» »

R520 bo zamudil

R520 bo zamudil

Slo-Tech - Na HardTecs4U poročajo, da je ATi potrdil zamudo pri izdaji njihovega najnovejšega procesorja, ki ga zaenkrat poznamo pod kodnim imenom R520. Uradne izjave, kaj je vzrok zamude, ATi ni dal, domneva pa se, da je glavni krivec prehod na 90 nm proces izdelave jeder. Poleg tega tudi ni znano, kako dolgo bo potrebno čakati.

Nvidia v tem trenutku že ponuja GPU nove generacije, saj so bile kartice GeForce 7800 GTX dobavljive že z dnem uradne predstavitve.

Če je bilo pred leti, ko je izšel R300, poletje povsem v njegovem znamenju, bo tokrat očitno drugače. Tudi SLi sistemi so dobavljivi danes, CrossFire pa še ne.

27 komentarjev

strictom ::

Škoda da bo zamudo. Sem imel namen kupit par komadov za domač cluster >:D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

PrimozR ::

Grafo? Težka bo. Proci še grejo, grafe pa no way

Jan987 ::

a mislite da bo boljša od 7800gtx?

Arto ::

ja najbrž da bo ane. če že zamuja..

kewo ::

Nebo...

Utk ::

-bo
-ne bo
-bo
-ne pa ne
-ja pa ja
Lahko zdej nehamo stem?:D :\

PrimozR ::

Glede na to da ma 24 pipeline-ov k nj bi bli učinkoviti za 32 al kuko že mislm da je opasno... SPloh pa če bo narjen na 90nm, se bo to navijal k hudič.

igor0203 ::

možno da je bla prešvoh za 7800GTX pa so pol podaljšal rok da jo mal predelajo... :D

upam sam da bo tekma za boljšo grafično čim bolj napeta... 8-) pa da bojo naredil kakšno price/performance grafično hi-end klase,tko kot so to z gf6800gt in x800xl...

PrimozR ::

6800GT NI price/performance. To je 6600GT pa 6800, tut X800XL

Geo ::

A nebi bila fora ce bi nastala hladna vojna med Ati-jem in nVidijo, iobe bi podaljsevali roke izdaje novih jeder, ter jih sproti izpopolnjevali :D...
SHIT!!! I did it again...

zee ::

niti ne.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Moonman ::

Medtem pa bi konkurenca prodala oh in sploh novih grafičnih. To nebo nihče dopustil.
Če so problemi, so pač problemi.:)


igor0203 ::

P|P| sej sm napisu hi-end klase... sej drgač vem da je price/performance gf6600gt ;)

BluPhenix ::

Kaj bo boljša?, ne ne bo, ja pa bo, ... bla bla bla...

Itak na koncu vsi kupujemo low ali middle-end kartice, tistih, ki si lahko privoščijo prave prvake je zelo malo. In pri low & middle-end karticah te hitrostne razlike kmalu postanejo minimalne.

Who cares katera bo boljša, mene zanima samo katera bo imela boljše price/performance razmerje.
To je tisto kar šteje, no in tudi power dissipation/performance razmerje "počasi" dobiva veljavo.

Škoda, da ATI zamuja, vsekakor pa ni nujno, da je kriv prehod na 80nm. Kaj dela ATI sam čipe, al jih daje delati zunanjim izvajalcem? Če jih daje delati zunanjim, dvomim, da bi bil kriv prehod. Je pač modna muha kriviti prehod na 80nm, s tem se da prikrit marsikatero drugo tehnološko napako.

Sami ::

prehod na 80nm

BluPhenix: Misliš prehod na 90 nm proces.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

globoko grlo ::

mah, sj nima veze kdaj bo prišel, važn da bo hitrejši in cenejši>:D >:D

jest10 ::

Upam, da pride kmalu. Da bodo cene padle.

BluPhenix ::

Ja 0:) na 90 nm, se oproščam sem napisal 80nm, ker se glih učim en predmet, kjer naj bi v letu 2004 nastopila 80nm tehnologija, ampak se ni čisto uresničilo.

Prehod na 90nm ja.

Bistri007 ::

Verjetna razloga za zamudo ste mi zdita dva:
- "real launch" 7800GTX
- verjetno je R520 ne prehiti (velikokrat)

ATI mora udariti s čim močnim. Kar pa se tiče same zmogljivosti grafične kartice, jaz imam Radeon 7500, ampak sem njegove 3D zmogljivosti uporabljal manj kot eno uro, da bi videl, do kakšne stopnje so prišle igrice, od kar sem jih nehal igrati na C-64. Za 2D se mi zdi glavno samo to, da ima kartica lasten video RAM in ne obremenjuje sistemskega.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

kuglvinkl ::

To, da bo R520 zamudu se bo poznalo na visokih cenah GeForcev, ja. Ampak, bolj kritično se mi zdi, da CrossFire še ni zunaj. Namreč, nVidia planira spustiti cene nforce 4 SLi veznemu naboru iz 80$ na 40$!!! Tko, da se računa, da bi ble el cheapo SLI plate pod 100$.
Your focus determines your reallity

Tilen ::

Zamuda R520 bi lahko pomenila ze splavitev spt novega cipa pri nvidii :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kuglvinkl ::

To veerjetno ne (no, tko od oka), lahko pa da odklenejo še 8 cevovodov, o katerih se šušlja ;).
Your focus determines your reallity

ČIP 008 ::

Točno izgleda da bo ATI z R520 tokrat popušil saj naj bi GeForce 7800GTX imela pri 302M Tran. precej neodklenjenih cevovodov.:D

Tilen ::

Hardversko?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Myth ::

Mene samo zanima, če je to marketing poteza ali dejanska "napaka". Ampak to nikoli ne bomo zvedeli. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

kuglvinkl ::

Že vemo, ne zmorejo.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Update: klik!

“We have prepared to bring a full-range of 90nm GPUs to the market this Fall,” Mr. Orton added.

Re-spinning
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ULi dokončno zgodovina

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
72361 (1906) SmeskoSnezak
»

Ventilator na R8500 ruzi - kako resiti problem?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8798 (735) OmaDesala
»

Pandora, prvi "klon" Applovega Mac Mini-ja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
174414 (3707) Nejc Pintar
»

Athlon 64 3400+: testi, testi, testi ...

Oddelek: Novice / Procesorji
173027 (3027) Pyr0Beast
»

Epox najavil ploščo z VIA KT600

Oddelek: Novice / Matične plošče
82747 (2747) bf4ed

Več podobnih tem