» »

Čuden problem - Blue screeni

Čuden problem - Blue screeni

mato22 ::

Imam en čuden problem, ki se je začel pojavljati par dni nazaj. In sicer je ponavadi PC prižgan 24/7, zadnjič sem ga pa ugasnil, in ko sem ga hotel prižgat, mi je ven metalo blue screen že na začetku, takoj ko je poskušalo zagnat winse. Opazil sem pa tudi že prej, da je včasih, ponoči samo resetiralo PC, ker sem večkrat zjutraj dobil PC pri logiranju v winse.
No po dolgih mukah mi je uspelo nekako ponovno inštalirati winse. Najprej ga sploh nisem mogel pripeljat do konca, ko sem vstavil bootable cd z winsi, ker mi je tudi tam ven matelo blue screen.
No sedaj imam na novo naložene winse in mi je že 2x ven vrglo bluescreen. Je pa nekaj čudno in sicer to, da sploh ne morem priti v winse, če PC odvijem. Se pravi če dam v biosu na prvotne nastavitve nikakor ne morem priti v winse, ker mi ne pride niti do bootanja in mi javlja blue screen. Če ga pa navijem nazaj, pa bp pridem v winse, samo včasih še vedno vrže ven bluescreen potem v winsih.
Preveril sem že rame z memtestom in je vse v redu. Disk sem pregledal s smart defenderjem in drive fitness testom, pa ne najde nobenih napak, grafa je tud v redu,....
Tako da ne vem več od kje ti bluscreeni in zakaj mi ne pride v winse z privzetimi nastavitvami v biosu.

Če se komu kaj sanja....

gzibret ::

> Opazil sem pa tudi že prej, da je včasih, ponoči samo resetiralo PC, ker sem večkrat zjutraj dobil PC pri logiranju v winse.

Kako pa mate vi tam kaj električno napeljavo? Kupi si UPS. Ali pa boljši napajalnik. To je moja ideja.
Vse je za neki dobr!

pitbul ::

Skoraj gotovo imaš težve z neko HW komponento. Sam sem že imel podobne težave. Ko sem zmenjl RAM, je delalo naprej normalno. Lahko je tudi napaka na disku, grafi,....

mato22 ::

Tud sam sumim HW napako, ampak ne vem katero, ker me nikjer ne javlja napak po testih.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POMOČ: Blue screen- stop:0x0000008e

Oddelek: Pomoč in nasveti
131996 (1825) Jankolovski
»

Računalnik se ne zažene več!

Oddelek: Strojna oprema
71109 (978) nsane
»

RAčunalnik se samodejno restarta!

Oddelek: Pomoč in nasveti
251786 (1322) maxsustar
»

nemogoče priti v XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
91121 (989) iration
»

Zakaj se winsi sesedajo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151265 (1069) Lith

Več podobnih tem