» »

winamp equalizer

winamp equalizer

nando ::

če pri igranju povečam nizke tone, se zvok slabo sliši, kar eno hreščanje je.
zakaj je to? kako popravim.
ker jaz rad poudarim visoke in nizke tone, srednje pa zmanjšam, tako je veliko boljši zvok.
sem opazil da se je malo izboljšalo, ko sem nadgradil od 64mb do 128mb rama.

MadMax ::

In kaj se zgodi, ce ob tem znizas preamp in malo bolj navijes zvocnike?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nando ::

je malo boljše če nekako kombiniram, a če preveč navijem zvočnike, potem tudi hrešči.

TESKAn ::

Jah, maš pač prešvoh zvočnike oz. ojačevalc, da bi to prenesli.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nando ::

katere zvočnike / zvočno naj kupim da bo zelo dober zvok? sb live??? za poslušanje mp3jev. kar namesto glasbenega stolpa.

Vrvy ::

Za poslusanje mp3jev je dobra cist ena noname zvočna kartica....

Pri ojačenju nizkih in visokih tonov pride do clipinga in pojav ni toliko odvisen od ojacevalca in zvocnikov kakor od tega, kaksen je izvor (kako je komad posnet).
Ojacevalec in zvocniki igrajo pomembnejso vlogo, kadar hoces poslusati muziko mal bl naglas.
V vecini primerov se ne obnese najbolje, ce ojacujes signal za vec kot +3dB, razen pri komadih, ki niso normalizirani (nimajo optimizirane glasnosti). Ce zelis ojacati nizke in visoke tone to storis tako, da zmanjsas ojacanje srednjih in das ojacevalec malo bolj naglas.
*** time is the fire in which we burn ***

totimato ::

Jaz imam SB live za poslusanje mp3jev zvezano na ojacevalec. To kar bo vplivalo na kvaliteto zvoka, bolj kot karkoli drugega, je dober ojacevalec in dobri zvocniki (ampak tu sem ze pri rangu nekaj k DEM:D). Komaj, ko imas na tem koncu posteno stvar, se splaca investirat v boljso zvocno karto.

Z Vrvyjem bi se strinjal v primeru, da glasbo poslusas na PC zvocnikih ali kaksnem komercialnem stolpu (recimo filips). Ce pa stvar zvezujes na kvalitetnejse audio komponente, pa se splaca kupiti boljso zvocno (ko sem priklopil pc na ojacevalec, sem presaltal iz SB16 na SB live in razlika je bila vec kot ocitna). 8-)

Clen, na katerega bi moral (po mojem) najbolj paziti, je kabel od zvocne do ojacevalca (v kaksni pravi audio prodajalni za 3-4k sit), tu se ponavadi zaradi dolzine kabla pozna na kvaliteti zvoka. Ekvilajzer v winampu jaz puscam izklopljen, ker naredi vec skode kot koristi (po mojem mnenju).

Je pa res, da sem clovek, ki ga moti se najmanjsi sum (in zaradi tega bolj "leve" mp3je pobrisem) in kupujem zelo drage kable za zvocnike
:\
Sicer pa se mp3ji itak ne morejo primerjati z CDji

Pa lep dan zelim!

totimato

Vrvy ::

jst sm poslusal mp3je na SB live platinum in na stari jadni Haydnovi zvocni (pa se na SB PCI128 in na Genius Soundmaker).
Razlike na mojem sistemu nisem slisal (ojacevalec SONY TA-FB720R, zvocniki B&W602, subwoofer Eltax A-15)...

Seveda se mp3ji sploh ne morejo primerjati s CDji ali LPjkami, ampak ce ze poslusas prek kalkulatorja, glavni vzrok za sume ni zvocna. Ze sam racunalnik povzroca nnickoliko suma.

Sicer pa - Gryphon in Infinity Reference Standard V rula :))
*** time is the fire in which we burn ***

MadMax ::

Vrvy: glede na tvoje zvocnike je lahko problem v Mp3jih, ojacevalcu, ali pa v tvojih usesih.

Razlika med Genius Soundmaker in Creative PCI128 je kot dan in noc, skoraj taka je tudi razlika med PCI128 in Live!

Ce imas kake leve Mp3je, ki nimajo vsebine nad 8kHz, razlike morda res ne slisis, ampak ce imas kvalitetne, je razlika med Geniusom in PCI128 enaka razliki med starim kasetofonom in CDplayerom.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

birdy ::

jah nebi se ravno strinjal....
EQ je uporaben samo ob zmerni uporabi...

OPOZORILO:v kolikor doma posedujes neka jajca('filips' in ostala ALL IN cUdA ali pa celo kake racunalniske hrescace-ni vazn ce je to creative super ultra) lahko kr nehas brat in se zadovoljih z tistim kar tvoja jajcka pac zmorejo...(ne mores ficota terat da gre 300-pa makar ma od ferarija masino)

___________________________________

nastavitve ki jih jest uporabljam in se meni na mojem ozvocenju zdijo najbolj se dobi nekak takole
najprej to:ne pretiravi z faderju delaj tm najvec 12db odklona-po obcutku ne ga zabijat k to ne sluzi nicemur
potem dej predojacanje na tm ene -6
NIKOLI IN NIKDAR ne dajaj glasnost v winampu ali windowsih do konca ce se le da jo mej skozi(winamp in windows mixer) vsepovsod na 50% ker tm nekje bi stvar morala imeti najlepsi zvok za ojacanje oz moc bo ze skrbela koncna stopnja naj te to ne skrbi...
glasnost torej steli na koncni stopnji ali mesalki ali kanal changerju al kjerkoli ze... sam tm mel ce se le da nekje 50%

no ko si porihtal vsa ta ojacanja in predojacanje na EQ nalozi prednastavitev full bass&trable
ce mas na mesalki ojacevalcu(bognedaj na radiu) kakersenkoli EQ ga daj na 0 0 0 0 se pravi izklop ga ce se da oz v nevtralen polozaj ga dej...
potem najdi en kvaliteten mp3 komad 256/44 ali boljsi po moznosti kaksno enigmo ali podobno pac en za zvocnike zahteven komad...
ga zarolaj na polni jakosti(stelas samo koncno stopnjo) zavrti in priredi nastavitve na EQ da bo nehal hrescat in da bo dobil lep zvok(ponavadi je to tko ko zmanjsas base da neha hrescat in visoke da neha piskat mu daj se mal rezerva pa bi mogl bit)
in to je nekak to...nato na ostalih EQ-jih(v kolikor jih imas) nastavis base primerne glasnosti ki je nastavljena zapomni pa si da bi v osnovah za vsak komad posebej bilo treba nastaviti EQ to je pac del ucenja za tonskega mojstra(ko bom velik in bogat....tralala)

glede zvocne kartice svoje case sem bil kar zadovoljen z awe 64 sedaj pa imam pci128 ki pa ima za moje pojme kar velik brum....bo treba zamenjat pocasi torej v kolikor imas doma neka jajca je pci128 cist ok ce pa premores kaj boljsega potem pac posezi o cem boljsem

glede tega EQ-ja pa takole recem ga pocasi izboljsujejo(res pocasi) je pac primeren temu da mp3-ji niso naj naj kvaliteta...(to so vinilke sam....:))dela samo je treba z njim skrajno nezno ker prej zvok pokvaris kakor izboljsas pac namenjen standardnim racunalniskim hrescacem na katerih pise 300W!!!(ko ga odpres pa 5W!pa se to ne sinusa:))

tole kar sem sedaj opisal uporabljam doma na FBT-jevem sistemu(koncna stopnja 2x150W sin/ zvocniki 2X160W sin) in se ob takih nastavitvah da lepo zivet...(edino nacin stelanja: daj do konca in naredi da nau vec hrescal...in v mojem primeru...in poberi razbito steklo ali pa: nesi zvocnike na previjanje:))

veliko uzitkov ob poslusanju mp3-jev ceprav se sam vedno bolj nagibam k vinilkam cd-ji mi pa nikoli niso bili prevec pri srcu...mp3 so good samo ker so tko majhni...

bo kar dost za danes...
sam tko btw povej na cem bos oz laufas muzko doma da vidim kok je tole pisanje melo smisla....

lp
birdy

Huey P ::

Probaj EQ od Soniq, ker je (po mojem mnanju) veliko boljši od WinAMpovega...

..::DOOM III: The Legacy::..

LordWorm ::

Jst sm pr enem rock komadu nastudiru kaj kej pomeni, ker nc ne pise kaj ker stolpec predstvalja.Zaenkrat imam dobre slusalke zato sem saomo malo poudaril bobne,bas,cinele in melodijsko kitaro-to je pac pri rocku tista kitara ki ima najvisji ton, ki da melodijo pri raveu in drugi muski je podobno.
Sicer mam pa rad da je komad tak kot je, tko da nisem pretiraval z nicemer. Baje da se tut Creatovi DTTji(predvsem 2500 in 3500) dobro odnesejo v predvajanju nuske.

Poleg tega imajo pa mp3ji isto kvaliteto kot CDji-DDDD!
CDji imajo tako kvaliteto kot .waw, waw pa isto kot mp3.
:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428627 (13951) CoolBits
»

Zvočniki za zahtevnega audiofila (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8226150 (23179) podtalje
»

Nakup slušalk do 200€

Oddelek: Kaj kupiti
131882 (1427) delfinus
»

Zvočna kartica + PC + Ojačevalec... Katero?

Oddelek: Kaj kupiti
272421 (2139) Oblivion
»

192 ali 256 kbit-na muska ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1058237 (6632) tha_man

Več podobnih tem