» »

Dr. Rugelj o študentih

Dr. Rugelj o študentih

Stepni Volk ::

Dr Rugelj pravi:
"Sem mnenja, da je vsak študent, ki pade na izpitu prevarant (se pravi - psihiatrični kazus), zato bi smel ponavljati izpit samo enkrat, pred komisijo, po ustrezni psihoterapevtski (prevzgojni) proceduri. Odgovornemu študentu se ne more pripetiti, da bi na izpitu padel, razen če je zabit in zato nesposoben za študij! Če obveznosti ne bi izpolnil, bi - po zgledu japonskih samurajev - napravil harakiri.
Študij bi moral biti organiziran tako, da bi vsak študent natančno vedel, koliko delovnih ljudi dela zanj, pa bi za vsakega faliranca bilo jasno, da je asocialni parazit. Ko sem kot študent in študentski funkcionar na Univerzi ugotovil, da večina študentov površno študira in da bodo zato slabi profesorji, direktorji, politiki ..., sem si zgradil naslednje neomajno
stališče: kdor ima privilegij, da študira, pa študija ne jemlje skrajno resno, živi na meji zločina, saj vendar "zabušava" na račun žuljev delovnih ljudi. Ko sem po diplomi, stažu in specializaciji psihiatrije začel delovati kot psihiater, sem prva leta raziskoval odnos do izobraževanja "ljudi v stiski" in ugotovil, da je velika večina med šolanjem živela na meji zločina, se pravi psihopatsko. Vsak zares priden učenec, dijak in študent je odličen. Kdor ni, je zabit (takšen ni za študij), len ali bolan - ali pa vse po malo. Ljudje, ki so zabušavali med šolanjem, ni možno zares (re)habilitirati. Vse kaže, da lahko usodno napako popravijo šele v naslednji inkarnaciji, če seveda obstaja."

SodVina ::

Priznam, po njegovi definiciji sem psihopat?>:D sem mogoce edini tukaj? :D

Utk ::

Če je cilj študija ustvarit nekaj takšnih supersposobnih pametnjakovičev, kot je on sam, potem ima prav...ampak kdo bi potem razvijal kaj novega, delal karkoli kar pač delajo zdej diplomiranci, ker po tem bi jih blo prekleto malo. Po moje je cilj drugačen. Večina profesorjev je pa najbrž bolj na njegovi strani. Zato pa imamo tako super državo.

Stepni Volk ::

He, he... zanima me, zakaj Dr. Rugelj še ni naredil harakirija?
http://med.over.net/

Aja, ni več študent. Škoda >:D

Sergio ::

Ce njegove besede obrnes tako, da ne bi bile zaljive za vsakega, ki se cuti prizadetega, ima Rugelj prav.

Think about it.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MadMicka ::

Nima prav. Na vsakem faksu so t.i. "levi izpiti" in jasno, da jih marsikdo skuša narediti po liniji najmanjšega odpora. Tridti, da bi zgolj zaradi tega bil tak študent neodgovoren, je milo rečeno neumno.

Sicer pa je človek že v samem izhodišču zgrešil. Odgovornost ni nekaj, s čimer se rodiš, ampak je nekaj kar se naučiš. In nekateri se to prej, drugi pa kasneje....

BigWhale ::

Rugelj ima precejkrat prav ampak se ne zna izrazat. Po mojem rabi psihiatra, ker je rahlo socialno retardiran in ima tezave s komunikacijo....

...v bistvu je en pezdetek, ki je ze od rojstva imel tezave s svojo mamo, njegov ocim je bil pijanec in je pretepal ubogo zensko in on ga je v mislih zaniceval. Zdaj pa frustracije svojega otrostva zliva nad drugimi...

;) No mogoce pa samo malo posplosujem. :P

Stepni Volk ::

Sergio - zanimivo, če član foruma žali druge, se mu sporočilo popravi ali zbriše, ter posledično pridobi:
persona rudis
persona non grata

Hmm.. če imaš nadziv Dr. potem si samo "provokativen".

Je pa res, da ima veliko šolskih sistemov (aviacija, nasa...) takšen način: možnost popravljanja izpita le 1x in to pred komisijo.

Glede Dr. Ruglja je predvsem zanimivo to, da se psihiater in avtor več knjig ne zna izražati... oz. zna biti le provokativen. Mar ni prav medsebojna komunikacija odraz določene komunikacijske inteligence. Se pravi, da je koristno za vsakogar izmed nas, da zna biti tudi uvideven, ter poslušati mnenja drugih.

in če se vrnem nazaj na univerzo, mi je zelo všeč anglosaksonski sitem, kjer te vržejo z univerze, če te ujamejo, da si goljufal (plonkal, nekdo drug šel opravljat izpit...). Poleg tega imaš potem tudi probleme z vpisom na druge univerze.

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Še ena misel znanega avtorja: ''Ko sem končno 3.9.1956 zjutraj od Generalštaba JLA dobil dovoljenje za študij medicine, sem bil star že 27 let, poročen, z dvema otrokoma; bil sem kapetan, poveljnik Bolničarske čete v Sarajevu. Takoj sem predal poveljevanje svojemu pomočniku in odšel na prvo predavanje (iz fizike) za bruce na Medicinsko fakulteto v Sarajevu. Bil sem najsrečnejši človek na svetu, saj se mi je uresničila želja, ki sem jo gojil več kot deset let.
Po predavanju sem šel domov in prvi dan študija z velikim veseljem študiral do polnoči. Tako sem nadaljeval veliko večino dni do konca študija. V prvih dveh letnikih nisem manjkal na niti enem predavanju, v tretjem letniku pa samo na enem. Vse izpite sem opravil v prvem roku. Prva dva letnika sem opravil v Sarajevu, potem pa sem šel v Ljubljano.
Do študija sem zavzel skrajne resno stališče:
- Da ne "prešpricam" nobene "malenkosti", obenem pa sem se odločil, da ne bom dovolil, da bi padel na kakšnem izpitu. Če bi padel, bi takoj zahteval sklic komisije, saj sem se za vsak izpit zelo resno pripravil. Sem mnenja, da je vsak študent, ki pade na izpitu, prevarant (se pravi – psihiatrični kazus), zato bi smel ponavljati izpit samo enkrat, pred komisijo, po ustrezni psihoterapevtski (prevzgojni) proceduri. Odgovornemu študentu se ne more pripetiti, da bi na izpitu padel, razen če je zabit in zato nesposoben za študij!
- Študiral sem sproti in vnaprej, tako da sem že poznal gradivo, ki ga je profesor predaval. V študij sem vključeval veliko dodatne literature.
- Nikoli nisem goljufal in tudi nobenemu nisem pomagal pri goljufanju, čeprav je padel.
- Že med študijem sem se odločil, da bom psihiater in da bom napravil doktorsko disertacijo.
- Bil sem družbeno in politično dejaven, saj sem bil dvakrat izvoljen za predsednika Univerzitetnega odbora zveze študentov Slovenije, zato sem sodeloval s študentskimi organizacijami v Jugoslaviji in tujini.
- Veliko sem bral: leposlovje, filozofijo in sociologijo.
- Moja tedanja in poznejša zavezanost leposlovju, filozofiji, sociologiji in planinarjenju me je pripeljala na pot oblikovanja izvirne socialno-andragoške metode skupinske psihoterapije "ljudi v stiski", ki jo gradim že 32 let.

Temelj takšnega odnosa do študija pa je bila posebna moralna zaveza, ki je tedaj nisem nikomur razodel: moja rojstna vas je obsegala 18 majhnih in srednjih kmetij. Pozanimal sem se za vsoto davkov, ki jih je letno prispevala vsa vas in ugotovil, da moj študij državo veliko več stane kot je vsota davkov moje vasi. Po staroslovanskem običaju sem si predstavljal, da me bo vsako leto svet vaških starešin povprašal, kako sem izpolnil svoje obveznosti. Če obveznosti ne bi izpolnil, bi – po zgledu japonskih samurajev – napravil harakiri.
Študij bi moral biti organiziran tako, da bi vsak študent natančno vedel, koliko delovnih ljudi dela zanj, pa bi za vsakega faliranca bilo jasno, da je asocialni parazit.

Ko sem kot študent in študentski funkcionar na Univerzi ugotovil, da večina študentov površno študira in da bodo zato slabi profesorji, direktorji, politiki …, sem si zgradil naslednje neomajno stališče: kdor ima privilegij, da študira, pa študija ne jemlje skrajno resno, živi na meji zločina, saj vendar »zabušava« na račun žuljev delovnih ljudi.

Ko sem po diplomi, stažu in specializaciji psihiatrije začel delovati kot psihiater, sem prva leta raziskoval odnos do izobraževanja »ljudi v stiski« in ugotovil, da je velika večina med šolanjem živela na meji zločina, se pravi psihopatsko. Zato sem zlahka ugotovil, da s »prevarantsko« psihoterapijo »sedenja in govorjenja« ni možno odpraviti usodnih posledic »zabušavanja med študijem«. Zato sem postopoma popolnoma zavrgel tehniko tradicionalne psihoterapije in se oprijel tehnike (pre)vzgojnih postopkov, ki jih je pred 200 leti definiral Kant, pri nas pa v svojih knjigah aktualiziral Tine Hribar.

Vsak zares priden učenec, dijak in študent je odličen. Kdor ni, je zabit (takšen ni za študij), len ali bolan – ali pa vse po malo. Med ljudmi v stiski (nevrotiki, alkoholiki, narkomani, debeluhi, kadilci, faliranci, postopači, prevaranti, kriminalci …) so odličnjaki silno redki. Za suvereno življenje je odličen rezultat na vseh področjih udejstvovanja odločilen, saj denimo profesor, ki ni bil odličen, ne more zahtevati odličnega uspeha pri svojih učencih, dijakih, študentih in pri prevzgoji ljudi v stiski. Jaz pa lahko nepopustljivo vztrajam pri teh zahtevah, zato takšen odpor proti prevzgoji, ki ga goji velika večina ljudi v stiski v Sloveniji. Ljudi, ki so zabušavali med šolanjem, ni možno zares (re)habilitirati. Vse kaže, da lahko usodno napako popravijo šele v naslednji inkarnaciji, če seveda obstaja.''


Pravih referenc o teh izjavah žal ni, je pa valiko forumov, ki o tem razpravljajo.
Še to, upam, da oddaja Beauty and the Geek ( Lepotica in zver? Ne, piflar!) hitro pride na naše zaslone, ter da si jo bo omenjeni tudi ogledal.
Z velikim veseljem pričakujem njegov komentar :)

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

Ce si se cutil prizadetega, mu pa prilimaj naziv, Stepni... :)

Kot sem rekel. Ce pogledate bistvo sporocila (in se zgoraj objavljeno sirso obrazlozitev), se boste tisti, ki veliko truda vlagate v faks, strinjali.

Tisti ki studirate pa zaradi bonov in davcnih olajsav pa seveda ne.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Stepni Volk ::

Ne gre za užaljenost, temveč za dovoljeno različnost. Nekateri so bolj enaki.

_marko ::

Sergio:
A si padel na kakšnem izpitu?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stepni Volk ::

"Geniji v kratkih hlačah" je knjiga, ki ne govori ravno v prid tezam Dr. Janeza Ruglja. V knjigi namreč spoznamo genije prejšnjega stoletja, skozi šolske klopi.
Eden bolj znanih primerov faliranca in kandidatov za harakiri:
- Albert Einstein
- Adolf Hitler
- Le Corbusier (namesto za univerzo se je odločil za vajniški pristop in učenja pri mojstrih)
Velika večina pisateljev, katerih dela naj bi po Dr. Rugljevih besdah obvezno brali, prav tako na sodijo na njegovo listo :)

Winston Churchil je nasprotno bil odličnjak.

Za ostale se žal ne spomnim več, ker sem zadevo bral že dolgo let nazaj.

Zgodovina sprememb…

borchi ::

Sergio - zanimivo, če član foruma žali druge, se mu sporočilo popravi ali zbriše, ter posledično pridobi:
persona rudis
persona non grata

Hmm.. če imaš nadziv Dr. potem si samo "provokativen".


točno tako! pravkar si to potrdil z brisanjem mojega posta.

ker rugelj ne bi sergiota vprašal, če je že padel kak izpit, vprašal bi ga ali je retardiran!

škoda, da se ti je poanta mojega (brisanega) posta zmuznila.

rugelj bi ti rekel, da si ..... :D


kar hočem rečt, vsakemu lahko kdaj spodrsne in nekak se mi zdi, da je rugljev način komuniciranja idiotski. še več, tut če odmisliš način distribucije njegovih prepričanj (kar recimo hoče rečt sergio) se mi večina njegovih idej še vedno zdi idiotskih.
l'jga

Stepni Volk ::

Ko takole prebiram druge forume, sem naletel na zanimive trditve... Namreč, da je tudi Rugelj sam odletel kakšen izpit, čeprav v lastnem življenepisu trdi obratno.
Žal ne ene, ne druge trditve ne morem, ne dokazati, ne ovreči. Ker so zapisane le na forumih, niso ravno kredibilne. Bi bilo pa zanimivo, če je res.
Dobra naloga za mladega raziskovalnega novinarja :)

borchi - poanto sem že dojel, samo jo lahko zapišeš v bolj sprejemljivi obliki, kar ti je nekako mejno v drugo tudi uspelo :)

korenje_ver2 ::

ta doktor ocitno ne ve kaj je zlocin.

prav ima pa glede zabusavanja. veliko ljudi zabusava in hodjo na fakultete in visje sole samo zaradi studentskih ugodnosti.
se spomnem primera pri vpisu na visjo solo, ko me je nek tip vprasu kera smer studija je to.

Brane2 ::

S tem njegovim rzmišljanjem bi se dalo deloma strinjati.

Rugel namreč v teh svojih enačbah jemlj šolo kot izvir znanja in ne upošteva realnih dejstev.

Masa naučenega namreč služi samo pridobivanju papirjev in ne pridobivanju znanja.
Velikokrat so šolski programi namenjeni nabijanju pik prfoksov itd.

Če torej gledaš na tradicionalno šolo iz tega zornega kota, je samo še en hrib, ki ga moraš preplezat, medtem ko se ženeš za tem kar te zanima in ne sam cilj zanimanja.

Kar se tega " mi plačujemo za šolo" tiče, je to seveda res, vendar so se enačbe skozi dolga leta birokracije zaključile drugače in sedaj so šole po malem tudi same sebi namen.
Kam bi pa dali vse te prfokse, če šol ne bi blo treba ?

Kar se "nepoštenosti učencev" tiče, bi bil na Rugljevem mestu raje tiho. Današnji prfoksi so v povprečju zavaljene lenobe, velikokrat pa tudi kradejo ko srake. Tudi sami se prebijajo skozi izpite itd čimhitreje "da dajo to skoz" in lahko zabušavajo naprej...
On the journey of life, I chose the psycho path.

dolenska ::

ma on rugelj je en psiho. sej clovk ne ve kaj govori. neki se dela da je pameten k pozna neke strokovne izraze ampak men je tako antipaticen da glava pece. njega jst sploh ne obravnavam. oz ko ga vidm kje na tv takoj premaknem ekran. al samo tisto k je govoril da mora zena sluzit moskemu je beda. mislm kako lahko to rece. jst sm moski ampak jst zenske ne bom nikol mel za to da bo ona men kao suznja. rugelj je rekel da mora zenska vse naredit kar moski zahteva. jebenti al zenske majo tut svoj live. marsikatera zenska je bolj uspesna kot moski in bolj pametna. itak pa njega noben ne poslusa oz . ga ima 98% ljudi za cudnga cloveka. kaj cmo un je kao perfekcionist in vse naredi 100%. in ker ga ne poslusam sem boljsi clovk.

rh^ ::

Jaz bi se s tem kar strinjal. Sergio ima prav. Najprej moraš sporočilo očistit (Rugelj pač nabija) in dobit prav pomen - premalo se zavedamo kliko je študij pomemben za našo in skupno prihodnost, pa še dosti drugih skritih poant je.

Boeing ::

Od vseh postov ma Sergio najbolj prav.

Glede Ruglja je pa tako - včasih ma dobre, včasih ma take, da gre na bruhanje. Kot vsi. So pa nekatere njegove ideje v samem bistvu zgrešene, čeprav, če jih pogledaš res zelo od daleč, imajo vse bolj ali manj nek smisel.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Stepni Volk ::

Še nekaj, kandidatov za harakiri in splošno znani faliranci:
Bill Gates
Paul Alen
Steve Jobs
Steve Wozniak (je sicer kasneje diplomiral)

Zgodovina sprememb…

rh^ ::

Treba je upoštevat da izobrazba ni vse. Uspeh=izobrazba (znanje)+iznajdljivost+še kaj drugega.

Gandalfar ::

Stepni Volk: ce si na privatni univerzi nekako ne zaziras druzbe

glinik ::

Jaz pa Rugla rad poslusam, se rajsi "Plemenitega" :D

Rugel res rad pretirava, ampak v dolocenih tockah ima prav. Kar si misli o studentih, ... mama mija ... Studij te nauci kako se ucit, kje najdes dolocene podatke, kako predelas veliko snovi itd... Ce se tega ne zaveda, pol se mu sam bog ne mora pomagat ... Kot je ze nekdo napisal, eni se zresnijo prej, drugi kasneje. Saj smo ljudje in ne roboti ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Utk ::

Bi bil BDP večji, če bi pobili vse ki so kdaj padli na izpitu? Sigurno ne, se da dokazat, torej nima prav. Adijo.

poluks ::

midi res si boljsi clovek

glede rugla pa ce bi vsi zaceli delat tako kot bi se en norc spomnu, kam bi pa prsli? (poglejte Hitlerja, on je imel tudi idejo!!!!!>:D >:D >:D >:D

rh^ ::

Bi bil BDP večji, če bi pobili vse ki so kdaj padli na izpitu? Sigurno ne, se da dokazat, torej nima prav. Adijo.


Bolj smiselno in zanimivo vprašanje: bi bil bdp p.c. večji, če bi pobili vse ki niso nikoli bili na faksu oz. če so bili, ki so kdaj padli izpit?
Sicer je to že ekstremno vprašanje, ker obstaja določen % ljudi, ki je naredilo vse izpite vendar od tega niso odnesli čisto nič (nekaj krivic imajo tudi programi faksov). Pa še izračun bdp p.c. (če bi bli vsi "Ruglji") bi me zanimal ;).

Utk ::

Ja no, ampak on pravi da tist ki ni sposoben študirat naj ne študira, sem bi šli recimo tisti ki niso odlični v OŠ, vse takšne pa tudi ne bi pobili, nekaj bi mogli delat...ampak kaj dost pametnega ne bi.

Tero ::

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

St@jler ::

jaz sem mali psihopat, psi-hooo-paaat! :D :D :D

Dr Evil ::

Faks na katerem je Rugelj diplomiral pa mora res bit izi,če tak RETARDIRANEC opravi vsak izpit v prvem roku.

Na FERI maš kar 2 zagovora in en pisni del izpita preden tega opraviš.Tak da je vse skup skoraj 70 zagovorov in 40 pisnih.Možnost,da bi ta retard ta študij sploh opravil kaj šele izpite zdelal v prvo je enaka 1/neskončnost.Vsaj po tem kar je tip izustil sodeč.

sash ::

sem končal FERI pa sem siguren da če bi se še malo potrudo bi vse izpite u prvo pihno (falil sem sam pr 2 :8) )
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Stepni Volk ::

S tem, da imenujete Dr. Ruglja z različnimi nadimki mu postajate enaki.

Kot rečeno, Dr. J. Rugelj, bi si na forumu že zdavnaj prislužil razpoznavno ime, njegova sporočila bi bila v veliki večini brisana, saj v svojih izjavah krši:
1. člen
1. Prepovedano je spodbujati k narodni, rasni, verski, spolni ali drugi neenakopravnosti, k nasilju in vojni ter izzivati narodno, rasno, versko, spolno ali drugo sovraštvo ali nestrpnost.
2. Prepovedana je razžalitev, obrekovanje, žaljiva obdolžitev in opravljanje.
2. člen
1. Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.
2. Sklicevanje na lastno avtoriteto je nezaželeno.
8. člen
1. Nezaželena je uporaba kletvic in žaljivk.

Zanimivo, da Persone rudis in perosne non-grata ne "občudujete" z enako vnemo.

In na koncu koncev, Dr. Rugelj ne pove ničesar novega. Samo način je radikalen. In bolj, ko je star, bolj je ekstremen. Očitno potrebuje medijsko pozornost.

Vseeno lahko spoštujem del njegovega dela: da mu je uspevalo zdraviti toliko alkoholikov. Čeprav mu oporekajo, da je selektiven: izbere paciente pri katerih bo uspeh zelo verjeten. Toda to je počel že Freud, ki je izbiral le bogatašinje. Iz znanega razloga :)

Daedalus ::

Si ne morem pomagat:

Zločinec sem. Aretirajte me, prosim:8) Da ne bom naše družbe (ki ji že in ji še bom plačeval mastne davke) še bolj oškodoval, kot sem jo že. Res, zdaj sem spoznal, da si sploh ne zaslužim študirati, ker sem ne samo padel na kakem izpitu, padel sem na mnogih, ponavljal in sedaj pavziram (ter plačujem vsak izpit posebej). Ustavite me, prosim, preden vam iz žepa izpulim še zadnji tolar in ne naredim še kakega izpita. Ker to je resnično nezaslišan zločin proti družbi.
Pomoje se bom kr zapil, da bo čez 10 let vsaj nekdo (Rugelj) mel kako korist od mene.

/sarkazem off
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

darh ::

daedalus -- kake mastne davke pa plačuje bogi študent?
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Daedalus ::

Sej sem vedel - eni pač ne razumejo sarkazma:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Alexius Heristalski ::

Kaj bi rad povedal, Stepni Volk? Rugelj ni Slo-Techovec. Zakaj si sploh odprl to temo?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

A. Smith ::

daedalus -- kake mastne davke pa plačuje bogi študent?


Študentsko delo je obdavčeno -> tudi če ti denar vrnejo, si ga za nekaj mesecev posodil državi, da ga obrača.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Stepni Volk ::

Aleksius Heristalski - že rečeno: nekateri so bolj enaki.
Temo sem odprl, da vidim kakšen odnos imajo Slo-tech-ovci, do njegovih misli, ter izrazoslovja.

Zanimivo je tudi, da zase trdi, da v vseh področjih briljira. Povezava, do med.over.net-a zgoraj, dokazuje ravno obratno. Na forumu, se še lovi in dela slovnične, ter tipkarske napake, navkljub briljantnosti in miljonom prebranih leposlonih in filozofskih knjig.
V ameriki bi bil zelo oboževan, tam imajo radi superlative.

Zgodovina sprememb…

Jebiveter ::

Rugljeva filozofija mi je od zmeraj totalno antipaticna, se posebej njegov nacin izrazanja. Sicer se v tem primeru do neke mere strinjam a samo pod nasledjimi pogoji:

1. Vsak student od 18 - 28 leta sluzi vojaski rok
2. Vsak student ima do takrat druzino
3. Vsak student je v mladosti zivel v majhni vasici
4. Vsak student gre studirat psihologijo in delat doktorat.

Ce niso vsi zgornji pogoji izpoljnjeni je Rugljeva "izjava o studentih" popolnoma irelevantna! Zakaj? Zato, ker je za svoje "resno" jemanje studija postavil pogoje "vojska, druzina, zivljenje na podezelju, psihologija, doktorat". In ce gremo lepo po vrsti:

1. Zanima me, kateri student se po 10ih letih v JLA ne bi zelel resiti vojascnine in ziveti civilo zivljenje? Malokateri.
2. Ce ima student druzino, in se je zaradi studija odrekel sluzbi, je v njegovem interesu, da cimprej dobi izobrazbo z katero lahko prezivi druzino.
3. Podezeljske korenine se stopnjujejo zeljo po neodvisnosti od drugih, saj se pocuti krivega, da se je toliko let opiral na revne starse/sorodnike, ki so se odrekli marsicemu. A nimajo vsi takih korenin. In tudi ce jih imajo, verjamem, da je zelja vsakega starsa, da otroku nudi kar le lahko (glej 2.).
4. Niso vsi studiji taki kot psihologija oz. veliko njej podobnih druzboslovnih studijev. Tej studiji so namrec ze v osnovi take narave, da brez koncane sole tezko delujes na podrocju, ki ga studiras, ker nimas kvalifikacij/znanja/itd. Pri naravoslovnih studijih je pa ravno obratno - znanje je sproti aplikativno, kar privede do tega, da se studentje pogosto odlocajo za pavziranja in ponavljanja, saj lahko do takrat pridobljeno znanje uporabijo pri delu/zaposlitvi na podrocju, ki jih zanima. Zato se dogaja, da je delo pac bolj zanimivo od studija in se le-ta zapostavlja. Kar pa ni nujno slabo.

Tukaj je samo nekaj razlogov, zakaj mislim, da je Rugljeva izjava totalno izven konteksta oz. je ne moremo umestiti v sodobni cas/nacin zivljenja. Je pac popolnoma subjektivna.

IMHO, seveda.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

DavidJ ::

Mnja, medicina in psihiatrija spadata med naravoslovje ...
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Jebiveter ::

Ups, my bad! :(

No, vsekakor pa so tezko aplikativni brez koncanega faksa. I think...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Stepni Volk ::

Pod psihiatrijo sodi tudi psihoanaliza in za to ne potrebuješ biti zdravnik. A o tem je že Freud.

BigWhale ::

Za psihiatrijo moras biti dravnik. Vsaj pri nas.

Psihoanaliza, ne vem kje se studira.

Loki ::

nekaj je na FF.:))

whatever ::

po ruglju smo mi vsi ki pisemo v tole temo izgubljenci, ker se poslužujemo internetnih forumov in nismo prebrali njegove 1500 stranske literature
:D

Edini, ki je v Rugljevih očeh karkoli vreden je on sam. Model trpi za narcisoidnim pa verjetno še marsikaterim drugim disorderjem.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

ganzi ::

Uporabil bom tvoj nick in reku.. whatever... :P

Zame je ta tip nekreditibiln.

Yohan del Sud ::

U fak. Rugelj je eden najstarejših ljudi, ki uporablja intertnet EVAH!
www.strancar.com

BigWhale ::

Kolk je star?

perci ::

Za psihiatrijo moraš biti zdravnik. Za izvajanje psihoterapije, katere vrsta je tudi psihoanaliza, pa ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10822646 (10009) AndrejO
»

Študij fizike v Avstraliji

Oddelek: Šola
365859 (4792) mojca
»

rugelj je umrl! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
707243 (4735) tsh2
»

Ponavljanje letnika brezplačno - zakaj že? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1117845 (6074) amd64bit
»

Spet ta Rugelj.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
644755 (3702) Tear_DR0P

Več podobnih tem