» »

gigabyte k8nf-9 - zvok samo na enem kanalu

gigabyte k8nf-9 - zvok samo na enem kanalu

marvin42 ::

Imam plato iz naslova, z integrirano zvočno kartico Realtek ac97. Gor imam priklopljene en par zvočnikov. Zvok pa vedno prihaja samo iz enega kanala. Zvočnki so sigurno OK. Je kdo imel podobne težave?

edit: zdaj sem probal še z najnovejšim driverjem in je še vedno isto. Za štos sem računalniku dopovedal, da imam 4 zvočnike in ta dva priklopil na drug vhod. Zvok je zdaj prihajal iz obeh zvočnikov. Torej je nekaj narobe samo s prvim izhodom za zvočnike.
Mostly Harmless
  • spremenilo: marvin42 ()

ddeben ::

Malce se poigraj z tistim realtek sound manager al ka je ze...sem ze imel podobne probleme.:)

marvin42 ::

sem se nekaj špilal s tistim managerjem, pa zaenkrat brez uspeha.
bom danes probal vse skupaj pognati na kakšni live linux distribuciji (upam, da vsaka vsebuje driver za to zvočno čipovje).
Mostly Harmless

marvin42 ::

si kar sam odgovorim: rešitev problema je bila precej nevsakdanja: vtič od zvočnikov ne smem poriniti do konca v izhod zvočne kartice in potem dela OK. Probal sem s 4 različnimi zvočniki in parimi slušalkami, povsod isti rezultat.
Mostly Harmless

Mavrik ::

Zanimivo... meni stvar dela brez problema. Sem pa ugotovil da nekako stvar dela bolje z nVidia audio driverji ko pa z Realtekovimi.
The truth is rarely pure and never simple.

marvin42 ::

bolje v kakšnem smislu?
Mostly Harmless

marvin42 ::

Zadnjič sem se malo zarekel. Ko vtič od zvočnikov ne porinem do konca v zvočno kartico, se zvok res sliši na obeh zvočnikih, ampak na oba zvočnika prihaja zvok z istega kanala. Nisem bil pozoren, zato nisem tega opazil. Torej nisem rešil nič :(
Mostly Harmless

svecka ::

Jaz imam isti problem, plata je ista kot tvoja, mam zadnje drajverje, najverjetneje se je pokvaril kanal ker sem probal že vse, če zamnejam jack na drug zvočnik je v redu, ali lahko zahtevam zamenjavo matične plošče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvoka ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
412093 (1142) Han
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497433 (5209) bullet321
»

PC povezava z glasbenim stolpom

Oddelek: Zvok in slika
91057 (980) Naabo
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635361 (4358) hyphh
»

Piskanje mikrofona

Oddelek: Pomoč in nasveti
133156 (2992) gunserman

Več podobnih tem