» »

Windows XP Service Pack 3

Windows XP Service Pack 3

1
2
»

c00L3r ::

Koliko jaz razumem je s temi 30 dnevi tak, da lahko zdaj inštaliraš XP-e in jih 30 dni uporabljaš brez tega, da bi sploh mogel vpisat ključ. Isto ima narejeno Vista.

Citit iz wikipedije:
retail and OEM versions of Windows XP with SP3 can be installed and run with full functionality for 30 days without a product key, after which time the user will be prompted to enter a valid key and activate the installation.

rdecaluc ::

Aha .. potem vbistvu kakor trial verzija .
Est modus in rebus. ,typos

R33D3M33R ::

Ja, ampak verjetno ti mora nekje pokazati, da se je vklopilo 30 dnevno preizkusno obdobje.

Sem pa opazil že prvi problem s SP3. Odkar sem ga namestil, me Unreal Tournament 3 spet vedno znova in znova sprašuje za CDKEY (to naj bi bilo odpravljeno v patchu 1.2). Naj povem še to, da v RC verziji SP3 te težave ni bilo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Mavrik ::

Glej, čist enako je kot prej (saj ti prej tudi ni bilo treba zadeve aktivirati takoj). Pač par dni pred iztekom ti začne težiti.
The truth is rarely pure and never simple.

Grey ::

Zakaj Microsoft ni nikoli popravil teh eye-candy efektov, ki jih ima Windows XP? V mislih imam namreč Fade/Scroll efekt, ki je kot opcija za menije. Podobno kot ima Vista. Že od samega začetka je pri XPjih, da prvikrat podmeni odpre tako kot mora (z efektom), vsi naslednji pa so brez tega efekta...

Jst ::

Jst:
>Kaj pa, če že imaš sp3 rc? Moraš rc prvo odinštalirati?

OmegaBlue:
>Ja.


Hja, jaz nisem odinštaliral, pa mi je setup šel normalno skozi.

Uporabniki SP3, pojdite v cmd, ter napišite "winver" in povejte kaj vam napiše.

To napiše meni:

Microsoft Windows
Version 5.1 (Build 2600.xpsp.080413-2111 : Service Pack 3)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

c00L3r ::

Meni napiše isto
Microsoft Windows
Version 5.1 (Build 2600.xpsp.080413-2111 : Service Pack 3)

prix ::

pravtako meni. Kakšne so sploh kaj prednosti tega sp3?
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Djuro ::

Malce sem brskal po straneh malega mehkega, pa nikjer ne najdem sp3 za x64. Sem mislil, da že davno preferirajo 64 bitne sisteme.

Jst ::

Torej uporabniki sp3rc ne rabijo odinštalirati rc, preden instalirajo sp3.

Nekateri ste imeli travmatično izkušnjo 4urne inštalacije. Jaz sem ugasnil vse programe, antivirus, v procesih pobil vse, kar je bilo za pobiti in se mi je sp3 inštaliral dokaj hitro. Sicer nisem štopal, rekel bi pa dobrih deset minut.

Računalno mi je postalo odzivnejše že z sp3rc in se z final verzijo sp-ja ni spremenilo. Več kot očitno je, da so naredili nekakšen napredek v sp3, saj mi tudi igre delujejo bolj gladko. Manj oz. skoraj nič hick-up-ov.

Ko bi le Vista bila tako hitra.... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

OmegaBlue ::

Malce sem brskal po straneh malega mehkega, pa nikjer ne najdem sp3 za x64. Sem mislil, da že davno preferirajo 64 bitne sisteme.


XP x64 bazira na win 2003 kodi, ki je ravno dobila SP2. SP3 bo, če bo za windows 2003.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Rotty ::

Nekateri ste imeli travmatično izkušnjo 4urne inštalacije. Jaz sem ugasnil vse programe, antivirus, v procesih pobil vse, kar je bilo za pobiti in se mi je sp3 inštaliral dokaj hitro. Sicer nisem štopal, rekel bi pa dobrih deset minut.


Preko GPO-ja sem v službi na eni 5 let stari zadevi za inštalacijo potreboval dobrih 15 minut.

StratOS ::

"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Jst ::

Zakaj microsoft ne more dajati md5 checksumov. Ali pa vsaj kakšno svojo varjanto implementirati, če mu je izpod časti uporabiti wide used standard. Pa torrent prenosov se tudi ne bi branil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dëych ::

Če approvam SP3 na WSUSu, ostali updatei so instalirani vsi, se potem instalirajo samo tisti zadnji popravki, ker ostali so itak že nameščeni?

kitewing ::

SP3 ne deluje na starejših računalnikih.

bluefish ::

ja, če XP nimaš nameščenega, potem res :).

zee ::

SP3 torrent dobiš na travnikih. žal pač M$ ne uporablja tega načina distribucije.

Inštaliral (preko Windows Update) na prenosnik in stacionarni računalnik. Kakšnih blaznih sprememb ne vidim.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

c00L3r ::

Evo link do celotnega sp3, ki ga gre namestit brez Windows Update in ni v ISO datoteki ampak je kar exe:
Windows XP sp3

Jst ::

zee: ampak če preneseš sp3 preko kakšne torrent strani, potem ne veš, če je to ista stvar. Zato tudi md5. Tudi se mi je zgodilo, da se mije pri navadnem prenosu iz msjeve strani nekaj zalomilo. Powertoys, se mi zdi, da sem dobil pokvarjenega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

zee ::

To se povsem strinjam...sem precej riskiral.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Fifty ::

mene pa zanima kako odstranim Service Pack 3 RC2 (v3311) ker prej ne morem naložiti končne verzije ker hoče da prej staro zbrišem. Problem pa je v tem da je ne morem zbrisat v Add/Remove ker napiše, da ni mogoče najti in da SP3 RC2 ne more biti izbrisan. Kakšen nasvet kako odstranit RC2, razen s system restore?

1fris ::

prosim za izkušnje oz. nasvet:

win xp pro original
win xp pro + sp2 slipstreaming z nlite

ali bo okay dodan z nlite še sp3 na že narejen xp+sp2 ????

hvala

bluefish ::

da, SP3 brez problemov dodaš na XP SP2.

litleman ::

Ne me takoj popljuvat če vprašam. Imam nameščene XP z SP2 na mašini ,kateri pa niso orginal ,ali lahko namestim SP3 brez problema , to je aktivacija izdelka. oz kaj narediti, da se tej aktivaciji izognem. Kaj pridobim z SP3 nadgradnjo-popravki.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: litleman ()

bluefish ::

lahko namestiš SP3 brez problema. Seveda pa boš moral ponovno urediti stvar glede (ne)aktivacije.
SP3 vključuje vse popravke, ki so bili izdani od SP2 naprej + še nekaj manjših malenkosti.

Dežo ::

Kakšne so kaj izkušnje uporabnikov SP3 ... res deluje kaj hitreje ... kako se kaj obnese?
In katerega ste si namestili ISO ali IT Professionals and Developers?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dežo ()

ST-777 ::

SP3 imam nameščene več kot dva tedna, nobenih težav ta namestitev doslej še ni povzročila. Hitrost delovanja compa je enaka kot prej, le nekaj je drugače, Firefox se sedaj prej odpre, pa sesul se do sedaj še ni, kar se je pred namestitvijo SP3 včasih (sicer zelo redko) zgodilo.

PaJo ::

Za enkrat deluje super na več PC-jih, nameščal pa sem zmeraj iz IT Professionals paketa.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

McGregorSL ::

Edino pravo vprašanje za nas smrtnike je ali SP3 vključuje Genuine Advantage? ali ga lahko naložimo z neta posebej?

če kdo kaj ve ... tnx

bluefish ::

kritični popravki, kamor spada tudi SP3, ne potrebujejo slavnega WGA za namestitev in prenos. Seveda pa je drugo po tistem, ko ga namestiš.

RedStar ::

SP3 je roll-up popravkov med sp2 in 3, ne prinaša kake korenite varnosti, ki jo sp2 ne bi imel ali fasal critical popravka, ki jih lahko preko AU dobijo tudi cekerji z nelegalno opremo.

Grdi grdi microsoft, ki ne podpira in ujčka ljudi, ki nočejo plačati za njihov produkt. Imajo na izbiro tudi druge sisteme, XP home so samo 70€ - če lahko poba zmeče/teži mamici 400€ za grafično kartico bo pa tudi OS kupil.


Kako pa je s tistimi, ki uporabljajo corporate različico?! >:D
A tudi sprašuje za key po 30 dneh? Je že kdo probal?

R33D3M33R ::

Ena hecna ideja je, da preizkusiš prestaviti datum za en mesec naprej, vprašanje pa če XPji nasedejo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

StratOS ::

Sp3 ima tudi novi kernel, prav zaradi tega in vključitve ostalih zadevščin, ki se jih sp2 kernelom nebi dalo integrirati ravno zaradi kernela.
Res se pa sprašujem, kajti tudi sp3 dobiva zopet nov pogled v 'ne'varnost in nove exploite ...
WGA ni vezan na datum ampak na veljavnosti(updateu) activeX knjižnice in VLK,SLK, MAK in KMS v Visti ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

neres ::

Je komu že namestilo SP3 preko automatic updates?

Namreč meni je ponudilo to možnost kake dva tedna nazaj, sem izbral da hočem da mi to prenese (in da kasneje inštaliram), ampak se ni zgodilo še nič.

Sicer pa se mi pogosto dogaja da izberem kak update in potem čakam tedne da se tisti update naloži. Če izklopim automatic updates in potem spet vklopim, se mi update-i spet ponudijo, ampak potem moram še vedno čakat več dni/tednov, da jih dejansko prenese.

Jst ::

Imas mogoce izklopljen Background Intelligent Transfer Service? In z njim povezane stvari - dependencies?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Oziroma poglej v services.msc, pod Windows Update Service, dependencies? Pa Background intelligent transfer more biti tudi vklopljen, ce ga ze ne rabi nujno za svoje delovanje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

neres ::

Background intelligent transfer je vklopljen in laufa.

Windows update service pa sploh nimam med servisi.

BTW, pri AU imam naštimano na "notify me, but don't automatically download or install them". Automatic updates servis laufa.

Jst ::

Narobe ime povedal. Poglej za Automatic Updated njegove dependencies. Lahko pa tudi, da ti je kakšen "optimizacijski" program, če si kakšnega kdaj zalaufal, kakšno nastavitev zje*al.

Kaj pa, če greš ročno preko start menija na Windows Update? Ti normalno poskenira in dl?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

neres ::

OK, pod dependencies je vse prazno, v obeh okencih.
Windows Update mi dela do tam, kjer bi moral inštalirat WGA. Tega pa nimam in ne nameravam imet. Prav tako se raje izogibam IEja in raznih ActiveX zadev.

bluefish ::

torej nimaš original Win.

neres ::

Nimam WGAja, ker sem ga odstranil. Pač mi ni všeč, naj si bojo original Win ali pa ne.
Kljub temu je Automatic Updates vedno delal, edino z velikimi zamudami, kot sem že napisal.

bluefish ::

potem pa SP3 prenesi ročno.

Drugače pa malo offtopic, WGA te v primeru, da imaš legalne Win, nima kaj motiti, saj deluje v ozadju in se vklopi le ob prenosih iz AU in podobno. Seveda imajo nekateri težave, vendar pa so to bolj redki primeri.

neres ::

Na koncu sem inštaliral ročno, ja, s tistim ISO fajlom. Zaenkrat dela v redu, ni opazit sprememb. Edino se mi zdi, da je kak service več kot prej in da porabi malo več rama.
AU mi z SP3jem deluje nekoliko boljše. Takoj sem lahko DLjal in inštaliral dve posodobitvi. Bomo videli če bo vedno tako.

Tutankhamun ::

Js sm učer naložu SP3 za XP, so mi jih winsi kr sami ponudl :). Pol pa dam restart in resolucija na minimmumu in 4bit barvna globina. Pa nism mogu nastavt na kej druzga... Sm mogu drajverje spet naložit na nov. Zdej se mi pa več slika ne zavrti za 90° :(. Oh ja.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

buneech ::

To sem tudi sam porajtal, da nekateri driverji ne prenesejo dobro SP3, in napiše, da niso napisani za to verzijo Windowsov.

solatko ::

Pač vzameš novejše voznike, a je to tak problem?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP Service Pack 3 !!! Wiiii!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
3210481 (4902) bluefish
»

Tretji servisni paket bo še počakal

Oddelek: Novice / Varnost
276250 (3316) HeXeD
»

Windows XP SP3 na Microsoft update!

Oddelek: Operacijski sistemi
194872 (3854) Blaz90
»

WINDOWS XP SP3

Oddelek: Programska oprema
62074 (1904) #000000
»

Windows XP Service Pack 3

Oddelek: Programska oprema
283156 (2124) d0rK

Več podobnih tem