» »

Problem s pekačem(a)

Problem s pekačem(a)

kostka ::

Lep pozdrav!

Imam dva pekača: NEC 3520A in LG GCC 4512B.

1. problem: NEC mi peče CDje(DVDje še nism probu) blazno počasi(verjetno tm 1 uro, nkoli ga tud nisem pustu do konca). Uporabljam Nero 6.6.0.8.(že večkrat inštaliral različne Nere) Pekač je na svojem IDEju; ni važn ali je master ali slave. Kupil nov kabel, pa tud z nastavitvami glede DMAja sem se že igral.(Trenutna nastavitev :secondary channel, slave, multi-word DMA 2). Uporabljam Cdejke Smartbuy (Dans bom kupu tud druge Cdjke; kakšn predlog kere naj??).
Medtem, ko LG peče normalno.(Trenutna nastavitev: Primary channel, master, Ultra DMA2- Ultra33).
Večkrat sem že zamenal IDE je, Jumperje, mater/slave, pa nč.

Vse skupaj dela prek Nvidia nFORCE3 250 Parallel ATA Controller-ja v.2.6.
Sem ga tud že zbrisal, pa resetiral računalo, pa transfer mode naredi tako kot je v biosu(AUTO). Če konfiguriram kot je zgoraj napisano(Tako sem nastavil po pregledovanju tega forumu), nastavitve ostanejo tako kot jih nastavim(mal čudn sm se izrazu).

2. problem: če zaženem windows explorer, vstavim CD(s podatki; tudi različne CD je sem probu), v katero koli od zgoraj navedenih enot, zaprem avtoplay, k ga XP zažene avtomatsko(mimogrede a se da to kje izklopit!!), pogledam v explorerju kaj je na njem, mi pokaže vsebino, potem pa vzamem CD ven in kliknem npr. na particijo D(trdi disk), mi explorer zmrzne(urca se vrti, tam kjer bi mogla bit vsebina D particije je vse prazno; več kot minuto nism nikol čaku) , dam end task(explorerju), zapre vendar pusti desktop brez ene ikone in taskbara. Edino kar mi zažene je, če stisnem CTRL+ALT+DEL mi odpre task manager. Kjer mormam resetirsti.

Komu kaj jasno?:\

Uporabljam Windows XP PRO SP2, moja konfiguracija pa je sledeča:

AMD 64 3000+
MSI K8N NEO2 Platinium
1 GB rama
2 x Maxtor 160 GB SATA v Raidu(striping)
XFX GT 6600 128 MB
DVD pekač NEC 3520A
Combo enoto LG GCC 4512B
Chieftec ohišje z vgtajenim napajalnikom 350W

kriko1 ::

1. Tale problem sm imel tudi jaz (vendar z liteon sohw2038), zaradi windowsa. Vsakič ko sem šel v bios so nastavitve bile vse ok, nato pa po zagonu windowsa je kazalo da je preklopu na pio mode (vsakič). Rešitev je ponovna namestitev gonilnikov nvidia-IDE.

2. Autoplay se da izklopit, klikni na cd-rom in ga poišči (se ne spomnem več točno)

lp

Edit: Ne kupuj smartbuy-ev, ker ti bo čez kako leto žal. Raje daj nekaj več dnarja in si kupi tdk, sony, verbatim...

S smartbuy-i imam najbolj boleče izkušnje od vseh medijev (celo to se dogaja da se lupijo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

kostka ::

Hvala za odgovor.

Sem kupu nove CDje(TDK) in glejga zlomka res se je potrdila tista teza večine na tem forumu, da smartbuy sucks8-O . Sedaj mi obe pečki pečeta normalno hitro.:)

Ostane mi še vedno drg problem.

Avtoplay sem izklučil tko da se zdej ne zažene, če porinem cdejko v cdrom.

Glavnina problema je še zmeraj neodzivanje windows explorerja, ko dam cd noter mi ga lepo prebere, pokaže kaj je na njem(v desnem delu oknu win explorerja), ko pa stisnem eject na pečki, da cd lepo ven, vendar, če zdaj kliknem(v win explorerju) na kakšn drug pogon(npr. na D disk), desni del okna v win explorerju rata bel(beri:prazen), urca se vrti, vrti vrti, vrti .... v nedogled. Če sedaj kliknem karkoli, napiše, win explorer not responding. Stisnem CTRL+ALT+DEL, se odpre maneger, dam, da se Win explorer konča takoj. Nato se explorer zapre, hkrati pa zgine vse iz desktopa in tako tudi ostane.
Ostane mi samo še, da resetiram računalo.

Še kakšna ideja???:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100902 (25411) nuclear
»

Windows Explorer problem

Oddelek: Operacijski sistemi
8919 (795) bluefish
»

nec dvd 3520 dvosljni

Oddelek: Strojna oprema
231797 (1059) Hevidi
»

WindowsExplorer se mi sesuva ??

Oddelek: Operacijski sistemi
71137 (1046) nicjasno
»

Problem z explorerjem

Oddelek: Operacijski sistemi
8816 (712) Ghero0

Več podobnih tem