» »

Najboljša vzmetnica - Jogi je?

Najboljša vzmetnica - Jogi je?

««
6 / 6
»
»»

Malner ::

Nekoč sem poskusil kupiti jogi z Amazona, pa noben ni pošiljal v Slovenijo. Jih je polno z odličnimi ocenami, pa jih ne moreš kupiti.

alešhojs ::

Mene pa zanima, zakaj vsi po vrsti priporočajo letveno dno za pod vzmetnico. Kupil sem nov jogi od Meblota in se že po pol leta na sredini letvic, torej na delu kjer se letvica najbolj upogne, konkretno ugreza. Kadar moja prej vstane, se premaknem na sredino postelje, kjer se letvice stikajo in so najtrše, in spim veliko boljše, tudi podopra v hrbtu je taprava.

Glede na to bi verjetno bolje spal, če bi imel jogi na navadnih, trdih deskah.

Ampak, ker so me vsi, od interneta, prodajalcev in kolegov prepričevali, da za žepkase vzmeti rabim ledveno dno sem pač verjel in se očitno zajebal. Ker je postelja z dvižnim dnom je tudi menjava podlage velika kolobocija in bi me verjetno stalo toliko kot celotna postelja.

Še kdo s podobno izkušnjo?

dragana ::

Se strinjam. Letvice bi morale biti toge. Kaj ti pomaga super-duper vzmetnica s 7 ali 15 conami, če se potem letvice po svoje zvijajo. Tu gre vsa funkcionalnost vzmetnice v franže.

Okapi ::

Letvice so predvsem zaradi tega, da lahko vzmetnica na spodnji strani "diha".

Mora pa biti seveda dno primerno vzmetnici (in teži tistega, ki na njej spi). Skratka, delovati mora kot celota. Je pa res, da je pri vsem skupaj (zelo) veliko marketinške megle.

Jaz imam dno s kovinskimi prečkami - zagotavlja zračnost in ker je togo, ne vpliva na mehkobo/trdoto vzmetnice. Pa še cenejše je od lesenih, in lažje za vzdrževanje.



Kavboji (ki so spali na trdih tleh) so rekli - če nisi dobro spal, pomeni, da nisi bil dovolj utrujen.;)

Yossarian ::

Je ta trgovina zanesljiva? Sedaj imajo neke akcije, moram pa kupiti vzmetnico.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

katimm ::

Yossarian je izjavil:

Je ta trgovina zanesljiva? Sedaj imajo neke akcije, moram pa kupiti vzmetnico.


Sem sel osebno probat v Lj sicer zgledajo ok me je pa zmotilo in nisem sel v nakup ker pridejo v roli zvite ce ne bi se skoraj odlocil za njih pomoje... dajejo pa veliko na oglasevanje cel fejsbuk in podobno spamajo na polno... po besedah izdelujejo na portugalskem stvari je pa slabo ce hoces uredit menjavo vzmetnice mislim da placas 80€ za unicenje stare

kuglvinkl ::

Kaj te tolk moti pr roli? Tiste s fedri najbrž ne rolajo, vse ostale pa že bi rekel.
Your focus determines your reallity

gort ::

Nam je nekoč bilo razloženo in potem nismo eksperimentirali, da sama zasnova ležišča, ki ne diha dovolj in akumulira toploto in vlago in ne podpira spečega enakomerno, mogoče še kaj - za razliko od pravih vzmetnic. Ne vem zares ampak mogoče so idealne hibridne :D Za redno ležišče nam je bilo odsvetovano, za občasno ležišče je v redu, se pa navadno tudi ugodne (odvisno od izbiranja) in zrolane praktične za prevažanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

katimm ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaj te tolk moti pr roli? Tiste s fedri najbrž ne rolajo, vse ostale pa že bi rekel.

Ravno to je tezava ker so vzmeti in so rolane.. glih zato so mi svetovali da ni neka najboljsa kvaliteta.. je pa res da jih lahko veliko vec transportirajo in skladiscijo

Yossarian ::

katimm je izjavil:

Sem sel osebno probat v Lj sicer zgledajo ok me je pa zmotilo in nisem sel v nakup ker pridejo v roli zvite ce ne bi se skoraj odlocil za njih pomoje... dajejo pa veliko na oglasevanje cel fejsbuk in podobno spamajo na polno... po besedah izdelujejo na portugalskem stvari je pa slabo ce hoces uredit menjavo vzmetnice mislim da placas 80€ za unicenje stare


Hvala, najbolj me je zanimalo, da ni neka fejk trgovina.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

hotig ::

Kupujem novo vzmetnico. Sedanja je cca 15 let star Dormeo, ki nikakor ni izpolnil pričakovanj. Sem bil že v začetku razočaran, čeprav so mi govorili, naj počakam in se bom navadil (pa se nisem). Pogledal sem kar nekaj testov, razlag in posnetkov pa se med vso ponudbo ne morem odločiti, kaj je zame boljše: latex ali žepkasta vzmetnica. Visok sem 188cm in imam okoli 87kg, mere vzmetnice bojo 90x200cm. Letveno dno imam, kupljeno ob postelji, včasih je malo škripalo, potem pa ne več. Mogoče tudi to zamenjam.

Postavil sem si nekaj kriterijev:
1. Cena med 400-500EUR max, predvidevam da bom za to ceno dobil nekaj kvalitetnega ob mojih željah
2. Spim predvsem na boku, redko tudi na hrbtu (prilagodljivost in ob tem dolgoročna vzdržljivost sta zaželjeni)
3. Ponoči se dosti obračam in včasih zbujam, predvidevam da je to posledica slabega položaja oz. vzmetnice. Zjutraj me boli vse od križa do vratu, zato rabim nekaj za udobno spanje v primernem položaju (primerna opora hrbtenice)
4. Zaželeno je dobro odvajanje toplote in zračnost vzmetnice (ker poleti dosti švicam)
5. Antibakterijska in antimikrobna zaščita sta plus

V mojem rangu je kar nekaj ponudnikov:
Zdrava postelja
Lagea - Opremisidom
Slovenska postelja
Vitapur
Swissbed
Marsen

Prva odločitev je seveda katero vrsto izbrati: latex ali žepkasto vzmetnico (mogoče je najboljša izbira neka kombinacija obeh) , zato iščem nasvete uporabnikov. Zanima me kako ste bili zadovoljni s svojo izbiro, prednosti in pomankljivosti? Kakšne so vaše izkušnje s snemljivi pralnimi prevlekami (bombaž)?

Za dokončno izbiro bi se najraje v enem dnevu odpeljal do izbranih ponudnikov in vsaj kakšnih 15min ležal na postelji vsaj za prvi občutek, da bi lahko primerjal ležišča. Ne vem če bo to izvedljivo, bi bilo pa koristno vsaj za prvo primerjavo, verjetno bom dobil vsaj prvi pogled na trdoto in upogljivost vzmetnice ter nek prvi občutek. Potem pa sledi izbira končnih kandidatov in odločitev za nakup.

PINki ::

Jaz sem ravno v Marsenu naročil lateks ležišče. Pa pred tem nisem imel pojma kaj kupit in kaj je primerno zame. 95kg, se potim, rad imam trdo lezisce... Priporočam Marsen, saj se mi zdi, da dobro svetujejo in najdeš kar iščeš.

Vanadium ::

Ne pozabi še na proizvajalca KO-SI. Jaz imam njihovo ležišče BI8 in sem zadovoljen.

mat xxl ::

PINki je izjavil:

Jaz sem ravno v Marsenu naročil lateks ležišče. Pa pred tem nisem imel pojma kaj kupit in kaj je primerno zame. 95kg, se potim, rad imam trdo lezisce... Priporočam Marsen, saj se mi zdi, da dobro svetujejo in najdeš kar iščeš.



Zakon, sem sam tudi na njihovi, po želji sestavijo, ko lego kocke po željah, za močnejše osebke, boljše ni za dobiti nikjer ..........................

Magic1 ::

Tudi jaz sem zadovoljen s Mersenovimi.
Magic

krho ::

Jaz pa recimo nisem. Moja pa je. Meni je njihova trda pretrda. Moji je pa njihova srednje trda ravno pravšnja.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Magic1 ::

Pa sej imaš ziher opcijo vmes... To ti itak menjajo, če jim kmalu po nakupu poveš. Vsaj včasih so.
Magic

Gambino ::

Imam tudi sam latex od Marsena. Ti pa itak naredi tudi vzmetnico po želji, kar je velika prednost in so eni redkih če ne celo edini.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jogi zelo smrdi

Oddelek: Loža
487854 (2951) cvalsr
»

Nakup vzmetnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7435432 (12003) TheHijacker
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8143905 (21503) matobeli
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20693321 (29079) Ganon
»

Nakup vzmetnice - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7731251 (17557) amigovespuci

Več podobnih tem