» »

Najboljša vzmetnica - Jogi je?

Najboljša vzmetnica - Jogi je?

1
...
3 4
5
»

barakus ::

Kako pa veš, da ti neka vzmetnica ustreza? Se jo da testirati za nekaj noči?

perci ::

STASI je izjavil:

perci je izjavil:

Ja, ne vem, trenutno imam Meblo lateks kokos in se mi zdi dober. Zakaj pa ista zadeva od KOSIja ni, boš pa ti povedal, jst nimam izkušenj z njimi.

In ja, če lahko enako kvaliteto dobim za manj denarja....ga raje dam manj. Zato pa sprašujem. Za razliko od tebe, ki veš.

Perci si kupil od KOSIja? A je ok, če si ga?

Sem kupil ampak se nisem spal gor....je še v polivinilu, ker čaka na selitev v naslednjih 14 dneh.

xeroxan44j ::

Glede na to da skandinavci dajo ogromno na spanje oz. počitek me zanima če je JYSK kvalitetna roba ? in sicer zaenkrat še spim na kavču in sedaj kupujem novo posteljo 140x200. Kaj mi priporočate. Glede na videno izbiram med:
-Dormeo
-JYSK
-Meblo
-Slovenska postelja

Za jogi oz. ležišče sem pripravljen dati 500€.

starfotr ::

Zadnja dva glej. Jaz imam meblo. Pa kvalitetno posteljo (masivne izvedbe) si omisli. In seveda kvalitetno letveno dno, tako za 50-80 eur na kos za 90x200 cm.

Bi pa jaz raje gledal v smeri 2x 180x200 cm + polnilo za med 2 jogija. Kupiš in imaš mir za nekaj časa.

trancer01 ::

Jaz imam Jyskovo iz dveh vrst pene, 14 cm hladno pihane in 4 cm spominske. Na njej super spim!

xeroxan44j ::

kaj pa tole? kekšne izkušnje? gledam vzmetnico prestige.
https://medico-home.si/trgovina
Nisem se še niti odločil ali bi leseno, box ali oblazinjeno posteljo. Sploh si nisem predstavljal da obstaja toliko enih zadev za spanje. SE vidi da temu nikoli nisem posvečal časa.
Kaj pa Ikea, Harvey in Jysk ?

xeroxan44j ::

kako je z letvenim dnom, se za 140x200 kupi v enem kosu ali 2x 70x200? najcenejši?
Gledam tole:
https://jysk.si/spalnica/vzmetnice/vzme...
https://medico-home.si/trgovina
https://www.ikea.com/si/sl/p/valevag-vz...

xeroxan44j ::

Sem pregledal vso ponudbo in sem ocenil da dobim največ za ta denar tolo zadevo: 3cm HR pene + 2cm spominske pene ter 280vzmeti/m2 kar je več kot pri vseh podobnih ponudbah.
https://medico-home.si/proizvod/rubin/

Okapi ::

Zanimivo pri tej firmi je to, da lahko vzmetnico preizkušaš tri mesece (100 dni) in če ti ne odgovarja, jo lahko zamenjaš za mehkejšo ali tršo. In to lahko tudi večkrat narediš, dokler ne dobiš take, ki ti najbolj odgovarja.

barakus ::

Katere jogije in letvice se priporoča za težje osebe? Iščem nekaj za moškega ki ima 110kg. Trenutno spi na nekem ikea jogiju in letvenem dnu in se kar pogrezne vanj, definitivno ni to za njegovo težo, vse skupaj je premehko. Posledično ga boli hrbet.

borut_p ::

Dormeo ergo comfort

c3p0 ::

Trši jogi kot prvo, 110kg ni neka huda teža, sem bil že blizu 100kg in se nič ni ugrezalo.

_Denny_ ::

Večja kot je teža, tršo vzmetnico rabiš. Sam sem po nekajmesečnem raziskovanju (pri nas je skoraj nemogoče najti primerno stvar za težkokategornike) kupil Ikeino Vagstrando in se pri ~135kg nič ne pogreza.

Imam samo tri pripombe:
1. vzmetnica je kar težka (okoli 60kg) in se tudi s pomočjo pošteno zafrkavaš pri prenosu, namestitvi, menjavanju rjuh, itd.
2. je debelejša (30cm), tako da so skoraj vse napenjalne rjuhe, ki se prodajajo pri nas premajhne (večina je do max. 25cm); večje "deep pockets" rjuhe sem našel samo v Jysku
3. zaradi debeline se zna zgoditi, da spiš kar visoko; sam žal nisem temu posvečal pozornosti in sem zdaj skupaj s to posteljo na skoraj 1m višine...kot osebi, ki se že ob razmišljanju o višinah začne potiti s 3x večjim srčnim utripom je bilo že samo ležanje na tem prvih nekaj dni pravi užitek.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

barakus ::

Denny hvala za info, je zelo koristno, bomo razmislili v tej smeri. Kako si pa zadovoljen z okvirjem iz amazona? Ali kaj škripa?

_Denny_ ::

Po skoraj treh mesecih je vse ok (sem videl v reviewih, da se eni pritožujejo), se pa včasih sliši, ko se hitreje obrnem/uležem...ne vem sicer, če je to okvir ali pa samo običajen zvok vzmetnice z vzmetmi, ker sem do zdaj spal samo na penah.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

TheHijacker ::

_Denny_ je izjavil:

Večja kot je teža, tršo vzmetnico rabiš. Sam sem po nekajmesečnem raziskovanju (pri nas je skoraj nemogoče najti primerno stvar za težkokategornike) kupil Ikeino Vagstrando in se pri ~135kg nič ne pogreza.

Imam samo tri pripombe:
1. vzmetnica je kar težka (okoli 60kg) in se tudi s pomočjo pošteno zafrkavaš pri prenosu, namestitvi, menjavanju rjuh, itd.
2. je debelejša (30cm), tako da so skoraj vse napenjalne rjuhe, ki se prodajajo pri nas premajhne (večina je do max. 25cm); večje "deep pockets" rjuhe sem našel samo v Jysku
3. zaradi debeline se zna zgoditi, da spiš kar visoko; sam žal nisem temu posvečal pozornosti in sem zdaj skupaj s to posteljo na skoraj 1m višine...kot osebi, ki se že ob razmišljanju o višinah začne potiti s 3x večjim srčnim utripom je bilo že samo ležanje na tem prvih nekaj dni pravi užitek.


Točno to vzmetnico sva gledala z ženo v Ikei. Problem je samo, ker je dimenzija 180x200, v zelo čvrsti verziji. Kolikor sva preizkušala pa nama bolj sede čvrsta verzija, ki je vseeno trda, ne pa tako zelo. Ta teden je prišla tudi nova postelja. Vzela sva to iz Lesnine:

https://www.xxxlesnina.si/p/hom-in-post...

Trenutno imava še staro vzmetnico in še sedaj leživa višje pa je malo po 20 cm visoka. Ne predstavljam si, da bi imel 28 cm visoko vzmetnico. Iščeva torej drugje in ne več v Ikei.
http://www.google.si

TheBlueOne ::

Morda kdo ve v cem so razlike. Sem dobil ponudbo od Slovenske postelje, dve vzmetnici, menda "ANATOMIC TFK PRESTIGE" ca. 1700€, potem ko dajo ne vem koliko popustov.

Potem primerjam z nemskimi in tako dragih prakticno ne najdem, prej clanke, da so cenejse ze na top nivoju. Zmagovalci, torej kvazi med drazjimi na odprtem trgu staneta dve okoli 600€. Je pa res, da nihce nima recimo jute. :) Torej vzmetnice z vzmetmi, latex itn...

Okapi ::

Drage vzmetnice so bolj ali manj vse nateg. Ene bolj, druge malo manj. S travnikov potegni tole poučno epizodo:
Penn & Teller: Bullshit! Season 6 Episode 5: Sleep, Inc.

Kar se trdote/mehkobe tiče, najdeš svojemu načinu spanja in hrbtu primerno tudi med cenejšimi. Na kakovost spanja pa v glavnem vpliva počutje, utrujenost, stres..., skratka, tvoja psiha, ne fizika ležišča. Kvečjemu je tu še vpliv placeba - če daš jurja in več za vzmetnico, se sam sebe prepričaš, da spiš bolje. Ampak ta "samonateg" običajno ne traja dolgo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

TheBlueOne ::

Kar se trdote tice je vsaj za Nemcijo lestvica. Menda od H1 do H5, razlicna po kilogramih in deloma visini. Sem celo bral, da ni pametno se ulecti in kupiti ampak, da je bolj pametno pogledati kaj potrebujes. Nekje v tem stilu:

https://www.matratzenschutz24.net/haert...

Sem pa imel obcutek, da so ultimodrage, ze zato, ker ne objavljajo cen ampak moras priti tja, da ti povedo, da kupujes zadevo vredno 3000EUR za 1700EUR, v bistvu pa je pri 1700EUR morda se 3x precenjena. Oziroma, ce kdo ve kaj vec zakaj so morda res toliko vredne, bi bilo zanimivo prebrati.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Za vzmetnice poglejte še tukaj

https://medico-home.si
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

broken/link ::

jaz sem izbiral med Meblom in Lagea, in se na koncu odločil za slednjo zaradi cen + malo sem pobrskal po forumih, in so bili ljudje zadovoljni
https://www.opremisidom.com/category/la...

vzel sem model z žepkastimi vzemtmi, je trši model, se ne uvija, kar je meni osebno awesome, spim gor že 2leti, izjemno zadovoljen. Tako zadovoljen, da ko spim drugje, čutim razliko v kvaliteti spanca. Je pa tudi res, da sem med lažjimi, tako da ne morem komentirati, kako se obnese vzmetnica pri ljudeh 100kg+

TheHijacker je izjavil:

Trenutno imava še staro vzmetnico in še sedaj leživa višje pa je malo po 20 cm visoka. Ne predstavljam si, da bi imel 28 cm visoko vzmetnico. Iščeva torej drugje in ne več v Ikei.

Moja vzmetnica ima 32cm. Sem rabil malo manj k 1mesec, da sem se na to navadil. Je bil pa moj prvi odziv praktično enak, kot tvoj. Ampak ko sem se na to navadil sem ugotovil, da mi v resnici zelo odgovarja, da ne padeš v posteljo, ampak da se nanjo usedeš. Pa ta višina se mi zdi, da da vzmetnici še nek dodaten element trdnosti, kar je zame plus.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Pred parimi meseci sem nabavil tole in sem zadovoljen.
Dovie'andi se tovya sagain.

Gambino ::

Če hočeš kvalitetne in dobre vzmetnice ali pa 100% latex poglej v MARSEN

Benny123 ::

Meblo platinum 3d je top, Pogačar je zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

blackbfm ::

Benny123 je izjavil:

Meblo platinum 3d je top, Pogačar je zadovoljen.



jz bi bil tut če bi dubu sponzorsko

permit ::

Ali sta vzmetnica in jogi eno in isto?

Ganon ::

Resno? :)) Vzmetnica je pogovorno jogi. Če nima vzmeti, je ležišče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Vanadium ::

perci je izjavil:

STASI je izjavil:

perci je izjavil:

Ja, ne vem, trenutno imam Meblo lateks kokos in se mi zdi dober. Zakaj pa ista zadeva od KOSIja ni, boš pa ti povedal, jst nimam izkušenj z njimi.

In ja, če lahko enako kvaliteto dobim za manj denarja....ga raje dam manj. Zato pa sprašujem. Za razliko od tebe, ki veš.

Perci si kupil od KOSIja? A je ok, če si ga?

Sem kupil ampak se nisem spal gor....je še v polivinilu, ker čaka na selitev v naslednjih 14 dneh.


Tudi mene zanima glede KOSI, kako se obnese in koliko pride BI5 ležišče, gledam pa ali 200x180 ali pa 2x 90x200
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jogi zelo smrdi

Oddelek: Loža
487080 (2177) cvalsr
»

Nakup vzmetnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7434060 (10631) TheHijacker
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8142519 (20117) matobeli
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691635 (27393) Ganon
»

Nakup vzmetnice - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7730535 (16841) amigovespuci

Več podobnih tem