» »

Družabne igre (Monopoly)

Družabne igre (Monopoly)

]ViRiana[ ::

V Jugi je obstajala slovenska različica Monopoly-ja, ki smo jo odlično sprejeli in jo še danes včasih pogrešamo. Se še spomnite Jahorine, Srednjega Jadrana, Ade Ciganlije, Bohinja idr. polj v tej družabni igri? Po dolgih letih sem se spet spomnila nanjo in jo sedaj nameravam kupiti. Kakšen je slovenski Monopoly? So naše družabne igre (še) kvalitetne ali jih je bolje kupiti v tujini in uporabljati tuje različice? :\
Vsi se rodimo blazni. Nekateri takšni ostanejo. (Samuel Beckett: Čakajoč na Godota)

iration ::

Popova Šapka anyone? :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Slowenc ::

Monopoly rulz. Tisti stari mislim. Včasih, ko sem bi še mlajši smo ga vsake počitnice igral, kar naprej, vedno znova. Bil sem že tolk "notr" da sem kar svoj denar od doma prnesu in ga potem sredi igre zraven kupčka dal. Že takrat sem goljufal pa tak pagluc sem bil. Seveda je obstajala tudi taktika kaj najprej kupiti. Pa potem smo imeli svoja pravila. Koliko časa si moral biti v zaporu, koliko si moral plačati za obisk. Uff, kje so tisti časi, ko še ni bilo računalnika pri hiši in smo imeli več prostega časa, predvsem za pi*****je počet. Viriana, veš da si mi polepšala dan, s tem ko si me spomnila na monopoly. Ko se pa spomnim kakšen je slovenski monopoly, me pa vse mine. Kr neki so naredil iz njega.

"Človek ne jezi se" je dobra družabna igra.
Skiny gate.

MadMicka ::

Jaz sm si (že leta nazaj) slovenski monopoli kr sam naredu. Pr sosedu sm si sposodu angleški monopoli in vse kar sm spremenu, so bili slovenski kraji in ostale malenkosti (npr. dinarji in prevod v slo) :D

Vesoljc ::

fajn namizna igra so naseljenci otoka catan (je tud online varjanta tukaj)

cloveka res spoznas...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Poldy ::

Slovenska verzija monopolija je prav bedna - sploh denar, ki ima cca. 4 različne bankovce :\ ... vendar očitno obstajata dve verziji. Obstaja monopoli, ki je popolnoma enak staremu (ada ciganlija) polja so enaka, razporejena, enako velja za denar. Razlika je le v nekaterih imenih - mislim da so imena letališč spremenjena... V bistvu so skoraj vse "parcele" slovenske. Gotovo se ga da kje še kupiti.

Monopoli je seveda najboljša družabna igra. Mnja, takoj za tarokom >:D

overlord_tm ::

jest pa kar tastarga igram... neki cajta sem mel clo monopoly za pc:D

tanov slovenski monopoly je prov bedn, evropski je pa predrag:(

MortalL ::

Monopoly je se vedno aktualen, le da smo mi svojega starega preimenovali v Drinknopoly, seveda pa je bilo treba spremenit par pravil. Na hitro zgleda tako: Na zacetku dobi vsak zelo malo denarja, ki zadostuje za nakup spodobne parcele. V "Banki" imas vec vrst pijace, ki je vsaka ovrednotena z denarjem. In tako, ce hoces priti do denarja moras spit pac neko pijaco. Vse lepo in prav, le da moras to spiti na EX!!!:8)

Mislim, da ze v parih poiskusih nismo prisli do konca in je vedno nekdo predcasno zapustil dogajanje. :)) :) :8)

Pa Na Zdravje!

BigWhale ::

V jugi je obstajalo vec vrst monopolija... :) Jaz se spomnim vsaj dveh...

Drugace je pa tisti original monopoly tisti, ki ga imajo pri Park Brothers... :)

So pa se druge druzabne igre, ki se jih splaca igrati. Midva z Gaby jih imava polno omaro in vsaka je po svoje dobra in zanimiva.

Nekatere te igre se splaca kupovat v avstriji, ker so cenejse kot pri nas. Ne vse, nekatere pa. Potem se pa odpravis googlat angleska navodila, ce ne znas nemsko, pa je. :)

PS: Naseljenci otoka Catan je pa igra, ki meni ni tako blazno vsec, ker je precej odvisna od srece in od zacetne postavitve igre. Ko nekdo zacne enkrat zmagovati, ga je tezko ustaviti, kar je pa slabo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Vesoljc ::

@bw

odvisno od srece? hmm, mislis, da imajo KOCKE kaj pri tem? izkuseni macki pravijo, da zmagovanje ni odvisno od srece! ce pa nekdo zacne zmagovati prehitro, je pa napaka v soigralcih :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

]ViRiana[ ::

Katera dva Monopolyja sta obstajala v Jugi? Jaz se spomnim tistega iz modre škatle z rumeno igralno ploščo. :))

Lp!
Vsi se rodimo blazni. Nekateri takšni ostanejo. (Samuel Beckett: Čakajoč na Godota)

BigWhale ::

En je bil tak, ki je prisel kar v eni kartonasti skatli, imel je kvadratno igralno plosco zelene barve. Bil je na nek nacin posnetek original monopolija. Pa ni bil v slovenscini (Kasneje je prisel se en tak, ki je pa ze bil v slovenscini), najdrazje polje je bilo blejsko jezero, diagonalno od START-a se je pa nahajal 'besplatan parking' :))

]ViRiana[ ::

Včeraj sem bila v Intersparu in videla slovensko verzijo Monopolyja od firme Parker, ki pa mi grafično ni preveč všeč - zdel se mi je pust in monoton. Cena tega Monopolyja je 5900 sit (ima svetlo zeleno igralno ploščo). Glede na to, da me ni preveč navdušil, me zanima še kakšna druga slovenska varianta (če sploh obstaja). Ima kdo kakšnega drugega? :\

Lp!
Vsi se rodimo blazni. Nekateri takšni ostanejo. (Samuel Beckett: Čakajoč na Godota)

Elemen_T ::

yep!

naseljenci otoka catan je zakon družabna igra. Čisto not padeš.
(glej: settlers of catan)

Pa še ena online varianta - tukaj

BigWhale ::

Settlersi niso primerljivi z Monopolijem...

Elemen_T ::

zelo primerljivi.

Pa tudi če niso - what's the point?

ginekolog ::

catan je res boljša igra, ker monopoly se da hitro naštudirat in tudi običajno zmaga tisti, ki začne prvi gradit bajte...

Pri catanu pa dostikrat do konca ne veš, kdo bo zmagal, ker se igra tako, da če si zelo uspešen, soirglaci ne bodo trgovali ali držali s teboj :) Aja mi igramo na 6.
Divers do it deeper.

BigWhale ::

Element...

Daj zresni se, no... Viriana je sprasevala za naso verzijo monopolija, ti si ji pa predlagal Settlerse... ... aja, kaj je se podobnega, kot to, da pri obeh igrah meces dve kocki?


What's the point? Geez...

KnOw FeAr ::

jao ttih iger mam js že poln l K***C

Zgodovina sprememb…

iration ::

... kaj nej ti rečem, stari, ti si car ... or something.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družabne, namizne igre (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1244157657 (8128) J.McLane
»

Namizne igre....

Oddelek: Loža
336821 (778) BorutO
»

Družabna igra za dve osebi

Oddelek: Loža
1910115 (2119) TheBlueOne
»

Družabne igre za 3-5 oseb

Oddelek: Loža
369477 (8035) hanuman
»

Družabne igre

Oddelek: Loža
117918 (7733) Nejc Pintar

Več podobnih tem