» »

rugelj je umrl!

rugelj je umrl!

«
1
2

lepovreme ::

edini ,ki je znal povedat stvari na svoj način:)

res škoda!

lp

jype ::

Jaz ga nisem maral. Se mi ne zdi škoda, da je en šovinist manj na svetu.

Še posebej nesramno se mi je (poleg njegovega odnosa do alkoholikov, ki niso bili njegovi pacienti - ki jih je sam izbiral) zdelo njegovo teoretiziranje o "vlogah žensk".

Thomas ::

> Jaz ga nisem maral.

Jaz tudi ne.

> Se mi ne zdi škoda, da je en šovinist manj na svetu.

To je pa simptomatično! Juretu se ne zdi škoda nobenega, ki ga ne mara zaradi svojih političnih razlogov.

Večina Slovencev mi ni pogodu zaradi njihovih stališč, a ne mislim, da je njihovo umiranje kakšen dobitek zame. Ni.

Je pa koristno vedeti, da je tako, tudi ko se bo skliceval na svoj domnevni hiperhumanizem kje drugje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Jaz samo pravim, da se mi ne zdi škoda tega, da je en šovinist manj.

Ne pravim, da ne sočustvujem z njegovimi bližnjimi, ali pa da ga ne bi spoštoval, če bi on zmogel mene.

Thomas> Juretu se ne zdi škoda nobenega, ki ga ne mara zaradi svojih političnih razlogov.

Se mi zdiš ti koristnejši od njega. Ker, če bi bil ženska ali alkoholik v bližini, tebe ne bi na gobec, njega pa z veseljem.

Karaya 52 ::

Rugelj je pač opozarjal na skrajni feminizem, ki se pojavlja v današnji družbi in ki dela iz moških mevže, tudi alkoholike. Je bil kritičen do vseh, do moških in žensk, je bil pa edini ki je rekel bobu bob. V srednjem veku je bilo prekletstvo biti ženska, danes je to skoraj obratno.

krneki0001 ::

Še mal pa nas bodo zažigali na grmadah in izganjali hudiča iz nas, ane!!!

tonic ::

a ni imel celo nekega razpisa za osebo katera bi ga nadomestila s takšnimi pogoji, da jim niti sam ni ustrezal?

luli ::

Alkoholiki, ki jih je ozdravil so mu hvaležni. Njegove metode zdravljenja so bile včasih res primitivne, ampak nič bolj primitivne od tistih, ki vidijo smisel življenja v alkoholu. Kakorkoli gledamo, v svoji stroki je pustil velik pečat. Če ne bi bil tako uspešen kot je bil, tudi njegovega imena ne bi poznali.
Družini izrekam sožalje in se opravičujem v imenu primitivcev, ki v svojem življenju ne delajo nič drugega kot vrtijo gofljo. Tudi tvoj ksiht bo enkrat otrpnil jype.

damjan11 ::

Tudi zame je bil malo "čuden" tip. Doktor?

BigWhale ::

V marsikateri stvari je imel po svoje prav, a pristop je imel povsem napacen. :)

Mnja, tudi jaz ga nisem maral.

Tear_DR0P ::

nikoli ga nisem videl - je pa bil razvpit - ena zvezda manj na nebu
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tomay ::

Bil je točno to kar smo Slovenci potrebovali. Provokativen, da malo zbudi mamine sinčke naj se zamislijo sami nad sabo. Neke vrst dr. House. Seveda če nekdo s prtom kaže nate in ti pove kaj je narobe s tabo to marsikomu ni všeč. Resnica boli.

V vsakem primeru je svoje življenje posvetil svojemu prepričanju, bolj kot bomo mi vsi skupaj v tej temi.
Voodoo 4Ever

Avby ::

Marsikaj je prav povedal in sem se strinjal ko je povedal. Čeprav ni zvenelo sprva tako pa če sem pomislil je govoril dejansko pravilno.

In seveda je imel prav, ko je zdravil moške nezmožne seksati z žensko z antifeministično propagando.

Slava mu.

Jeronimo ::

Rugl je bil čisto OK dečko. Povedal je tisto kar je mislil brez zavijanja v celofan. res pa je, da resnica boli in zato je imel veliko sovražnikov (niti ne nasprotnikov). Sovražnikov zaradi tega, ker so ga sovražili zaradi resnice katera je priletela v ksiht. Ostali pa mu niti niso nasprotovali v njegovih hipotezah, niti v načinu zdravljenja.

Res pa si je sam izbiral paciente, kar se mi zdi odlično. Vzel je tiste za katere je vedel, da jim bo njegova terapija lahko pomagala. Medtem ko pa ostali "strokovnjaki" vzamejo vse ki so pripravljeni plačati in šele na koncu ugotovijo, da njihova terapija ne prime kot bi morala.

Bil je sigurno najbolj renomiran strokovnjak na svojem področju v SLO - z največjim uspehom pri zdravljenju.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

nevone ::

Marsikomu, kateremu je pomagal, bo zagotovo ostal v lepem spominu.

On je pač pokrival en določen spekter ljudi, za katere je mislil da ve kaj jim manjka, oziroma kaj jih tare.

Kar se z njim nisem strinjala je to, da je pač verjetno mislil, da ima univerzalno "formulo" za te probleme.

Univerzalne formule gotovo ni imel, verjamem pa, da je pomagal marsikomu, ki mu je njegov tretma pač ustrezal.

Sej ne da mi je bil zelo všeč, ampak tudi zoprn mi ni bil. Bil je nekoliko robat, ampak nekateri ljudje potrebujejo prav to, da se izkopljejo iz težav.

Naj počiva v miru.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::

Meni so bile všeč njegove logične izpeljave.

nekteri pravijo, da je pritiraval in se v določenih stvareh motil.

Mogoče res, ampak če sam sebi lažeš, ker si ne upaš videti resnice, sploh nikoli ne prideš do točke, kjer bi se lahko zmotil.

Tip je govoril o stvareh, kot jih pošteno vidi sam in to je počelza mnoge neugodno direktno, ker ga pač niso mogli ignorirati.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Good Guy ::

kdo je že to?>:D >:D :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Loki ::

nekako je nevone lepo povzela. pogoce se delajo norca iz njega, ga prezirajo, samo alkohol je pa znal ozdraviti (ne govorim iz osebnih izkusenj :D ) ucinkovito in za vedno.
I left my wallet in El Segundo

jype ::

Avby> In seveda je imel prav, ko je zdravil moške nezmožne seksati z žensko z antifeministično propagando.

Če rečeš, da je ženski mesto v kuhinji in da mora razpreti noge, ko moški potrebuje seks, potem v tem ni nič antifeminističnega. Reč se imenuje šovinizem in je zgolj nepolitična oblika fašizma.

Loki> alkohol je pa znal ozdraviti (ne govorim iz osebnih izkusenj) ucinkovito in za vedno.

Ne, pravzaprav ne. Ker ni zdravil vseh, ampak je sam izbiral paciente, s katerimi se je potem ukvarjal. Njegova terapija pač ni bila uspešna na večini pacientov, ki pa jih sam ni zajemal v svojo statistiko, ker jih je hitro zavrnil. Njegova uspešnost pač ne bo nikoli znana, ker ne vemo, koliko pacientov, ki so k njemu prišli po pomoč, dejansko sploh ni začel zdraviti.

Karaya 52 ::

Meni se zdi večji fašizem popolna emancipacija žensk. Rugelj je pač zagovarjal da mora vsak odigrati svojo vlogo v zakonu in jasno je, da ti dve vlogi nista isti. Ta feminizem (postati moški) je prav tako zgrešen kot množično priseljevanje tujcev, enkrat poči.

jype ::

Master D.> Meni se zdi večji fašizem popolna emancipacija žensk.

Verjamem. Upam, da boš kdaj postal ženska, da boš razumel težo svoje trditve.

Master D.> Ta feminizem (postati moški) je prav tako zgrešen kot množično priseljevanje tujcev, enkrat poči.

Prepričan sem, da se bodo vsi navdušenci nad ZDA s teboj strinjali, ker tam tako poka, da je veselje!

ripmork ::

Rugelj mi sicer ni bil nikoli simpatičen kot persona, tudi večine njegovih izjav ne prebavljam najbolje, a pomoje je bil en najboljših psihiatrov, kar jih je.
Ravno z takšno držo, kakršno je imel v javnosti (in zaradi katere je ponavadi izpadel šovinistično), je pacientom na prvem srečanju sesul ego in jim potem pomagal le-tega sestaviti nazaj v nekaj boljšega.
Očitno je bila njegova metoda zelo učinkovita, tako da lahko rečem le kapo dol kar se tega tiče.

Avby ::

Če rečeš, da je ženski mesto v kuhinji in da mora razpreti noge, ko moški potrebuje seks, potem v tem ni nič antifeminističnega. Reč se imenuje šovinizem in je zgolj nepolitična oblika fašizma.


Ne ne. Sem kar lepo povedal. Govoril sem o antifeminizmu in ne o šovinizmu.

urban99 ::

Em... slightly offtopic, ampak mi ne gre v račun. Kje v Sloveniji pa je na pohodu ta zloglasni feminizem, ki moške spreminja v 'zapite pezdetke'? Res bi rad slišal par konkretnih primerov.

username ::

ženski mesto v kuhinji in da mora razpreti noge, ko moški potrebuje seks, potem v tem ni nič antifeminističnega. Reč se imenuje šovinizem
Seveda mora razpreti noge vsakič. Pa ne zato, ker bi bila kaj dolžna moškemu, ampak sebi. Ker če je ženska s tipom, ki jo privlači, si ga vseskozi želi. In obratno. Če pa eden v zvezi meni, da je seks s svojim partnerjem še ena dožnost (kot recimo pomivanje oken) - potem je zveza itak v qurcu.
Skratka, treba je pravilno brati in razumeti take izjave. Ženska naj najde tipa, ki mu bo morala razpreti noge vsakič ko ga vidi (morala zaradi svoje strasti, ker jo tako razvname), tako kot tip mora najti žensko, ob kateri mu vedno stoji.

In če kdo še ne ve - normalna ženska v povprečju potrebuje seks vsaj toliko(krat) kot povprečni moški.
Najbolj kar je probleatično pri Rugljevih izjavah, je bil njegov pogosto kmetavzarski in neotesan stil njih podajanja - ampak za ciljno publiko moraš točno tako. Tisti ki se javno zgražajo nad tem, pa itak niso ciljna publika, oziroma (če so) niso ozdravljivi, ali pa potihem celo prikimavajo. Ne glede na stil pa so bili Rugljevi pogledi v osnovi precej pravilni.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Dr_M ::

Rugelj je biu uredu clovek. Sovrazijo ga pa ljudje, ki se prepoznajo v njegovih izjavah. Torej, pijanci, nesposobnezi, zajedalci, drogerasi, "stroji za sex", itn...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

username> In če kdo še ne ve - normalna ženska v povprečju potrebuje seks vsaj toliko(krat) kot povprečni moški.

Kar pa seveda ne pomeni, da vedno ob istem času. Vsaka ženska, ki bi rada živela z moškim, si mora najti takega, ki je ne bo nikoli prisilil v spolni odnos, če sploh kaj "mora".

username> Ne glede na stil pa so bili Rugljevi pogledi v osnovi precej pravilni.

Med Talibani zagotovo.

Ted ::

Rugelj je odnos med žensko in moškim videl zelo elementarno. Ga je pa smešno oklicati kot šovinista in poniževalca žensk glede na to, da je ogromno ženskam pomagal, da so se osamosvojile in se rešile alkoholikov/nesposobnežev. Se strinjam, da je velikokrat govoril netaktno in provokativno, vseeno pa je njegova dediščina njegovo delo in ogromno število ozdravljenih alkoholikov in drugih psihičnih bolnikov in ljudi s težavami. Njegova metoda zdravljenja (osamosvajanja) deluje zato ker je enostavna in temelji na disciplini..
Mah...

Karaya 52 ::

Urban99> Kje v Sloveniji pa je na pohodu ta zloglasni feminizem, ki moške spreminja v 'zapite pezdetke'?

Seveda če v tako stvar rodiš je ne opaziš, najbolj očitna razlika je če že bereš knjige izpred 50 let. Drugače pa se mi zdi lep primer, ko hodijo moški v fitnes. Mogoče bi to poimenoval "pezdetek". Človek ki nima prekomerne teže oz. varnostnik je v fitnesu samo zato, da napumpa samozavest. Gotovo se je pokojni delal norca iz takšnih in tukaj se ponovno v celoti strinjam z njim: samozavest je potrebno graditi na znanju, delu oz. na superiornosti v svoji stroki. Mislim da je v tem videl pravo moškost, heh pravi mali Napoleon je bil.

perci ::

username: Po tvoji logiki bi morala moški in ženski celo življenje preživeti združena. Namreč, če ni trenutka, ko si en drugega ne bi želela, pomeni, da morata občevati nonstop. Se motim? Oz. če ni tako, potem zveza nima smisla?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

mikena ::

Nekaj njegovih sočnih izjav! Vredno branja... verjemite :D

- Vsak študent bi moral imeti pravico ponavljati letnik samo enkrat! In to pred stroko komisijo, po ustrezni psihoterapevtski proceduri. Vsak ki ponavlja letnik več kot enkrat je zabit in zato nesposoben za študij!

- Vse ženske so frigidne, nadute, slepe, sadistične in poniževanja vredne. Moški pa so kilavi, lenobe, pijanci, impotentni, pedrasti...

- Na tem svetu so ostali samo še nevrotični faliranci, zato je skrajni čas da izumremo.

- Svojo ženo sem vedno peljal s sabo v hribe... zato, da mi je nahrbtnik nosila!

- Vsi pacienti ki pridejo k meni so navadni kreteni, katerih ne mislim niti podrazno crkljati ali jim dajati potuho!

- Homoseksualci so marginalci, zato ne morejo imeti pravice do uveljavitve s svojo neproduktivnostjo, pa tudi ne s svojo spolno nagnusnostjo! Treba je uporabljati natančne izraze, da se ve, kam homoseksualci spadajo. Drugače je z lezbijkami, saj se dvema dejavno lahko priključi en moški!

- Ženska ki med seksom ne doživi vsaj 5 orgazmov je aseksualna, nepotešena, histerična in sadistična nesrečnica.

- Vsak ki pri meni prestane zdravljenje stopi v elito.

- Osnovna značilnost slovencev je ta, da so pezdeki.

- Nemčija stoji tik pred pokopom! Vodilno vlogo v državi ima namreč ženska - in to celo takšna, ki ni sposobna roditi, kaj šele da bi bila erotično zanimiva!

- Pravi moški počasi izumirajo! Kako pa naj ne bi, če jih vzgajajo čudne feministke, samske ali s pobeglim možem. Očetov enostavno več ni.

- Za vse partnerske, družinske in starševske probleme tega sveta so krive ženske! Zato ker izbirajo neustrezne oplojevalce!

- Vse ženske so biološko, psihološko, sociološko in filozofsko inferiorne! Enostavno niso sposobne za moške zadeve. Sodoben in vsestransko razvit moški ima ženo, tajnico, prvo in drugo asistentko - in z vsemi lahko vzpostavlja "obetaven erotičen odnos". Jaz sem star 77 let, pa imam še vedno te možnosti! Vse delajo zame! Povejte mi kje lahko najdete 77 letno žensko, ki bi zanjo delal mož, tajnik in asistent?!

- V cerkvi so samo zarukanci! Kakšni so to deci, ki morajo skrivat svojo spolnost. To so sami "drkadžije"!

- Moški ne znajo seksati in pika! Imam žensko zdravnico, ki je seksala 2000 in vsakič brez orgazma! Moški bi morali biti umetniki seksa, v resnici pa so navadni luzerji, budale!

- Vsi homoseksualci so navadni zarukanci, z zakrnelimi možgani. Samo heteroseksualen moški lahko zaplodi - vse drugo je izvržek. Ok, če smo natančni, tudi homosekualec lahko zaplodi, vendar to ni estetsko!

- Homoseksualce bi bilo potrebno preganjati po naravnem pravu, kajti niso polnovredni in polnoveljavni ljudje. Sploh še ne vemo zakaj natančno nastanejo! Sami priznavajo, da so nesposobni ljubiti žensko, prmejduš! Jaz pravim: če imaš krasno žensko, ki ti je na razpolago da z njo delaš kar hočeš - in če tega ne izrabiš, potem si navaden kozel!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikena ()

Mahdi ::

^^ hvala za obilico smeha :D :D

Pšenični ::

"Vsi homoseksualci so navadni zarukanci, z zakrnelimi možgani. Samo heteroseksualen moški lahko zaplodi - vse drugo je izvržek. Ok, če smo natančni, tudi homosekualec lahko zaplodi, vendar to ni estetsko!

- Homoseksualce bi bilo potrebno preganjati po naravnem pravu, kajti niso polnovredni in polnoveljavni ljudje. Sploh še ne vemo zakaj natančno nastanejo! Sami priznavajo, da so nesposobni ljubiti žensko, prmejduš! Jaz pravim: če imaš krasno žensko, ki ti je na razpolago da z njo delaš kar hočeš - in če tega ne izrabiš, potem si navaden kozel"

Ja Rugelj je pomenbno prispeval na področju zdravljenja alkoholizma.Njegovih metod pač nekateri niso razumeli-pa kaj zato glavno da je bil uspešen pri svojem delu. Njegove izjave pedrih so zelo posrečene in neposredne, povedal je on jih tisto kar si povpečen slovenec misli o njih. Heh, tale je dobra: Sploh še ne vemo zakaj natančno nastanejo..heh,heh

Loki ::

od tistih izjav je dosti res, samo vzeti je treba z zlico soli.
za homoseksualce se ne ve, kako "nastanejo", si upam trditi, da je tukaj vmes ene par vzgojnih kiksov, glde genov pa nebi vedel. enlighten me.

perci on ima prav, ni pa treba iti v ekstreme.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

jype ::

telbanc> povedal je on jih tisto kar si povpečen slovenec misli o njih

Ja. Šovinistične blodnje.

Loki> od tistih izjav je dosti res, samo vzeti je treba z zlico soli.

Kaj natanko je pa res? Jaz si drznem trditi, da nič od tistega ni res.

OChack ::

stvari o moških in ženskah ter njihovih (NE)sposobnostih je imev rugelj v 99% kr prov, in narod je bolelo, ker je s takimi odgovori prizadev veliko večino prebivalstva (razne hitropike)......
mogoče se mi edino malo smešno zdi njegova anekdota o študentih, ki so v primeru da padejo izpit kriminalci, ker kolkr vem tud on ni vse v prvič naredu, kar ga nardi kriminalca :)
Int€l inside, IDIOT Outside

dolenska ::

njega pa nisem mogel prenašat in mislim da so tiste revije, katere so imele kolumne tega psihiča boljša ker njegovih klumn ne bo več.

username ::

username: Po tvoji logiki bi morala moški in ženski celo življenje preživeti združena. Namreč, če ni trenutka, ko si en drugega ne bi želela, pomeni, da morata občevati nonstop. Se motim?
Perči, tole tvoje pobalinsko picajzlanje in bifejevsko zajebavanje ni na ravni zrele debate. Tega nisem napisal, zato nehaj trapati, in nehaj se obnašat kot kreten.

Matr, eni ste res luzerji totalni, niti normalne debate ne znate držat, ampak v Merkator Bifeju™ iščete Modro Banano™...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Yossarian ::

Večina, kar jih poznam, mu je pritrjevala (in to zelo različni profili ljudi), le da ni govoril na ustrezen način. Vendar bi rad o tem povedal, kar je nekoč rekla ena učiteljica: Nek učenec devetega razreda jo je poslal v pičko materno, zato je poklicala starše na razgovor. Tam je najprej začela, češ da fant grdo govori in sta se starša pač nekaj spakovala, nato pa jima je povedala, da je njun sin rekel: "Marš v pizdo materno". Bila sta šokirana in pogovor je od takrat dalje čisto drugače potekal, dosti bolj konstruktivno. Bi lahko potegnili kakšne vzporednice?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

jype ::

Besede "Marš v pizdo materno" niso grde, temveč vulgarne.

Če gospej rečeš, da je pička, je to lahko žaljivo in neustrezno (če je pametna, bo opazko itak ignorirala, morda je pa njen izbranec ne bo :). Če ji rečeš, da je njen smisel v življenju biti suženj moškemu, potem je pa to šovinistično.

username> Matr, eni ste res luzerji totalni, niti normalne debate ne znate držat, ampak v Merkator Bifeju™ iščete Modro Banano™...

Jah, sicer nisem nek fan kakršnihkoli bifejev, ampak raje to, kot da tako kot večina tule pritrjujem tipu, ki se mu bržkone spolne fantazije niso nikoli izpolnile, pa je kompenziral z derogativnim odnosom do žensk (tako kot večina tu, če sem malo nesramen). Seveda lahko obstaja tudi kakšen drug razlog za tak odnos do žensk, ampak ko že govorimo o tem "kaj večina misli" lahko gremo tudi do konca.

perci ::

username: Zakaj se osredotočaš name? Pa kaj pol, če sem jst luzer. Ti si tisti, ki ne razume, da včasih človek pač ni razpoložen za seks. Zdej, druga stvar je, če žensko skos "glava boli" ampak če je seksa dovolj (tako da sta oba zadovoljna) - pa četudi ni vedno takrat ko enemu zapaše, se mi zdi vse ok.

In dejstvo je, username, da se tule ti obnašaš kretensko. Namreč kretensko in otročje je, da se začneš jokcat takoj, ko ti nekdo pokaže major flaw v tvoji logiki.

A. Smith ::

Dvomim, da je bil Rugelj tako butast, da bi ženskam zapovedoval suženjstvo. Bolj sem mnenja, da ga je motilo žensko izsiljevanje s spolnostjo - če ne bo tega in tega, potem zvečer ne bo seksa.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> Dvomim, da je bil Rugelj tako butast, da bi ženskam zapovedoval suženjstvo.

Jaz tudi. Vendar je v javnosti bil zelo dosledno nagnjen k zaničevanju žensk in opisovanju njihove vloge v družbi. Če bi družba dejansko ne bila izrazito patriarhalna, potem bi me njegovo vedenje ne motilo - pa je eden glavnih problemov naše družbe ta, da so ženske sistematično podrejene in da so daleč prepogosto žrtve fizičnega nasilja in v taki družbi je najmanj neodgovorno, da si psihiater privošči takšno držo.

A. Smith> Bolj sem mnenja, da ga je motilo žensko izsiljevanje s spolnostjo - če ne bo tega in tega, potem zvečer ne bo seksa.

Če sledimo logiki, ki jo iz Rugljevih izvajanj potegnejo forumaši tule, potem je nedvomno naloga vsakega moškega, da tako žensko pusti in si najde tako, ki si ga bo želela - a žal o tem pokojni ni prav dosti govoril.

Sicer je pa spolnost vsaj po mojih izkušnjah precej več kot šport in ni združljiva z marsikatero lastnostjo sodobnega življenja. Včasih človeku pač ni do seksa, ker ima drugo delo (ki ga tudi izpolnjuje in ga z veseljem opravlja) in če v normalnih razmerah uživa v sproščeni in zanimivi spolnosti, mu ne bo težko par dni zdržati za tipkovnico, ko to od njega terjajo službene dolžnosti, ali pa počakati, da gre skozi tako obdobje partner. Zahtevati karkoli od partnerja itak zmorejo samo tisti, ki ne razumejo, kaj sestavlja zdrav partnerski odnos.

Karaya 52 ::

jype> ...žrtve fizičnega nasilja...

Saj če bereš med vrsticami potem vidiš, da so za njega nasilni moški največji luzerji. Ponavadi so takšni ljudje pijanci, torej pretepači, nasilneži si na tak idiotski način dvigujejo samozavest; so slabiči.

jype ::

Master D.> nasilneži si na tak idiotski način dvigujejo samozavest; so slabiči.

In v Rugljevih besedah slišijo potrditev svojih blodenj - da je treba žensko naučiti servilnosti, če ne drugače pač tako, da se jo parkrat mahne.

Avby ::

Em... slightly offtopic, ampak mi ne gre v račun. Kje v Sloveniji pa je na pohodu ta zloglasni feminizem, ki moške spreminja v 'zapite pezdetke'? Res bi rad slišal par konkretnih primerov.


Slovenija je feminizirana izrazito na marsikaterem področju.

Hočeš konkretnost:

-Pravni sektor
-Šolstvo

To sta izrazito feminizirani področji. Bolj skorja ne gre. Razen če bi res hotel absolutno skrajnost.

Majn feminizirani področji:

-Zdravstvo
-Trgovina

To sta področji kjer feminizem ni tako izrazit ampak ima močan vpliv

Področja ki so skozi na udaru in pod pritiskom feminizma in se počasi a vztrajno pridih feminizm tudi povečuje:

-Politika

Potem pa še stvari ki so posredne in vplivajo na razmerja moški - ženska v naši družbi:

-socialni položaj
-možnosti zaposlitve
-okolje

Ti dejavniki bom rekel dajejo razvoju feminizma dokaj močne temelje.

Tako da... to da ne opazi kdo v aši družbi feminizma in trdi da ga ni pomeni le eno:

DA IMA OPRANE MOŽGANE. Feminizem v naši družbi je zelo močna in zelo prisotna "struja".

jype ::

Avby> Feminizem v naši družbi je zelo močna in zelo prisotna "struja".

Zato ker moški šefi raje zaposlujejo prsate delavke kot kosmate delavce je v naši družbi prisoten "feminizem"?

Top lista nadrealista se ti klanja.

Ziga Dolhar ::

Avby, lahko prosim poveš kaj več o feminiziranosti prava, in kako se to kaže.

Hvala.
https://dolhar.si/

Thomas ::

Mah. Feministk, ki bi pri nas, tako kot so v Ameriki svoje čase, priredile piknik za 5000 svojih članic, na njem bi pa postregle s hipopotamusom (nilskim konjem) pečenim na ražnju, pri nas ni nikoli bilo. Pečen hipopotamus je bil simbol za velikega prasca, moškega, seveda.

Tudi v Ameriki se ne grejo tega več, ker bi kakšni ekologi takoj napadli tak piknik z molotovkami, zaradi ogroženega hipopotamusa. Kam smo prišli!

Celo če bi kaj takega pa še obstajalo, se tapravi deci ne bi imeli česa bat. Feministke bi danes organizirale strip dance Čipindejlov na kongresu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Loki ::

perci, v bistvu je tisto, o cemer je govoril on, zaljubljenost.
samo je mogoce malo okorno povedal, zamenjaj erekcijo z metuljcki, nasmehom...
I left my wallet in El Segundo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Erika Lust (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667717 (6514) FormerUser
»

Velika Britanija: žrtve posilstev bodo morale policiji predati mobilne telefone (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26638929 (34479) vostok_1
»

Roman Vodeb kandidat za mesto pokojnega dr. Ruglja

Oddelek: Loža
454750 (4061) jype
»

Spet ta Rugelj.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
644756 (3703) Tear_DR0P

Več podobnih tem