» »

Windows XP Service Pack 3

Windows XP Service Pack 3

«
1
2

klemen912 ::

Ali kdo ve, kdaj izide?

jperc21 ::

Ne, ker mislim, da še sam microsoft ne ve, kdaj ga naj pošljejo na trg ( čeprav je zunaj že beta različica ).

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Blaz90 ::

* April 14, 2008: Support is available for the release version of Service Pack 3 for Windows XP
* April 21, 2008: Original Equipment Manufacturers, Volume License, Connect, and MSDN and TechNet subscribers
* April 29, 2008: Microsoft Update, Windows Update, Download Center
* June 10, 2008: Automatic Updates


evo, pomoje bo v pon že na warez straneh...
EDIT: oz. je že!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blaz90 ()

grozni ::

mrezna ::

StratOS ::

"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Jst ::

Kaj pa, če že imaš sp3 rc? Moraš rc prvo odinštalirati?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

OmegaBlue ::

Ja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Veron ::

english only?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Saintek ::

Sam prej instaliral na win xp pro sp2 slo, deluje brez problema.

clovk ::

ups, napaka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clovk ()

masterpsi ::

mimogede: jaz sem instaliral/updejtal windowse kake 2mesca nazaj z SP3. Kak mesec kasneje mi remote desktop ni več delal ker je kao expired. ???? Pol sem na novo skopiral 2dll fajla in je vse spet delalo. Samo v vednost. Možno pa, da ni bil official release.

LP

Ziga Dolhar ::

2 meseca nazaj "povsem možno", da ni bil official release ;-).
https://dolhar.si/

Rotty ::

mimogede: jaz sem instaliral/updejtal windowse kake 2mesca nazaj z SP3. Kak mesec kasneje mi remote desktop ni več delal ker je kao expired. ???? Pol sem na novo skopiral 2dll fajla in je vse spet delalo. Samo v vednost. Možno pa, da ni bil official release.

LP



V official releasu bo(je) ta kiks popravljen. To je sicer cena za inštalacijo beta zadev.

PaJo ::

Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

PIII850 ::

mam XP SP2 in slo pack nameščen. Nikakor ne morem instalirat SP3. Mi kdo lahko pomaga?

lp

bmen ::

odstrani popravek KB925877. Nato bo SP3 možno namestiti.
... B ...

steev ::

Kaj pa SP2 za x64 razlicico.
:|

R33D3M33R ::

SP2 se je dal namestiti na vsak računalnik, nekje pa sem zasledil, da SP3 po 30 dnevih zahteva vnos legalnega ključa. Ali to drži?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jurre ::

hm...mi lahko kdo pove, zakaj take razlike med velikostmi?
tista verzija z MS strani zasede malo cez 300MB, CD image file (link od PaJota zasede 554MB), trenutno pa nalagam SP3 preko windows update, kjer zasede samo 66,9MB?? A imam ostale popravke ze gor namescene, pa je zato manj ali kaj je fora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

PIII850 ::

Nimam gor popravka KB925877 pa mi kljub temu ne gre??? še kaka druga "finta"

hvala

lp

zee ::

si poskusil preklopiti na angleski jezik in instalirati zadevo?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PaJo ::

Razlika v velikosti je ve tem, da je tisti iso in it paket skupek vseh popravkov za vse verzije do sedaj izdanih xp-jev, tisto kar pa gre preko windows updejta pa je minimalen potreben paket za tvoj računalnik.
Inštalacija na slo verzijo je meni delovala brez težav.
Kaj pa sploh javi ko želiš namestit sp3?
Kar se tiče inštalacije brez ključa, pa pride ta v upošteva pri novem installu, ko imaš sp3 že integriran v install cd, nisem še preizkusil če deluje, ker če deluje je zadeva verjetno podobna kakor na Visti.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

OmegaBlue ::

Deluje, sem stestiral, pač pri vnosu ključa klikneš ok in imaš 30 dni časa za aktivacijo in vpis ključa.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Bellzmet ::

In kaj to pomeni za tiste, ki imajo piratske Windowse?

Ne "smejo" namestiti SP3?

OmegaBlue ::

Jah njihov problem ne?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

R33D3M33R ::

Aha, torej se vklopi aktivacija. Tule se lepo vidi kako zagriženo je Microsoft pričel promovirati Visto. Raje bo pustil, da postanejo uporabniki XPjev leglo virusov, kot pa napravil podobno kot s SP2, ko je CDje celo brezplačno pošiljal naokoli.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

PaX_MaN ::

Ne, pustil bo samo take uporabnike, ki imajo nelegalen OS.

R33D3M33R ::

Če bi bilo nelegalnih uporabnikov kak procent, ne bi rekel nič, tako pa se mi zdi napisano smešno. Bom reformuliral mojo izjavo, da se ne bo še kdo obešal nanjo: pustili bodo, da bodo postali nelegalni uporabniki leglo virusov in teh vsekakor ni malo. To pa ni le problem teh uporabnikov, saj se da z virusi marsikaj napraviti. Tudi kak fleten botnet, ki ogroža vse uporabnike spleta!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

OmegaBlue ::

SP3 je roll-up popravkov med sp2 in 3, ne prinaša kake korenite varnosti, ki jo sp2 ne bi imel ali fasal critical popravka, ki jih lahko preko AU dobijo tudi cekerji z nelegalno opremo.

Grdi grdi microsoft, ki ne podpira in ujčka ljudi, ki nočejo plačati za njihov produkt. Imajo na izbiro tudi druge sisteme, XP home so samo 70€ - če lahko poba zmeče/teži mamici 400€ za grafično kartico bo pa tudi OS kupil.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

opeter ::

Poznam kar nekaj uporanbikov, ki nimajo niti SP-1, kaj šele SP2 na XP-jih. Sicer pa njihov problem in v tem se v celoti stirnjam z OmegaBlue in R33D3M33Rjem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OmegaBlue ::

SP1 kot SP2 sta critical updejta, če imaš le AU uklopljen ti jih namontira. Če si ga pa izklopil... e potem je pa res čist tvoj problem.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

moat ::

Pozdravljeni!

Glede različnih velikosti fajlov PaJo pravi: "Razlika v velikosti je v tem, da je tisti iso in it paket skupek vseh popravkov za vse verzije do sedaj izdanih xp-jev, tisto kar pa gre preko windows updejta pa je minimalen potreben paket za tvoj računalnik."

Zdaj, a to pomeni, kot sam razumem, da če z nLite vgradim SP3, torej dotični, največji iso fajl, na "deviške" WinXP, potem sem zadostil tako SP1 in SP2. Torej ali ta fajl, kot sem že enkrat prej vprašal, že vsebuje SP1 in SP2 in mi ju ni potrebno posebej vgrajevati?
LP, moat

Bellzmet ::

Device ni treba 3x razdevičit. Ubodeš SP3, pa so WinXP razdevičeni.

PaJo ::

Če pogledaš vso pripadajočo dokumentacijo (do katere sem tudi dal povezavo) ti noter lepo piše da sp3 ne moreš instalirat če nimaš vsaj sp1 instaliran, kako je pa z nLite pa ne vem, verjetno isti predpogoj, nisem pa prepričan.
Pa za instalacijo ne rabiš ravno ta veliki iso, dovolj je paket za IT Professionals and Developers, je noter vse.

SP3 vsekakor priporočam, povsod kjer sem naredil install je pc bolj odzivna in deluje super. Odločitev pa je seveda pri posameznikih, kdor pa ima še danes xp brez SP paketa, pa si enostavno sam išče težave, katere pridejo ob uporabi interneta, pač moje malo mnenje:(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Hair_Y ::

Pozdrav!
Jaz pa imam malo drugačno vprašanj glede SP3.
Ali velja koda, ki je pripadala XP-SP2 tudi za različico,
ki je pravkar izšla in je SP3 že integriran v instalacijo.

Trenutno imam nameščen SP2 original, pa je sistem že malo počasen.
Počakal sem toliko časa da je izšla ta verzija:
"en_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_vl_x14-73974.iso"
Torej lahko uporabim zdajšjo kodo?

moat ::

PaJo, hvala za odgovor. To sem iskal. Torej, najmanj SP1 "na deviške XP", potem pa SP3.
LP, moat!

Jakka ::

Hair_Y: Ti imaš key za "Windows XP". Lahko je sp10, zadeva je še vedno "Windows XP". ;)

Se pa z sp3 sistem mogoče res malo hitreje naloži. Ali pa si le domišljam zaradi "govoric", da je tako. :)

SasoS ::

SP3 se lahko integrira na "deviške" XPje, za inštalacijo na obstoječe pa rabiš vsaj SP1. Čudno, a tako je :)

moat ::

Hvala, SasoS.
Torej, integriram jih lako z nLite, kot sam praviš, toda ali SP3 vsebujejo vse popravke, ki so bili kdajkoli izdani za WindowsXP? Ali drugače, so SP1 in SP2 integrirani v SP3?
Hvala, moat.

pejt_u_kujac ::

A je vam dolg časa inštaliral SP3?? Men se je zdele ustavil sred inštalacije na cirka 75% in kar stoji že dobro uro (. Zdej to že v drugo, ker v prvo sem moral zarad časovne stiske prekint, zdej pa isto. Windowsi so pa origninal professional xp, tko da res ne vem kaj bi lahko bilo. A je še kdo s podobnim problemom? Mam pa prenosnik dell latitude d510.

PINki ::

Men je inštaleral 2-3 ure8-O

pejt_u_kujac ::

Men je inštaleral 2-3 ure8-O


A pa ti je na koncu doinštaliral, al je vse skupi obstal in si moral na koncu preklicat vse skupi? Ni mi jasno zakaj tako dolgo rabi? A ma še kdo podobne izkušnje kot @PINki in jaz?

PINki ::

Do konca je inštaliralo. Sem dal da se inštalera, pa sem šel na trening, ki traja 2 ure + okoli 30min prevoza... pridem domov in vidim da je bilo tam nekje 3/4 komaj inštalirano8-O Potem se je dokaj hitro dokončala zadeva.

kixs ::

Js si bom ob naslednji reinstalaciji sistema nalozil Winxp z ze integriranim SP3 (je ze zunaj nekaj casa - eth0). Da cakam 3 ure samo za instalacijo... bi cist znorel (sicer se pa res tudi posamezni update-i nalagajo celo vecnost, sam tega doma ne delam).

lp

OmegaBlue ::

Meni je ene 20 minut delalo. 3 ure je "malo" čudno :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

PINki ::

Ah se mi je že posvetilo kaj bi lahko bilo...
Ko sem prišel se mi je pokazalo za firewall ali "allow-am" ali "block-am" proces, pol ga je pa dokončalo, tako da je verjetno čakalo mene da allowam:D

pejt_u_kujac ::

Ah se mi je že posvetilo kaj bi lahko bilo...
Ko sem prišel se mi je pokazalo za firewall ali "allow-am" ali "block-am" proces, pol ga je pa dokončalo, tako da je verjetno čakalo mene da allowam:D



Mene ni nič spraševal norton za dovolenje in v drugo sem antivirus in firewall čist izklopil, pa je bil isti šmoren. Mah nič, bom pa res tako naredil kot si ti @PINki in bom res pustil 3 ure ali več in bomo videli kaj bo:(

R33D3M33R ::

Tako mimogrede, kdaj in kje se pa pokaže, da bi moral Windows aktivirati? Šele po 30 dneh ali kar takoj?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

rdecaluc ::

Tudi mene to zanima saj se ni pojavil noben ključek v tray-u .
Est modus in rebus. ,typos
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP Service Pack 3 !!! Wiiii!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
3210481 (4902) bluefish
»

Tretji servisni paket bo še počakal

Oddelek: Novice / Varnost
276250 (3316) HeXeD
»

Windows XP SP3 na Microsoft update!

Oddelek: Operacijski sistemi
194872 (3854) Blaz90
»

WINDOWS XP SP3

Oddelek: Programska oprema
62074 (1904) #000000
»

Windows XP Service Pack 3

Oddelek: Programska oprema
283156 (2124) d0rK

Več podobnih tem