» »

Današnja mladina

Današnja mladina

«
1
2

Myth ::

Pedofilija - definirajmo!

Nekdo je rekel, da današnja mladina preveč gleda TV in je zaradi tega takšna kot je.
In da ne bom jaz preveč govoril, dam vam besedo. Kaj menite? Res vpliva TV tako na njih?

Primeri: Izgredi na štuku. Izgredi v parku ponoči. Mladoletnik ustrelil z zračno pištolo drugega mladoletnika v lokalu Index +

Filmi: Mularija (zdaj na TV, VOX kanal) , več se jih ne spomnim. NET TV , tam je tudi bilo nekaj filmov.

Vi imate besedo! ;)

edit: Mlajšim od 16 let odsvetujem ogled tega filma.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤
  • spremenilo: Myth ()

tec ::

Pomoje so tle velik krivi tudi njihovi starsi. Ce dodas to in tv in se par drugih stvari je tole cist normalna rekacija mladih.

Jest ze ko vidim kje kaksno mladino, sploh vecina nima osnovnega bontona. Zalostno, bi se reklo...starsi prevec cez prste gledajo in se slepijo.

mtosev ::

Na mene ne vpliva.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sami ::

Jest ze ko vidim kje kaksno mladino, sploh vecina nima osnovnega bontona. Zalostno, bi se reklo...

Čeprav sem tudi sam mladenič, se s tem strinjam.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bond007 ::

Ni govora, ma kakšna TV. Pač problematični posamezniki - v vsaki družbi jih je nekaj. Bolj na takšne ljudi vplivajo real life zadevščine, kot so prioblematične razmere v družini, nasilje, alkohol, slaba družba .. .pač jeben lajf, ko pride več takih skupi, kar se ponavadi zgodi, je pa itak konec...

Izklučujem nasilje nad samim sabo, ko bi si najraje prerezal žile, samo da bi se mehiška limonada končala - joke>:D - "one TV in familily problem:) "

mtosev ::

Se spomnite Yucatana? Kaj se je zgodilo?

Jaz sem enega poznal. Skupaj vsa v isti razred hodla in prej bila frenda.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Utk ::

Problem je v tem da je vse slabo dobro, in obratno. Večji frajer si če kaj razbiješ kot narediš, koga premlatiš kot pomagaš...komaj čakam da Thomas to s svojim protokolm popravi:) druge pomoči skoraj da ni.

Myth ::

Nasilje. Droga. Alkohol. Starši in sorodstvo. Seveda to vse vpliva. Zdaj pa še vidi na TV takšen film in je upravičeno takšen. Z nasiljem izraža jezo. Z drogo in alkoholom poskuša bolečino odpravit. Starši in sorodniki ga ne razumejo , nočejo razumet. Zaide v družbo. Partiji , lokali , ...

A misli da bo prej odrasel, če bo prej to dal skozi? Kako in zakaj pa so drugje odrasli otroci brez tega in so vseeno dobro vzgojeni in tako dalje?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Vesoljc ::

to, da tv nima vpliva je imho bull. tv daje informacije, ja? no, in če daje info, potem uči...


> Zaide v družbo.

temu se je rahlo težko izognit ;)


ps: ne pozabit na krvave igrce :\
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Myth ::

Ne pozabite da je to oddelek Problemi človeštva in ne Loža. :|
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Daedalus ::

Posploševanje all over the place. Ki so mu pomagali mediji z selektivnim prikazovanjem "šokantnih" zgodbic in nasilja - ter s tem precej učinkovito prepričali nekatere, da je nasilja nesorazmerno veliko glede na pretekle čase. E, pa ga ni. Samo več se govori in piše o določenih zadevah.
In pa seveda si folk najbolj zapomi tisto, kar izstopa. In tako vidijo samo tisto mladino, ki se neprimerno obnaša, je nasilna in nadležna - tihe večine pa seveda ne. Hja, bo treba mal bol gledat okoli sebe, a ne?

p.s. - še modrosti moje babice - vsaka, ampak čisto vsaka generacija ima svojo "današnjo mladino." Od začetka človeštva naprej verjetno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

nevone ::

> Kaj menite? Res vpliva TV tako na njih?

Seveda da TV vpliva. Samo da je TV edini krivec za nasilje in neprimerno obnašanje, pa nikakor ni res. Nasilje datira daleč pred tv sprejemnike.

Tale lajna, da otroci preveč gledajo TV, je tko pavšalna da bolj biti ne more. V bistvu se pavšalno meče črno luč na ves tv program, in na vse, ki sedejo pred tv sprejemnike.

Čeprav je tudi veliko slabega programa na tv - recimo grozljivke bi jest vse ukinila - pa ni samo od tv programa odvisno, kako se bo človek obnašal. Človek lahko čisto neprizadeto gleda kakšno akcijo ali kriminalko, in mu še na misel ne pride, da bi iz vseh tistih scenarijev črpal ideje za real life. Če že kakšno idejo prečrpa, pa je to po vsej verjetnosti prej kakšna koristna misel kot nasilje in nezakonita ravnanja. Tako po moje razmišlja večina ljudi, ki ima kolikor toliko pošlihtane svoje moralne norme. Ostali pa, ki so jim splošno veljavne moralne norme španska vas, ali pa so vzgajani v okolju z nižjimi moralnimi normami, bodo pa, tudi če ne bo televizije, iskali nasilne poti za samopotrjevanje ali reševanje svojih problemov.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Myth ::

Nič nisem posplošil. V bistvu sem omenil le to ki je problematična (equals Problemi človeštva :)

Zdaj bi rad samo še da gremo v podrobnosti in kaj ugotovimo. ;)

Ki so mu pomagali mediji z selektivnim prikazovanjem "šokantnih" zgodbic in nasilja - ter s tem precej učinkovito prepričali nekatere, da je nasilja nesorazmerno veliko glede na pretekle čase. E, pa ga ni. Samo več se govori in piše o določenih zadevah.
Točno tako. To smo/sem že v Trenjih ugotovil/i. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Daedalus ::

Ti lahko povem iz izkušenj kolegice, ki se po študijski dolžnosti ukvarja tudi s problematično mladino (od onih malo do tistih v Radečah) - v veliki večini primerov je v ozadju razsuta družina, v kateri seveda ni manjka nasilja. Sej tako se naučijo nasilno reagirat na situacijo - skozi vzgojo. Pol je tu še problem marginalnih skupin, kot so otroci priseljencev - ki jih po večini družba šovinistično stisne v kot in v tem primeru je nasilje skorajda edino sredstvo uveljavitve v družbi.

Hja, je že tako, kot pravim vsem nadebudnim socialnim pedagogom in delavcem - lahko gasijo požar, pogasili ga nikol ne bojo. Določen % deviantnosti je pač značilen in prisoten v vsaki družbi in se ga ne da odpraviti.

p.s. - ampak s Trenji pa ne boš dal mira;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Myth ::

Ja, kaj pa če se situacija obrne? Nasilje, alko, droga vsepovsod? :\

p.s.: Ti pa mene konkretno nasmejal. Kaj je narobe z Trenji? :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Ziga Dolhar ::

Kaj je blo v Trenjih?
https://dolhar.si/

Myth ::

Blo je govora o nasilju. Teden al dva nazaj.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Daedalus ::

>Ja, kaj pa če se situacija obrne? Nasilje, alko, droga vsepovsod?

To je že itak - namreč onih treh stvari je dovolj. Ampak - večina ljudi je precej dobro sinhronizirana z moralnimi vrednotami in sprejema osnovna izhodišča, ki jim jih posreduje okolje skozi socializacijo (če ne bi, družba kot jo poznamo, ne bi mogla obstati). Tako da večina se bo obnašala normalno - tisti pa, ki padejo iz okvira sprejemanja splošno sprejetih vrednot (vzrokov je lahko več) - bojo pač vedno prisotni. Je pa seveda dosti odvisno od stanja v družbi (kako gleda na problematične dejavnike), gospodarskega okolja (ponavadi je manj težav v gospodarsko uspešnejših okoljih), odprtosti družbe, da sprejema tudi rahlo drugačne posameznike, ipd... Ampak vedno bo prevladala normalnost (vsaj v normalnih okoliščinah) - kaj je pa normalnost, ti pa zopet definira okolje. In pri nas bi to bil konformizem, ne izstopati, spori se ne rešujejo s pestmi, ipd...

p.s. - Trenja so daleč od konstruktivne in širše koristne debate. To je bol v stilu - gremo goste skregat, da bo večja gledanost, pametovali pa ne bomo preveč - se utegnejo gledalci zdolgočasit. Take oddaje dajejo lažen občutek obstoja debate o nekem problemu - sploh zato, ker je taka "debata ala Trenja" plehka, površna in populistična. Vse za večji rating, na kratko.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Myth ::

Daedalus: Mene ne zanima tista njihova kregarija. Ampak povzetek ki je običajno vedno poučen. In s tistih trenj sem pač to odnesel, kar si ti povedal. Kar spet ne pomeni, da se ne strinjam s teboj glede oddaje. :) Toliko o oddaji.

Držimo se raje teme. :|
Hvala za odgovor. Razumem.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

DimmniBurek ::

Jest sm včasih veliko pregledou TVja, zdej pa sploh nič ne gledam TV, sam še comp, kar me zanima mam itak na netu, mislm pa da je TV mal "neumna stvar" ker recimo mladina gleda filme, pa še najbolj me motjo risanke ki so za mulčke občutno prekrute, folk se not mlati in pobija, kje so medvedki pa rožice?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Utk ::

Ja itak, medvedki so dost boljši, da ko bo šel otročiček v gozd pa srečal enga, da ga bo lepo pobožal:D Sej naša TV sploh ne kaže več nasilnih risank, že dolgo ne, morda pop kje kaj.

.:joco:. ::

če gledaš reklamo za Forda, še ne pomeni, da ga boš kupil.

Sem pa tja kakšen ga pa bo.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

b0B3k ::

Jaz bi rekel, da ne samo televizija ampak mediji nasploh, vplivajo na družbo kot celoto. Pri tem pa so najbolj dovzetni predvsem otroci, ki svet še raziskujejo in spoznavajo in jim je televizija (ali pa npr. internet )nekakšno "okno v svet".
Primer vpliva, oz. masovne hipnotizacije je recimo "Beepop". Skupina, ki so jo mediji načrtno izstrelili v slovensko (morebiti tudi tujo)glasbeno sceno. (da ne govorim o raznih Atomik harmonik in Fredijih milerjih).

Zanimivo, predvsem pri glasbi, je prav to, da mediji trdijo, da vrtijo to, kar ljudje poslušajo. Ljudje pa poslušajo kar vrtijo mediji. Ni kaj, začaran krog.

jype ::

Ne, problem sploh niso mediji in igre in kaj jaz vem na kaj vse se danes vali krivdo.

Vsa krivda je izkljucno na odgovornih osebah: starsih. Ce si starsi ne morejo vzet casa za kvalitetno vzgojo, potem naj nimajo otrok. Pika.

Ne pa da pride pamz pred televizijo, kjer fotr gleda klanje, in gleda zraven. Al pa da mami lika in po radiju nabija turbofolk, pamz pa to poslusa, ko sedi zraven. Ni cudno, da se potem ta kuga siri, ce med vrstniki tezko najdes cloveka, ki se zna pogovarjat se o cem drugem kot o "trendy".

Hvala bogu za internet, brez njega bi bil se vedno omejen na lokalno mularijo, ki se danes krade bicikle, dirka z avtomobili in tekmuje v pitju alkoholnih pijac. In ti rece "get a life". Juhu. Life... Don't talk to me about life.

A. Smith ::

Daedalus je dobro povedal - trenja so populistična oddaja. Veliko bolj kvalitetne so tista na tv1, mislim da polnočni gost al nki podognega (nikakor pa ni Tarča, ki je konkurenčni duplikat Trenj). Risanke - kdo od vas ni gledal Tom&Jerry? Pa je not nasilja kar ga češ (sicer sfiltriranega skozi humor). Ko so bile te risanke narejene, so bile mišljene za odrasle. Najbolj pogrešam risanke, kakršne so delali čehi v 80-tih - Pat&Mat, Jajo&Pajo ...so dobesedno vzgajale tehnični duh:D

Poznam kup ljudi, ki igrajo izmed računalniških iger samo najbolj nasilne. Tudi sam sem en izmed njih. Pa nihče od nas ni še nikogar ustrelil. O tem je že obstajalo še pa še debat ampak vsi so na koncu ugotovili že znano: Nasilje v medijih psihično vpliva samo na osebe, ki so zaradi RL situacij v takem in takem stanju duha. Če pa povprečen osebek pogleda goro grozljivk pa podobnih zadev, pa se ne bo njegov pristop k reševanju težav popolnoma nič spremenil.

Kar se pa "te današnje mladine" tiče: Bil je en zelo znanih grških filozofov, ki je zapisal, da se mladine ne obnaša lepo, ne sodeluje pri pametnih pogovorih in si pred jedjo ne umiva rok. Kaj ugotovimo iz tega? Ta medgeneracijski razkol obstaja že od začetka civilizacije zaradi enostavnega razloga: na 10, 20 let se vrednote rahlo zamenjajo. Našim staršem so pri 20-tih hodili po glavi šiht, poroka, hiša, otroci, mi bi pa študirali in se potepali po svetu, na primer. Kot vidite, problem bo vedno obstajal in veselim se že, da bo nekoč napočil čas, ko bom pojamral "A veš, ampak kakor je pa današnja mladina nevzgojena...!"
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Se nekej: moja mama je ucila prvcke.

10 let nazaj, ce je pamz sosolca mahnu, ga je ucitelj lahko ustrezno kaznoval (pamz jih je dobil cez rit). To ne pomeni, da se je institut fizicne kazni zlorabljal, ampak se je uporabljal predvsem kot skrajno sredstvo pri priucevanju izredno pomembnega odnosa do lastne odgovornosti.

Danes lahko zgolj poklices starse obeh otrok. Prezaposleni starsi bodo, ce so dovolj trezni, ustrezno ukrepali. Vecina jih zal ni in branijo svojega otroka tudi tam, kjer je najmanj treba: ko otrok dela pomembno skodo sebi in svoji okolici, avtoriteti ucitelja in seveda s tem izgublja realen odnos do posledic svojih dejanj, ker se posledice njega obicajno ne ticejo. Pamz, ki jih ni nikoli fasal, ker ni nicesar slabega naredil, je cisto nekaj drugega kot pamz, ki jih ni nikoli fasal, ker ga ni nihce smel mahnit, ko je delal traparije. Na sreco vecina otrok drugega tipa konca na cestah, v pretepih in tako naprej (to je cinicno povedano, meni se absolutno ne zdi prav, da koncajo), na zalost pa pri tem ugonobijo se koga, ki ni kriv nicesar.

Jaz mislim, da je treba povrniti avtoriteto in institut kazni tudi tistemu, ki ima z otrokom najvec stika. Kljub temu, da so moji ucitelji in profesorji prepogosto avtoriteto in kazen zlorabljali (tudi do mene) je to po moje bolje, kot da sem prepuscen sosolcem, ki se vedejo neodgovorno, pa jim nihce nic ne more.

Keyser Soze ::

Hudiča, zdej smo pa v moralni dilemi(al kakšni že?). Na TV-ju se rola reklama za novega Polota. In če ga kupim? Sem avtomatsko žrtev oglaševalcev. Se moram sekirat, če bom gledal kakšno grozljivko(zakaj bi jih že ukinili?) z množičnimi masakri?

Močno dvomim, da obstaja oseba, ki je tako dovzetna, da bo zgolj in samo na podlagi videnega filma ali reklame nekoga ubila ali kaj kupila.

b0B3k ::

Nekdo je rekel:"Vzgoja je temelj osebnosti". Mislim, da to kar velja.

A. Smith ::

Jype, s tabo se absolutno strinjam. Pomoje pa se to ne bo zgodilo. Zakaj? En sošolc bo mahnil drugega učitelj bo naredil red in mu jih naložil, oni bo povedal tastarim, ti boto pa šolo in učiteljna tožili. Časi so drugačni in se sprašujem, če ni to razlog, da je bil "inštitut fizične kazni" vzgojiteljem odvzet.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Ja, to je razlog. A jaz dvomim, da se starsi danes zavedajo pomembnosti tega vzgojnega elementa, ki so ga ucitelju odvzeli, se posebej v casu, ko otrok s starsi tipicno ne dozivlja niti priblizno tako intimnega stika, kot ga z uciteljem.

Ko se otrok uci, je zelo pomembno, da razume, da ob neustreznem vedenju dozivi neprijetno izkusnjo. To ni rocket science, ampak kljub temu starsi pazijo na svoje otroke do te mere, da tako vzgajani otroci, ko se prvic "strgajo s ketne", obicajno naredijo ogromno skode (zase in za vrstnike, na katere s takim zgledom dodatno pritiskajo).

Myth ::

Ena tema v oddelku Šola me je spomnila, da tudi zaradi šole so takšni. Mladina hoče pravice, a ne izpolnjuje dolžnosti. Mladina izostaja od pouka in se kasneje buni ... Mladina ne dela dn in se bolj malo uči in se nato cmeri za hakl. Resda se je šolski sistem tako spremenil v teh 2(3) letih tako spremenil, da so vedno strožji ukrepi. Profesorji oz. učitelji -njim pa je tudi vedno manj za njihovo izobrazbo in enostavno ignorirajo njihovo obnašanje. Ne znajo se zmenit kaj je narobe za to in tako smo spet pri nasilju in tako dalje.

Doma kasneje staršem lažejo samo da pridobijo čas, da se naučijo za bogo 2 in si rečejo hvala bogu , ko jo dobijo. Ko je tako daleč da starši gredo v šolo in zvedo kakšne ocene so imeli, še pokne bolj. In kako odreagira mladina? Postanejo nasilni (mogoče?) , začnejo pit in tako dalje. SPET.

Kakšna je rešitev temu? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Keyser Soze ::

Ne vemo. Boš ti povedal?>:D

Myth ::

Če bi vedel, bi rešitev že povedal. Pa ne vam, ampak ministru za šolstvo. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

meatwaad ::

Moras tudi upostevat da se nekdo poln hormonov mora nekako sprostit in to s casom mine. Ne bodo vsi postali kriminalci, morda 2%.

Myth ::

To dobro vem/vemo. Jaz govorim o mladini kakršna je zdaj in tukaj. Oziroma tisti del mladine ki je nasilen, se drogira in alkoholizira. (ali pa samo eno od teh treh)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Alexius Heristalski ::

Vzgoja in zgledi staršev, okolja. Verjamem, da je večina staršev zelo slabo pripravljena na to odgovorno nalogo. Mogoče bi bila rešitev šola za starše?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tear_DR0P ::

heh batine so za otroka zdrave.

Jst sm doma poznal dve vrsti nasilja - psihično in fizično. Gor sem rastel ob kuhli in ob tem, da me starša ne bota mela rada, če kej zajebem. Bolj me je bolelo drugo. Moj brat ni poznal nič od tega - vzgajan je bil brez batin. Zdej že bluzi v šoli, poskuša avto jemat - pa je star 14 let, mame ne upošteva, če mu kej reče. Če bi zdej dobil batine mu nebi blo nč jasn, sam nazaj bi mgoče poknu.

Z današnjo mladino se ne da naredit nič več. Se pa da za v prihodnje pazit in naslednjo generacijo z mal več nasilja vzgajat. Ne pa da se prvič srečajo z avtoriteto šele ko ma ta oblečeno uniformo in ga strpa v marico. Poleg tega majo pa tud ti papki od policajev premal pooblastil, še manj majo pa prave vzgoje in treninga.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

b0B3k ::

heh, batine ...
"Pa vedi, da te tepem zato, ker te imam rad" ... :D

Inteligenca ::

Otrok te tak, kakršnega naredijo starši, zato so tudi za njegovo obnašanje/prekrške/... le ti popolnoma odgovorni.

BigWhale ::

> Jaz mislim, da je treba povrniti avtoriteto in institut kazni
> tudi tistemu, ki ima z otrokom najvec stika.

To pravi tudi vecina uciteljev. Sedaj je precej uciteljic kurb, prasic in svinj, najbrz se kaj. Marsikatera je tudi popljuvana.

jype ::

To so bile vedno. Ampak ce si vcasih ob napacnem casu zinil kaj takega (recimo tako, da te je avtoriteta slisala), je bila kazen vzgojna, danes pa ne obstaja.

Pa ce so ti vcasih samo v soli podpisali en pildek, te je fotr doma nalomu, ker je bila to njegova dolznost. Danes gre pa fotr v solo in grozi z odvetnikom, ker njegovmu sinkotu pa ze ne bojo naprtil take svinjarije.

b0B3k ::

Ena izmed učiteljic (res da za razredni pou osnovne šole) mi je rekla, da če je otrok doma "pravilno" vzgojen, delo z njim v šoli, tudi pod takimi pogoji, kot veljajo sedaj, vseeno poteka brez večjih problemov. Torej, še vedno trdim, da je vzgoja temelj osebnosti.
Je pa res, da je družba, ki ga obkroža, enako velik dejavnik oblikovanja njegove lastne osebnosti.

Roadkill ::

"There's so much comedy on television. Does that cause comedy in the streets?"
Ü

perci ::

Se kar strinjam z vsemi, ki pravijo, da je določena mera nasilja v vzgoji otroka potrebna. Seveda tu ne govorim o pretepanju ampak kvecjemu o zausnicah. Jst osebno bom tudi učitelju svojega otroka dovolil, da mu za kake vecje prekrske prilepi kako okoli ušes.

Jst sem bil vcasih tepen, ce nisem bil priden. Ampak to je bil kvecjemu kak šamar al pa s kuhlo po riti - pa sem hvalezen starsem za to. Nasprotno otroci, ki so bili premilo vzgajani velikokrat zamerijo staršem tako vzgojo.

Jst osebno bom tudi učitelju svojega otroka dovolil, da mu za kake vecje prekrske prilepi kako okoli ušes.

Je pa res, da če doma ni poštiman tko kot mora bit, tut v šoli ne bo, ne glede na batine. Šola je samo nadgradnja.

HyperKiller ::

Vzgoja, ja. Zaenkrat še nemoremo filtrirati vsega slabega (Tv, igrice, družba...) TV: Ena osebnost (skor zih jo bo kdo prepoznal) pravi, da je ob napredku sveta postal problem, ne dobiti informacije, ampak izbrati prave. Pravzaprav to velja za vse, tut na netu je Slo-tech in je glasujzame.com, in res ne razumem zakaj je nekatrim bolj vešč slednji. In kako se nekdo lahko zadovolji z večernim posedanjem v gostilni, ko pa je toliko drugih stvari, ki jih še ni naredi. Morda vzgoja, morda mu pač ni ponujeno, morda nima idej. Ampak najverjetneje se je tega od nekoga priučil.
Pa tisti ki je rekel: "kar je slabo je kul in kar je dobro je beda"
Slava Ti!
V znanje: (Sem član današnje mladine)
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

HyperKiller ::

Aja in seveda, batine doma? vsekakor, ampak točne, natančno odmerjene in pravične. Včasih si želim da bi mene doma bl mlatl. Ker mi resno primankuje resnosti in delavnosti. (šola :) )
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

b0B3k ::

če se ti zdi, da imaš pomanjkanje batin, me pokliči, ti lahko pomagam :D :D

Drugače pa, eni ste že starši, drugi bomo to še morebiti postali, a mi zna kdo povedat, kdaj se pa starši priučijo in naučijo vzgajat otroke? Včasih je bilo to malce drugače. Včasih so imeli veliko več otrok, kot jih imajo sedaj. tudi po 10 in več (moja familija je velika, po mami imam 8, po očetu pa 11 strcev in tet). Takrat so se otroci v bistvu vzagali sami med sabo, v času pomanjkanja so bili primorani si "bratsko" razdeljevat stvari in ni bilo nekega pretiranega razvajanja. Medtem, ko danes starši storijo vse, da svojemu edinčku kupijo in ustrežejo vse, kar mu trenutno pade na pamet. Pol si pa "šmrkavc" misli, da ima lahko vse, kar si zaželi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

BigWhale ::

> To so bile vedno.

Ja, jasno ampak imel sem bolj v mislih, kaj zdaj ucenci in dijaki upajo povedati uciteljem in profesorjem.

Myth ::

Drugače pa, eni ste že starši, drugi bomo to še morebiti postali, a mi zna kdo povedat, kdaj se pa starši priučijo in naučijo vzgajat otroke? Včasih je bilo to malce drugače. Včasih so imeli veliko več otrok, kot jih imajo sedaj.


V Men's Health-u je en dober članek z nasveti. Zatem pa še imaste z vprašalnikom, če boste dober oče. Priporočam branje. ;)

Pa držte se teme!! :|
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Thomas ::

Hehe .. hehe ... na Kitajskem so včasih bivši vodilni Partijci v osemdesetih klicali druge bivše in vodilne Partijce v sedemdesetih, da so skupaj zamenjali vldajoče partijce v šestdesetih letih življenja. Mladina v petdesetih in otroci v štiridesetih in manj, niso imeli kej govort!

To je blo mau bolno.

Tukaj, v tej temi ni nič bolnega, smešno je pa vseeno. Ko najstniki modrujejo o "današnji mladini".

Hehe ...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11928894 (24377) solatko
»

Otroka na rit. Kje je meja? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
596106629 (91831) mailer
»

Nemci za prepoved nasilnih iger (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Igre
29419228 (11801) Kenpachi
»

Fizično nasilje v OŠ nekaznovano! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14111787 (8681) BigWhale

Več podobnih tem