» »

Najboljša vzmetnica - Jogi je?

Najboljša vzmetnica - Jogi je?

1 2
3
4 5

Okapi ::

V Harveyu imajo od Mebla jogije z 20% popusta.
S 5-conskim žepkastim vzmetenjem + 2,5 cm pene HR na vsaki strani (ne me spraševat, kaj je to;-), debel je 22 cm, 160x200 cm je 480 evrov, lahko tudi na 36 obrokov. Potem imajo pa še enega 7-conskega z žepkastimi vzmetmi, višina 26 cm, za 450 evrov.

O.

Ganon ::

Zadnjič sem par dni spal na ležišču, ki je v celoti izdelan iz vrhunske spominske pene (je tudi malce višje kot običajna ležišča) s 15-letno garancijsko dobo. Tako dobro v življenju še nisem spal. Na žalost sem pozabil ime, je bil pa kupljen v Harvey Normanu, cena pa precej visoka, blizu 1000€. Uporabljajo jih tudi v nekaterih bolnišnicah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

nodrim ::

Meni osebno je Dormeo zakon, res ga imam šele nekaj čez 5 let, ampak glede na tako nizko ceno, ga pač kupiš novega čez 5-10 let ... pa še v vsak avto jih spraviš enih 6 naenkrat :D

detroit ::

men je tud diarejo ušeč sam eni pa kar ne morejo spat gor, moja bivša je piskala, bomo vidli kako bo s prihodnjimi;D
Skero

Malajlo ::

A nima Dormeo več različnih trdot?

Pri teh cenah PU ležišč (ker jogi je blagovna znamka) poglej http://www.plama-pur.si/uploads/documen...
Vem, da so pred leti (15?) delali tudi za Ikeo.

Maximus ::

Na Dormeo ležišču spim že ene pol leta in moram reči, da je super. Kolikor vem, imajo več različnih trdot.

Formula 1 ::

Okapi je izjavil:

V Harveyu imajo od Mebla jogije z 20% popusta.
S 5-conskim žepkastim vzmetenjem + 2,5 cm pene HR na vsaki strani (ne me spraševat, kaj je to;-), debel je 22 cm, 160x200 cm je 480 evrov, lahko tudi na 36 obrokov. Potem imajo pa še enega 7-conskega z žepkastimi vzmetmi, višina 26 cm, za 450 evrov.

O.

Slučajno veš ime tega jogija?
Hvala.

Okapi ::

Prvi je Gold Line Ohio, drugi pa No Stress (tako vsaj piše na prospektu od Harveya).

O.

Formula 1 ::

Sem iskal na njihovi spletni strani pa jih ne najdem: http://www.meblojogi.si/
Sem pa našel jogija Meblo FIT http://www.meblojogi.si/index.php/jogi/... Cena:488 € za 160x200
ali
Meblo DINAMIC http://www.meblojogi.si/index.php/jogi/... Cena:513 € za 160x200
Še kakšno mnenje o teh dveh ?

Formula 1 ::

Koliko časa potem zdrži dormeo ?Bo uporaben tudi čez 10 let ?

nodrim ::

Ti povem čez 5 let :) drugače pa itak nima veze, če daš zdej tolko zanj, kolk je cenejši in potem spet kupiš novega, si itak na istem, s tem da imaš možnost potem zamenjat oz. v praksi plačuješ na obroke, pa še čez toliko in toliko let maš novega :)

ga pa le preizkusi prej pri kom, da vidiš, če ti ustreza, ker je precej drugačen občutek kot na kakšnih starejših z vzmetmi ...

Heisenberg ::

Obujam temo... :)

Potrebujem novo vzmetnico / jogi.


Iščem nekaj TRDEGA in da bo TRDO tudi ostalo vsaj 5 let! Sem že razmišljal da bi spal na tleh na blazini za jogo a ženska pravi da naj si poj najdem tudi tako žensko ... hmmm :) OK

Imam slabe izkušnje z Dormeo, ker postanejo premehke po manj kot 1 letu.

Razmišljal sem o Ikei,pogojno Dormeu,Meblo,razne neznane firme..., ampak kjerkoli brezem recenzije kupcev povsod isto, da je vmeznica kaj kmalu mehka.

Nabavil sem si tudi lattenrost (Slovensko? dile za spodaj za nastavljanje trdote), ki tudi samo pogojno pomaga.


Nujno pa si želim trdo vzmetnico ker sem ugotovil da spim kot dojenček na trdih tleh in da takrat nimam več bolečin v križu-kolkih, za katere vedno bolj krivim trenutno vzmetnico.

Mora prenesti težo 150kg - čeprav imam sam malce pod 100kg

Cena do 200EUR

Kak predlog kaj in kje kupiti?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

ker sem ugotovil da spim kot dojenček na trdih tleh
Pojdi k mizarju, da ti ureže eno desko po meri, jo daš na staro vzmetnico in to je to.;)

Ganon ::

Torej iščeš kvalitetno, trše ležišče, ki bo zdržalo leta, na voljo pa imaš maksimalno 200 evrov? Kar vztrajaj na trdih tleh.

Heisenberg ::

za do 200 sem napisal ker ne iščem nekih eksotičnih materialov, nekih posebnih vlaken, spominske pene itd...samo trda pena ali fedri

GRT ::

Za 200€ še fedrov ne boš dobil.
Vedno šparanje na zdravju.
Čez leto dni bo pa jokanje kaj vse ga boli.

gruntfürmich ::

če vsi pravijo da je to prenizka cena za kvaliteto ti ne preostane drugega kot da greš od trgovine do trgovine in uprašaš za najcenejšo in najtršo vzmetnico...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Ena možnost je tudi blazina za napihnit. Lahko jo precej na trdo napihneš, ko malo popusti, pa samo na novo napihneš.

Heisenberg ::

Okapi je izjavil:

Ena možnost je tudi blazina za napihnit. Lahko jo precej na trdo napihneš, ko malo popusti, pa samo na novo napihneš.



Brez heca točno to sem tudi sam razmišljal. Imam jo med camp opremo in bom danes ponoči testiral.
Če pomislim, sem vedno na tej dobro spal. Edino imam malce smotan model kjer potekajo ti kanali po sredini in imam nekako občutek da se boš zrolal dol.


Sem pa že poslal nekaj emailov in so bolj slabi odgovri oz. bolj v smislu, ja imamo za 600€, ne hvala.

D3m ::

Okapi je izjavil:

ker sem ugotovil da spim kot dojenček na trdih tleh
Pojdi k mizarju, da ti ureže eno desko po meri, jo daš na staro vzmetnico in to je to.;)


Se je mogoče vprašal, če nima sfukane telesne kompozicije, da mu ležišča ne odgovarjajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Heisenberg ::

OK vidim, da je precej neresnosti tukaj. Žal.



Mogoče pa bo komu v prihodnosti pomagalo:
Google mi je odril nov svet.
Dajansko obstajajo zračne vzemtnice normalnih dimenzij za uporabo v splanici!

In pa japosnaka varianta Tatami!

techuser ::

Jaz sem zamenjal ogromno jogijev v lajfu. Od dragih do poceni. Zame se najbolje obnese ORTOPEDICO hrvaškega proizvajalca za približno 140 EUR, je dovolj mehak. Pri trdih me je vse bolelo, pa so bili kao ortopedski. Če je to za nekoga udobno, potem pa kar naj zapravi 500 EUR, mene so prepričali za prodajo ampak potem sem ga kar podaril. Je pa res, da brez nadvložka, približno 5 cm dodatne pene ni primerjave. Vedno je dobro vzet mehkejši jogi in dodatni nadvložek. Meni se je spanje izbojšalo za 60% z nadvložkom. Dober jogi in nadvložek se pozna kot noč pa dan pri kvaliteti spanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Han ::

Optimo Global Regular, trdota H3.

Blumper ::

Lol kje je fora da kupiš novo ležišče ki ti je pretrdo oz. Premehko in nato še nadvložek? Za isto ceno dobiš boljše ležišče od zgornje kombinacije.
Pa pozabite da je trdo ležišče boljše za vaš hrbet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blumper ()

GRT ::

Blumper je izjavil:

Lol kje je fora da kupiš novo ležišče ki ti je pretrdo oz. Premehko in nato še nadvložek? Za isto ceno dobiš boljše ležišče od zgornje kombinacije.
Pa pozabite da je trdo ležišče boljše za vaš hrbet...

Točno to. Trdo ležišče je lahko še slabše za hrbet. Čist odvisno od težav in načina ležanja.

Heisenberg ::

GRT je izjavil:

Blumper je izjavil:

Lol kje je fora da kupiš novo ležišče ki ti je pretrdo oz. Premehko in nato še nadvložek? Za isto ceno dobiš boljše ležišče od zgornje kombinacije.
Pa pozabite da je trdo ležišče boljše za vaš hrbet...

Točno to. Trdo ležišče je lahko še slabše za hrbet. Čist odvisno od težav in načina ležanja.



Jaz zase VEM da nujno potrebujem trdo ležišče.
Sedaj ko je ratalo mehko mi poriva ramena skupaj, v križu mi potiska gor, pri riti oz. bokih pa dol v luknjo. Najraje spim na hrbtu, kar sedaj ne morem. Tudi slinim se ponoči iz ust, ko spim na trdem s tem nimam problemov, tudi po poročanjih naj bi sedaj smrčal, kar prej nisem.

FoxKnox ::

Zame je edino sptejemljivo ležišče iz - Latexa.
6 con trdote, mehko na otip trdo za ležanje, prilagodi se telesu.
Imamo ga preko 20 let in je še vedno enake trdote kot novo. Je res500+evrov ampak zame ni boljšega.
Če me kdaj malo štihne v križu se zleknem na hrbet in se zjutraj prebudim kot prerojen.
Latex rules

TheRocky ::

Meni je muka, če moram spati kje na mehkem ležišču, zato sem najbolj zadovoljen doma na KO-SI Bi2 ležišču, ki ga imam obrnjenega na izrazito trdo stran. Po 8 letih ni opazit kje kake deformacije oz. poslabšanja lastnosti. Če bi prej vedel, bi edino namesto latofleksa dal kar fiksne letvice. Po nekaj letih se je namreč včasih pojavil zvok, ko se uležeš ali vstaneš.

Malajlo ::

Jaz v Plami kupujem PU pene na kilo. Izbereš trdoto, dimenzije, pa je. Menjaš na pet let za nekaj deset eur. Držijo sicer dlje, ampak misel na pršice, naaaa.

Gambino ::

Marsen vzmetnice. Tip ti naredi kakšno vzmetnico si zaželiš. Jaz imam latex ležišče.

Heisenberg ::

TheRocky je izjavil:

Meni je muka, če moram spati kje na mehkem ležišču, zato sem najbolj zadovoljen doma na KO-SI Bi2 ležišču, ki ga imam obrnjenega na izrazito trdo stran. Po 8 letih ni opazit kje kake deformacije oz. poslabšanja lastnosti. Če bi prej vedel, bi edino namesto latofleksa dal kar fiksne letvice. Po nekaj letih se je namreč včasih pojavil zvok, ko se uležeš ali vstaneš.


Bi2 ležišče.. Zanimivo sem prebral na njihovi strani da naj bi bilo resnično trdo.
Koliko kil pa imas, če se sme vprašati?
Sam sem pri 100kg in je redko kera vzmetnica za dlje kot kako leto, nato pa že precej popušča v predelu bokov.

TheRocky ::

Sam imam nekaj čez 70 kg. Moj in ženin foter, ki sta 100+ kg sta tudi nabavila enako ležišče, samo ga imata šele kakšno leto, tako da na dolgi rok pri takšni kilaži ne morem poročat.

yesIcan ::

mikko je izjavil:

ali kdo ve, katera je vzmetnica v ikei enaka hospital super hard od mebla ? meblo namreč dela jogije za ikeo, le da so v ikei cenejše...baje ;)

Je to se vedno res? Kako ugotoviti kateri so ti jogiji?

SkIDiver ::

15 let kasneje, spet v kupovanju novega jogija:D Tokrat je v igri dimenzija 180x200.

Z ženo sva za enkrat pogledala v smeri Dormeo in Meblo. Sam sem bil z Dormeo zadovoljen, vendar iščeva še druge možnosti, preden se odločiva za nakup. V igri je tudi odločanje ali vzeti jogi ali vzmetnico. Ponudba je precej pestra, vsak prodajalec pa hvali svojo robo. Imate kakšne izkušnje z enim in drugim? Kakšen je faktor spominske pene? V nekaterih so po 2cm, 3cm, 5cm... Seveda greš probat v salon, ampak tam ležiš nekaj minut, doma ležim 7 ur. Izkušnje iz prakse pa so priceless.

D3m ::

Jaz sem pred parimi meseci vzel Meblo Jogi Perla+ HARD

Veliko bolje spiva, kot prej, ko sva imela Meblo Jogi Kozmik normal partnersko ležišče.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krho ::

Ne jemlji duplo vzmetnice.. vzami 2 posamezni,... žena je najbrž konkretno lažja od tebe se pravi rabi mehkejšo vzmetnico.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

D3m ::

K sreč moja ne komplicira pri trdoti. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ganon ::

SkIDiver je izjavil:

15 let kasneje, spet v kupovanju novega jogija:D Tokrat je v igri dimenzija 180x200.

Z ženo sva za enkrat pogledala v smeri Dormeo in Meblo. Sam sem bil z Dormeo zadovoljen, vendar iščeva še druge možnosti, preden se odločiva za nakup. V igri je tudi odločanje ali vzeti jogi ali vzmetnico. Ponudba je precej pestra, vsak prodajalec pa hvali svojo robo. Imate kakšne izkušnje z enim in drugim? Kakšen je faktor spominske pene? V nekaterih so po 2cm, 3cm, 5cm... Seveda greš probat v salon, ampak tam ležiš nekaj minut, doma ležim 7 ur. Izkušnje iz prakse pa so priceless.


Čez Slovensko posteljo ne morem reči ene slabe besede.

https://www.postelja.com/

SkIDiver je izjavil:

ali vzeti jogi ali vzmetnico.


Jogi je pogovorno vzmetnica, nista dve različni stvari.

FTad ::

D3m je izjavil:

K sreč moja ne komplicira pri trdoti. :)


pa pri jogiju tudi ne? ;) ;)

SkIDiver ::

@Ganon pod jogi sem mislil lešišče iz pene, brez vzmeti. Pod vzmetnico pa ležišče z vzmetmi. Hvala za predlog. Bom dodal še Slovensko posteljo v izbor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Avenger ::

Ej kako se pa obneseta dva jogija skup, ker je pač na sredini potem rob - a dajete gor nadvložek? Do zdaj sva uporabljala dvojno...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BigWhale ::

BigWhale je izjavil:

Perci sej ga bom razmontiral zdaj preden se selim... Ce ga nau prej psica :P

Drgac pa, men se vseen zdi velik 800EUR za eno lezisce.. Kaj ces... :)


A ves tist o zarecenem kruhu? :> Kakih osem let nazaj sem kupil vodno posteljo in zdaj je ne zamenjam z nobenim dormeom, jogijem, vzmetnico, lateksom, whatever ... :)

Tko, da ... Kdor ima moznost, na dolgi rok se res splaca.

perci ::

Hehe.

Je pa en downside, če imaš preveč dobro ležišče doma.

Kamorkoli greš (tudi, če je res dober hotel) slabše spiš.

IL_DIAVOLO ::

Najboljša je čimbolj trda in brez pene. Ce bi kupoval danes, bi vzel to:

https://m.moemax.si/p/nadana-vzmetnica-...

Raindancer ::

Moja je imela isti problem. Vzmetnica, namreč.

Oddelala je svoje, treba je bilo novo. Price/performance je bila zame najboljša JYSK GOLD S25. Edina stvar, ki mi ni ležala, je bila, da je bil 'začetek' na trdi strani, in so bolele vse kosti in koščice, preden smo jo obrnili, in je bila na drugi strani trdota optimalna. Zdaj jo imam že kakšnih 5 let, in mi je OK, samo navadit se je bilo treba, ker je bila precej višja od standardnega jogija. Zdaj mi je to v plus, ker lažje vstanem ali ležem.

@OP: Pojdi pogledat in preizkusit. Tu ti lahko svetujemo magari milijone zadev, vendar boš sebi dobro našel samo, ko boš preizkusil. Pa dobro spanje!

SkIDiver ::

Raindancer imava sedaj GOLD F130 in se je posedla po cca letu dni. Reklamacija ne gre skozi, ker se priznava, če se posede za 20% kar je pri 28cm višine celih 5,6cm! Posedenost naj bi meril na način, da preko neobremenjen jogi postaviš letev in zmeriš posedenost. V takšnem primeru ni posedenosti, ker se pena vrne v prvotni položaj, ko pa z rokami pritisneš na jogi na različnih delih pa čutiš, da je očitna razlika v čvrstosti pene. In ta razlika se odlično čuti, ko se vležeš na jogi.
Se ja pa na začetku noro dobro spalo, ampak to veselje je trajalo kako leto.

Sicer razmišljam, če je najina krivda, ker jogi ni na latofleksu, ampak nikjer ni bilo navedeno, da bi moral biti na latofleksu. Tudi v garanciji ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Raindancer ::

@SkiDiver: Ne vem, no. Jaz imam stvar na letvah in doslej se mi ni posedla. Mogoče je to odvisno od modela oz. notranje zgradbe? Moja je precej trde narave, vsaj zame, in se mogoče zato ni tako hitro posedla. Pa vprašam, od kod podatki za garancijo, ker osebno se ne spomnem, da bi to pisalo tudi v mojih listinah. Je to glede garancije rekel trgovec, ko sta skušala uveljavljat reklamacijo?

Kar se tiče posedanja - stvar imam zdaj nekako 5 let. In se mi ne zdi, da bi se veliko posedla, glede na to, da je obremenitev okoli 100kg ( 70 plus pasji kosmatinec).

SkIDiver ::

@Raindancer kopirano iz pogojev.

Za vzmetnice iz pene GOLD zagotavljamo, da je njihova oblika sta-
bilna in da se med splošno uporabo pena ne bo stisnila. Garancijo
lahko izkoristite tudi, če se glavni del jedra vzmetnice pogrezne za
več kot 20 % glede na njeno višino. Morebitne spremembe v višini
lahko preverite z vodno tehtnico in metrskim trakom, da ugotovite
razliko v dolžini med sredino in stranicama.
Predpogoj za garancijo vseh zgoraj omenjenih izdelkov je, da ste
po njihovem nakupu ves čas uporabljali ustrezno zaščitno prevleko,
posteljni vložek ali nadvzmetnico. Vzmetnico morate tudi redno
sesati.

trancer01 ::

No, kaj pa naj bi pomenilo, da zagotavljajo, da je njihova oblika stabilna, da se pena ob normalni rabi ne bo stisnila? To lahko pomeni tudi, da se na enem delu ob povprečni obremenitvi ne sme občutno bolj stisniti/ugrezniti/posesti kot ob enaki obremenitvi na drugem delu in v tem primeru bi jaz zahteval upoštevanje garancije.

qwertyy ::

Moja gold S70 se je po enem letu tudi totalno zmehčala.. jo moram imeti vedno na trdi strani, pa še to se zdaj že konkretno ugreznem.

Mogoče blo gor preveč akcije:8)
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jogi zelo smrdi

Oddelek: Loža
486945 (2042) cvalsr
»

Nakup vzmetnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7433814 (10385) TheHijacker
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8142291 (19889) matobeli
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691392 (27150) Ganon
»

Nakup vzmetnice - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7730437 (16743) amigovespuci

Več podobnih tem