» »

problemi z radeonom

problemi z radeonom

Wrop ::

lep pozdrav!!!

imam ful velk problem!:'(
pred kratkim sem kupu novo grafično kartico radeon 9800 SE za spodobne solde (31ksit).
preblem pa je ta od kar sm jo zamenjal s staro radeon 9000 pro 128MB mi gre vse narobe.
takoj ko sm jo zamenju mi je v Xp-jih začelo izrisovat po zaslonu neke čudne zelene pikce.
pol sm vrgu dol najnovejše drijverje in dal gor tiste k sm jih dobu zraven pri nakupu. te zelene pikce sm odpravu ampak vseeno mi večina iger ne dela tko kot je treba. npr pri Haloju in Far cry-ju mi igra zablokira po kaki minuti igranja.
kr sm mislu da je mogoče kej narobe z diretcX in Xpji sm formatiru in na novo naložu. posodobu sm bios, naložu najnovjše driverje za matično. na novo naložu directx 9.0c in nato dal CATALYST 5.4 in še vedno mi igre ne delajo in mi blokira comp sred igre. sm probu tud program za grafično oblikovanje Poser 6 in tud tu mi je občasno blokiral comp. nekajkrat pa mi je pisalo VPU recover...se ni odzival na ukaze in ga je resetiral- no neki tazga. V glavem od kar imam to novo grafično problemov ni konca.

če se komu kej sanja nej prosm pove!!! (predn zabrišem računalnik skoz okno>:D)

imam pa:
MSi KT4V bios 1.c
Athlon Xp 2100
radeon 9800 SE
786 DDR
win Xp verzija 2002 brez kakršnik popravkov
directx 9.0c in CATALYST 5.4

mejte se fajn!

Shark-357 ::

Preveri da se kartica slučajno ne pregreva

Wrop ::

ja to je možn. sm potipu hladilna rebra in bi se kmal opeku. ma je kr zlo vroče. ja verjetn se mi pregreva sam kej nej zdej nardim? nej jo nesem nazaj v trgovino, jo zamenjam? domam kakšn dodatn hladilnik...???

Sami ::

Seveda, to so znaki pregrevanja. Uveljavi garancijo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Wrop ::

ja to sm imev tud v mislih. no do sedaj nism uveljavljav nobene rač. komponente zato kr je vse delal kot je treba. pa kej nej zahtevam da mi jo zamenjajo. če mi dajo spet drugo 9800 SE je velika vejetnost da se mi tud tadruga pregreva. nej zahtevam kako drugo npr. kak radeon 9600 Pro 256MB kak geforce.. pa doplačam.

kdo kej ve? ima kdo podobne izkušnje?

jest10 ::

Menjaj za 6600 ali 9800pro lite. Sta obe boljše kot SE, cena pa je podobna.

DominusSLO ::

Čudno, da se pregreva... kolko stopinj pa imaš v škatli?

Racko ::

Predvidevam da na rebrih nimas nobenega ventilatorja in da so rebra Al?Ce je tako, ce ze ne druzga zamenjaj rabra za bakrena.Ali vsaj prsiraufaj kaksen vent med rebra.Lahko ga tudi z pistolo za lepilo prilepis ;)


LP

jest10 ::

Zakaj kupovati drugi hladilnik, če lahko preprosto uveljavi garancijo??
Naj mu zamenjajo grafično ali pa naj doplača 0-5jurjeu za boljšo.

Wrop ::

ja v škatli imam 36 stopinj C, s tem da ne delam nč- se pozna da imam Athlona ta jih ima 64 stopinj. če je obremenjen pol gre tud do 80 stopinj. sej grafična ima ventilator in hladilna rebra (po barvi sodeč niso bakrena, razn če so pobarvana), sam vseen zgleda da to ni dost. če bi držu prst na rebrih več kot ene 3 s bi se sigurno opeku. tak da ta stvarca je kr vroča.

probu sm še neko drugo igro Earth 2150 ta pa mi je delala brez kakih problemov. V far cryu, blood rayne 2 demo pa mi še vedno igra zablokira. tak da se mi zdi ful čudno zakaj mi dela earth 2150. kr z driverji ni nč narobe.

po netu sm pa gledu za Sapphire Radeon 9800Pro 128MB za 43ksit sam bi moral dodat 13 jurju kar zame ni lih mal dnarja.

jest10 ::

Ne pro. Išči 9800pro lite ali 6600.

A imaš sploh pasto na procesorju?
Imaš kakšen dodaten ventilator v kišti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Wrop ::

ne nimam paste niti dodatnega ventilatorja, kar je imam desno stran kište odprto tak da gre zrak direktno ven iz procesorja in nato iz kište. sej drgač s procesorjem niman nobenih težav.

razn to da sm ga enkrat preveč navil in neki zjebu. od takrat mi dela (amd 2100xp) iz 1,7GHz na 1,5Ghz, pa sej to ni bitno.

glede imen si me pa mal zmedu
za 6600 --> ASUS GF 6600 128MB dvi/tvout AGP al
za 9800pro lite -- v čem je sploh fora?? a mi lohk prosim razložiš?

hvala

Shark-357 ::

vekakor vzami 6600 dobiš več za svoj denar
drugače pa 9800 pro lite pomeni to da ima kartica namesto 256 bitnega vodila le 128 bitno

jest10 ::

"ne nimam paste"

Kaj se slučajno zafrkavaš??

Wrop ::

shark357 hvala za nasvet!

--
ne res nimam paste. ma sej kokr sm slišu za Athlone 80 stopinj ni kej tazga napram intelu k ima ne več kot 40 stopinj. če igram kake 'težke' igre potem imam tja do 80 stopinj C. drugače pa tja do 65.

vse kar hladi procesor je en kojkr tolk dobr ventilator s 3300 vrtlajev/ min.

sej ni nč narobe če je 80 stopinj. al je? bwoo... no dozdej mi ni še neč kej piskal al se pa ugašu računalnik zarad temperature procesorja.

Racko ::

LOL a se ti hecaš?70 stopinj je ze problematicnih...Bodi vesel da sploh še uživaš zdele pred računalnikom.Hitro kupi eno pasto, tudi ce je navadna, in namazi ze to jedro :)


LP

mtosev ::

ne res nimam paste

HALLLLO!!! 8-O

Tebi se je malo :O .
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DominusSLO ::

razn to da sm ga enkrat preveč navil in neki zjebu. od takrat mi dela (amd 2100xp) iz 1,7GHz na 1,5Ghz, pa sej to ni bitno.

ej jaz bom umrl od smeha ;)))) smart ass gre navijat proc brez paste LOL

No vsaj vemo, da sploh dela proc pri tej temperaturi, ker je underclockan >:D :D 8-O

jest10 ::

Daj povej mi kateri konj ti je svetoval da ne rabiš paste?

gfighter ::

No, ker ti še noben ni jasno povedal... kupi si pasto in namaži procesor. Pa pazi da boš delal po navodilih, se pravi čisto tanek nanos. O temperaturah pa tole: npr. jaz imam Athlona XP 1600+ navitega s 1400 na 1627Mhz pa se mi greje do max. 55-60 stopinj z čisto navadnim zračnim hladilnikom.

Wrop ::

ok. dans sm mal pogledu pod hladilnik procesorja. ima neko sivo(srebrno) pasro. sam tam je odkar sm kupu kišto (2 leti nazaj). kej naj jo zamenjam?

aja glede temperature(80 stopinj) mal sm spucu napajalniški in procesorski ventilator in rebra, ter se kmal zagušu:D in v kisto sm dodal še en ventilator tak da problem s temperaturo ni več. CPU. tem. je največ 50 stopinj, sistemska pa 35 stopinj. no to je kr dobro za athlončka.

grafično so mi pa zamenjal za enako. s tanovo ni nobenga problema.

a zdej bi blo pametno povečat tist FSB iz 115 na 133?

gfighter ::

Seveda, samo prej vseeno poskrbi za novo pasto, ker si z odstranitvijo hladilnika s tako staro pasto najbrž še poslabšal stik med procom in hladilnikom. 500 SITres ni veliko, pasto maš za dolgo časa, z malo sreče pa ga potem še malo naviješ pa bo.

Sesalec pa dela čudeže, a... ;)
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

jest10 ::

Ja. Direktno dej na 133MHz FSB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj ste vse uspeli skurit z OC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
885762 (3511) MasterMiG
»

Grafična kartica do 25k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
834715 (3819) himera
»

6600agp za 34k sit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32616632 (10084) Nande
»

Spet, Powercolor 9800SE?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704591 (3351) PCman
»

Vse za Radeon 9800SE! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
924126 (2990) Tilen

Več podobnih tem