» »

Saelitska tv ali kako do eurosporta

Saelitska tv ali kako do eurosporta

spitavc ::

Kot rečeno rad bi čim ceneje in čim bolj preprosto prišel do kakšnih športnih programov, vsaj do eurošporta.O sat-tv nimam pojma in ko sem brskal po nekih forumih sem se še dodatno zmedel in dobil občutek, da moraš biti pravi mojster če želiš malo pogledat kak sat program.
Mi zna kdo svetovat kakšno poceni varjanto?

whatever ::

Na satelitski imaš nezakodiran eurosport na astri ali hotbirdu (nisem sure kje), ampak je v nemščini in se jezika ne da spremenit v angleščino.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Bob Rock ::

Ce ne bos mel eurosporta, ne bos nic zamudil, ker bol bednih(beri cenejsih) prenosov ne bos nasel nikjer. Npr. biatlon - live, takoj za tem pa biatlon - relive, pa spet 3 ure istega biatlona :\ :D 8-O
Js ti svetujem da mal pobrskas, pa probas najt kak drug sportni kanal.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

spitavc ::

Nemški mi prav dosti ne pomaga, raje bi imel angleškega, pa ni mi ravno samo za eurosport, rad bi pač nekaj pametnih športnih programov, in tudi če je dvakrat ponovitev biatlona je boljše kot pa če ga sploh ni.
Torej kakšna je uradna pot do teh programov in kaj vse rabiš za gledanje?

Myth ::

Hmm... klik?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

spitavc ::

Žal na podeželju kabla ni, niti siolTv in tu je problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spitavc ()

boych ::

Maš pa digitalno sat tv z en kup programi zastojn!
Kupiš krožnik pa reciever, ga zmontiraš, naciljaš satelit pa gledaš!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

spitavc ::

No saj to sprašujem, kaj kupit kje koliko stane in če obstaja spisek kaj sploh lahko gledam nekodiranega, ker sem čisti outsider.

[SpydeR] ::

Hmmm... Obstaja tud Lastovka. Ne vem, če ti to kej pomaga. Aja pa predlagam ti tud da se obrneš na tale forum

whatever ::

Na digitalni satelitski je zelo malo odkodiranih programov. Od skupno cca 1200 na Astri in Hotbirdu jih je zakodiranih cca 1100. Od športnih programov pa sta odkodirana samo DSF in nemški Eurosport. Govorim iz lastnih izkušenj.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

spitavc ::

Žal na dolenjskem tudi to ni možno, na teh forumih pa imam občutek kot da sploh ne govorimo istega jezika, saj govorijo o meni povsem neznanih stvareh.Manjka nekakšen vedež za začetnike, da bi se potem lahko vključili v debato.Kolikor sem razumel je treba nekaj krožnik obračat, pa iskat programe, ki menjajo frekvenco, pa če hočeš kaj več je treba odkodirat, kar se da ampak se o tem ne sme govorit, vmes pa navajajo ogromno neznanih izrazov številk in stopinj, tako da dobiš občutek, da ti ljudje v življenju ne delajo drugega kot vrtijo svoje antene in iščejo kje danes vrtijo kakšen film.
Jaz bi se rad le občasno zleknil na kavč in si prižgal program ter ga gledal.Kot kaže brez nekakšnih hekerskih prijemov ali gore denarja za programe, kateri mi mogoče sploh ne bodo všeč ne bo šlo.

whatever ::

Ja, tudi jaz sem se srečeval z istimi problemi kot ti - nisem noben expert o satelitski pa sem enkrat spraševal po slo-techu da bi se posvetoval o nakupu pa mi ni nihče znal nič kaj konkretnega povedat. Zgleda da se tistim, ki so res profiji za te zadeve z začetniki ne da ukvarjat. Mislim, da bi bil zelo dobrodošel članek na slo-techu o tem. Drugač pa kot sem že rekel je 90% programov zakodiranih, v bistvu se ti ne splača kupovati antene na motorček, ker rabiš gledat tak sam Astro pa Hotbird (antena mora met 2 glavi za sprejem, da loviš oba satelita hkrati). Nisem sicer probaval ulovit drugih satelitov, ampak so programi na njih verjetno še bolj brezvezni kot na teh dveh satelitih, zakodiranih je pa verjetno itak na vseh satelitih 95% programov. Vse kar je v angleščini nezakodiranega je CNN pa Sky News. Skoraj vsi drugi programi so v nemščini! Pa še to: pazi, da nimaš kje kakega drevja preblizu hiše, ker to zna bit problem (vsaj pri nas je bil). Smo morali anteno montirat na streho. Na streho pa verjetno ne boš hodil obračat antene. Pa pri nakupu pazi, da boš dobil zraven Viacess dekoder ali kak podoben dekoder, ki bo mel plac za not devat kartice za odkodiranje, drugač še TV SLO ne boš mogel gledat (če nimaš kartice občasno prekinejo program). Me pa zelo matra, če bi se dalo s tapravim TV-tunerjem zakodirane programe nekak odkodirat in kako? Te informacije pa žal spadajo pod warez... in jih je zelo težko najt.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

spitavc ::

Hvala za informacije, kot kaže pa bom ostal kar brez satelitske, dokler se stanje vsaj malo ne umiri, mogoče pa bo v tem času tudi že siol našo centralo nadgradil, čeprav dvomim.

Myth ::

Lokacija, kjer si/ste? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

whatever ::

Jaz sem iz bližine Frankolovega, kjer se brez satelitske ne dobi niti TVSLO 1. Upam na Siol TV, da se bo kaj zganilo na tem področju. Hvalabogu pa imam vsaj ADSL8-)
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Myth ::

Amm... :8) spitavca sem spraševal. :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

spitavc ::

Jaz sem iz žužemberka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Total-Tv v Italiji

Oddelek: Zvok in slika
334462 (3501) starfotr
»

Kupil bi Satelitsko. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5015114 (13574) mumbo
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128217 (29579) chrush
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215463 (13795) BlackHole
»

Digitalna satelitska DA ali NE?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
365715 (4154) radiator

Več podobnih tem