» »

Digitalna satelitska DA ali NE?

Digitalna satelitska DA ali NE?

Dr.S ::

Preselil sem se na 600m nadmorske v hribovje pri Škofji Loki.
Ker nimam možnosti ADSL TV in KABELSKE TV mi ne preostane dugega kot SAT TV. Moje osebne želje glede TV programov niso preveč zahtevne: SLO1, SLO2, KANAL-A, POP-TV, TV3, ZAGREB1, ZAGREB2, ORF1, MTV, VIVA, DSF, EUROSPORT, ANIMALPLANET, CARTOON NETWORK, (po možnosti še FASION TV in DISCOVERY PLANET). V cenovnem razredu do 80.000 SIT(vključnoz montažo).

Vsi prijatelji mi svetujejo naj se odločim za digitalno SAT, saj gre analogna VEN!

>Kakšen sistem potrebujem (res potrebujem motorček, pa 80 velik krožnik, pa dekoderje,...) - svetovalec BAUHAUS ?
>Mogoče kdo že pozna oz. je izprobal ponudbo BAUHAUSA (68.000 SIT dig.SAT z motorčkom + montaža = okrog 100.000 SIT), mogoće poznate boljšega ponudnika?
>Kakšne so razmere z SAT TV pozimi?
>,...

PaJo ::

Digtalna televizija DA, ker anlogna SAT se pocasi ukinja. Zdaj za to kar bi ti rabil, mislim da ne potrebujes glih antene z motorjem, po mojem ti zadostuje ze to da kupis, en kroznik, pa nastavek za dve glavi in lahko potem spremljas dva najbolj popularna satelita nad Evropo, to je ASTRA in HOT BIRD. Ostali niso tolko zanimivo, razen izjem. Ta cena, ki ti jo ponujajo v Bauhausu je pretirana, za taki kes si lahko jaz doma postavim sprejem iz dveh statelitov za 8 odjemlcev(z multiswicherjem), pa mi se ostane kesa:D
Jaz bi ti, priporcal, da raje poisces kako specalizirano trgovino s satelitsko opremo in se tam natancno poznimas, tako in tako bos po moje se rabil kaksne zemeljske antene in se zanje kaksen ojacevalce.
Najbolje sa pogledas malo na tole stran Telstar, kjer ti bodo zagotovo znali bolj natncno pomagat.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

madviper ::

Kar se tiče tvoje skromnosti. Zelo si zahteven, glede na to, da POPTV, AKanal, TV3 ni na satelitu :( !

Cenovni razred 100.000 SIT. Za ta dnar lahk kupiš najbolši sprejemnik, ki ma gor linux in trdi disk.
Za nekaj normalnega, pa rabiš polovico tega dnarje. Na tem linku boš našo, eno mariborsko trgovino, ki ma vse kar nucaš, pa še montirajo pocen.

Varianta ti je tud satelitsk prek računalnika, pa maš stroškov za 30 - 40 tisoč.

Motor ni obvezen, se da shajt tud brez njega. Ni pa tak drag. Eden najbolših stane okoli 12 tisočakov.

Na wlan-sat strani imaš forum in ljudi, ki so v tem doma. Za več informacij se lahko obrneš nanje, imaš pa tudi teste opreme in razne napotke.

LP madviper
I'd like to do something crazy!

pitbul ::

Po svetovanje se lahko obrneš tudi na SAT Control v Šenčurju. Tipi zadevo obvldadajo!
Glede na tvoje potrebe po programih mislim da ne potrebuješ digitalne satelitske. Lešpo analogno, jo obrneš na HOT BIRDA in maš zadevo več ali manj rešeno.

Dr.S ::

Kako se vam pa zdi tale ideja:

> IZBIRA: trenutno vzamem satelit (anteno) velikosti 85cm, z analognim sprejemnikom, ki ga lahko kasneje zamenjam z digitalnim?
> NAMESTITEV: fiksno z dvema glavama (LNB) ali bolje motorček z eno glavo?
> DODATKI: zunanja antena za SLO1+2, POPTV+A, ZAGREB1+2
> CENA: baje že za 60.000SIT?


:-)

babylon9 ::

mal dnarja mal muzke

OldSkul ::

Pozab na analogno satelitsko, ker so tam itak večinoma samo nemški programi.Torej če nisi kakšen dober znalec nemškega jezika ti povem, da te satelitske boš bolj malo gledal, razen kakšen MTV, Eurosport.
Kupi digitalno, čeprav za malo več denarja toda se ti pa vse skupaj zelo obrestuje.

Lp

Sadar

link_up ::

use je brezveze :) ce mas pa digitalno je pa kanalov prevec in ne ves vec kaj gledat :(

T0RN4D0 ::

joj to je pa res hudo ko ne veš kater kanal bi gledu :\ :P

Naj bolš da si zrihtaš eno zahojeno slo1 pa tist gledaš pa si happy. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

iNN ::

Ko sm bral tele poste, mi neki ni ravn jasn, doma mal navadno analogno satelitsko anteno ki mi vlece samo nemske kanale in pa CNN, ker pa sem na takem obmocju da mi po navadni anteni ne vlece A-kanal, in POPtv, in lahko gledam samo SLO1 in SLO2, al, bi lahko naredu da bi mi vleklo tudi manjkajoca programa, oz. ? nisem seznanjen s tem, a ta problem lahko resim s digitalno anteno ? Kako to deluje ?

PaJo ::

Na HotBirdu oddaj Slo1 in Slo2, POP in akanal pa zankrat se ne. Oddaj pa tudi TVPika, samo na enem malo bolj oddaljenem satelitu, tako da z digitlno satleitsko lahko prides le do SLO1/2 kanalov in do kupa ostalih kanalov:p
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

jekson ::

če ti lahko svetujem ti rečem da kupisi digitalno satelitsko.Saj če bi hotu kupit analogno in bi potem kasneje zamenjal v digitalno bi si mogu kupit tudi digitalni dekoder.Najboljša rešitev je digitalna satelitska preko satelita hotbird 13est in digitalni dekoder(humax,aston).Kasneje si lahko kupiš še piratsko kartico in si s primernimi ključi ogledaš tudi kake kriptirane kanale con so sky ali taquila

madviper ::

@PaJo:
Kolk sem jaz seznanjen, SLO1 in SLO2 oddajata na Astri, na pa na HotBirdu!
Al so tud na HotBird? Če so, te takoj jutri obrnem krožnik nazaj na HotBirda:D !

Lp madviper
I'd like to do something crazy!

pitbul ::

Slo1 in SLO2 oddajata na HotBirdu 13 stopinj vzhodne

Nejc Pintar ::

na Astri ni SLO1 in SLO2
Lahko je biti prvi, če si edini!

link_up ::

ta je bla pa res bosa :(
In and Out

sverde21 ::

Poglej tle zlo pocen reciverje dobiš, + za nadgradnjo greš sam do tega k jih prodaja in ti nadgradi frimware, pri humax in drugih reciverjih je treba zamejat komplet čipovje in to prikd ok. 20kSIT tuki pa zlo pocen pa še konc maš v 20 min recimo.

Tak d se splača.
<?php echo `w`; ?>

pujsek_ ::

Trenutno se sploh ne splača ne vem kaj invsetirat v Dig. SAT in kake resiverje, tako da je edina dobra naložba DreamBox in shering...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

cekr ::

Zelo enostavna rešitev:
kupi en krožnik(vsaj 80cm)
na krožnik spada konverter - LNB (univerzalni-digitalni) - monoblock (z dvema glavama)
digitalni sat. sprejemnik - moj predlog: KAON KSF-570 (ne vsebuje prostih rež za kartice) ali pa KSC-570Cl (dve reži za kartice-dražja varianta)

Vse skupaj brez montaže pride v cenejši varianti maksimalno 35.000 SIT.
Montaža pa ne več kot 10.000 SIT.
Če si pa vsaj malo spreten, pa lahko sam montiraš.

Omenjen komplet sprejema signale z dveh leh: ASTRA 19.3 stopinj in HOTBIRD 13 stopinj.
Pri samodejnem iskanju najde sprejemnik iz teh dveh leg tudi do 1800 programov(kodiranih/nekodiranih + nekaj podvojenih iz različnih paketov).
Na splošno pa na specialne angleške programe kar pozabi. Enostavno so zakodirani na drugi legi.
So pa zanimivi francoski filmski programi, ki imajo običajno tudi originalni-angleški ton. Včasih je tako tudi na nemških programih.

Ta sprejemnik je zanimiv tudi zato, ker ima zelo dobre menuje in dokaj enostavno uporabo.
Zaradi velike razširjenosti pa je tudi dobra neuradna podpora, ki ti odklene marsikateri kodiran program)
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

roscha ::

Ne lapat, kaj vse se da odklenit, ker ni res.


Več ali manj je šlo vse k vragu, za tiste par programov, ki so pa trenutno še razbiti in verjetno ne bodo več kaj prida dolgo pa se ne splača nobene hude investicije delat. Edina varianta (trenutno) je DreamBox + konstanten dostop na net in keysharing. Ostalo je bull.

Replay-at mi ni treba če zares ne obvladate scene. Ker verjamem da jo ne. Kodirane zadeve gledam še od Sky-ev naprej (Eurocrypt). Pa Multichoice za vzhodno evropo, (Eurocrypt2) pa skandinavci na D2-MACu, zdaj pa digitalna scena. ( 6in1 na Humax boxu).

Pred 3 leti je bil v resnici satelitski RAJ. Razbito je bilo več alimanj vse kar je bilo kodirane ga, in takrat smo gledali tko na uč ene 800 KODIRANIH kanalov. Zdaj če jih je 30 jih je veliko... S tem da TPS dnevno menja ključe. Komu se pa da updatat non-stop. torej 10 recimo. Beda v glavnem.

_pobesneli_ ::

Če kupujes digitalno satelitsko ne varčuj na sprejemniku in kupi dreamboxa.hiter,digitalni videorekorder,če mas adsl pa je možnosti NEOMEJENO!sprejemnik je zelo dogradljiv,ker bazira na llinuxu in zato nikoli ne zastari.še podnapise lahko vklopis za vsak film na vsakem kanalu če jih imas na njegovem disku.skrati je mp3 player,še igre ima ,internetne radije lahko spremljas.slike iz digitalca lahko nalagas na njegov disk in jih pozneje gledas.mislim da pride nekje okoli 100k ..obstaja pa neka Slim verzija katera nima diska ga pa lahko koristi prek mreže od pc-ja in postane isto kot njegov večji brat.stane pa okoli 55jurju (cene so približne ker se non-stop spreminjajo)

se strinjam s tabo roscha...pred 3 leti je blo zakon..sam sm imel z xsatom 410 odpirto vse kar dalo odprt se je...z ukinitvijo SECE je moj sprejemnik odpadel..no še neki hardwerskih fint sm uporabu in softwerskih da sm še neki vidu.na koncu pa ga je zadela strela :D

moj frend ima na dreamboxa zvezano 4 krožnike in s tem skupno okoli 20-25 glav :)vidi vse kar se videt da skori :D
Gregor

Zgodovina sprememb…

radiator ::

Tu na Fly SAT si poglej kaj kje je. Zastonj so samo FTA zadeve za vse drugo pa rabiš nekaj kaj ti dekodira.

Sam imam DM5620 in trenutno Astra, HotBird, Hispasat. Preveč za gledat. Analogno ti odsvetujem. Pa vzami anteno tam 100cm ali več. Res da ni lepa dela pa v vsakem vremenu!
Kaj je jutri že bilo?

cekr ::

"roscha"
Vsakodnevna menjava ključev na TPS?
A res?

Meni deluje še oktobrski, pa mi ni do sedaj še nič prekinilo.

"Dreambox"
Ta naprava ni za vsakogar. Preden jo usposobiš traja in kdo se je pripravljen pred TV dajat s tem?
Mene odpiši.
Pred TV-jem potrebuješ eno enostavno zadevo, ne pa multizakomplicirano zadevo.
Je pa res, da zadeva deluje.
Sicer pa to ni tema.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki ::

TPS menja ključe dnevno zadnje cajte.

Tody ::

Da več ali manj je vse šlo k vragu. Na kakem oddaljenem satelitu je mogoče kaj užitnega. Precej gledljiva je naslednja kombinacija.

Sprejemnik z 2 Viaccess recimor za tam ene 40.000 sit enga. V njega damo kartico slovenije (če je ne vidmo z navadno, v tem primeru na RTVSLO subvencionira nakup sprejemnika v vrednosti enoletne naročnine) in Seemore paket vezan z HTV naročnino.

Tako da dobimo legalno kar nekaj kakovostnih programov. In to samo iz 2 satelitov z čemer prišparamo 18.000 za nakup motorja. Lahko si ga pa še vseeno omislimo za kako PRVO TV in TV PIKO. Naročnina na seemore ultra ( Kaj je seemore?) je okoli 180 euro za 6 mesecev. HTV naročnina pa še jurčka podlasic emmm kun letno.

Zdaj pa zračunaj kaj se ti bolj splača, kupit Matrixa za 20k sit in se jebat potem z programi in ključi ali pač legalna pot.

radiator ::

Res je da če nimaš veselja do dreambox-a brezveza da ga kupiš. Jaz sem ga kupil bolj ali manj na blef pa zelo zadovoljen. Mislim da bom kmalu menjal za kako 7000. No ampak zdaj nekaj komplicirano tudi ni. Pač ga flash-neš priklopiš na internet potem pa še samo poklikaš kaj hočeš instalirat in dela. Dobro včasih pa se tudi obesi :)

Ja TPS res skoraj vsak dan menjava ključe. Baje da imajo eni CAM-i AU za TPS. EMU mi ni noben znan z AU za TPS. Ampak pustmo ilegalne zadeve.

Hm? Motor se mini zdi prepočasen. Ni sem mi za čakat ko zapam. Mam diseqc 4/1 switch tako lahko pokrijem štiri satelite.

Pika in Prva še nisem probal. Je to za gledat ali je bogo??
Kaj je jutri že bilo?

cekr ::

Ne vem, kakšne ključe imate, samo pri meni TPS deluje brez menjave ključev.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Tody ::

Pa kvaliteta signala oz slike je OK. Program pa ....

radiator ::

cekr - kaki pa maš hw?
Kaj je jutri že bilo?

cekr ::

Firmware je odvisen od modela. Ni pa nič posebnega.

Signal imam čisto vredu. Slika pa ja tudi čista, saj pri digitalnem itak ne more biti drugačna. Ali je ali pa jo ni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

radiator ::

Še enkart te sprašujem cekr. Kakšen imaš receiver?

Ja pri digitalnem je slika al pa ni slike (slika z kvadratki). Drugače pa je kakovost slike (tudi zvok) odvisna od stream-a. Kak pač oni oddajajo. Pa nekateri receiver-i imajo slabšo sliko kot drugi. Največji problem pri cenenih recevirejih pa je čas preklalplanja med kanali. Na to je treba bit pozoren. In kako se dajo organizirat kanali, da se da normalno šaltavat, ker + - je malo tečno pri taki množini kanalov. Da podpira EPG in po možnosti MultiEPG ( prikaže spored za več programov).
Kaj je jutri že bilo?

cekr ::

Imam Kaon KSC-570CI.
Cena tega modela(samo sprejemnik) je okoli 30.000 sit.
Glede na druge sprejemnike ima zelo hitro preklaplanje med programi.
Podpira pa vse dadatke z urniki in opisi programov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

radiator ::

Ja in potem imaš najverjetneje nekaj v CI vtaknjeno kaj ima AU ( auto update ) za AES key za TPS. Tak da ti niti ne vidiš ko se ključ menja. Tak kot tisti, ki imajo legalen paket, ki vključuje TPS. Na dreambox-u pa laufa preko EMU-jev (samo software). In zaenkrat še jaz ne vem za nobenega, ki bi imel AU za TPS. Poleg tega pa ima dreambox tudi 2x CI in en smartcard reader. Pa ne pozabit na LAN kateri omogoča cardshare-ing.

No moj zakjluček je pač. Če kupuješ satelitsko definitvno kupiš digitalno!
Kaj je jutri že bilo?

cekr ::

Ne, prav nič nimam vtaknjeno v CI. Enostavno deluje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tody ::

potem maš ali čudežni sprejemnik ali pa skrekan sprejemnik, ker nekatere sprejemnike se da preprogramirati tako da se lahko direktno v njega vpisujejo CAS ključi. Mogoče pa sploh ne govorimo o istih kanalih :D

cekr ::

Govorim o francoskem filmskem paketu TPS in o MultiVision paketu z dvojnim zvočnim sistemom(FRA/ANG)

Skrekan sprejemnik? Kdor enkrat naloži nov neuradni Patch/firmware ima vse spremenjeno.
Nimam pa možnosti direktnega vtipkavanja ključev. To lahko storim na računalniku. Samo to počnem bolj poredko, ker mi ni potrebno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

radiator ::

Mogoče pa res...

No saj če ima gor frmware kateri ima vgrajen EMU za TPS-ov Viacess 2.x kateri ima AU potem tak ni težave. Saj "ključi" so itak zapakirani v stream tako da SmartCard ve z čim dekodirat ko se menja ključ. Naprimer pri švicarjih SF tudi Viacess2.3 to deluje brez težav. Za TPS pa jaz ne vem da bi šlo.
Kaj je jutri že bilo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska antena ne najde nobenega satelita

Oddelek: Omrežja in internet
4410704 (9101) cewapcic
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128231 (29593) chrush
»

Total TV

Oddelek: Zvok in slika
294373 (4373) BlackHole
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215472 (13804) BlackHole
»

Satelitska televizija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
134836 (4549) Frenky

Več podobnih tem