» »

So tile poceni Apacer RAMi pri PC-DOMu za kaj? Se kaj navijajo?

So tile poceni Apacer RAMi pri PC-DOMu za kaj? Se kaj navijajo?

Caligula ::

TULE

Za manj kot 10 jurjev za 512 MB je smesno poceni pa me zanima, ce jih je kdo probaval na DFI NF3 plati?
Ker timingi itak niso tako pomembni pri A64 me zanima do koliko kaj pridejo pri T1 npr.

Glede na to, da mi gredo obicajni Samsungi do 260 pri T1 pri 2.6v, me zanima, ce tudi ti zmorejo kaj podobnega, da si dodam se malo RAMa. Zadnje case uporabljam veliko pozresnih programov pa bi se mi celo poznalo.

cbelica ::

Ker timingi itak niso tako pomembni pri A64 me zanima do koliko kaj pridejo pri T1 npr.


Si ti to testiral, ali pa na pamet govoris?

Jst sem testiral, in moja ugotovitev je bila, da so nizke latence za RAM pri A64 se kako pomembne...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Caligula ::

Je ze splosno znano in se tu po forumu smo tudi gledali rezultate in pri A64 je bolj pomembna frekvenca kot timingi. Pri Intelu je sicer drugace ampak tu pa steje vglavnem frekvenca. Timingi se minimalno poznajo. Skoda low latency RAMov za A64 plate. Sploh DFIje, k omogocajo res visoke frekvence.

Skratka to ni na pamet. To je splosno znano.

Me pa cist lahko kdo mirno z rezultati popravi.

TribesMan ::

Mam eno ploscico tega RAMa doma... To niso TCCD cipi, da ne bo pomote... To je kr en generic crap. Delajo na 200@ 2.5-3-3-8... Pri teh nastavitvah prides do nekje 207MHz neglede na nastavitve napetosti in ostalega crapa... Uglavnm sranje. Navadni Twinmosi se navijejo pri enakih timingih na 240MHz pri 2.7V in dealjo k pesmica... stanejo pa manj kot 12kSIT, sem jih kupil 2 tedna nazaj in sem zelo zadovoljen z njimi.

Tile Apacerji pa bodo romali naprej... in cimdlje stran od mene :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Evo-tak odgovor sem iskal.
Da ne grem za brezveze nabavljat.

MEDENA ::

ja sej twinmosi v mlacomu manj kot 12k rulajo......speed premium pa sploh za 18k....men delajo na 2,9v 230+ 2-2-2-5 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

jest10 ::

No potem so kot naročeni za mojo plato, ki prileze do 202MHz FSB:D
Grem naročit

TribesMan ::

Hehe, če ne navijaš so tile RAMi čisto OK... Kolega je bil full vesel, k sem mu povedal da lahko za 10kSIT več dobi 1GB RAMa v mašini... To se bo njemu full bolj poznalo, kot pa če bi kupil 512MB kvalitetnega RAMa in ga navil... Tega se na žalost zaveda premalo ljudi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Na DFIju jih je vseeno skoda met ker pol zaserjejo se zmogljivost obstojecih RAMov. Ceprav bi blo zanimivo, ce bi jih kdo sporbal na DFIju. Lahko pa da so na teh platah cisto druga zgodba.

TribesMan ::

Na Gigabyte K8NF-9, Abit NF7 in Gigabyte k7400L ne pride zadeva preko 207MHz... tko da dvomim da bi DFI naredil cudeze...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Jah meni so ŽSamsungi zares stabilno na Epoxu 8rda+ delovali tam do 220.
Na DFIju gredo pri 2.6v do 260 pri T1.

DFI dela cudeze. Sicer je plata baje kak odstotek pocasnejsa pri stock frekvencah od konkurentov, ker so malo zrtvovali stock zmogljivosti za vecjo proznost pri navijanju ampak kar se FSBjev tice je to cisto druga zgodba kot NF2 npr...

GUFY ::

TribesMan: Prinesi mi te rame pa bomo vidli kaj zmorejo na 4V napetosti na DFI plati.:D

Caligula: Kdor ima DFI NF4 plato proca sigurno ne laufa na stock frekvencah tako da...

Caligula ::

Saj to je logicno.

Na K8 platformah pa ocitno FSB sploh ne igra nobene vloge pri performansah in se pozna cisto samo frekvenca procesorja tako, da RAMi sploh niso vazni oz je na K8 platformi metanje denarja stran, ce se kupi karkoli drugega kot najcenejsi 3200 RAM npr..

TribesMan ::

Caligula zdaj pa malo preveč posplošuješ... Vsekakor je FSB pomenben, če ne verjameš zalaufaj kak Super Pi al pa 3DMark 2001 ti bo takoj jasno zakaj je frekvenca RAMa pomenbna...

GUFY... glede na to da je bila razlika med 2.5V in 3.4V razlika izjemno majhna mislim da jim tud 5V ne bo nič pomagalo...

BTW kolk visoko je varno furat napetost RAMov v kombinaciji z Winchestrom? Da vem do kje se mi splača volt mod delat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Na tvojem mestu za 24/7 nebi imel na ramu večje napetosti od 3.5V še raje 3.3V, za kakšne benchmarke pa lahko do 3.9V odvisno tudi od rama.

Caligula ::

Tribesman, jaz sem o FSBju govoril za K8 platformo. So pri TOMu delali vse teste-igre, stiskanje videa, audia,... sintetiko,.. in ni bilo nobene opazne razlike. Samo frekvenca se je poznala. FSB sam po sebi ob enakih frekvencah procesorja pa cca 1%.

Kdaj celo negativno.

NF3, NF4,.. se seveda druga zgodba.

TribesMan ::

Caligula in kaj je NF3 in NF4 drugega kot ravno K8???
Mislim da si nekje krepko zabluzil.

GUFY: pol bomo pa modali na 3.2V ... Ker bomo fural 24/7. Zdej sem omejen na 2.8V in pridem do 240MHz z TwinMOSi, upam da pol prilezem na 266 :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Jah ZMEDA pol vse skupaj.

Stvari niso take kot si tu vecina ljudi predstavlja.
Meni, ki imam multi na procesorju najvec 9 itak pomeni visji FSB visjo frekvenco pri 1:1 ostali pa FSBje na A64 ocitno hocejo sopat bolj ali manj brezveze.

Jan987 ::

jet tud kopujem rame pa me zanima keri so najbolj za navijat za nekje 12-15tisoč za 512. lahko je tud 2*256.
Voltaža je lahko največja 2,8!!!

TribesMan ::

Ja ce testiraš v programih ki niso FSB sensitive je prav vseeno kolk mas FSB... Od teh programov tukaj sta mogoče edino Quake 3 in Half Life 2 odvisna od hitrosti vodila. LAME recimo je splosno znano popolnoma neodvisen od FSBja... Če hočeš testirat kolk je pomenben FSB zalaufaj Super Pi in 3DMark 2001... pa mogoče še Quake 3 na fastest nastavitvah pri 640*480... boš videl da razlike so...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Ahhhhm, nekateri nimamo racunalnikov samo zato ,da bi sinteticne teste poganjali :D
Ce se samo prakticno tam pozna je zame to dejansko kot ce FSB nima vec pomembnega vpliva.

Stiskam video, igram igre in sem na netu.
Ce se tukaj pri teh aplikacijah ne pozna je to to.

FSB se dejansko pozna le se pri "FSB zahtevnih" aplikacijah :D
Te so zgleda prav narejene tako, da se obesajo na FSB. Zakaj bi sam poganjal take brezvezne aplikacije, ki sluzijo same sebi in se mastno preplaceval RAMe za to in jih zgal z nevemkaksnimi voltazami pa si ne znam predstavljat. Dejansko je treba prav iskat potem aplikacije, ki so odvisne od FSBja. To mene takoj spomne na poskusanje opravicevanja investicij,.. :)

PS: Tistim overclockerjem, ki jim je overclockanje hobi, uzitek in zabava in ob vsakem povecanju pik za par tock pomeni veliko veselje, se ni treba sekirat. Tistim dam prav. Prav je met veselje. Samo za uporabnika, ki se ne gre benchanja,.. pa ocitno zadeva nima nekega smisla.

Sploh glede na velike vlozke. Meni so bli RAMi vedno ze nagnsko cisto neka precenjena komponenta. Ce das to razliko raje v procesor dobis vec pik pa se v praksi mas vec od tega.

RC14 ::

Caligula: Lepo si to napisal.

Res je, za navijalce pride to v poštev, saj vsaka točka v 3dmarkih in raznih SUPER PI-jih nekaj pomeni. Za navadne uporabnike pa to ne pomeni nič. Sam sem primerjal na svojem procesorju in sicer:

1. 200x9=1800Mhz ; ram 1:1 (200Mhz) Default
in
2. 301x6=1806Mhz ; ram divider 133 = (200Mhz)

in so razlike tako minimalne da sploh ni omembne vredno, poskusil pa sem v DOOM3, Call of duty, sandra 05 (cpu test, memory test) in winrar 3.40. Winrar je pri 301x6 pokazal 480 pri default pa 470 ampak verjetno zaradi tistih 6 Mhz ki je višji pri drugem primeru.

Malo Offtopic:
se pa zelo pozna, če imam rame na 2T in timingi 2.5-4-4-7 oz 1T timingi 2.5-3-3-7 procesor navit 267x9 rami 267Mhz (1:1) in je razlika v winraru ogromna 590 proti 680.
pa tudi v igrah se lepo pozna, v doomu tudi par slikic tko da.....

Lp

Caligula ::

Ja med T1 in T2 je razlika ocitna ja. Je pa se vedno precej veseljakov, ki majo raje visji FSB in 2T, ker mislijo, da je FSB bolj pomemben :D

Jan987 ::

ka pa jest k T1 sploh nimam možnosti tud na 133fsv. S T2 pa se mi ne pobere!!!
Zdej mi laufa na T3. kupujem nove rame pa me zanima keri bi bli najbl učinkoviti do ene 15jurhev

Caligula ::

Jah kaj pa vem. Tile z PC DOMa so normalni RAMi in bi ti borali normalno delat. Kaj pa tvoja plata sploh dopusca pa ne vem. Ti RAMi pa na normalnih platah seveda normalno delajo pa se navijejo se verjetno tudi vsaj malo zraven.

RC14 ::

jani123:
Ti rami so čist kul, so pa full pocen tko da jih vzem, maš pa še geil value sam mislim da so mal dražji. Če pa bi rad kaj navijal, pa bo treba verjetno kaj druga vzet. Z temi po mojem , ne boš prišel daleč.

Lp

OZZY ::

A mi lahko ker pove kere čipe majo na teh apacerjih..samsunge ali pa original apacer AM! in podobne izpeljanke.


Zanima me ali imajo čipi apacer gor eno pikico v spodnjem desnem kotu čipov?????

Kot na tej sliki apacer tccd ramov ... http://slike.slo-tech.com/11980.jpg
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998672 (6111) tiborrr
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134126 (18544) Tilen
»

Nov test: Osnovne plošče za A-64

Oddelek: Novice / Matične plošče
482821 (2821) nodes
»

Mala dilema pri nakupu "JAE ponudba"

Oddelek: Kaj kupiti
251964 (1313) TribesMan
»

MSI K8N NEO PLATINUM FIS2R ali MSI K8T NEO-FIS2R

Oddelek: Kaj kupiti
461617 (1076) nodes

Več podobnih tem