» »

Najboljša vzmetnica - Jogi je?

Najboljša vzmetnica - Jogi je?

1
2
3 4 5

BigWhale ::

perci, itak! dormeo ma same prednosti! Jaz se zjutraj prebudim kot prerojen! ;>

Sploh, ko se tamaladva spravita in se vsak po dvakrat zbudita (valjda ob razlicnih urah) ;>

bond007 ::

No jst jima čist verjamem, da jima je kakšna vzmetnica za okoli 1k€ boljša. Bi bilo čudno, če ne bi bila. Jst samo pravim, da je zame in za veliko drugih ljudi, ki jih poznam, dormeo super in si ne morem predstavljati, da bi lahko bilo kaj bistveno bolje. Še sreča, da mi ni treba dragih vzmetnic kupovati, da bi lahko odlično spal. Ljudje smo različni - zgleda sta vidva kot nekakšna audiofila med iskalci vzmetnic:D. Glavno, da se zbudimo spočiti in naspani ane;) >:D

Cokolesnik ::

Računalništvo in postelja - kako sta povezana ?

Marsikateremu uporabniku svetujem nakup malce slabšega računalnika in večji vložek v kakovost zaslona. Ene oči so, veste.

In postelja? Venomer se izplača malce več vložiti v "jogi" in presežek pokriti pri preprostih izvedbah postelj, običajno cenovno ugodnih. Ena hrbtenica, veste.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Točno.

delfinus ::

Bigwhale: Zaradi absorbcije vlage bo zacela zadeva s casom plesneti. Seveda ne takoj, bo pa, ce ne bo spodaj tudi zracna. Latofleks ni drag, ga dobis ze za 30-40EUR, pa se bolj komfortno je vse skupaj pol. Sem pa ze na lastne oci videl pri kolegu na polnem dnu kako je dormeo nacelo. Ali konstantno obracas ali pa kupis latofleks je moj nasvet. Sicer pa tudi tukaj lahko vidis nekaj izkusenj. Klik in Klik

osebne komentarje o moji plesnivosti pa prosim pusti na miru, zelim samo svetovati, hvala.

lp, D.

bastadu ::

Ima kdo kakšne izkušnje z Lagea jogii? Zanima me predvsem model orion (antialergik), ki ima je kombinacija žepkastih vzmeti in pene...

Barakuda1 ::

Saj vem da je skor mal off, a da ne odpiram nove teme, ker je po vsebini vsaj približno za sem.

A ima kdo izkušnje s temi blazinami od "top shop".
To je tista blazina 5 v enem. Ko imaš kao, kavč pa zofo, pa ležišče itd.
A je za na vikend sprejemljiva zadeva, al ne.
Slišal sem namreč, da zelo hitro puščajo zrak.

Ima kdo izkušnje.

StandAgainst ::

Malce sem iskal če že obstaja kakšna taka tema in evreka.

Tudi sam se odločam za nakup nove vzmetnice (160x200). Sem iskal že tukaj pri nas (TOM, lesnina, merkator..) pa nisem našel vzmetnice ki bi bila primerna zame, razen ene od Jogija, vendar ima pa tista vzmetnica precej veliko ceno 450€. Potem pa sem se odpravil v Ikeo v Graz in tam preizkusil ogromno vzmetnic, ki pa so mi zelo ustrezala, za ceno 250-300€. Sedaj me pa zanima če že ima kdo kakšne izkušnje z vzmetnicami Sultan, glede na dolgo garancijo mislim da so kar kvalitetni (25 let). Bolj natančneje mi je bil najbolj všeč model Sultan FAVANG.

Bi prosil za kakšna mnenja.

koyotee ::

glede omenjene nimam izkušenj, dvomim pa da boš imel katerokoli vzmetnico 25 let :\
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gruntfürmich ::

če hočeš za 100€ jogi je boljš da greš u kontejner pogledat za njega.

btw, jst imam tega in mi je kr kul: http://www.meblo-jogi.si/print.php?tabl.... gledal sem na to da je brez železa.

drugače pa mi je zelo kul tale: http://www.meblo-jogi.si/print.php?tabl.... na tem je tudi velik užitek spat, ker je malce bolj trd.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nodrim ::

Dormeo je 100 EUR in je najudobnejši jogi, kar sem jih imel ... za to ceno pa sploh ponuja največ.

biokill ::

najboljša vzmetnica oz postelja je nedvomno vodna....

bozjak ::

tudi jaz imam na novo dormeo - clean comfort, za 120*200 skupaj z lateflexom je prišlo okol 250€

Zaenkrat zelo zadovoljen. Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

djordjevic ::

Leto in pol spim na meblo stress-free 200x180, stal je cirka 650€. Worth every nickel.

Pouh ::

Sam spim na 10 let stari vzmetnici Jogi. Spim dobro, k sm vsak vwečer uničn in samo dol padem... res pa da se ne zbujam naspan.
Kolega ima težave s hrbtenico (enkrat se je fino razbil), probal dosti različnih, preklel dormeo, izbral Slovensko posteljo. Pravi da je bomba.

StandAgainst ::

Torej ste vsi ki uporabljate Meblo vzmetnice navdušeni, ker sem se po razmisleku že skoraj odločil zanjo.

P.S. Jaz ne iščem vzmetnice za 100€, ampak za okoli 300, čeprav sem se že skoraj odločil za vzmetnico, ki stane 450€. Saj ko razmisliš kolko časa preživiš na postelji je to mala razlika.

Blum ::

Lectus vodne postelje. priporočam

sheldon ::

Lahko zrihtam popust pri Slovenski postelji! ZS

dukenukem ::

važno je, da nimate visokega vzglavja ,se bolje spi,ne pa eni k majo po 2 povštra pod glavo,normalno da boš zjutraj ves kriv

biokill ::

jaz osebno ne morem zaspati brez dveh "povštrov"

gruntfürmich ::

Torej ste vsi ki uporabljate Meblo vzmetnice navdušeni, ker sem se po razmisleku že skoraj odločil zanjo.

P.S. Jaz ne iščem vzmetnice za 100€, ampak za okoli 300, čeprav sem se že skoraj odločil za vzmetnico, ki stane 450€. Saj ko razmisliš kolko časa preživiš na postelji je to mala razlika.


finta je v tem, da pri postelji ne moreš gledat na denar, ker dejansko ne moreš. ker ti lahko zelo ustreza postelja za 150€, tista za 1000 pa sploh ne. v tem je finta. pa še finta je v tem, da to lahko ugotoviš šele po parih mesecih, morda letih. tko da je v vsakem primeru nakup vzmetnice riziko.
vendar pa bi te jaz vseeno usmeril k trši varianti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ginekolog ::

pri vodni postelji si lahko trdoto postelje sam reguliraš (z dodajanajem vode), tako da nisi omejen s tovarniškimi nastavitvami :) Pa še temperaturo si sam nastaviš po želji.
Divers do it deeper.

gruntfürmich ::

pri vodni postelji si lahko trdoto postelje sam reguliraš (z dodajanajem vode), tako da nisi omejen s tovarniškimi nastavitvami :) Pa še temperaturo si sam nastaviš po želji.

dušenja pa ne;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mikko ::

ali kdo ve, katera je vzmetnica v ikei enaka hospital super hard od mebla ? meblo namreč dela jogije za ikeo, le da so v ikei cenejše...baje ;)

T0RN4D0 ::

Hm, jst bom pa v kratkem iskal eno postlo+jogi, 140x200. :] Kakšna ideja kam in kaj se splača pogledat?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mikko ::

Postelja od Ikeje Malm. Je res fajn in pocen. Drugače pa Jogi Hospital Super Hard, ampak jih delajo tudi za Ikeo, baje da so gor precej cenejši vendar ne vem, kater njihov jogi je pač ta hospital...

energetik ::

Hm, jst bom pa v kratkem iskal eno postlo+jogi, 140x200. :] Kakšna ideja kam in kaj se splača pogledat?

Jaz sem pregledal skor vse štacune v LJ in na koncu nabavil Meblo. 160x200, nekaj čez 700€.
Sicer pa 5-conske žepkaste vzmeti, na obeh straneh latex in odstranljiva, pralna prevleka. Moram rečt, da odlično spiva. Ko se prvič uležeš, se zdi mehko, ampak potem vidiš, da odlično podpira telo.
Še posebno važen pa se mi zdi anatomski povšter, ki ohranja obliko. Imam takega iz latexa, zelo tanek ampak ravno zadosti podpira vrat in oblazini pod glavo..
Če kje spim na navadnem, se nenehno zbujam in me boli vrat.

tey007 ::

a kdo mogoče ve, kaj naj naredim, če me ob spanju na dormeu boli hrbtenica? včasih me res strašno boli, da se premikam kot ostržek.. prej sem imel nek star jogi in je bil že totalno fuč, zato so mi starši kupili dormeo.. vendar me ob spanju na dormeu občasno res zelo boli hrbtenica.. kako izvem, kater jogi bi bil najbolj primeren zame?

gruntfürmich ::

morš spat na njem. vglavnem pa bi se naj držal tega, da trši kot je (v mejah normale), boljši je. pa vzglavnik je velik faktor tukaj!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

a kdo mogoče ve, kaj naj naredim, če me ob spanju na dormeu boli hrbtenica?
Še kozmodisk si moraš kupit.:))

O.

tey007 ::

vzglavnik je super. imam ortopedskega, ne vem od katere firme, ker je že dokaj star, ampak je najboljši in ga ne menam za noben denar.. samo jogi me mal zajebava.. tko nekje, enkrat na mesec ali enkrat na dva mesca me 2 dni boli hrbtenica.. mogoče je pa kaj v povezavi z luno...?!

medo123 ::

SkIDiver je izjavil:

Potrebujem nov jogi...

...Vsekakor pa bi rad dobil čimtrše ležišče-tako mi najbolj odgovarja. Kaj priporočate ter kake so cene? ...


Jaz ti priporočam tega

medo123 ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Kaj je to latofleks?


posteljni pod ... nosilec za vzmetnico

perci ::

Mislš, da v tem letu in treh mesecih odkar je bil oddan zadnji post v tem threadu, še ni nabavil? No, vse je možno.

BigWhale ::

Perci, zdej ze novo nuca. :>

Korencek ::

Delam na terenu, spim po raznoraznih hotelih, matrazih, ziher pa ne na takih za 1200€. Redkogdaj se zgodi daslabo spim, po večini pa zato ker je jogi pretanek ali premehak. Ponavadi imam slabe izkušnje z tistimi z vzmetmi.
Če gre človek malo brat na internet kakšne strokovnjake (pa ne po forumih), najdeš zanimive rezultate. Strokovnjaki trdijo da so vse te različne spominske pene in pa narezane pene, metanje stran denarja. http://www.zps.si/dom-in-vrt/pohistvo-i...
Če znate pa še nemško najdete pa cel kup testov v različnih jezikih, seveda pomaga pa tudi google translate.
Vzmetnico za 1200€... pa ne vem kaj še. Tudi sam sem že imel doma vzmetnicoiz Aldija za 2x50€ (100x200) pa sem spal ko kralj. Pa če še priporočajo redno menjavanje zaradi nalaganje bacilov&co. Zakaj za hudiča bi dal 1000€ za 8 let???
Jaz bom naredu tako, nabavu nekaj normalnega, poceni,.. če mi slučajno ne bo odgovarjalo, pa bom zabriso stran pa nabavo druzga.
Mam tudi sodelavca ki ma kozmodisk, pa za v avto kozmodisk. vsakič ko mu pa povem, da je znanstveno dokazano da že samo 100 predklonov zjutraj in zvečer odpravlja vsakršne bolečine v križu, pa se zmrduje.
Drugače pa.. po moje, je vse odvisno od pratnerja. Če je partner pravi, po akciji zaspiš ko mucek :D
Smisel smisla je v nesmislu

guest #44 ::

Ne da delam reklamo, ker nisem plačan...ampak za tistih 100 EU ni ga čez Dormeota. Spužva je zakon, če odštejemo, da traja manj. Trde vzmetnice = zakon

energetik ::

Če si težek. Če si pa lahek kot jazst, se pa trdo ležišče sploh ne vda pod telesom in spiš zvit, kar je slabo.

jankosl ::

Jst ne štekam kje je fora "vzmetnica" "jogi"?

Tle berem od dormeota http://www.dormeo.net/jogi/ a ni jogi znamka vzmetnice al je to kak drug del postelje?

Drgač pa bova s punco nabavla njihovo posteljo pa vse ... upam da bo res v redu ker če ne jo bom nazaj nesu :D

Brias ::

jysk fantje jysk...

mas ekono serijo in v njej 6-7 jogijev vseh dimenzij, mas srednjo serijo in v njej 6-7 jogijev vseh dimenzij, mas gold serijo in v njej 6-7 jogijev vseh dimenzij, in se jogije samo z peno in v njej 10-11 jogijev vseh dimenzij...

zdej je vse neki u akciji :)

http://www.jysk.si/4/5/ag/catalog/

Malajlo ::

PU pena, Plamapur Podgrad. Izbereš dimenzijo, trdoto, debelino, cena sitnica. Po petih letih vržeš stran.
Na fedrih pa nikoli nisem mogel spati. Če so trdi, čutim čisto vsakega posebej. Če so premehki, pa spati ne morem (ponavadi so premehke postelje po hotelih).
Sploh pa - 2x2 vzmetnica košta celo premoženje. Da se pa po petih letih ne nabere pršic in podobnega pa ne verjamem, kljub vsem mogočim anti-nekaj prevlekam.

;-) ::

Dormeo to sigurno ni (najboljša vzmetnica). Ene 3 so nam menjali v garancijskem roku, ta zdaj se spet poseda in je neprijetna za spat. Boljše 10let star jogi.

damjan1980 ::

Dormeo je top šrot roba. Ko ga kupiš si celi navdušen in kracaš po forumih bedarije kak se super spi,... saj to je čisto res, ko presedlaš iz 10 let starega zgonjenega jogija. Porblem samo nastane ker je par 100 eur vreden super duper spominska pena jogi po dobrih 2 letih za v smeti, ker spiš v jami! nategnili so me 100 na uro, tega šrota v življenju več ne kupim.
Tak da mene bi zanimalo kateri jogi je dober tudi po 3,4,5 letih? dormeo to sigurno ni!

SkIDiver ::

BigWhale je izjavil:

Perci, zdej ze novo nuca. :>


LOL. Pa sem res že pred nekaj meseci kupil novega:D Še vedno spim kot ubit na njem. Tokrat sem dodal še latoflex. Super zadovoljen;)

tsatthoggua ::

Pred kratkim sem kupil nov jogi in sicer pri "spalni studio" na Britofu pri Kranju. Model je 9000 TFK. Sicer je bila cena za 160x200cm nekaj cez 700€, vendar mi res ni zal, se posebej glede na to kako se spi na njej in da je jogi res stvar, ki se je ne menja prav pogosto, uporablja pa vsak dan 8ur. Zaenkrat maksimalno zadovoljen, kaksno bo pa stanje cez N let pa ne vem.

Dormeo se mi je pa zasral par mesecev nazaj. Pred casom sem namrec kupil komplet oddeja + prevleke. Neka new-age stuff kjer imas samo knofe na katere pripnes prevleko. No in sedaj sem hotel dokupit se kaksno prevleko in se pod nosom obrisal, ker jih nikjer vec nimajo. Ce bi to prej vedel tega sigurno nebi nabavil. Uglavnem, Dormeo me ne vidi vec.

jype ::

Meni se (kvaliteten) lateks jogi (jurja za 200x160) po nekaj mesecih spanja zdi najboljši od vsega, kar sem poizkusil. V mojem primeru gre za http://www.dollar.si/ergomedico in je videti kot dobra investicija.

Ker tudi na parketu zaspim kot top zelo težko rečem, da je razlika bistvena, vsekakor pa se manj potim, nič ne škripa in je konsistentno trd po vsej površini (kar mnogi drugi niso). Čez deset let lahko javim, če je še vedno kot nov (sem pa poln upanja, ker enojen 200x100 lateks jogi, na kateri sva dva hkrati ležala 8 let, ni še nič deformiran).

energetik ::

Meblo Oaza 200x160 (žepkaste vzmeti, juta, lateks) je po 3 letih točno tak kot je bil. Nobenih jam ipd (res pa je, da z mojimi 62kg ne morem glih jame nardit:)).
Da ne omenjam, da spiš ko kralj na njem.

OmegaM ::

BOm malo obudil temo.

Vecino svojega zivljenja sem prespal na sedeznih, zal tak je, resnicno, velika familija z tolarskimi tezavami ter malo prostora.

No,sedaj se to nekako spreminja.
Trenutno uporabljam neko staro vzmetnico, kupujem pa novo, gledam in se mi zdi da je tega res ogromno.

Moja situacija je taka...


Namreč na sedanji postelji, kjer uporabljam še neko staro ležišče se nikakor ne morem naspat.

Je mehko, vendar premehko, tako kot sem omenil pa je ogromno artiklov.

Kaj je zame pravo pa ne znam oceniti

Sem visok 186 cm in imam nekje 97 kg, kar športne postave.

V postelji imam veliko krat težavo, da mi je prevroče, tako da veliko krat preprosto vse iz sebe v spanju zmečem dol, nato me spet malo ohladi in spet se pokrivam. V 70 % spim na trebuhu, mogoče več. Tudi znojim, vcasih res prevec.

Boljše se naspim na usnjenem trosedu, vendar ga moram pokriti z nečim, da ne znojim, pa tudi trši je ko moja vzmetnica.

Gledam vzmetnice z klasicnimi vzmetni in z peno.

Hvala za kak nasvet.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

energetik ::

Samo ne kupuj karkoli s spominsko peno, ker boš švical še bolj. Kot vedno priporočam kombinacijo latexa in žepkastih vzmeti. Lahko pa poskusiš samo z latexom.

Formula 1 ::

Če je tema že aktualna se bom pa še jaz oglasil.Kaj je torej z tem Dormeom,zdrži vsaj ene 10 let.Sprašujem za starše in imata sedaj 15 let star "jogi" znamke Mebro.Cena za Dormeo Memory 2+12 Silver Plus je 400 € za 160x200 cm ali pa dvakrat 80x200 cm je pa cena za enega 230 €
Torej zanima me mnenje o dormeu in še kakšen predlog za podobno ceno do 400 € za to velikost.

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jogi zelo smrdi

Oddelek: Loža
487110 (2207) cvalsr
»

Nakup vzmetnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7434144 (10715) TheHijacker
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8142594 (20192) matobeli
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691717 (27475) Ganon
»

Nakup vzmetnice - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7730568 (16874) amigovespuci

Več podobnih tem