» »

Predelava windowsa xp

Predelava windowsa xp

MSI7 ::

Ali bi se kdo rad ukvarjal s predelavo oz. Modifikacijo windowsa xp po svoji zelji, (npr. Dodani popravki in kodeki, wmp 12... ) ce koga to zanima naj pise...
  • polepsal: Primoz ()

Stratus ::

Tisti ki se, uporabljajo za to ponavadi program nlite. Če te zanima kako se to dela, potem postavi vprašanje in ti bomo odgovarjali, če pa bi rad samo odpiral nove teme potem ti ni pomoči :\

EDIT: typos
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stratus ()

toplakd ::

Jaz bi rad da mi bolj hitro potegnejo pri štartu, pa da se hitreje ustavijo.
Bo verjetno treba kaj pod haubo pošraufat, pa kakšen CHIP tuning narest :)

MSI7 ::

Zanima me,in zato postavljam naslednje vprasanje.Najprej-ta program nilte preko Google Search ne dobim...

Drugace pa sem zacel nekaj ustvarjat in je na zacetku pisalo da manjka datoteka ntldr,zato Windows ob startanju ni ponudil instalacije s cd-roma.Potem sem to datoteko dal gor (nevem ce na pravo mesto-nisem jo dal v instalacijsko mapo!) zdaj pa ponudi start s cd-roma,ko pa pritisnem enter,pa ne zazene z njega...Je napaka v tem...?

zee ::

nilte bos tezko dobil, saj se program klice Nlite.

Pred uporabo tega programa je seveda priporocljivo, da preberes navodila in pred dejansko instalacijo takega sistema pretestiras zadevo znotraj kaksnega VMware ali VirtualPC okolja, saj bos na zacetku zagotovo pozabil na kaksno malenkost.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

imagodei ::

A ti sploh veš, kaj počneš oz. kaj bi rad?
- Hoc est qui sumus -

MSI7 ::

Normalno,da vem! Predelujem operacijski sistem,eto kaj delam! Vendar pa,kot vsak na zacetku rabim nekaj pomoci

Stratus ::

Tale odgovor sicer ni v mojem stilu, niti ne bo konstruktiven, ampak nemorem si kaj da nebi >:D
Jao, ku ku lele !
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

iNooby ::

predeluješ operacijski sistem?vrži športni filter not pa rore namaži pa bo
Haters gonna hate...

McMallar ::

Če misliš "predelovati" windowse, potem si poglej tole. http://unattended.msfn.org/unattended.x...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

imagodei ::

Kaj zdaj? Hočeš predelat Polkna, al hočeš zgolj par kodekov poinštalirat in pokrpat s popravki?

Ne, ne veš, kaj delaš. Si pa začetnik, to pa ja.
- Hoc est qui sumus -

MSI7 ::

Rekel sem da PREDELUJEM Windowse,ne da na novo izmišljam in ustvarjam lastni operacijski sistem,imagodei!Malo bolje preberi in ne kritiziraj takoj.Mcmalaar hvala za odgovor.Drugače sem pa rekel,da bojo notri POPRAVKI s Service Packom,Update-i WMP12 IE 7 + Mozilla itd.,to kar delajo bratje preko okeana oz.ljudje ki so se lotili tega,da predelajo Windows v izboljšan EDITION z update-i & popravki.Kot da ne bi nikoli slišali za to na torrentih,moj Bog...Kje vi živite...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MSI7 ()

bluefish ::

ne, temu ne moreš reči predelava (kvečjemu priredba CD-ja). Daj, razjasni si že to.
To kar želiš narediti ti, je instalacijski CD z vključenimi popravki, programi in ostalimi smetmi, da ti jih ni potrebno nameščati po namestitvi sistema. No, nekaj takega je res na torrentih, nekakšen fejk Win XP SP3. Seveda pa je nastlan z nesnago v obliki virusov,...
Če res želiš narediti svoj CD si pač namesti nLite in na CD od XP vključi želene stvari. To je vsa umetnost tvojega početja.

Predelava XP-ja pa bi bila ustvarjanje novega vizualnega stila, sprememba uporabniškega vmesnika in podobne reči. Za kaj takega pa si še zelo premalo izkušen.

suntrace1 ::

luky ::

ne, temu ne moreš reči predelava (kvečjemu priredba CD-ja). Daj, razjasni si že to.
To kar želiš narediti ti, je instalacijski CD z vključenimi popravki, programi in ostalimi smetmi, da ti jih ni potrebno nameščati po namestitvi sistema. No, nekaj takega je res na torrentih, nekakšen fejk Win XP SP3. Seveda pa je nastlan z nesnago v obliki virusov,...
Če res želiš narediti svoj CD si pač namesti nLite in na CD od XP vključi želene stvari. To je vsa umetnost tvojega početja.


Predelava XP-ja pa bi bila ustvarjanje novega vizualnega stila, sprememba uporabniškega vmesnika in podobne reči. Za kaj takega pa si še zelo premalo izkušen.


blueFish

Ali je možno z nLite integrirati v Win XP SP3 SLO Language.. ti verjetno imaš s tem izkušnje pa prosim za poajsnilo, če ni potem niti poskušal ne bom.

lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

bluefish ::

verjetno misliš na uraden SP3, ki je izšel pred kratkim. V tem primeru ne, počakati boš moral na večjezično verzijo paketa popravkov.

luky ::

Aha potem tudi če sedaj instaliraš Eng. verzijo XP sp3, ne gre gor SLO pack language tako kot je to bilo pri XP SP2 ???..

blueFish hvala za odgovor.

Luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

zee ::

To bi moglo it, ne vidim razloga, zakaj ne bi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

ja, če si mislil pa za jezikovni paket, pa bi šlo. Moja napaka.

jan01 ::

Nekje sem bral, da lahko sp3 integriraš le windows, ki ima integriran vsaj sp1... Nič ne trdim, saj nisem še probal

bluefish ::

tudi na SP2 ali pa na nedotaknjen XP.

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

luky ::

Fantje jaz sem naredil integracijo XP SP3 v Win XP SP2 z nLite in je naredil vse brez napake. Nato sem naredil Iso in zapekel, ter poskusil intalacijo, ampak ni šlo. Od začetka je šlo v redu nato pa se je naenkrat pojavilo obvestilo, da naj vstavim CD z oznako XP SP3. In tu se je vse končalo.

A mogoče kdo ve kje je napaka, oz. kaj sem pozabil narediti, pri integraciji.
Win XPSP2 v katerega sem integrirar SP3 je eng. verzija.

lp.

zee ::

Pozabil si izklopiti Windows File Protection.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

luky ::

Pozabil si izklopiti Windows File Protection.

Kje pa to izklopiš prosim povej ???

lp.

zee ::

Trenutno nisem blizu nobene Windows mašine (samo Linux & Mac OS) 8-O

Povezava do navodil.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

luky ::

Trenutno nisem blizu nobene Windows mašine (samo Linux & Mac OS) 8-O

Povezava do navodil.

Tisto zadevo izklopil v nastavitvah, ampak je isto, vse naredi, istal se začne potem pa hoče insert CD label XP SP3 in ne gre naprej. Ne vem integracijo delam z nLite 1.4.5 B2 če bi tu bilo kaj narobe ne vem..

lp.

luky ::

Fantje povejte če je kdo že integriral XP SP3 z nLite in mu je naredil vse OK.

Mene namreč naredi integracijo brez napake ( izklopi sem tisto nastavitev ko mu je rekel forumaš - zee )in tudi ISO naredi ok.

Ko pa začnem install XP, pa gre na začetku vredu, naenkrat pa vrze ven obvestilo naj vstavim disk XP SP3 in nadaljujem. Tu se vsa zadeva konča.

Integracijo sem delal v nLite 1.4.5 B2.

LP.

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

luky ::

Si tukaj kaj pogledal?


zee

Forum sem dal skoz večkrat samo nič o mojem problemu gor ne piše. Nekje se mi pojavi neka mala napakica pa je ne najdem.
Recimo v Visto pa sem integriral SP1 100% brez problema z vLite.

MSI7 ::

No,vprasanje za NLite,s katerim sem zacel modificirati...
Z integracijo hotfix-ev,SP itd...ne bo problem,zanima me pa (ker se da z NLite v Windows vgraditi programe) KAM BI DAL Filme,Glasbo in Slike
da se pojavijo v mapi C:/Documents and Settings/ My Music in My Video in My Pictures,kot default...
Enako me tudi zanima kam bi dal lepse LOGONE in BOOT SCREEN-e,ter LIP (Language Interface Pack),pa ostale programe (IE 7,WMP 12,Live Messenger 9,Nero,Mozilla)

Ne vem,ce mu bo glih pasalo da vse te "popravke" dam v HOTFIXES...

zee ::

to se ti bolj splača disk razdeliti na dva dela: C: -> namestiš sistem s programjem, D: -> shranjuješ tvoje dokumente, slike, ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MSI7 ::

Ne,to imam itak,ze razdeljeno,kjer imam na enem disku instalacijske datoteke Ampak mene zanima integriranje programov z NLite v Windows (da bodo samodejno instalirani ob instaliranju samega Windowsa)

Bom poskusil,ce pa ne bo slo,potem pa pac naredim autorun posebej za instaliranje progamov PO namescenem Windowsu. (ceprav bi raje da se programi instalirajo Z Windowsom skupaj) Bom probal dati v HotFix-e programe,Boot & Logone...;)

suntrace1 ::

Zakaj potem ne uporabiti Norton Ghost?

bluefish ::

ker želi biti glavni it to potem sejati naokoli.

StratOS ::

Če ne razumeš kako se Slipstreama XP inštalacija z najnovejšimi popravki (obstaja veliko načinov) ti ne morem pomagati, torej sem ti povedal glede hotfiksov, za boot in logon pa moreš še dodatno biti previden, ker z tem posegaš v kernel območje, pa še reversaš aplikacije, prav tako je z boot zasloni in spremembo index palete slik ter ostalimi stvarmi.
Če si pa že tako napreden, pa lahko popraviš celo setup zaporedje pri inštalaciji in integraciji določenih extra programov in stvar bo easy rešena.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

zee ::

Mah...z malo igranja sem si naredil Windows XP SP2 z vsemi popravki do letošnjega januarja (ko sem "varil" zadevo), dodal Acrobat Readerja, Firefox, Thundebird, Skype, MSN Messenger, VLC, Real Alternative (alternativni kodek, da ni treba nameščat RealPlayerja), Quicktime Alternative (podobno kot pri prejšnji točki), Google Picassa, M$ Office 2003 EN (+črkovalniki za slovenščino). Dodal sem še malo morje gonilnikov za mrežne, grafične in zvočne kartice.

Kako sem to naredil? Program nLite in podrobno prebiranje navodil/nasvetov na tem in drugih forumih.

A ja, vsi programi, ki sem jih naštel, se skupaj z Windowsi namestijo povsem samodejno, brez interakcije z uporabnikom. Po namestitvi je sistem pripravljen za uporabo. :-D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP Service Pack 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9614478 (8445) solatko

Narediti svoj Windows XP cd

Oddelek: Operacijski sistemi
162785 (2250) kuglvinkl
»

Slipstream Sata gonilnikov v XP inštalacijski CD

Oddelek: Operacijski sistemi
121509 (1320) -Jani-
»

lsass.exe in panda platinum internet security 2005 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61660 (1594) OtonVM
»

nLite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
566293 (6249) OmegaBlue

Več podobnih tem