» »

Nakup vzmetnice - nasveti

Nakup vzmetnice - nasveti

«
1
2

zee ::

Pozdravljeni.
Kupujem vzmetnico. Na kaj moram biti pozoren? Kje jih lahko dobim v LJ?

Hvala vnaprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

c0dehunter ::

Pozoren bodi na to, da ni premehka ali pretrda. To najbolje ugotoviš tako, da jo imaš en teden doma, in če je zjutraj ko se vstaneš v vzmetnici očitna jama, je premehka. Če te boli hrbet oz se ti že nasplošno zdi pretrda, je pač pretrda. Za vzmetnice kolikor vem, lahko vrneš oz jo vsaj zamenjaš v roku 14dni - pri večini prodajalcev.

Vem da imajo pester izbor vzmetnic v Dipo-tu, ker sem tam delal v skladišču za počitniško. Maš pa tudi specializirane trgovine, odvisno pač kolikor denarja želiš odšteti.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

>>><<< ::

Ena od specializiranih trgovin je Hitex v BTC-ju (Hala A). V tem obdobju imajo 15 % popusta na latex ležišča. Cene se gibljejo od 300 evrov navzgor brez upoštevanega popusta.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Horsechoker ::

Izogibaj se latex ležišč.
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

moowy123 ::

Kaj pa naj bi bilo narobe z latex ležišči ?

zee ::

lateks lezisca?

Se Dipo nahaja na obmocju Rudnika?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Opkow ::

Dipo je v sklopu Rutarja.
Je na Rudniku.
Evo klik.

zee ::

Gracias!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krho ::

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Blum ::

Ne kupuj vzmetnice. Kupi vodno posteljo! Sam sem presrečen z njo. Spanec tak da ubijaš zanj :) brez heca
http://www.lectus.si/

Highlag ::

Cena pa tudi, da lahko koga ubiješ, da zadevo izplačaš...
Never trust a computer you can't throw out a window

solatko ::

Če nisi alergičen na gumo, potem vzemi latex ležišče, ti ne bo žal. Občutek je fenomenalen, saj se ti poda po obliki telesa in imaš občutek lebdenja. Nikjer te ne tišči, tako kot je to pri navadnih vzmetnicah. Bolečin v raznih delih telesa, ko zjutraj vstaneš enostavno ni več.

bluefish ::

Tudi na kvalitetnejši standardni je ni.

solatko ::

blueFish - res kvalitetne standardne vzmetnice je praktično nemogoče narediti, saj bi jo morali delati za vsakega posebej, latex pa se poda tam kjer je potrebno, česar pri klasični ne moreš izvesti. Na enih te tišči komolec, na drugi ramenski del, na tretji boki, na četrti kolena..... Nemogoče je narediti univerzalno vzmetnico iz klasičnih materialov. Pri latexu je problem samo v tem, da je ogromno ljudi alergičnih na gumo in jim ostane za odlično spanje samo mnogo dražja vodna postelja.

FrancBula ::

jutri dobim dormeo, pa povem kako je.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

LordTado ::

jaz sem vzel dormeo memory,ampak tistega ki se ni dal zložit,sedaj sem videl,da prodajajo neke take da se napihnejo...

Sem zlo zadovoljen,se res prilagodi telesu.

Ted ::

Dormeo je ok če te ne moti trdo ležišče. Mene ne, poleg tega je trdo ležišče bolj zdravo. Je pa res da če greš na Dormeo iz ene zmatrane zmetnice da te kak teden dni vse kosti bolijo :D .
Mah...

zee ::

Hvala za informacije o lateks leziscih. Vodna postelja odpade, pa ne samo zaradi cene. Vzmetnica, ki jo kupujem, bo dodatno lezisce poleg postelje (zaradi stiske s prostorom & zaradi pravil tam, kjer s punco ziviva), ki je ze v stanovanju. Zvecer se bo vzmetnica prestavila na tla, zjutraj pa nazaj na posteljo.

Torej, bil sem v ljubljanskem City Parku, kjer sem z grozo ugotovil, da imajo samo lezisca iz lateksa, ki stanejo ~300 €. Sel sem tako v Dipo kot v Rutarja na Rudniku. Kjer so bile cene dosti bolj sprejemljive (100-150 €), vendar je problem, da imajo vzmetnice samo na ogled, za nakup pa nimajo nobene, saj v skladiscih nimajo nobenega.

Jutri grem pogledat se v Lesnino na Rudnik, da vidim, ce imajo tam kaj pametnega.

Sem pa danes sprobal nekaj lezisc z lateksom in moram reci, da se na njih lezi prav fajn. :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

FrancBula ::

Ted, ko sem se prvič uležal na dormeo se mi je zdel zelo mehek, kot bi bil na oblaku..
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

dzinks63 ::

Sama vzmetnica ti nič ne pomaga, pa naj bo še tako dobra, če nimaš dobrega latofleksa pod njo.

flipflop ::

Jst mam tud dormeo in se mi ni zdel nič posebnega, sm pa mel priliko zdaj spat nekaj časa na slabšem jogiju in sm se zjutraj zbudil ves polomljen, tko da tud jst priporočam dormeo.

FrancBula ::

ja glede na to da mam zdaj 30 let star jogi neka razlika bo:)
mam pa običajne dilce pod jogijem, ene 4 cm široke.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

zee ::

Zanimivo. Niti pomislil nisem na Dormeo...verjetno zaradi cudnih (in vsiljivih) reklam...

Ker pa ste povedali toliko pozitivnih mnenj, bom sel jutri do njih pogledat in sprobat zadevo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

fosil ::

Problem lateksa in raznih drugih gum je, da zadeva ne diha.

To pomeni, da se na taki postelji bolj potiš. Če se pa že tako nekoliko bolj potiš boš pa na taki postelji resnično orenk švical.
Tako je!

bili_39 ::

@fosil: jaz imam nasprotne izkušnje. Kakovostno ležišče iz lateksa ima nevemkoliko rež za zračenje itd. Jo imam 2 leti in imam same dobre izkušnje.

Res!

mojsterleo ::

Problem lateksa in raznih drugih gum je, da zadeva ne diha.

tole je pa huda neumnost! za lateks lezisca je OBVEZNA luknjicasta podloga oziroma late. drugace pa mamo dormeota doma ze vec kot 10 let in smo zlo zadovoljni,vsi po vrsti (cela familija uporabla). tud njihova reklamacijska sluzba je zlo prijazna, moj dormeo se je kaksni 2 leti nazaj zjebal (natrgala se je zgornja zascitna plast), in so mi zamenjali v 1 tednu brez pardona... prisel je model s kombijem, vzel staro blazino, prinesu novo, izpolnil smo prevzemnico in finito. obozujem 12 letno garancijo. :D

Vice ::

tole je pa huda neumnost! za lateks lezisca je OBVEZNA luknjicasta podloga oziroma late.
Seveda, da se zaradi nedihanja plesen ne nabere spodaj :))

solatko ::

fosil - Tle si pa totalno brcnil v temo. BW tudi Dormeo ima vzmetnice iz latexa in so baje zelo v redu, ne vem pa kako je s ceno. Od kar imam latex ležišče, se nisem niti enkrat zbudil moker (cca 5-6 let).
Vice - Pod vsako vzmetnico mora biti prehod zraka, da lahko ležišče diha, tudi feder modroc bo na polni podlagi zakuhal.
dzinks63 - Pod latex ležiščem imaš lahko najcenejšo izvedbo ali pa navadne malo razmaknjene dile - zaradi pretoka zraka.

zee ::

To bo v mojem primeru problematicno, razen ce kje dobim zlozljive dile (take da jih dam po uporabi vsaj na pol).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vice ::

solatko a odkrivaš Ameriko? Sem kaj drugega napisal? ;)

zee ::

to o dihanju vzmetnice sem izvedel tudi jaz v eni trgovini.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

FrancBula ::

zee a si šel sprobat dormeo?
mene so poklicali in so rekli da jutri priprljejo(dormeo).
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

zee ::

@FrancBula: Danes ga grem sprobat. Koliko casa si cakal od narocila do dostave?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

FrancBula ::

zee čakal sem ene dvajset dni. drugače je rok dostave za navadnega in memory 12+2 en mesec.
lp
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

zee ::

Aha. Torej mi cakanje v nobenem primeru ne uide :(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

solatko ::

Vice - Nekdo bi pri tvojem postu mislil, da to velja samo za latex ležišča.

mojsterleo ::

tole je pa huda neumnost! za lateks lezisca je OBVEZNA luknjicasta podloga oziroma late.
Seveda, da se zaradi nedihanja plesen ne nabere spodaj :))
kaksna plesen lepo te prosim? lateks ni guma ampak je PENA, lezisca pa so narejena maksimalno zracno prepustno, ker vsebujejo zracne cone in precne ter vzdolzne zracne kanale. na starih podlagah iz iveric al pa vezanih plosc tako lezisce ne more funkcionirat, ker potrebuje vezan krog
zracne cirkulacije, ker se lezisce prilagaja tebi in ne ti leziscu.

delfinus ::

Imam lateks lezisce sedaj ze tretje leto. Je od enega italijanskega proizvajalca. Dobil sem ga dokaj ugodno. Imam varianto 200x180 in sem ga takrat leta 2006 dobil za preracunano v EUR za cca 350 do 400EUR se mi zdi. Ima vec con, ki se prilagajajo pa moram povedat, da sem zelo zadovoljen. Lahko potrdim preko tega, da imam kar veliko sluzbenih poti v tujino in dosti spim po razlicnih hotelih in ko clovek pride domov je to prava milina :). Pod lateksom imam seveda nujen latofleks, ki pa je prisel ze s posteljnim okvirjem.

lp, D.

fosil ::

Ravno zato, ker lateks ne diha rabi luknjice po celi površini.
Ravno zato, ker lateks ne diha rabi posebno podlogo iz letvic, ker drugače splesni.

Če tega ne bi bilo, bi bilo tako kot bi se ulegel na gumijasto posteljo. In to lateks pravzaprav je. Malo bolj nobel guma.

Koliko vse to pomaga ne vem, vsekakor pa to ni isto kot nek naraven material, ki diha po svoji celi površini.
Tako je!

solatko ::

fosil - Poizkusi, potem pa pametuj. Latex je naravni material, izdelan tako da diha, predvsem pa se ne nabira pot. Vsako ležišče, ki ga boš postavil na nepredušno zaprto dno, bo v enem letu plesnivo. Ker je latex naraven in tako obdelan, je tudi tako drag, kakšne modroce iz kvazi naravnega materiala lahko dobiš za nekaj deset ojrov. Drugače ti pa priporočam da enkrat nekaj dni spiš na latex-u in boš videl, da razen vodne postelje, ne boš hotel nobene druge, kot latex. Postelje iz drugih materialov imajo to pomanjkljivost, da so ali pre trde (poleg tega se tudi organizem z leti spreminja), ali pre mehke, rabil bi mehko ne nekem drugem mestu, bolj trdo spet na tretjem, latex pa je material, ki se poda tam k je treba in podpira na pravem mestu (kot bi lebdel). Nikjer ne tišči, nikjer ne manjka podpora, skratka fantazija za odlično spanje. Zmetal sem stran že kar nekaj denarja za udobno ležišče, pa do latex-a ga nisem našel. Pravim, da je edini problem pri tem ležišču to, da so nekateri alergični na gumo tako, da se morajo zadovoljiti s slabšim spancem na ostalih ležiščih.

bluefish ::

Latex je naravni material

Razloži to.

infidel ::

Lejte latekska kak tece ven z drevesca.

zee ::

Ne vem, ce je to taisti lateks....IMHO so svetovne potrebe dosti vecje...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mojsterleo ::

Aha. Torej mi cakanje v nobenem primeru ne uide :(

dormeo prodajajo v tolk razlicnih trgovinah, da se sigurno da dobit hitreje kot v 20 dneh. prodajajo jih npr. v mercator tehnika/hipermarket, merkur, kletna etaza maximarketa, mislim da v lesnini tudi... ziher imajo kje kaj na zalogi.

fosil ::

Lateks je seveda naravni in umetni.

Pri kakšnih zelo dragih zadevah morda res dobiš naravnega, ali pa vsaj mešanico. Pri jogiju za par sto evrov pa lahko o tem samo sanjaš (dobesedno :)

Pa še to. Umetni lateks je narejen iz nafte.
Tako je!

bili_39 ::

Pri kakšnih zelo dragih zadevah morda res dobiš naravnega, ali pa vsaj mešanico. Pri jogiju za par sto evrov pa lahko o tem samo sanjaš (dobesedno :)


Odvisno kaj šteješ za zelo drago. Pri boljših ( nekje nad 300€ za komad) so na vzmetnici točne specifikacije. Med drugim tudi to, da so iz naravnega lateksa. Umetnega delajo tudi iz drugih surovin, ne samo iz nafte - če se prav spomnim seveda. Kupoval sem 2 leti nazaj in toliko je staro tudi moje (ne)poznavanje.

zee ::

eh...klinc. Salona Dormeota v Ljubljani nisem nasel, v Lesnini na Brdu tudi ni bilo nic. Sem pa imel na Brdu manjso nezgodo 8-O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bili_39 ::

upam, da je križ v redu. Drugače boš brez Dormeota slabo spal...

zee ::

S krizem je vse v najlepsem redu, samo avto je malenkost udarjen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

FrancBula ::

samo da je pojstla ok! če si jo not mev...
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša vzmetnica - Jogi je? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
227103845 (8559) Vanadium
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8142295 (19893) matobeli
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691396 (27154) Ganon
»

Pregrinjalo za posteljo

Oddelek: Loža
153182 (2680) francek1
»

postelje in vzmetnice

Oddelek: Loža
3511106 (9079) t1grica

Več podobnih tem