sam zdej ti men povej od kje češ spravit skup 550W porabe, tok pa zihr zdržijo. Fora je da bi jst nucal dvigjeno 3.3V linijo, ker če ne ne moreš pridet z rami čez 3.2V in če nabavim OCZja, mam napajalc, ki to omogoča in zadržim garancijo, ni mi pa glih zdej da bi napajalc za 40k takoj prvi teden zmodal, pa da mi še kje crkne.

Caligula ::

Powerstreami so ocitno bolj drek kot ne:

Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

igor0203 ::

Če boš mel napajalnik za več let se bo zihr obremeniu do 550W, mogoče tud še več. Nove tehnologije, več štroma,...
Ne vem no, dnar je tvoj, sam da daš 50+k SIT za napajalnik, ki ni zanesljive kvalitete...hja no...
Kaj pa manka kšnmu Enermaxu? Sej itak loh na ramih nardiš Vmod, pa maš za Vmode en drug napajalnik al kako gre to pr Vmodih?

zbogi ::

vi ste tle povsem zgrešil point, OCZjeve napajalnike uglavnem veliko ljudi hvali, tud tle v Slo, so vsi userji prov ponosni na njih, to da je prišel ven en test, on tomshardwera in da se je šele po tem testu začelo govorit o nezanesljivosti teh napajalnikov je men tak tak, tud na tomu so testiral samo en tak napajalnik, ne celo serijo in vse kar so mel povedat je da se je ugasnil pri 588W porabe in nič drugega, vredi, ni prvi napajlnik ki ni sposoben dovest tok moči kot je deklarirano, pa še 588W je več kot dovolj za poganjanje dual cpu, dual gpu sistem.
Čist možno, pa da je bil to slab model, al pa je blo kej druga, slab danal pač kej. Tud Hipro5 je na XS pokazal sliko skurjenega PCP&C, pa je takoj v nasledjem postu prehvalil kvaliteto in izdelavo teh napajalnikov.
Jst bi z veseljem kupil tega novega Enermaxa, čist možno da ga bom, samo da vam razložim zakaj bi mel powerstreama. Večina plat, in moja tud, ma napajanje ramov iz 3.3V linije večina vdimm modov ti omogoči samo maximalno nastavitev, ki jo mogoče v biosu ni in to znese tam, 3.2V max, razen če ne narediš tak mod, da si pripelješ 5V linijo in s tem napajaš rame, kar ma tud DFIjeva plata narejeno in to tud naredi DDR Booster, samo se je izkazalo da napajanje iz 5V linije ni tok stabilno oz je kar nekaj ljudi opazilo slabšo stabilnost sistema po tem.
Torej obstaja edina možnost, če hočeš met 3.6V na ramih iz 3.3V linije, da jo boostaš tam na 3.75V. To ma OCZ že narejeno, gre do 3.8V, napajalnik je v garanciji 5 let in to je to. Če jst kupim Enermaxa, se sicer da to naredit z sense vire modom, kar sem že naredil na mojem True Power, samo garancija gre in jst raj dam 10k več, če se da, kot pa da mi crkne >40k vreden napajalnik, ker ta mod je skor irrevesible, če odprejo napajanik, se vidi da je bla žica prerezana. Evo, da ne bo spet kaka pametna ideja padla, zakva pa ne Tagana pa Enermaxa.

igor0203 ::

sej jst ne pravm da niso dobri, nasprotno, OCZ napajalniki so ful dobri, sam na XS sem videl dost uporabnikov te 600W različice ki so jamrali da jim je crknu. Kr poišč mal, pa boš vidu
Če teb ni problem dat 50+k SIT za napajalnik sumljive kvalitete pol kr dej.

Jst se ne mislm kregat kaj je bolš in kaj ne, sej konc koncev, dnar je tvoj in ti sam najbolš veš kaj hočeš in kaj ne.
Drgač pa poglej mal v Pelugi če jih majo al pa v Mindfactoryju. ;)

Caligula ::

Jz opazam, da folk pogosto hvali, kar so drago placali ne da bi sploh vedeli, kaksen je izdelek v primerjavi z drugimi podobnimi,..
Skratka folk kr hvali ze samo, ker racunalnik dela in so veliko placali.

Testi so veliko bolj zanesljivi od hvaljenja.

TribesMan ::

Folk na splošno hvali vse kar kupi ne glede na ceno ali kvaliteto produkta... pač kot pravi znan slovenski pregovor "vsak berač svojo malho hvali"...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Se strinjam. Zato se bere teste in testira. Po moznosti vec razlicnih testov...

Kar je drugega je prakticno brezveze. Malo zamaje smiselnost diskusij ampak tako pac je.

zbogi ::

Zdej ste vsi tle neki pametni, pa sem vam že razložil v čem je fora. OCZ so do THjevega testa vsi vedn hvalil, oh in sploh najboljši napajalniki ever. In zdej ko je ena skupina, ki so mal tud vprašljivi glede avtentičnosti testov, povedala o napajalniku čist nič.
In če nimate za povedat kje se da ta napajalnik dobit, pol to ne počnite tukaj.

Caligula ::

Ne bit jezen zdaj, ce se kazejo novi podatki.

Poslji mail na Tomshardware kje se ga dobi. Verjetno ti senkajo njihovega 0:)

Ali pa Tule

Samo zavedaj se, da je boljse vzet dober a pol cenejsi napajalec in cez eno leto spet enako in bos mel zagotovo v naslednjih letih boljse rezultate.

Ceprav mas po svoje prav. Kul je, ce mas napajalc, ki se zna sam izklapljat, kadar ma veliko dela. Mogoce je v sindikatu :D

PS:
Na PC-DOM ma nek 650w noname napajalc, ki bi ga znal lulat pelat. Za precej manj denarja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

TribesMan ::

No Caligula ne pretiravaj... večina teh no_name_high_wattage napajalcev ne zmore niti polovice napisanih wattov... Vendar to po svoje niti ni problem... Ker v zadnjih letih še nisem videl računalnika ki bi kuril čez 250W...

Ta test k ga izwaja Tom's Hardware je precej brutalen. In sem siguren da ga nobeden od noname napajalnikov ne bi preživel...

Drugače pa je ta test dokaj glup... veliko bolje bi bilo ko bi si fantje na tomshardware zamislili testno platformo ki bi omogočala dinamično obremenitev napajalnikov... saj vsi vemo da računalniki ne kurijo konstantno enako toka... tok se zelo spreminja... in v zelo kratkih intervalih. Zato bi bil dinamični test veliko boljši pokazatelj prave kvalitete napajalnikov.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Meni se ta test ne zdi neumen. Seveda bi bilo boljse, ce bi imeli tudi dinamicnega ampak ta sploh ni neumen.

Sploh je pa problematicno, da ni nicesar, kar bi potrjevalo ,da pretiravam. Sicer se malo salim ampak po pravici povedano posteno dvomim, da je ta Powerstream samoumevno boljsi od onega noname crapa. Verjetno, sploh pa ni nujno.

Glede na to, da je 5krat drazji pa bi verjetno razlika znala hudo razocarati marsikoga, ki od Powerstreama pricakuje oh in sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

nodes ::

očitno enim ni dost če nekdo trikrat napiše zakaj rabi takšen napajalc

o noname poceni napajalnikih za napajanje sistemov vrednih mil. SIT pa ne bi izgubljal besed

Caligula ::

Na napajalcu za 12 jurjev lahko dvignes linije in pac zgubis garancijo. Stane itak 12 jurjev.

Ne vem od kje tebi kaj o mil sit vrednih sistemih....

nodes ::

pa še 588W je več kot dovolj za poganjanje dual cpu, dual gpu sistem

napjalci za 10k so čist vredu za en sisitem do 250KSIT in ne preveč expirimentirano naravnanega userja..če nisi tak potem samo beži od pocen napajalnikov, pa če gre za najbolj opevani LC 550W

Caligula ::

Mene nebi tolk motilo, ce bi uporabljal boljse argumente in prametre kot Sistem za 250.000 SIT ipd.
Ker to nekako ni merska enota, ki bi se nanasala na zmogljivosti, kvaliteto, zanesljivost,..

nodes ::

offtopic
;)

Jan987 ::

sigurno lc 550w ni toliko močan kot pa recimo en napajalec za 50k sit vendar sam še nisem zadledil SISTEMA ZA OSEBNO UPORABO ki bu LC nebi mogel poganjati mašine (seveda v to niso všteti serverji in ekstremni navijalci)

TribesMan ::

Caligula ta test je neumen... kje si pa videl računalnik ki bi 24/7 kuril 500W+? Ja to je izvedljivo če bi z enim napajalnikom napajal tri sisteme... ne pa z enim sistemom. Ta test ne pove nič drugega kot samo to ali so proizvajalci pošteni pri navajanju nazivne moči... Oziroma če napajalnik ustreza specifikacijam.

O stabilnosti napajalnika bi veliko več povedal test kjer bi na vsak napajalnik priklopili en spodoben računalnik in gor laufal razne bolj in manj zahtevne programe... zraven bi pa merili najvišjo in najnižjo napetost na vsaki izmed linij...

Kar se pa modanja poceni napajalnikov tiče je pa to povsem druga dimenzija kot tisto kar ponuja recimo OCZ... Večina noname napajalnikov kot prvo nima povsem ločenih napajalnih linij ampak sta 5V in 12V regulirani skupaj, kar ponavadi pomeni, da če je ena izmed teh dveh bolj obremenjena je napetost na njen prenizka, medtem ko je na drugi liniji previsoka...

itd...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

JIM22 ::

offtopic
Caligula: zakaj se sploh vtikaš v pogovore, če nimaš nič pametnga za povedat? Samo neki pravociraš!!! Nekaj časa te ni bilo pa je bil lep mir. Če si fauš folku ki imajo denar za "drage" komponente jih vsaj pusti pri miru in ne drezaj brez veze! Lepo je napisal zakaj bi imel tak napajalnik. Če ti ni kaj jasno, ti je TribesMan napiso glede tega testa. Moderatorji bi lahko kaj ukrepali glede takih.:\

Sorry za offtopic.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Caligula ::

Ti si popolnoma offtopic. Jaz se s Tribesmanom glede nepomembnosti tega testa ne strinjam.

Ti ne vleci svoje uzaljenosti iz drugih tem sem in moderator naj te brise in to cimprej.

Cloveku sem tudi dal link, kje dobi Powerstreama. Hkrati pa spodbujam kriticno misljenje...

Drugic uporabljaj ZS, da jih lahko takoj brisem in ni treba cakat na moderatorja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1127662 (5269) sid911
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727759 (16305) LittleDevil
»

Pc power & cooling ali ocz powerstream

Oddelek: Strojna oprema
211322 (979) zbogi
»

Powerstream vs. Modstream (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
633503 (2646) GUFY
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311593 (1297) kuglvinkl

Več podobnih tem