» »

Prevoz.org vozi!

Prevoz.org vozi!

Slo-Tech - Danes je uradno zaživela spletna stran Prevoz.org, ki je plod dela nekaterih uporabnikov in vzdrževalcev Slo-Techa. Spletni portal Prevoz.org je prvotno namenjen študentom, ki se tedensko vozijo na študij in nazaj domov. Štoparjem (iskalcem prevoza) in pobiralcem štoparjev (ponudnikom prevoza) omogoča, da se predhodno dogovorijo za prevoz.

Razvoj portala Prevoz.org je šele prešel v končno stopnjo, zato morebitne nepravilnosti sporočite na info@prevoz.org.

Srečno pot!

180 komentarjev

«
1
2 3 4

NoUse4AName ::

Dobra ideja. Upam da boste imeli dovolj ponudnikov prevozov :)

zigi ::

Vsaka čast, upam da bo stvar zaživela 8-)

Malinovc ::

Nora ideja...:P

Microsoft ::

LOOOOOOOOL
Jst pa crkujem od smeha.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Skrat ::

2. clen, 1. tocka Pravila: Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.

Torej, Microsoft... ker?
Free software is a matter of liberty, not price.

Microsoft ::

Ker tole ne bo nihce 'zagrabu'. Kle mas prevoz. Po moje eden izmed boljsih, poleg busa na nekaterih lokacijah.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Jackal ::

Po moje bo pa to kar zalaufalo. Samo je treba širit besedo o tem. Namreč poznam veliko ljudi, ki konec tedna mrzlično iščejo prevoze iz Lj., po drugi strani pa imam tudi večkrat še prostor v avtu za koga.

Microsoft - pa ne strašit z železnico okrog... sploh pa ne za relacijo Lj - Koroška, ko gre obvoz na Maribor... lahko si predstavljaš izgubo časa in denarja.

Malinovc ::

Hmm niti ne..jst sm prpravlen dat =< sit od cuga za prevoz iz MB v Cele...se posebi ce kdo iz studenta in me pred vrati pobere :D
Poznam vec ne te mularije ki je dandanes v studentih... tak da ta stran gre pod bookmark.

Malinovc ::

Pa pust Microsoft...itak je gluh za nove stvari ki ti olajsajo zivljenje >:D

mathjazz ::

Microsoft, tu si ga pa mimo ustrelil. Ne poznaš študentarije ...
www.getfirefox.com

Ziga Dolhar ::

Microsoft, lol,

študentje z vlakom?

Kaj si nor?







Mi se s taksijem vozmo.
https://dolhar.si/

jRk0 ::

microsoft, ce se nisi student, pol ne ves kako je pa ne streljaj kozlov.
You fuck up once, you loose two teeth.

mathjazz ::

Z avtom je bolje v vsakem primeru (če se seveda najde grupa in ravno k temu teži Prevoz.org):
- hitreje
- ceneje
- udobneje (ups, to ni nujno:-)

Si predstavljate na koncu leta na 24ur.com: "Slovenske železnice z rekordno izgubo!" :>
www.getfirefox.com

jRk0 ::

pa se muziko lahko nabijam svojo=)
You fuck up once, you loose two teeth.

drejc ::

Kudos.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Microsoft ::

Ne jRk0, se nism. Dej mal razloz, kak to gre.

Ziggga, jst bi reku, da vsaj polovica z vlakom ali busom. Aja, pa upam, da oba govorima o nedela 'dol', petek 'gor' prevozu. Ne pa, da se vsak dan vozis v solo.

Jackal, sej sm reku, da tud bus. Ne pol zbirat slabse od ponujenih moznosti.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Taras_Bulba ::

huhuuuu odlično! Končno bodo avtomobili izkoriščeni, ne pa da se folk vozi sam v avtomobilu, kot je videt vsak dan zjutraj po ljubljanskih vpadnicah, pa verjetno še kje. Pa še nove ljudi lahko tko zlo fajn spoznaš. Complimenti!!!

Microsoft ::

Tale izjava se mi zdi ZELO optimisticna. Mogoce se bosta res kdaj pa kdaj peljala dva, mogoec celo trije v avtu. Samo guzva bo sigurno se vecja. Vsak ma svoj avto, placa pa ni glih za vse.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

upirna ::

Vsi so proti onasneževanju okolja, obtožujejo ZDA v slogu: "Prasci nemarni onesnažujejo okolje!" potem pa jih lahko vidš kako se sami vsako jutro peljejo z velim avtom sami v službo. :\
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Poldy ::

Zelo dobra stvar, sem že večkrat premišljeval, če kje obstaja taka stran.

Se veliko vozim u lj pa sem sam v avtu, ker so ostali trije sopotniki že pred dvema letoma opustili fax.

Ampak nekaj me pa zanima - ali je to mišljeno da se prevoz plača? Zastonj?

Jaka83 ::

Microsoft: Pa ti veš kakšna je cena recimo avtobusa in vlaka? Že mene bi recimo prišel avtobus 1000 SIT na dan iz Komende/Most pa do LJ. Plus seveda še mestni potniški promet za 4k SIT na mesec. Kaj pol šele nekoga iz recimo kje višje v naši kokoški. Vem, ne gre se samo za "enkrat na teden" prevoze, ampak tako govorim, da so prevozi dragi in takole bi kar dosti privarčevali, pa še družiš se. Zdej če si nek zapečkarski g33k, ki noče družbe in hoče popolno izolacijo, pol te razumem, samo drugače je pa tole fino.
Če recimo zjutraj, ko se peljem na faks, pogledam po avtomobilih, je večina teh z eno osebo, le redko dvema, kaj šele več. Isti scenarij je popoldne za domov. Ob vikendih pa približno isto.

Če bo dost folka vedlo za tole, bo zaživelo, drugače pa je obsojeno na propad, oziroma zelo malo "strank". Stvar pa popolnoma podpiram.

mathjazz ::

Seveda je stran namenjena vsakršnim prevozom, nastala pa je predvsem z mislijo na študente, ki se vozijo med vikendi.

Glede plačila pa je stvar dogovora posamezne naveze ponudnik-iskalec.

Dejstvo pa je, da se zelo veliko študentov vozi z avtomobili in ti so ponavadi polni že sedaj. A ne vedno. In ne vedno povsem polni. In stran ni samo za študente. Čutite zdaj, kje so luknje, ki jih želi zakrpati Prevoz.org? :>
www.getfirefox.com

TribesMan ::

Microsoft a ti slucajno zivis v Ljubljani?

Ker se mi zdi da se nikoli nisi potoval v solo z vlakom ali avtobusom... ce bi zagotovo nebi govoril takih neumnosti... Jaz zivim 40km izven ljubljane... edina moznost je prevoz z avtobusom... mesecna karta je 32kSIT... dnevna enosmerna karta je 1100SIT...zraven izgubis se eno uro da prides iz postaje do sole, pa se cakanje... zdaj pa racunaj. Ce nebi imel te srece, da se moj oce vozi vsak dan v Ljubljano, bi bil bankrotiran kot cerkvena mis... Oziroma ne jaz... moj oce ki bi moral placati dve mesecni karti zame in za sestro...

Tole je imho idealno za dogovor prevozov ob koncu tedna domov in ob zacetku tedna proti soli... Seveda za tiste ki so doma v bolj oddaljenih krajih in med tednom zivijo v recimo Ljubljani...

Zdej pa se mal reklame naredit, ker ce folk ne bo vedel za to stran se bodo tezko kaj zmenili... idealno bi bilo limanje letakov po faxih... :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

perci ::

Dej Microsoft, ne bod preveč pameten, v Nemčiji tale zadeva hudo dobr funkcionira - majo pa zadevo tut telefonsko uštimano, kar bi blo verjetno tut pri nas fajn.

NoUse4AName ::

Za začetek vsaj naredite topice po večjih slovenskih forumih.

Poldy ::

Jaz sem se pa registriral pa ne dobim maila... ali je že zasedenost prevelika? :D

popravek:
Opla, ga že imam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

CWIZO ::

Super ideja, mogoce se je bom drugo leto posluzeval (al bom ponudnik al iskalec bom pa se videl, upam da prvo:D)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Taras_Bulba ::

Phaha microsoft, tud če se bosta v avtu peljala sam dva, al pa "sam" trije bo to razlika v najboljšem primeru 2 avta manj na cesti, pa ti boš lažje parkiral direkt točno pred vrati faxa. Pa pri marsikateri denarnici se bo tud poznalo. Če bo seveda zaživelo, ker je se mi zdi, da velik folka ne bi vzel nekoga nepoznanega v avto, razen če ni uiberhudabejba.

Izak ::

Klub Goriških študentov je nekaj podobnega lansiral že 1-2 leti nazaj. Še link.

CWIZO ::

Ja sej se zmenis enkrat, mas zavsak slucaj kako palco sabo, pol pa vids:D
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Daedalus ::

Microsoft - očitno še nisi nikol v študentskem domu zasledil, ko nekdo obesi listek, da rabi prevoz/ma proste sedeže v avtu za neko relacijo? Se precej dogaja in zakaj se ne bi to malo bolj organiziralo? Če ti nimaš pojma o določenih stvareh, še to ne pomeni, da so brezveze al nepotrebne:\

Drugače pa krasna stran, pohvale avtorjem, pa upam, da bo zaživela. Se mi ne bo več treba z vlakom vozit na izpite:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

mrpiagg ::

Se bojim, da smo slovencki prevec radi sami v svojih avtomobilih in nc kej radi ne pobiramo stoparje in podobno ...
Ce se bojo studenti med sabo menil in to, bo zadeva laufala, kasni drugi k se vozjo v sluzbo, bojo pa verjetno hotl met tako placilo, da se navsezadnje ne bo splacal ...

Uglavnm sm kar mal skepticn glede na razmere v slo.

Microsoft ::

...in hoče popolno izolacijo,...
Ja, na vlaku je cista izolacija. Vsak v svojem vagonu. Te vabim, na izolirano voznjo bo 2h v petek, smer LJ - Zidani Most.

TribesMan, se eden, poleg jRk0-ota falil. Na zalost.
Ker se mi zdi da se nikoli nisi potoval v solo z vlakom ali avtobusom
Drzi. 5 let sem se vozil v solo z busom, ~pol ure v eno smer, tako da mam kar nekaj avtobusnih kilometrov za sabo.
Z vlakom se tud nisem kaj dosti vozil, samo zadnji dve leti se vsak teden plejem vsaj enkrat.
Ce nebi imel te srece, da se moj oce vozi vsak dan v Ljubljano,...
Recimo, jaz nisem mel te srece, da bi se starsa pelajla v sluzbo 5m stran od sole. Zato sem sel pa na bus.

perci, ne poznmam Nemcije. Cisto mozno.

Daedalus, ja, v studentskem domu sem bil samo enkrat, tako da nevem, kaj vse tam notri pocnejo. Vem pa, da ga pijejo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

mathjazz ::

UFO, pa kaj je to za eno čudno stran?
www.getfirefox.com

Jaka83 ::

Microsoft: Ti pa si na nizki ravni ja. A na vlaku padeš v debato z vsakim, ki sedi zraven tebe? -> Dvomim
V avtomobilu veliko hitreje navežeš stik, kot pa v vlaku, kjer je folk ponavadi vedno drug.
Noja, sej očitno imaš ti ful keša, zato pa tko govoriš, ker ti ni problem dat velike vsote za mesečne karte za vlak in avtobus, nekateri pa razmišljamo bolj po gorenjsko in pazimo na svojo denarnico. :\

Izak ::

mathjazz, enostavna vendar uporabna. Poglej boljše.

Microsoft ::

Hm, a govorimo o prevozih, ali o tem, kako navezat stik z nekom?

Noja, sej očitno imaš ti ful keša,
Itak. Zato se pa vozim z vlakom, drugi, revezi bogi, ki ga pa nimajo, se pa kar z avtom vozjo.
Ko smo ze pri denarju. Jst ne kadim, ne pijem, ne kupujem fensi smensi cot, in ostralga sraja. Ostali pa pac zapravlajo dnar, pol pride pa prevoz, je pa cel hudic, ker da nimajo dnarja.
Pa ne, da si to ti. Bi rekel, da pa vecina 'pade' v to.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

SebaR ::

Tole je pa najs stverca in če bo zaživela mi bo čez dve leti ko bom študent zlo prav prišla...

Veliko uspeha!
:)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Hammer123 ::

Kateri pa so ti vzdrževalci in uporabniki( če ni to zaupen podatek)?

Microsoft ::

Heh, ja, jst tud, ko bom enkrat student. Cez 3 lete, pa bom.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mathjazz ::

TOREJ, DRAGI MOJI ...

Bodite carji in obvestite svoje kolegice ter kolege o portalu Prevoz.org in naj obvestijo oni še svoje kolegice ter kolege in naj obvestijo oni še svoje kolegice ter kolege in naj obvestijo oni še svoje kolegice ter kolege in naj obvestijo oni še svoje kolegice ter kolege in naj obvestijo oni še svoje kolegice ter kolege in naj obvestijo oni še svoje kolegice ter kolege in naj obvestijo oni še svoje kolegice ter kolege in naj obvestijo oni še svoje kolegice ter kolege ...

Ajdi, malo se potrudimo, pa bomo vsi na boljšem :>
www.getfirefox.com

Jaka83 ::

Microsoft: Hja, jaz sem napisal, da ponavadi ljudje, ki so asocialni nočejo takega prevoza, potem si se pa ti obesil na te stvari, ne vem kdo tukaj zahaja s teme.
Hja, saj jaz tudi ne kadim, pijem ga, pa ne kupujem preveč fancy cot, sam nekak pa morš bit oblečen, a se ti ne zdi, pa včasih v družbi kak kozarček mora past, da prebije led. Sam sej pravim, očitno si preveč g33k-a, in ne živiš tako, ampak ti je najbolj pomembno, da daš tiste cankarje za prevoz in potem uživaš ane.
Eni pa smo bolj fancy in se vozimo celo z avtom, ampak pazi to, tukaj ni point v tem, na kar ti misliš, tukaj je point v tem, da se v enem avtu pelje več ljudi in tako PRIHRANIJO VSI, tako voznik, kot sovozniki, ker se strošek razdeli. In kdo se pritožuje nad prihrankom? Očitno temu v tej temi nasprotuješ samo ti. -> debilizem, če mene vprašaš.
Zakaj ne bi prihranil, če lahko ... druženje je samo stranski produkt, ki pa je ponavadi (če je človek normalen) dobrodošlo.

Microsoft ::

Jaz nic ne nasprotujem, le izrazu sem mnenje, da dvomim o uspeh takega nacina prevoza.

Pa sej, ko bom enkrat student, bom verjetno drugace gledal na te stvari.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Jaka83 ::

Microsoft je napisal:
LOOOOOOOOL
Jst pa crkujem od smeha.:D


by Miha


Zelo "zrel" odgovor, ki je nekako trivialen. Vsak si lahko misli svoje ob branju tega, zato se drugič malo drugače izrazi, mogoče te bo potem kdo razumel. ;)

PS: Zgoraj je primer, kaj se zgodi s človekom, ki je preveč zatopljen v računalnik. Sej jst tudi preživim veliko časa pred računalnikom, amopak neka meja pa more bit. :D

NoUse4AName ::

mathjazz: tisoče ljudi obiskuje slovenske spletne forume.

Muzo ::

Uvedite slikce, da boš lahko zbral koga pelješ :D

gorann ::

no saj imate vsi nekako prav glede vsega!
microsoft mogoce misli, da studentje zurajo, trosijo denar za cigarete, jointe, ostale kozlarije, ppotem pa sparajo na denarju in stopajo,kar je po eni strani zelo res in taksnim studentom nebi ustavu nikol, nekateri studenti so pac normalni ljudeki ki se ga kdaj pa kdaj nagonjo s pjaco(saj smo se menda vsi kdaj pa kdaj) nimajo stipendij, doma dobijo prav toliko denarja kot ga rabijo za prevoz in so odvisno od starsev, taksnim pa pride zelo prav kaksen skupinski prevoz, saj jih pride obcutno ceneje kot javni prevoz.
primer: delam v tovarni kjer vsak dobi povrnjene stroske prevoza, torej dobimo denar za prihod na delo in odhod domov, in se kar iscemo vec ljudi iz istega konca, da si razdelimo breme prevoza in povrh nam ostane se kaksen dinarcek od prevoza, to ni nic narobe, lahko je samo koristno.
pri studentih je pac drugace, poznam nekatere ki nebi dali nic sit za avtobus, vlak, rajsi bi stopal 2 uri itd...taksne vecina ljudi prezira in taksnim tudi jaz nikoli nebi hotu pomagat kar se prevoza tice, obstajajo pa tudi skrti studenti ki zarad prej omenjenega razloga rajs zmrzujejo in stopajo pa jamrajo kak je drag prevoz, pol ga pa vidis vsega posmekanega z nevem kolk dragimi oblekami na sebi, pol se pa usmil taksnega cloveka, heh!
ce je skupinski prevoz lepo organiziran ni nobene fovsarije, ce bi se kdo mogoce kaksen dan zastonj vozil, pa da se mogoce stroski razdelijo, potem nebi smelo bit nobenega problema, zakaj dajat velik denarja za javni prevoz povrh pa se cakas in cakas na prestop iz vlaka na vlak(zidani most je dober primer), ko pa lahko skoraj do hisnih vrat prides z avtom, treba je pa biti seveda previden na cesti in pazit na ostale sopotnike, saj je taksen prevoz malo bolj tvegan od javnega( ni pa panike:-) )
ciao!

SebaR ::

hehe, samo da naletiš na 'treznega' šoferja, in takšnega ki vozi po pameti, ne pa tistega ki se rad dela frajerja in gre čez vsako drugo križišče čez rdečo
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

BluPhenix ::

Zanimivo. še posebno zato, ker je imel en kolega podobno idejo (je bilo omejeno na obalo) in smo o tem debatirali nekako 14 dni nazaj, na koncu smo rekli, no morda bi pa res kaj takega naredili in evo, lepo!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stran Prevoz.org (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
447104890 (6401) recmajkemi
»

Prevoz.org vozi! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18023377 (10974) fosil
»

Kaj je z prevoz.org?

Oddelek: Omrežja in internet
121064 (889) garamond
»

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na č (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
38583462 (68543) BlueRunner
»

Prevoz.org ugasnjen (II) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11324753 (20041) BlueRunner

Več podobnih tem