» »

satelitski programi in sprejemniki

satelitski programi in sprejemniki

«
1
2

robert22 ::

Zivijo!
Zanima me, ce je mogoce kje dobiti seznam ozoroma, ce kdo ve koliko programov je mogoce sprejeti na navaden digitalni SAT sprejemnik, nizjega cenovnega razreda. Kje so pasti takih sprejemnikov, v cem je razlika od analognega.
Potrebujem nekaj za na vikend.
Hvala za pomoc.
LP Robert
in vendar se vrti

PaJo ::

V primerjavi z analognim sat. sprejemnikom dobis pri digilnem isto oz. se vec programov, ker so vsi poglavitni kanali ze zaceli oddajat digitlno, tako da se dobre stare analogne sat. tv ne splaca vec kupovat. Kakih vecjih pasti pa tukaj nimas, ce bos spremljal free to air programe vzames cenen sprejemnik in kroznik primerne velikosti in je to to, kar rabis. Ce pa bos hotel gledati tudi kaksne kodirane kanale, pa ze rabis boljsi dekoder, ampak tega verejetno za tvoj vikend ne potruebujes.
Je pa ze zelo cena ze padla tem dig. sat. kompletom, videl ze ponudbe okoli 20k za komplet. Tako da kupis to komot in je to kar rabis.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

fancy ::

Ja tako je s tem za 20 presernov boš dobil en klump

Sam imam 70cm amteno z NLB 2 v enem to pomeni dve glavi ki sta v enem ohišju....to me je stalo 15.000 sit ..imam pa VICTOY Sat sprejemnik ki ima tudi možnost kodirnih kartic ...oziroma nadgradnjo ..preko hrvaskega linka...... tukaj

Na tej strani vidiš tudi cene.. imajo tudi programe za razbijane kodirnih programov...no mene je vse skupaj stalo 40.000 sit....pa sam sem jo zmontiral.

Tako da mal poglej..in povej..:)
TOSHIBA Satelite P 200- 1JR 250Gb, 4Gb RAM
TOSHIBA Satelite v L40-18W

cekr ::

Kupi takšen sistem, ki se največ pojavlja. Sprejemnik mora biti pa takšen, da ima kolikor toliko močen procesor, da je sposoben programskega dekodiranja. Na daleč se izogibaj raznim Strongom, ki jih prodajajo po naših trgovinah. Ne kupovati sestavljenih kompletov, ker vsebujejo samo staro šaro, ki jo kasneje sploh ne boš mogel nadgraditi. Ločeno kupi sprejemnik, anteno in monoblock ter seveda ustrezen kabel. Pri kablu ne preveč komlicirat, je lahko tudi najbolj navaden antenski.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

rebro ::

OK, zdej bom povedal preprosto...če nucaš neki za na vikend, kjer predvidevam ne boš parkrat na teden, ampak le tu pa tam, je za tebe možnost, katero sem izbral jaz. Šel sem v severno sosedo v trgovino M....A M....t (ne reklamiram) in kupil komplet SKYMASTER, in dal zanj 50€ (49,90).

Not sem dobil Satelitski krožnik premera 60cm, glavo, ter receiver SKYMASTER DX-23, kar meni popolnoma zadostuje, pa še navodila za sestavo v slovenščini...res da je bila takrat akcija, sam pomojem kasneje ni dosti dražje....receiver ima možnost priklopa na računalnik za nadgradnjo programske opreme, ima pa možnost vnosa do 2000 programov, ter prav tako poslušanja satelitskih radijskih programov....uporabljam ga že od decembra, pa dozdej še nobene napake, razen to, da mi je veter premaknil anteno, pa sem popravil, zašraufal, pa je.....

radiator ::

FlySat tu maš vse kaj kje je.
Kaj je jutri že bilo?

SavoS ::

Oj
Telstar - forum -- na tem forumu imaš ogromno informacij.....

Drugače pa ti priporočam kakšnega Humax-a serije 5400 in višje, ali pa DREAMBOX 7000 S..... ta dva z spremembo firmware-ja (ToH) omogočata odpiranje kanalov, ki jih z drugimi ni mogoče, ker vsebujeta dovolj zmogljiv procesor in dovolj spomina za ta dejanja.....
Sam imam 100cm anteno in 3LNB-je gor naštimane za satelite ASTRA, HOTBIRD IN SIRIUS, kanalov je precej, v spominu imam le tiste najbolj gledane, recimo Nemške in Angleške, pa jih je preko 150.......Predlagam, da si omisliš en motor, ki je kompatibilen z satelitskim sprejemnikom, im recimo eno 120cm anteno, pa lahko pokrivaš lege od 5stopinj zahodno pa do 39 stopinj vzhodno, res je da en čas traja preden se krožnik obrne iz enega satelita na drugega, še posebej, če moreš obrnit iz 5 Z na 39V, drugače pa je ogromno nekodiranih kanalov, še posebej ASTRA in HOTBIRD, recimo na pamet tam okol 500......

Lahko pa enostavno nabaviš 4 LNB-je - sprejemne glave in jih namestiš na en krožnik 120cm velikosti in si izbereš najljubše satelite + disecq stikalo, ter uživaš.....

Resnično premisli in malo več investiraj v nakup sprejemnika, saj se ti bo bogato obrestovalo, sploh ko boš samo preko računalnika naložo nove ključe v sprejemnih in se ti bo odprlo veeeeliko programov, ki so z bolj navadnim sprejemnikom nedosegljivi......

Obstajajo tudi različni moduli, ki podpirajo različna kodiranja, recimo najbolj znan je DRAGON - CAM modul, tu potem še rabiš kartico in seveda programator za kartice.....
Zgoraj omenjena sprejemnika pa delujeta brez teh modulov, ker že sam firmware vsebuje nek algoritem za odpiranje......

tolko na kratko..., sicer pa poglej še tukaj:
Wlan-Sat -forum - SLO
KingSatOnline
Satelitski forum - ex yu
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Tody ::

Cekr smešen si :)

Zakaj se izogibat strongom ?
V kompletih ni stara šara ampak cenovno ugodna.... da te vidmo kaj ti sestaviš za 20.000 sit ??

In kje si najdu sprejemnike ki niso zadost močni da bi odkodiral signal ???

Poleg tega najbolj navaden antenski kabel ? In potem ma čovlek recimor za 30 m kabla spelanga uzuni in mi čez 2 leti prepari in kaj potem ???

Tody ::

Kar se tiče pa ostale šare ala humaxov (ki jih ubistvu ni za dobit v slo po normalni poti ) ali dreamboxovki so 70 do 100.000 sit večina ljudi obupa ker ne zna z tem delat .

Tko da odvisno od potreb. Zarad mene si lahko tud KAONA nabaviš ali pa kaka podobna jajca (vsi sprejemniki so več ali manj jajca)razlike med enim pa drugim pa ni velike, eni imajo to drugi uno...


Glede piratskih verzij sat programov, pa zgornja sprejemnika ne vsebujeta že nekih algoritmov ampak so jih dodatno naložil, zdej če ti je v užitek iskat kode in potem jih nalagat v sprejemnik,potem cool če bi pa rad prišel domov in gledal TV brez velikih naporov potem se zadovolji z zastojn kanali ali pa vzemi kak programski paket

fancy ::

Tody to mas pa tud prav.....no za 65.000 dobis pri nas SKAY Italija to je mislim da 60 programov.....seveda v anglescini...Za to ceno ti dajo mislim Peace (al kako se ze rece) sprejemnik in kartico....podaljsujes pa za eno leto od dneva nakupa.....

To je vredi a ne?
TOSHIBA Satelite P 200- 1JR 250Gb, 4Gb RAM
TOSHIBA Satelite v L40-18W

Tody ::

Pace je eno stranje od sranja in nevem če ga dobiš, jest sem jih vidu za skandinavske programe. Skyitalija paketa ne poznam za naše govoreče področje je edino www.seemore.si

Karkoli že pravijo mi imamo Strong sprjemnik SRT 4402 za 36.000 sit ki lahko sprejema viaccess kartice in ima še možnost dodajanja novih modulov. Poleg tega rabiš potem še anteno 80 ali 85 cm in Monoblock glavo (2 satelita na en sprejemnik plus stikalo za preklop v eni komponenti) in nekaj kabla. Zdej če boš dal za kabel 500 sit ali 1000 sit vse skupaj je pa tvoja odločitev.

fancy ::

No gledev Skyitalija ...je tip v NG in legalno prodaja to skupaj s reciverjem. Drugac pa imas anteno ki ti porkiva 25V in 25Z ..pomeni ti pokriva kot 50 stopinj levo in desno. Antena ima 35kg stane pa 30.000 in ne rabis nobenega motocka. Sam imam sicer Victory sprejemnik z 3 vhodi za kartice in povezavo z PC + optiko za zvok. Antena mi zadostuje 90cm z Dvema LNB-jem v enem.. Sicer mi gre na ku.... ker moram vsake 10 dni neka ....na novo nalagat ce hocem kodirane programe gledat.....itak ma zanima samo muska..tko da ......no ja za vsakega se nekaj ze dobi.
TOSHIBA Satelite P 200- 1JR 250Gb, 4Gb RAM
TOSHIBA Satelite v L40-18W

radiator ::

Jaz mam dreambox zvezan na internet in kliknem samo na update pa ni treba nič delat ;) Tak da tak težko z njim tudi ni delat. Če pa maš voljo pa si lahko komot 3 dni skupaj prd njim in se igraš.
Kaj je jutri že bilo?

VolkD ::

Nekaj mi pa ni jasno..
Pred leti sem nabalil, takrat še analogni Sat sprejemnik. Stvar ne vem če še dela, verjetno ne, niti ne vem kdaj je nehala delat. Preprosto nimam časa za TV.

Kako za vraga najdete tolko časa, da ste z vsem na tekočem, pa še programe razbijate in to ? In to vse za zabavo, pri kateri popolnoma pasivno sodelujete !
Ali sem jaz tako mimo... ali mate pa vi zeloooooo preveč časa.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Tody ::

volkD to je hobij nekateri ircamo, programiramo, gledamo filme prek PC, nekateri drkajo sat programe...

cekr ::

Glede kabla?
To je stvar odločitve, koliko si pripravljen vložiti v to. Pri manjših razdaljah pa ni problem v njem.
Sam sicer uporabljam dražje kable, bi pa verjetno prišel skozi tudi s cenejšimi.

Strong?
Problem te firme je, da ima vse sprejemnike pomešane. Prav nobenega reda ni. Tako, da so stalno eni problemi z odpovedmi. Da o redu pri nagradnjah sploh ne govorim.

Kaon?
Kar se mene tiče je ta zadeva dokaj dobra. Predvsem enostavna za uporabo za povprečnega uporabnika. Če se komu da po celodnevnem razmišljanju o drugih stvareh še razmišljat, kako bo nastavil kakšno stvar na DreamBoxu pa seveda naj izvoli. Od vseh sprejemnikov(samo sprejemnik) v cenovnem rangu okoli 30.000 sit, sem še najbolj zadovoljen s Kaonom.
Prednost je pa v tem, da so ti sprejemniki dokaj razširjeni in je veliko podpore po internetu.
Kar pa je pri kompletih za manj kot 20.000 sit precej večji problem.

Moč vgrajenega procesorja je zelo pomembna. Nekateri Strongi so primer, kakšen sprejemnik ne bi smel biti. Če premikaš programe, mora biti vklop trenuten, ne pa po parih sekundah, ko že izgubiš voljo, da bi kaj gledal. Če pa želiš softversko dekodiranje, je pa moč še posebaj pomembna in pa seveda zraven še količina spomina, ki ga sprejemnik vsebuje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

radiator ::

Kateri receiver pa softversko dekodira programe? Zato dekodiranje je vgrajen namenski HW. Ali je že v sameme "procesorju" ali pa je zraven. Procesor le poganja emulator smartkartice kar pa ni tako zahtevno delo.

Ja z preklopi pa ima večina elčipo receiverjev probleme. Na nekaterih delajo tudi meniji tak počasi da ne veš če si pritisnil na gumb ali če si samo mislil da si pritisnil :)

@VolkD: Človek mora imeti hobi ;) Saj veš eni grejo ribit drugi pa pred TV-jem sedimo in se malo igramo.
Kaj je jutri že bilo?

VolkD ::

radiator ok.. saj razumem, ampak če si me že izzval !

Res je vsak rabi neko luknjo skozi katero odvede viške negativnih energij, da potem lažje preživi dneve. Ali pa ima pač preprosto nekaj, kar ga veseli... To sem spoznal že vsaj pred 40 -imi leti. Vprašal sem pravzaprav nekaj drugega, a ste mogoče spregledali? Je pa Brane2 v eni drugi temi, precej podobni tejle nakazal, ko je napisal :

Včasih, ko je bila potrebna iznajdljivost in tehnično znanje posameznika za kaj takega, je imela lahko cela stvar nek izobraževalni element.
Počutil si lahko kot nek elektronski ninja, ki nekje globoko "bogu iza nogu" odpira elektronske ključavnice. MOral si biti vsaj tehnično pismen in ne ravno glup za take stvari. Sedaj, ko je vse na dosegu roke, tudi tega elementa ni več


Opozorit sem hotel, da ta hobi nima ničesar takega več, v kar bi posameznik lahko vložil del sebe. Torej je zgolj trošenje časa, o lastni kreativnosti pa ni duha ni sluha. In to v današnjih časih, ko se ponuja tako strašno veliko področij, kjer se je mogoče dokazovati s svojo kreativnostjo.

Pa brez zamere, nič osebnega ni bilo v tem, hotel sem zgolj odpreti še en bolj kompleksen pogled na umiranje lastne ustvarjalnosti, za katero vem da gre precej "zahvale" ravno taki in drugačni tele(f/v)iziji.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

radiator ::

Pri tem pa se zelo motiš. Eno je da rabiš funcionalno stvar. Torej vzemeš nek hw in nek firmware ko ti vse dela. Tu res ni nič kaj za počet. Drugo pa je, da sam kaj probaš naredit. Jaz za sebe lahko rečem da mam 2 hobija. 1 je avto drugi pa DVB. Res je da mam za njiju zelo malo časa ampak ko je premrzlo da bi delal na avtu se lahko igram z satelitsko. In tu ne mislim, da nalaganje nekega fertik narejenega firmware-a. Dreabox ti nudi veliko več. In to ne samo ilegalne zadeve. Stvar je "PC" v malem (PowerPC + 128MB RAM + Linux + LAN). Torej veselo pisat plugine in skripte. Če drugo ne lahko X in O sprogramiraš pa se kaj naučiš. Gre za open source developement, ki se ga lahko vsak udeleži. Ampak za to da si resno zraven rabiš res časa.

Vsekakor pa se strinjam s tabo, da večina ljudi išče samo najvač za najmanj denarja in po najlažji poti. Onih časov ko smo za ZX80 pribijali noči da je potem spustil zvok več ni. Danes zadeve tečejo drugače. Par navdušencev nekaj dela (nekateri s tem tudi dobro služijo) drugi manj kreativni z dovol kriminalne energije pa to koristijo.

No pa bom nehal tu da nebom čisto zasvinjal teme.

Pa da še dam kaki koristen link zraven sat finder :)
Kaj je jutri že bilo?

BlackHole ::

Ok, leto je naokrog. Zdaj pa jaz rabim kak svež nasvet. O satelitski nimam nekega pojma, ker sem bil vedno na kabelski. Letos pa se selim drugam (na novo urejena mansarda). Tam (pod mano) sicer ze imajo neko satelitsko (kabelske tam ni, za internet TV pa je predaleč) pa ne vem ali se naj kar priklopim na isti anteno ali naj nabavim nekaj novega in morda uporabljam obe anteni (krožnika, če prav razumem). Gledal bi predvsem free programe, ostalo bom že z neta potegnil. Se da na hitro opisat razliko (programska lista) med free ponudbo in pa kodirano?
Ali se da kodirane programe tudi brezplačno odkodirat?

Imam tudi možnost priklopa satelitske na računalnik, na katerem imam Tv kartico. Kaj še rabim?

Kako je s smerjo krožnika? Zdaj recimo ni slov. kanalov (katere bi rad imel, vsaj večino) kot so Pop tv, RTS, Net Tv in Tv3. A se jih da dobit samo s spremembo položaja krožnika (potem je treba verjetno vse kanale na novo nastavit?) Naj bo dovolj vprašanj zaenkrat.
LP Marko

Tody ::

Ponudba je ubistvu skos ista :)

Torej antena je obrnjena nekam proti jugu. Zdaj a je to Astra+hotbird, v tem primeru ti ni treba imet dveh aneten, ker sta satelita toliko skupaj da se jih da ulovit z konverterjem (tisto zadevo na anteni) ki se mu reče MONOBLOCK.

Nekaj slovenskih TV programov se dobi, tudi balkanskih je nekaj. Poglej malce po Europe, Africa & Middle East - LyngSat.

Kar se tiče kodiranih programov je trenutno zelo velika žalost. Če si boš nabavil TV kartico ki zna odkodirat tudi sat programe recimor SKYSTAR2 potem je še nekaj upanja, če se ti bo dalo seveda zafrkavat z ključi in podobno, tukaj je zaradi emulacije raznih zadev najbolje se igrat.

Trenutno v Sloveniji ni nič pametnega razen HTV 1,2,3 in seveda RTVSLO, neuradno ampak "legalno" torej to ni piratska kartica ampak naj se je nebi gledalo na območju SLO ker še nimajo pravic za to se da dobit TOTAL TV (google it ;) Kako je pridobiti mogoče zveš tudi tukaj --> TELSTAR-revija za satelitsko in kabelsko rtv ter video

Piratov se ti ne splača kupovat,... Če znaš nemško/italjansko maš dost za gledat !

roscha ::

Kar se tiče kodiranih programov je trenutno zelo velika žalost.

No, no. Ni čisto res. Trenutno se da gledat Premiere, D+ in TPS pakete, ter Kingston paket na 5E.
Je pa res da se ključi menjavajo na par dni, sama investicija v novo opremo + kartice pa tudi nima nekega velikega smisla. Vsi našteti napovedujejo menjavo kartic, tako da bo kriza slej ko prej....

16F84 ::

Z xsatovim CDTV 410 ki vsebuje dva emulatorja mi premiere deluje vrjetno že 3 mesece, brez da bi nadgrajeval firmware. (v tem času mislim, da so zunaj že najmanj trije novi firmweri a nisem poskusil še nobenega)

TOP ::

Pozdravljeni sam mam Clark-Tech 2100 in je zakon res pa je da stane okrog 38K.Oče ma kartico za PC pa kar od njega vzamem ključe in naložim v mojega in dela.Nalagat ključe je pa Simpl.Če malo pogledaš po tujih forumih,boš ugotovil,da je najbolši nakup za takšen denar,prav Clark-Tech2100.

BlackHole ::

Kaj morata danes imeti recevier in antena, če se ga odpravim kupit? Pa prosim za primer, koliko je cenovno razlike za nek receiver (srednji razred), s katerim se lahko igraš s kakšnim kodiranjem in pa enega (srednji rang) za free programe.
Kako se sploh antena pravilno nastavi? Je treba imeti kak inštrument ali to kar približno nekam obrneš in potem poiščeš kanale?
LP Marko

KTr1sk ::

Sem posnel predkratim en filmeč katere programe dobim na digitalni satelistko z ključi >:D
http://video.google.com/videouploadfinished?docid=-1382182140719848079&cid=dd34212587a79275
vglavnem D+ se ponavadi na 3 dni spremenija ključ, Premiere dela od božiča (upam da bo skoz delal :D ), TPS pa je dnevno spreminjal ključe,...in je dosti programov, ampak vprašanje kako dolgo :\
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tody ::

o takih sprejemnikih ko ti govoriš je recimor 35 k sit z viacess modulom + sloti za katerikoli cam... SRT 4404 al pa kaj podobnega... + ene 8k za anetno + ene 10 k za montažo. Antena more bit obrnjena na jug, potem a na stopinjo natančno na satelit. Hot bird 13 in astra 19,2 ....

BlackHole ::

Tody, ti to meni? Katera je kaka priznana znamka, ki jo je pametno pogledat?
Kaj te ključe se da potem na netu dobit ali kako to potem odkleneš, če nisi naročen seveda?

Kaj pa pomeni viacess modul in kaj je to?
LP Marko

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Pa znamka je zdej tko tko... Isto k z mobiteli vsi delajo odvisno pa kaj ti je všeč.

Viaccess je sistem kodiranja. Da ti lahko odkleneš program rabiš poznat kodirni sistem in ko ga poznaš moreš imeti še ustrezni ključ. Kodirni sistemi so (programsko) naloženi na PCMCI karticah, kamor potem vlagaš kartice notri kjer je napisan izključno in samo ključ (ni kodirnega sistema).

Nekateri sprejemniki imajo že vgrajene te PCMCI kartice, nekateri imajo samo tako imenovane comman interface (splošni vmesnik) to je ubistvu prostor kamor se da te PCMCI zadeve.


Zdej ker, ker PCMCI kartice so kr dobro hardwarsko podprte so nekateri naložili več sistemov na eno kartico in tudi ključe lahko že dobiš. Take so recimor Matrix kartice.


Kako in kje se dobijo kode pa nevem jih ne uporabljam...

BlackHole ::

Ok, kaj pa če bi se samo hotel priklopit na obstoječo anteno, ki jo pod mano že uporabljajo starši? Kaj vse moram nabavit in naredit? Se da izvor signala pripeljati kar direkt iz antene ali kako drugače?
LP Marko

Tody ::

Če imajo fiksno anteno (brez motorja za obračanje) rabiš samo delilnik in svoj sprejemnik. Na poljubnem mestu pri kablu se vstavi delilnik in potem ti pelješ svoj kabel naprej do svojega sprejemnika.

Če imajo motor potem si obsojen da gledaš tisto kar hočeta onedva oz točno tisti satelit.

BlackHole ::

Če imajo motor potem si obsojen da gledaš tisto kar hočeta onedva oz točno tisti satelit.


Ni motorja. Če bi pa bil, zakaj pa ne bi bila onadva recimo obsojena da gledata to kar jaz gledam? :D Po kom se motor orientira. Kako dolgo pa recimo motor rabi, da obrne na drug satelit oz. da se recimo obrne za 90°?
Pa se da recimo motor montirat na obstoječo anteno? In kako je potem s programi, ki so v spominu, če imaš motor. Ima receiver kakšno spominsko mesto za različne satelite?
LP Marko

Tody ::

Heh :)

Današnji motorji so avtomatični zato kdo ma kontrolo je ubistvu 50% na vsaki strani (torej pri tebi in starših)

Motorj je treba prvo sprogramirat, ko je enkrat sprogramiran in ko enkrat downlodaš položaje programov in podobno ter vse lepo shraniš. Rabi motor nevem ene 15 sec da pride iz enega konca na drugega...

Princip deluje nekako tako da se motor postavi v ničlno točko potem se ga pa z pomočjo sprejemnika pelje levo in desno, ko je signal ok pobereš dol programe in shraniš pozicije, in tako naprej dokler ne prideš do konca.

Motor se da nadgradit na že obstoječo anteno.

BlackHole ::

In koliko stane en soliden motorček? Kaj je treba recimo paziti pri nakupu le tega? Razmišljam, da bi montiral še eno anteno (za sebe) in po potrebi še motorček gor. Pa me zanima, če se to sploh splača, če nameravam gledat samo free programe? Mislim to menjavanje med sateliti.
LP Marko

cekr ::

Če misliš gledati samo FTA programe, nimam nobenega smisla, da kupuješ motor. Kupi samo krožnik in monoblok, ki omogoča sprejem z dveh leg npr. Hotbird in Astra, ki sta še najbolj uporabni legi. Zraven pa kupi še en enostaven digitalni sprejemnik. Kolikor toliko soliden sprejemnik boš dobil za okoli 100€. Sam imam Kaona 570 in sem zadovoljen z njim.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tody ::

Motorji so okol 18.000 bivših sit

16F84 ::

Motorja ne priporočam. Z njimi so težave pozimi, sploh če antana ni pod streho. Bolje vzeti več LNB-jev. Za Astro ter Hotbirt obstaja dvojni. Mislim, da je na teh satelitih največ uporabnega.

TOP ::

Ej 16F84 ne govori neumnosti,po tem kar si napisal očitno nimaš motorja.Z motorjem ni nobenih problemov,saj tudi burja do 120KM/H mu ne more nič,kaj šele sneg.Sneg edino škodi LNB,ker ga moreš očistit,če hočeš met sliko.Motor je najbolši od STRONGA za denar do 13k bivših SIT.Sam ga uporabljam skupaj z resiverjem Clarke-Tech2100,ki pa je najbolši za normalni denar stane pa 160 evrov ima 232 povezavo z PC ,da lahk ključe gor staviš,za gledanje kodiranih programov.Tako da,če hočeš gledat tud kakšen SLO program rabiš obvezno motor.Imaš še kar nekaj satelitov,kjer so gori zanimivi kanali.Recimo tud Necionali Geografik,kjer podpira SLO podnapise in Realy TV.

VolkD ::

Burja in sneg za motor nista problematična. Led je pa žal tisti, ki ga uniči.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

16F84 ::

Ej 16F84 ne govori neumnosti,po tem kar si napisal očitno nimaš motorja.


Ne nimam motorja. Motor mi je odsvetoval človek, ki je bil sploh eden iz med prvih monterjev satelitskih sistemov v Sloveniji.
Po Sloveniji ima postavljenih ogromno aplikacij. Povedal je, da ima pozimi kar dosti problemov z motorji. Sam imam XSAT-CDTV 410 (stane 208 Eur) z dvema čitalcema kartic ter dvema emulatorjema Pri dveh eepromih sta v sprejemnik lahko naložena dva različna softvera in dvojni komplet
programskih tabel (praktično kot dva sprejemnika)Zadnji firmware je bil naložen še lansko leto. Vseeno mi kompleten premiere še vedno deluje (brez kakih kartic ali vpisovanja ključev)Še domača stran kjer sem sprejemnik kupil klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 16F84 ()

16F84 ::

Tako da,če hočeš gledat tud kakšen SLO program rabiš obvezno motor.


Zdaj moram tebi napisat, da ne govori neumosti. Imam LNB TWIN (HotBirt-Astra) Lahko gledam LJ1,LJ2, Parlament, Hrvaško, Crno goro, Srbijo - Tole vse je ja Hotbird-u na Astri pa je naboljši paket Premiere. (okrog 40 programov med njimi dva discover-a, animal planet, fokus, kakih 10 s filmi 4 xxx 5 ali 6 sportnih 3 ali 4 glasbeni. (najbolji je HIT24) Pozitivna stran Twin lnb-ja pa je da ni kakega čakanja med preklopi kanalov, kot je to pri obračanju krožnika z motorčkom. Slaba lastnost je edino to, da je na Premiere vse nemško sinhorinzirano. Nimajo podnapisov. (sprejemnik XSAT410 sicer omogoča predvajanje podnapisov)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 16F84 ()

TOP ::

Ej 16F84 ti ki imaš twin LNB lahk gledaš samo tisto kar si napisal ampak gor imaš še:CHARLI TV ,TV3,TV PIKA in KOPER,da ne govorimo o Discovery.Zato rabiš motor in očitno ne poznaš teh kanalov to so SLO kanali razen Discovery.Kar se tiče čakanja vrtenja motorja pa kaj misliš da čakaš eno uro.Naprimer od najbolj skrajno vzhodnega ki ga gledam in zahodnega rabi motor 10 sekund tako da ne vem kaj mislite tisti ki ga nimate koljk to traja

TOP ::

Tisti ki ti je svetoval,da motor ni uredu, ga je očitno povozil čas mal poglej po drugih forumih kaj ljudje svetujejo,ki se profesjonalno ubadajo stem.Če se tebi motor ne dopade potem ne piši da ni dober,ker ne veš ker ga nimaš,rajši povej tvoje izkušnje z dvojnim LNB.Sam sem imel isto ampak sem potem zamenjal in si montiral motor.Motor mam že 2 leti pa mi ga ni uničil nobeden sneg niti burja.Dela kot mora.

16F84 ::

Tisti ki ti je svetoval,da motor ni uredu, ga je očitno povozil čas mal poglej po drugih forumih kaj ljudje svetujejo...


Glej, očitno ti ne bom prišel do konca, ker trmasto vstrajaš pri svojem.
Z twin lnb-jem res ne gre sprejemati na 16° zato so pač potrebni trije LNB-ji


Bom pa naštel prednosti ter slabosti sistema z več LNB-ji ti pa napiši enako za sistem z motorčkom.

Dobro:
-ni preklopnih časov med gledanjem programov na različnih satelitih.
(recimo prestavitev kanala 13°-19°traja enako dolgo kot preklop med kanali istega satelita pri sistemu z motorčkom pa bo to trajalo 5 ali več sec)


-ni mehanskih premikajočih delov.

-antena se premika torej rabi za premikanje prostor ter odprto nebo.
(v mojem primeru antene na pozicijo 13°nisem mogel zavrteti zaradi zidu.)

Slabo:
- višja cena (več lnb-jev+ združevali člen)
- minimalni premer antene 85cm
- nekateri starejši sprejemniki ne omogočajo priklopa več lnb-jev
- sama nastavitev vzame kar precej časa


PS
Moj prvi analogni satelitski sprejemnik je bil Tristar kakih že vrjetno kakih 20 let nazaj. Takrat je stal ogromnih 1700DM :( Že takrat so se dali kupit motorči tisti Tristar je imel že eksterni priklop za motorček. (dodatno ožičenje) Sistemov z več LNB-ji pa takrat še niso poznali.(toliko o "povoženem času") Sam sem videl prvi sprejemnik, ki je omogočal softwersko nastavitev rabe večjih LNB-jev kakih 5 let nazaj. (na področju elektronike delam kakih 25 let. V tem času sem med drugim tudi popravljal dosti sprejemnikov, tako da to področje ni tuje - zato ne padem na razno "nabijanje" na forumih)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

TOP ::

Jaz ne navijam za motor,ampak pri meni se bolje obnese in z tabo se nemislim tukaj prerekat kaj je bolje in kaj ne,vsak ve zase kaj je bolje.Tukaj samo hočemo tisti ki imamo take stvari svetovati drugim,mislim da se z tem strinjaš.Kar se tiče same lege glede vrtenja krožnika ,mora vsak doma pogledat kje bi bilo bolje postavit krožnik.Misim da na vsaki hiši se da to dobro ponajt.Kar se tiče velikosti krožnika,če večji je bolši je bolši signal.Sam mam 95 ovalen in je iz pleha,najbolši pa so iz Aluminija so pa občutno dražje.Jaz sem takšen krožnik sam sprobal je pa signal res občutno bolši manj motenj tud pri dežju.Jaz recimo rad včasih iščem kakšno nogometno tekmo,ampak takrat moraš imet motor da najdeš kakšen fit kjer to prenašajo.Je pa treba tud vedet da vedno ne bodo ti programi samo na Astri ali Hotbirdu,ker ene kanale so že premestili na druge satelite in potem edino z motorjem ponajdeš.Na koncu je pa res za kaj ti potrebuješ satelitsko.Če misliš samo včasih mal pogledat in se ne misliš ubadat z raznimi sateleti je najbolše imet 2 LNB,če pa si tak kot jaz da rad raziskuješ in iščeš Fide potem pa je motor obveza.

16F84 ::

He he, saj ne gre za prerekanje. Gre za izmenjavo mnenj. Tema in odgovori so napisani z namenom pomoči. Iz take odprte debate uporabnik, ki stvari ne pozna izvleče največ.

TOP ::

Jp se strinjam mislim,da smo mu kar nekaj napisala in da bo lahko veliko dobil nasvetov,če pa ga še kaj zanima pa nej kar upraša

BlackHole ::

Nekaj več že vem, čeprav še ne vem, kaj točno je LNB pa monoblock in kako kaj zgleda. Je kaka on-line trgovina v SLO?
Kakšna je pa razlika med digitalno in analogno satelitsko? V praksi (slika pa to) in dejansko kako se jo vidi na zunaj (receiver, povezava, antena)?
LP Marko

Tody ::

Monoblock


Ta ma sicer 4 izhode

LNB je kratica za pretvarjanje satelitskega signala v signal ki ga razume sprejemnik, za vsak satelit rabiš svojega. Na moji sliki je to ena bela stvar.

Za trgovino ne vem

Analogne satelitske kot da ni več, zelo malo kanalov na voljo + težko se dobi kako opremo za njo. Na zunaj pa ni nobene razlike.(če misliš na anteno) če misliš na sliko pač nekaj je :)

BlackHole ::

Kaj na tvoji sliki je en monoblock ali sta dva? Pa kam je ta zadeva montirana?
LP Marko
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska antena - premestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
184772 (3038) SavoS
»

Kupil bi Satelitsko. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5015146 (13606) mumbo
»

Satelitska antena ne najde nobenega satelita

Oddelek: Omrežja in internet
4410711 (9108) cewapcic
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128270 (29632) chrush
»

Digitalna satelitska DA ali NE?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
365726 (4165) radiator

Več podobnih tem