» »

Shranjevanje Win update popravkov

Shranjevanje Win update popravkov

Boeing ::

Torej, zanima me sledeče:

Ali obstaja kakšen program (free po možnosti), ki ti poskenira sistem oz. cd (kot to dela nLite) in ti z neta potegne popravke ter shrani na prej določeno mesto... ?

Rad bi pravzaprav potegnil dol vse možne popravke za 2k3 in winxp, ker si moram naredit večje število različnih cd-jev s predpripravljenimi inštalacijami in že vključenimi čimveč popravki, ker na način, kot delam sedaj (inštalacija pure os-a + inštalacija SP-a + updatanje z neta) to traja absolutno predolgo...

Danke sehr!

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Daedalus ::

Če boš metal te zadeve na iste mašine, zrihtaj eno, pol pa ghost image... Dobiš delujoč računalnik v 15 min. Najbolj pomembno je, da majo vse mašine isti ATA/SATA kontroler (se pravi ista matična), ker drugače winsi žalostno crknejo ob nalaganju.
Drugače pa lahko SP2 in vse popravke + programje integriraš v samo inštalacijo winsov. Zna baje tud nlite to narest - sam se s tem še nisem ukvarjal, mam raje ghost... Malo googlaj za unattended setup.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Boeing ::

Daedalus:

Nisi prav razumel... Niso vse mašine enake, če bi bile, bi si enostavno nabavil en ide hotplug tower, na katerem bi potem veselo delal ghoste...

Kar se mašin tiče, ni niti ene enake... tu pa tam po 2-3, tam uporabim ghost. Zato mi je zelo pomembno, da si nardim par inštalacij z integriranimi čimveč driverji in vsemi hotfixi, in zadevo posodabljam oz. integriram enkrat mesečno oz. ko so izdani updatei, kot pa da na vsako mašino posebaj dajem clean winse, pa SP, pol jo je treba pa še z neta updateat.

Torej, kaj rabim: rabim program, ki z microsofta potegne vse update za določen OS in jih shrani v obliki exe fileov na določeno mesto.

Recimo, za XP-je bi rabil vse post-SP2 update, ki bi jih potem integriral.

LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Boeing ::

Pravzaprav sem že našel...

http://ryanvm.msfn.org

Tipo vsakič, ko izidejo popravki, naredi nov cab file z vsemi popravki in updatei, ki jih nlite z lahkoto integrira.

Hvala bogu za takšne ljudi.

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Jan987 ::

men ta stran ni cist jaana.

A so to samo popravki al je cela instalacija na novo?

Daedalus ::

Heh, ne vem, če tak program obstaja... Lahko pa dobiš vse popravke glede na verzijo OS tule. Pomoje je najboljš, da si integriraš SP2 z vsemi post SP2 popravki, in tist CD uporabljaš kake pol leta, oz. si narediš novega, ko je popravkov tolko, da traja mnogo časa da se updejta preko MS update. Drugače se boš pa IMHO downloada popravkov moral lotit ročno...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jan987 ::

ma sej mam ze integriran sam nism vedu al so to popravki al je kr cel operaciski sistem.

Tutankhamun ::

Kako se pa z NLite-om integrira programe skype, office...

PaJo ::

Za same windows xp, 2000 in 2003 obstaja ena zadeva od microsofta, amapk za to rabis ekstra server in se obnasa kakor lokalni windows updejt server: SUS
Seveda rabis konfigurirat kliente in imas updejte samo za nekaj zadev v mrezi.(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tear_DR0P ::

a se da kako integrirat languae pack? sicer kolker sem bral na netu ni možno, sam ker sem površen, sem mogoče kej spregledal.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

neoto ::

Glede integracije ostalih programov: stvari se ponavadi dela ročno:
windows cd prekopiramo na disk v določeno mapo. Znotraj te mape kreiramo novo mapo (mislim da mora imet ime $1), znotraj te pa še druge mape. No in v te mape potem prekopiramo programe, ki jih želimo imeti ob namestitivi Windowsev nameščene. S tem poskrbimo, da windows setup poleg sistemskih datotek prekopira še naše programe. Da pa se ti programu tudi namestijo, moramo napisati svojo .bat skripto, ki namesti vse programe ob prvi prijavi. Na ta način se da integrirat vse programe, pri katerih se da izključit možnost ponovnega zagona. za več informacij - Unattended Windows XP

Boeing ::

PaJo, ta zadeva je kr uporabna ja... če kej veliko inštaliraš na novo, se kr pozna, če stankaš update preko mreže in ne z neta...

mah, saj pravim, zdej sem že našel on zgoraj objavljen site, kjer tipo redno vključi vse izdane popravke, in to je to kar sem hotel :)

hvala vsem!

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

PaJo ::

Sem se spomnil se enega projekta od znane nemske revije C'T: Offlineupdates
Clovek rabi le malo znananja nemscine za vse to :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

LeBIgMac ::

Uffff... A ima kdo mogoče malo bolj preprosta navodila za uporabo nLite-a ali pa kakega drugega programa? Stvar je videti blazno koristna, ampak vsa navodila za vstavljanje softvera so (vsaj zame) ful komplicirana.

Pa tudi pri slipstreamu sp2 mi na koncu javi napako:
This Service Pack cannot be integrated into a destination that also has integrated Software Updates:(

Boeing ::

Zadeva dejansko je poenostavljena skoraj do skrajnosti :)

To, kar tebi napiše nazaj se zgodi zato, ker maš na obstoječem cd-ju z winsi že integrirane ene popravke, ki niso v service packu.

Dobi si eno pure verzijo xp-jev, najraje čisto taprvih brez vsega, nato pa slipstreamaš sp2 in nato še on kabinet popravkov in zadeva dela ko šus.

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

JayKay ::

Koristni zadevci sta tale Nlite pa hotfix pack.

Če sem prav razumel lahko z Nlite poskeniraš tudi trunutno delujoč sistem pa iz tega hotfix pack namestiš popravke po izbiri?

LeBIgMac ::

Sp2 in popravke mi je že uspelo slipstreamat, mene bolj zanima kako se da vstavit
software, kodeke, slo-pack,... pri driverjih mi recimo zahteva .inf fajle, za katere
pojma nimam kje naj jih najdem.
Se opravičujem če sprašujem bedarije, ampak tale zadeva bi nam v firmi prišla BLAZNO prav:) .

neoto ::

poglej moj post malo višje. Imaš vse napisano na omenjeni strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upgrade Instalacijskega Cd-ja Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
5723 (613) Dzuro10
»

Windows XP Service Pack 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9614466 (8433) solatko
»

Predelava windowsa xp

Oddelek: Operacijski sistemi
363155 (2169) zee
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49246111 (19788) R33D3M33R
»

Instalacija SP2

Oddelek: Operacijski sistemi
191635 (1347) stara mama

Več podobnih tem