» »

Spet ta Rugelj..

Spet ta Rugelj..

1
2
»

Thomas ::

Svetovanje noragute (in Ruglja), da se zatečemo k evgeniki, torej kontroliranemu razplojevanju med ljudmi, da bomo v nekaj tisoč letih dosegli "ideal", je pač bedarija. Osebno gor ali dol. (Pa gor ali dol, kaj "prileti nazaj").
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

demoness ::

Kar me pri ljubem dr. Ruglju najbolj moti (če pozabimo tiste njegove izjave, da bi vsak študent, ki kdaj pade na izpitu, moral na prevzgojo), je to, da predpostavlja, da si pravzaprav vse ženske želijo imeti otroke in biti gospodinje - če bi bili moški taki, "kot je treba". To me spominja na mojega sodelavca, ki me je hotel prepričati, da je moja dolžnost (ker sem ženska) si želeti imeti otroke in biti gospodinja.

Meni bi pravzaprav še najbolj ustrezala Thomasova varianta, ko bi bili celotno vprašanje razmnoževanja itak moot point. Ampak do takrat - Rugelj, pojdi se solit. Če obstajajo ženske, ki si res želijo imeti otroke, obstajajo (obstajamo!) tudi take, ki si tega res ne želimo. Iz kakršnegakoli razloga, ki nima zveze s "pravimi moškimi". Skratka, Rugelj (spet) posplošuje. Nimam nobenega veselja biti statistika.

Thomas, tebi je šel verjetno Dune ful na jetra. :)
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

Thomas ::

Prav imaš. Nisem prenesel tistih peščenih črvov in vse tiste navlake. Nisem bral, nisem (z)mogel, sem pa pogledal v kinu.

Vsa "linearna" ZF mi gre na jetra. Pravzaprav mi zna iti na jetra tudi StarTreks. Zadnjič sem ujel, da so na neki luni postavljali bolnico za ranjence iz bitke.

Če ne moremo iz tega kroga ven, umrimo raje kar na Zemlji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cortez ::

hmm…

politika in ženske

Glede žensk. V naši predragi deželici živi več kot 1. mio žensk. To je kr ena dobra baza za vzpon žensk na oblast, če ne bi blo sledečih predpostavk : Za ženske volijo predvsem izobražene ženske, ki so kokr tolk razgledane. Vendar so v manjšini, ker jih v totalu porazijo upokojenke z osnovnošolsko izobrazbo, ki vidijo edino resnico v bogu. Torej volijo NSI. Tiste pa ki ne voljo teh, pa voljo ˝svojo˝ Desus-napaka.!
Ko tko gledam zadnje čase razprave iz DZ, sem vse bolj prepričan, da bi ženske bolje in uspešnejše vodile to državo kot pa razni Rupsi Dupsiji (preveč samohvale, človk!). S tem bi pokazali eno novo kvaliteto v tem našem prostoru. Lep primer so skandinavske države (Švedska,…). Kot prvi korak pa bi moral obdržat te kvote, ki so ble na EU volitvah, čeprav se mi zdijo zelo moteče, ker so vsiljene; stranke bi morale same uvideti, da so ženske en potencial, v katerega se splača vlagat, ne pa da to delajo iz neke prisile.
Torej ženske, priložnost je pred vrati, samo zagrabit jo je treba !


Nekdo je omenu Italijo

Italijo ne smeš jemat kot eno enoto, kajti S in J se razlikujeta kot dan in noč. Na Severu (bogat predel) je več izobraženih žensk, ki postavljajo v ospredje kariero, živ. Status, svojo samostojnost. Moški jim ne morejo več parirat oz. ne morejo zadostit vsem njihovim potrebam, zato se ozirajo za ženskami iz Vzhodne Evrope, Tajske, Cube… Če majo srečo, dobijo eno iz juga, ki ji je v ospredju družina. Velik problem je tud to, da so mammoni (majo materinski kompleks).
Na Jugu (revni predel) je bolj kot kariera v ospredju družina. Čeprav je življ. Status bistveno nižji, pa imajo tle bolj kompaktne, večje družine. Južnjaki so tud bolj možati od svojih pomehkuženih severnjakov. Kapitalizem pač!
Podoben primer mamo tud na področju bivše SFRJ.



demoness :

ne vem če se strinjaš z mano, vendar v življenju ženske pride do trenutka, ko dobi tisti materinski instinkt. Ko se približuje sredini 30-tih, pa še nima otroka, postane želja po otroku toliko večja, ker ji že začne odbijati biološka ura. Tle pol pride do tistega preseka, al bo mela otroka, al pa bo vse svoje sile usmerila v kariero. (ponavati je ta zaradi zagnanosti potem še toliko bolj uspešna…seveda pa nima otroka).


Alkohol

V Sloveniji je bil, je in še vedno bo problem alkoholizem toliko časa, dokler ga boš dobil za vsakim vogalom. Trošarine na alkohol bi se morale drastično povečat, tako da bi ostal samo res dobri pridelovalci, vsa tista poceni vina in podobno pa bi tko izginilo iz prodajnih polic. Pitje alkohola bi tako bil privilegij, ne pa pobeg iz realnega življenja.


Glede Ruglja

Rugelj……rugati……rugati se
(a bi se sploh kdo obregnil obenj, če za svoje predstave ne bi uporabljal množične medije ?!)



cortez
:\ 8-O :\

Bob Rock ::

V Sloveniji je bil, je in še vedno bo problem alkoholizem toliko časa, dokler ga boš dobil za vsakim vogalom. Trošarine na alkohol bi se morale drastično povečat, tako da bi ostal samo res dobri pridelovalci, vsa tista poceni vina in podobno pa bi tko izginilo iz prodajnih polic. Pitje alkohola bi tako bil privilegij, ne pa pobeg iz realnega življenja.

Pomoje problem ni tako preprosto resljiv. Ko enkrat nekdo postane alkoholik, bo naredil vse, da pride do svoje kolicine alkohola, pa tudi ce drasticno povecamo trosarine, bo alkoholik tako al drugace prisel do svoje "merce", za kar bo materialno se veliko bolj trpela njegova druzina. Ni bilo malo primerov, da je nekdo zapil vso zemljo in premozenje. In se jo.

Jeronimo ::

Strinjam se z drastičnim povečanjem trošarin. Naj se iz teh trošarin (cigarete prav tako) financira zdravstvo. ali se nam sploh sanja koliko denarja zapravijo alkoholiki kateri se vračajo in vračajo v KC na popravilo? In ker bo en pred mano že petič prišel na puncijo likvorja iz trebuha, bo za mene ker imam kilo (trebušno ali dimeljsko - vseeno) zmanjkalo denarja in bom moral čakati 1-2 leti na operacijo. to prijatelji je največji problem alkoholikov in neealkoholikov. Zaradi mene naj pijejo, naj se vsi zapijejo do smrti ... vendar ne na račun ljudi kateri ne pijejo. In prav to se sedaj dogaja. Pa da ne bo kdo mislil da je ciroza jeter edina bolezen alkoholikov. Z alkoholizmom je povezanih ogromno bolezni (srce, jetra, ledvica, ožilje, dvanajsternik, želodec, itn) - tudi kadilstvo ne naredi samo raka na pljučih (ustnice, dlesni, jezik, žrelnica, požiralnik .....). Bolnice so polne ljudi kateri si sami z alkoholizmom (ali kadilstvom) povzročijo bolezni. No ... ne pravim da bi bile bolnice prazne če vse te ljudi izločimo. :) Vendar je procent le-teh velik.

Glede žensk in rojevanja ....... znanstveno dokazano je, da 20% moških in 10% žensk razmišlja kot obratni spol (hormonsko neravnovesje). Zatorej je res, da vsaj 10% žensk verjetno nikoli ne pade na pamet roditi otroke. Zato posploševanje odpade.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Daedalus ::

Ah, dajte no... Zvečanje trošarin ne bi pomagalo čisto nič - ste pozabili, koliko vinogradov pa žganjekuhe je v Sloveniji? Folk je treba spraviti k pameti kako drugače...

Rugelj pa ma v določenih izjavah point, samo mene osebno moti to napihovanje izjav, da ja potegne čimveč pozornosti...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

BigWhale ::

> Vsa "linearna" ZF mi gre na jetra. Pravzaprav mi zna
> iti na jetra tudi StarTreks. Zadnjič sem ujel, da so
> na neki luni postavljali bolnico za ranjence iz
> bitke.

OT: Saj niso, je bilo skladisce orozja... Bolnica je bila samo krinka :P

Thomas ::

Sej. Bitke med plemeni v 24 stoletju, razpršene po celi Galaksiji, so tisto kar me moti.

Ne toliko bolnica na Luni. Čeprav kdor osvoji Galaksijo, mora narest tudi medicinske dohtarje za odvečne. To je logika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

> Zvečanje trošarin ne bi pomagalo čisto nič - ste pozabili, koliko vinogradov pa žganjekuhe je v Sloveniji?

Res je, ne smemo pozabiti kar precejšen del populacije alkoholikov, ki so "domači kuharji" žganja in drugih alkoholnih pijač.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Ja, letos bom tudi jaz destiliral... Ne vem se iz cesa. Nekaj bom ze. Zakaj? Ker bo najbrz zabavno, kaj bom ven dobil, ne vem, mogoce kako gorivo. ;>

Ne, ne bom sam pil, ker ne pijem. :P

Dr_M ::

jest pa ce dolg nc ne pijem, sm zejn in dehidriran... :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

A bi moral posebaj poudarit, da je slo za alkohol? Saj lahko, posebaj zate, heh.

Sicer pa, jej kumare in paradiznik, pa ne bo toliko problemov z dehidracijo, bos videl.

sid_dabster ::

>Povecanje trosarin:

Ne vem, no... Dokler se bo dalo po legalni poti priti do piva, vina in zganih pijac, jih bom z veseljem uzival, seveda v zmernih kolicinah in samo ob posebnih priloznostih. Ko pa bodo cene poskocile do neba, bo s tem konec...
Ampak to velja le zame. Pri nekaterih je hujse, posebno pri zasvojenih... Kaj pa pocno alkoholiki, ko jim zmanjka pijac? Pijejo VSE, kar vsebuje alkohol: deodoranti, after-shave, razkuzila... Povecanje trosarin bo naredilo samo to, da se se vec pijancev zastrupilo in pomrlo zaradi "pijac" slabe kvalitete. Poglejmo npr. Indijo: tam ljudje kuhajo zganje iz gnilega sadja, zelenjave ter drobovine crknjenih zivali. Od tega schnapsa jih letno pomre vec kot od malarije.

No, malo sem zasel. V glavnem, z zvecanjem trosarin se po mojem ne bomo znebili Rugljevih tezav z moskimi.

>Rugljeve posplositve:

Ce pogledam sebe: nisem alkoholik, tudi ne workoholik, spostujem svoje dekle in posvetim zvezi z njo velik del prostega casa - a vseeno bi ji takoj obrnil hrbet, ce bi mi samo omenila, da si zeli otroka. Rugljeve posplositve suxx. Tu se podpisem pod demoness-ino izjavo. Pa naj mi nas castiti psihiater rece, da sem dusevno bolan in da moram takoj na "zdravljenje in prevzgojo". Pofuckam se na to :D

Over and out.
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

Tear_DR0P ::

Rugelj je moški spol tega kar je Godina. S provokacijami in pretiravanjem želi ljudem v glavo zasidrati nekaj resnic, ki bi jih morali poznati in razumeti vsi, poleg tega nas sili v razmišljanje.In milim da mu uspeva, vsaj tule dost ljudi razmišlja.
Drgač pa smo ljudje dost ozkogleda bitja kar se družine tiče - kot je reku en moj kolega:
"zelo mi je žal kr ne morm sklenat zakonske zveze z mojimi 3 punacami, 2 fantoma, psom in zlato ribico" in mi govorimo da poznamo svobodo :)
Aja evgenika je zelo neuspešen postopek, habsburžani so jo dost prakticiral, pa so se vseen izrodil, pa tud na pasemskih živalih se pozna izrojevanje. Mešanje krvi je potrebno če nočeš seksati s svojimi sorodniki.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Roman Vodeb kandidat za mesto pokojnega dr. Ruglja

Oddelek: Loža
454741 (4052) jype
»

rugelj je umrl! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
707243 (4735) tsh2
»

Napeljevanje na pedofilijo Janez Rugelj (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
849339 (6953) poweroff
»

Dr. Rugelj o študentih

Oddelek: Loža
494165 (2941) perci
»

Zmenek s starejšo žensko-kako se obnašati?

Oddelek: Loža
498588 (6820) metalc

Več podobnih tem