» »

Pocenitev dostopa do ADSL za ponudnike

Pocenitev dostopa do ADSL za ponudnike

Finance - Kot poročajo Finance (članek je plačljiv), bo Telekom z jutrišnim dnem znižal cene za ponudnike dostopa do ADSL. Cene se bodo znižale za cca 15% pri hitrosti 512/128 kbit/s (iz 5880 na 4992 SIT) oz za cca 33% pri hitrosti 4096/512 kbit/s (iz 12600 na 8438 SIT za zakup do 1499 paketov). Upam, da to pomeni razširitev ponudbe ADSL na trgu in s tem še nižje cene za končne uporabnike. (Čeprav resnici na ljubo tudi sedaj niso previsoke). Kot kaže, nas čaka kar pestra jesen na področju širokopasovnih povezav, še posebej, če bo res možen ADSL brez ISDN.

109 komentarjev

«
1
2 3

G-man ::

Ola, bo treba zamenjat paket z osnovne na kekšno višjo :))

ferdo ::

pol leta!, če ne že prej ADSL brez ISDNja....

frenk ::

telekom dobr ve da gratel polaga optiko, tko da je ta spust čist logičen...ampak jest grem takoj ko bo možno dol z adsl-a:)

gGiF ::

To ne pomeni znižanja cen za končne uporabnike, pač pa za ponudnike. Tako bodo tudi ostali lahko ponujali ADSL po približno enaki ceni kot Siol. In če to pomeni, da Siol ne bo imel posebnih popustov, se lahko kak njihov paket še podraži.

Me pa zanima po čem sklepa avtor članka, da cene za ADSL v Sloveniji niso previsoke. Se mi zdi da gre bolj za osebno mnenje, kot pa za neko dokazano trditev.

poweroff ::

Incotel pa bo jeseni ponujal Wimax za 5000 SIT (1 Mb).

Seveda je znižanje cene ADSL zgolj naključje. Telemonopolisti bi itak, brez konkurence znižali cene...
sudo poweroff

Han ::

TELEkom je znižal ceno tudi za končne uporabnike, vendar moraš za nižjo mesečno naročnino zamenjati paket (prek servisne strani). SOLO paket npr. stane 6600 SIT (po starem več kot 8k SIT) mesečno za 1 Mbps...

Senitel ::

Jaz tudi držim pesti, da bo Incotel pokril tudi tole vasico, kjer živim, z WiMAX-om...

MrStein ::

ADSL brez ISDN ? SiOL to prodaja že od junija !

Rekel sem prodaja, ne dostavlja ;)

V bistvu niti prodaja ne, le reklamira. (ni to zavajajoče oglaševanje ?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

wishmaster ::

Tistemu ko piše da je adsl pri nas predrag ,naj se prej malo prepriča kako je v tujini.Če bi zastonj bilo ,bi bilo nekaterim preveč.Najdite mi enega ponudnika ki ponuja 4 Mega ADSL za tako ceno kot siol.Je pa res da je marsikje cenejša optika kot adsl.

mathjazz ::

wishmaster: ja, res je poceni pri nas. Absolutno. Kar pa pove točno NIČ.

Če je pri nas nekaj 100 evrov, v nemčiji pa 110, je pri nas še vedno precej dražje. Face it.

Krambi je že pred enim letom povedal, da korejci za štir jurje/mesec prodajajo 20 MBit. Potem so pa tu še Skandinavci, Japonci, ZDA-jevci ...

Komaj čakam WIMAX.
www.getfirefox.com

strictom ::

Ufff bo treba natrucat fotra da preklopi na 4MBit. Saj je le 3k dražji kot pa zaj 1MBit paket.

Kaj vam pa ne paše pri SiOLu?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Jinto ::

To so cene za internetne ponudnike, ne pa za končne. Gre se za to, da je Telekom ponujal cenejše storitve Siolu kot ostalim ponudnikom.

HeMan ::

kje se kej več o tem WiMAXom zve?

alesroki ::

Sploh ni res, da siol zgolj reklamira ADSL brez ISDN. ;((

Kombinacija ADSL brez ISDN je vsekakor možna vendar zaenkrat zgolj na določenih lokacijah.

Težava je v tem, da mora imeti Siol na lokaciji, kjer ponuja t.i. razvezano zanko (t.j. ADSL brez ISND) svoje DSLAM-e (ADSL centrale) in ne telekomovih. Žal trenutno teh še ni prav veliko po sloveniji, se pa njihovo število veča, kar je zelo pozitivno.

Torej ADSL brez ISDN je mogoč, le v primeru, da vas Siol lahko priključi na svoje DSLAM-e.

Lp
BE COOL...

Gandalfar ::

mathjazz: ja, in ce bi ostal bi verjetno danes ze imeli vdsl. Ampak je sel in od takrat naprej se siol pomojem veliko bolj medlo obnasa. Skoda?

alesroki ::

Da si ne bo kdo ustvaril napačne predstave:

Nisem kakšen poseben navdušenec na Siolom, ampak kar je res je res.

To so dejstva in dejstva niso povezana z nikakršnim simpatiziranjem do Siola sploh pa ne do Telekoma.

lp.
BE COOL...

Filo ::

Pri nas še zdaj plačujemo polovičen mesečni znesek siol-u, ker internet zajebava z visokim dostopnim časom in z zelo mahjnim upload-om in to je ze kar nekaj časa se mi zdi da od februar-marca lanskega leta oz. od kar so priklopili siolTV to je pa ze kar nekaj casa. Sicer tuki siol nic ne more, ker oni so samo ponudniki interneta in lahko telekomu samo težijo naj kaj naredi...no in končno sedaj so zacel polagat optiko do pošte v Podpeči :)...septembra baje ADSL navoljo tudi na Rakitni :))

swar ::

ADSL je predrag pri nas.To je za razviti svet za zastarela tehnologija...Tko da ne pisat neumnosti v novicah....

RejZoR ::

Fora je v tem da je v tujini 4Mbit praktično minimum (Švedska,Finska,Norveška itd),medtem ko je pri nas mainsteam 1Mbit.
Da kakšnih japoncev z 100Mbit linijami ne omenjamo...

Btw,tale pocenitev bo verjetno samo za nove naročnike al tud za obstoječe?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gandalfar ::

swar: ok, in katero nezastarelo tehnologijo potem vecino uporabnikov razvitega sveta uporablja?

mathjazz ::

Modem in kabel :)))
www.getfirefox.com

RejZoR ::

Cable/DSL ampak ne pri tko osnovnih hitrostih. Vsaj večina ne.
So sicer izjeme z 512/128 in še celo manj,ampak taki so bolj izjeme kot pravilo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

VidKo ::

Upam, da bo Telemach tudi kaj spustil cene.

Lp, VidKo

Gandalfar ::

RejZoR: no, pri kaksnih hitrostih pa?

Zdej ne vem kaj so zate razvite dezele ampak, ko so v ameriki pred kaksnim mesecem povecal osnovno hitrost pri vecjem kabelskem operaterju na 1.5mbps (download, upload majo se zmeraj v k*) je raja kar dol padala od srece.

V angliji podobno.

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

RejZor, čakamo optiko...
Lahko je biti prvi, če si edini!

mathjazz ::

Bolj smiselno bi bilo govoriti o internetno-razvitih država, tu pa ZDA še dolgo ne bodo v sami špici, že zaradi velikosti.

Daljni vzhod in Skandinavija prednjači. Pa saj je bila nekoč novica na Slo-Techu. 25.000 SIT/mesec za 100 Mb/s?
www.getfirefox.com

stegy ::

Cene pri nas nizke? Kaj pravite na Nemčijo: www.1und1.de

B_U_R_I ::

heh :) ko sem jaz pred letom in pol naročil ADSL je bilo govora da je to najcenejše v evropi kar se tiče zmogljivost/cena.

zdej pa čedalje bolj poslušam ... čedalje bolj ugotavljam da al je bil nateg ... al so se pa drugi tok "razvil" in nas povozil čist.

steev ::

Frenk, istko jaz. Sam da postvajo po Planin to optiko pa da jo uklučjo.
:|

AtaStrumf ::

A kdo kaj več ve o tem Gratelu kaj delajo, ker ravno včeraj mi je en prišel na vrata, če podpišemo, da se strinjamo da položijo in priklopijo optiko. Saj jaz bi takoj podpisal sam nisem lastnik :D. Tale AMIS v navezi z Telemachom me molze 9k na mesec za 1 Mbit (ADSL doma zaradi ISDN niso in niso hotli sprejeti, čeprav bi bilo na dolgi rok cenejše) in ko se mi izteče pogodba bi rad imel kaj bolj ugodnega ali vsaj hitrejšega za alternativo.

steev ::

To gradijo zej u Kranju. Jesen bodo prklucl to in takrt bomo zvedl kakšne so cene pa to. Drgač je pa 100Mb/s za fizične in 1Gb/s za pravne osebe. Bo pa internet, IP telefonija in televizija pomoje. Kranj je kot nekakšen poskusni zajček.
:|

kriko1 ::

No, sedaj ko je bolj poceni pa ga lahko še k nam napeljejo... Ne pa da samo ves čas "naslednje leto" po telefonu od TELE.com-a poslušam.

just_a_cook ::

Dajte malo REALNOSTI prosim!
Najbolj me razp... ko nekdo primerja nas in potem napiše TUJINA = Švedska, Finska, .. ZDA.
Pa čakaj malo: pa kje ti živiš? Pa ne moreš primerjati se z njimi, ker so nekajkrat bolj razviti kot mi. Daj se primerjat s sorodnimi. A mogoč svojeg K... tudi primerjaš z "črncem" ali komur bolj sebi primernim?

Poglej si npr. grke, portugalce, čehe, madžare, hrvaško ... pa potem počasi avstrija, italija.
Poglej si cene pri njih in potem sodi o tem kaj je drago in kaj ne.

Brez zamere... sorry, sam tak je lajf. Tudi jaz bi rad bil Jammir Oliver. Pa NISEM. Zato se tudi ne primerjam z njim.

just_A_cook
==================
Just a cook

Atos ::

just_a_cook: točno tak!!!glede na večino imamo ugodne cene...večina pa niso švedska pa finska...ampak vsi ostali...

gabl136 ::

@B_U_R_I: hja, to so ti mogoče pri telekomu al pa pri siolu rekli:D

Pa kaj se pizdite usi neki...bo treba dojet da za potrošnika v sliveniji 24.000Sit ni isto kot pa za potročnika v Nemčiji 100 evrov!! Mal razmislite, preden pišete bedarije...

Kaj pa za študente, se bo kej spremenilo??:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()

B_U_R_I ::

Zakaj nikol dolenjske ne vzamejo za poskusne zajčke ? :(

js bi tut mel 100Mbit/s

v kolikor tvoja trditev drži kriko

snow ::

ADSL @ jp.

Do 40mbit.

En jen = 1.8 sit.

100mbit? Ja prek optike.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

PrimozR ::

A vs je res tolk iz kranja kle al kaj? Učas si res želim da bi živu v Kranju, sam kaj k bi pol mel 13k štipendije namest 33k :D

poweroff ::

Filo: septembra baje ADSL navoljo tudi na Rakitni :))
To jaz poslušam že 3 leta. Čez pol leta bo... Konec leta bo... Drugo leto bo. Samo nategovanje.

Incotel naj se podviza in jim prevzame stranke.
sudo poweroff

Jinto ::

Jackass, v Sloveniji ne upamo pričakovat cenejšega ADSL-a zaradi kupne moči.. Telekom in Siol ne dobivata nobenih popustov pri opremi in mednarodnih vodih, zaradi tega, ker imamo nižjo kupno moč. Problem je v tem da Telekom s hčerinskimi podjetji obvladuje veliko večino trga, zato je napredek počasnejši.

Drugače pa, mislm da v Švedski država subvencionira pol stroškov pri optičnih povezavah, zato je ponavadi tako, da je tudi tam optika cenejša od ADSL-a.

just_a_cook: Italija pa je na precej boljšem položaju. V večini mest fastweb.it že ponuja optično 10mbit povezavo. Za adsl pa mislim da ima tiscali.it boljše cene kot Siol.

Upam, da se bo Wimax izkazal za dobro tehnologijo :).

BattleMaster ::

Upam da se bo tut študentski paket znižu za 33%, k bol bom mel 4mbit/512kbit za 7500SIT :D

miskoslo ::

Tisti ki se veselite da bo kranj na 100Mbit, a se zavedate da se zna zgodit da boste placeval po kb prenesenih podatkov!!! Ideja je pac zelo preprosta, mi (gratel) vam damo 100mbit vi pa delajte s tem kar zelite, ce bos dl iz p2p bos pac placal veliko, ce pa bos gledal emaile pa mano manj.
glede na to da provider placuje tujim operaterjem ceno/kb se prav to zna zgoditi ( razen seveda ce bo gratel zakupil vode proti avstriji/nemciji pa placal pavsalno ceno za najem) ampak pazte, glavni tok podatkov iz p2p gre iz svedske, kar pa pomeni da bo moral gratel zakupit vode vse do svedske da bo sfolgal toliko prometa in ne koncal u rdecih stevilkah.

kot sem ze rekel, ce bo gratel ponujal cena/kb potem se mu vse izide, ce pa bo nek pavsal ala 20k/mesec potem bo pa postala likvidnost zelo zanimiva.

pa se to za vse ki ne vedo o cem se gre. Telekom pomuja infrastrukturo, siol in ostali ponudniki pa najemejo/zakupijo kapacitete! ne vse v en lonec metat pa enacit siol pa telekom. torek ce telekom spusti cene potem lahko ISP-ji najemejo infrastrukturo ceneje, posledicno ali pustijo cene kot so in zasluzijo ali pa spustijo cene in se gredo konkurenco.

je pa zanimiva racunica ce je 512/xxx paket po novem 5k sit lahko recemo da je 1mb paket cca 6k sit... siol pa ponuja solo paket za 6.6k sit kar pomeni da sluzi na uporabniku piclih 600 sit....bljak zasluzek se poveca sele ko pridejo slo-tehovci pa hocejo 4mb, tm je pa zasluzek okoli 4k sit / uporabnika

kako se siolu izide na koncu meseca je pa u meglo zavito (600 sit na navadnega uporabnika adsl)

yimi ::

100mbit hehe pojdte študirat lenobe! V mariboru mate v študentskih domovih 100mbit pipice. S cimrom lahka hkrati filata vsak po 100mbit brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yimi ()

steev ::

Ne verjamem, da lahko vsak ima 100Mb/s. Prej bo mel študentski servis sam 100 Mb/s.
:|

cekr ::

Po vseh teh postih, se vprašam, ali imate študenti internet za študij ali za zlorabljanje zakonov - krajo?
Za študij je popolnoma dovolj 256/64 z omejenim skupnim prenosom.

Vsi davkoplačevalci pa plačujemo krajo.

Samo da bi represivni organi malo poostrili nadzor nad p2p bi se hitro zmanjšalo zanimanje za velike prenose. Ti so uporabni samo za gledanje video vsebin, nikako pa ne za normalno uporabo interneta.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

Ja, pa avto z 100 km/h tud noben ne rabi ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Filo ::

uuuu, dis dis!!

Dejancek ::

Sam ste pa smešni, tuki se sedaj kregate kdo bo imel večjo linijo pa kdo bo kolk plačeval ...

Pomisite raje na tiste, kateri še NE morejo imet sploh ADSL-a, kot npr. jaz pri meni doma ...

Ne bi mi blo težko plačat 1k več na mesec naročnine, ne pa kot vi ki gledate da bi imeli 500 sit manj :\

Dali so nam razpis in so rekli 25 se jih more prijavit pa vam naredimo ADSl... A ko je bilo na koncu razpisa le 16 prijavljenih so rekli NIČ ne bo z ADSL-om pri vas ...

Ponudimo vam ga lahko za 70.000 sit in ga boste imeli, a povsod drugje po sloveniji je bila akcija 3 sit, če se ne motim ....

In logično, še laik bo rekel da ne na tako ponudbo in tako smo še vedno v naši vasici brez ADSL-a..

Kje je zdaj pravičnost a ne ? Šla po gobe pač .... :\

poweroff ::

No, pri nas so pa rekli da nam ga dajo ce se nas prijavi 25-30, pa se nas je 35, pa so rekli da cez 2 leti mogoce...
sudo poweroff
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol bo spremenil ADSL pakete (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27922332 (14164) MEDENA
»

Mobilna konkurenca ADSL/KABEL ponudnikom?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
142560 (2560) alien-w
»

Nov ponudnik ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
362331 (1392) Brane2
»

ADSL a je to res a sam govorijo?

Oddelek: Omrežja in internet
361798 (1104) BigHugo
»

KKS Online v Mb

Oddelek: Omrežja in internet
312181 (1664) frudi

Več podobnih tem