» »

Prevoz.org vozi!

1 2
3
4

GregiB ::

Minmax... tvoja logika gre približno tako, kot bi zdaj slovenske železnice v dobro spreobrnjene kulture enostavno začele zastonj prevažati folk... Sicer pa mi povej, iz kakšni razlogov drugih, kot ekonomskih pa se štopar odloči za štop? In voznik naj bo tisti, ki bi štoparju ustvarjal pozitivne ekonomske učinke, sam pa naj družbo spreminja??? Gimme a break!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

hruske ::

ker bi rad dozivel kako novo avanturo,
ker bi rad spoznal koga novega,
ker ti gre na jetra vozit se s tečno teto,
ker si pristal nekje, kjer bus sploh ne vozi,
ker si ravno zamudil bus, naslednji je pa čez dve uri,
ker imas cas za cakat,
ker te pride ceneje (ampak to si ze ti omenil ;)



sej veš,

avtoštop za tiste redke dni
ko se nikamor ti ne mudi
če dolgočasnež si pa bodi doma
štop za tistega je
ki življenje rad ima
Rad imam tole državico. <3

Tear_DR0P ::

če nebi bilo avtoštopa, nebi bilo štoparskega vodnika po galaksiji - žalostno.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gandalfar ::

Super predlogi. Bomo zacel rihtat :)

Tud kaksne 'prevoz.org' kartice za jesen niso izkljucene.

HydroDNA ::

bedna zadeva. zatiranje stoparske kulture

minmax ::

ah... dokler človek sam ni v vlogi štoparja težko razume v čem je point.

no, ampak, saj vam nihče nič ne vsiljuje. tisti, ki ustavljamo in tisti, ki štopamo že vemo zakaj se gre. :)

Road Runner ::

vice: in ce ti bom rekel da se pozvizgam na studije bos spet rekel da o stvareh nimam pojma? oblikovalec pac naredi stvar tako kot je njemu vsec. Ce bi se vsi drzali studij nebi nikamor prisli, vse bi izgledalo enako. poleg tega na strani ni nekih velikih kolicin textov, za katere bi nas srkbelo da so slabse berljive v serif fontu.

zanimivo pa, da si prvi in edini ki se je pritozil cez pisavo. prav tako nisem slisal se nobene kritike da kaksen del strani nebi bil berljiv.

glede tvojih pripomb na vrstico "ker je meni tako vsec" - vsaka stran je zasnovana tako da je oblikovalcu vsec. obstajajo sicer smernice, kaj se ponavadi izkaze za dobro in kaj ne, vendar oblikovanja ne mores tako enostavno posplositi.

torej, dovolj argumentov? razumem tvojo skrb, ampak ne biti tako ozkogleden, pravila so zato da se krsijo ;)

Jaka83 ::

Meni je font čisto OK, vse se vidi in še izgleda lično.

Roadkill ::

Zanimiva in kul ideja. Tut ni nobenega razloga zakaj ne bi delovala. Samo obseg je vprašljiv.
Folk že dolg štopa in drug folk jih bo(mo) še dolg pobiral.

Pa nisem štoparski tip človeka. Raje poberem kako štoparko, kot da bi sam štopal.

Vice ::

Racer saj te zastopim, kot sem rekel, še dobro da je malo besedila in super je to. Kar se tiče smernic.. Pri vsaki knjigi veš kje je kazalo, kje začetek..... če se krši pravila jih je treba znati..
Če se greš optimizirat "uporabniško izkušnjo" in če ti je edina ideja drug font....OK.
Včeraj je bil oblikovalec, programer... vse v eni osebi, jutri bo vsak studijo primoran imeti še danes nov poklic v tem fohu - arhitekta, ravno zaradi tega, ker so uporabniki tisti, ki dajejo strani težo in ne neke ideje nekega oblikovalca, ki so všeč samo njemu in par ostalim oblikovalcem (ideje so lahko super) vendar uporabniku malo zmedene. Je pač samo stran v množici o kateri se ne bo veliko govorilo....
Stvar okusa.
In ne nisem bil edini, ki mu font ni berljiv :D

p.s. Samo vseeno ti ne deluje stran malo "čip" s tem fontom?

mathjazz ::

Vice: arhitekta nikakor ne. Faksov, ki bi te naučili takih stvari, da bi to delal 8 ur na dan, pri nas ni.
www.getfirefox.com

Road Runner ::

ne zdi se mi cheap :)

morda se ti zdi cheap zaradi predsodkov pred nekaterimi "bolj kicastimi" stranmi ki uporabljajo serif font (predvsem times) ki pa ne pase na stran. na prevoz.org pa vsaj po mojem mnenju (seveda, nismo vsi enakega mnenja) georgia pase bolje, kot kak sans-serif font. in ne skrbi, sem preizkusil vec kombinacij :)

Nejc Pintar ::

Stran je za preproste ljudi in posledicno je tukaj tudi preprost font ki absolutno paše na to stran.
Microsoft pa očitno mora nekaj plačati sicer ni v redu.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Gandalfar ::

Je kdo opazil, da stran pravilno dela v vseh brskalnikih (IE, Opera, Firefox).. ? :)

OwcA ::

Kaj drugega niti nismo pričakovali. :P
Otroška radovednost - gonilo napredka.

njok ::

Je kdo opazil, da ima FF 1px vecji odmik okvircka za uporabnik/geslo od spodnjega roba? :P

Hec, pohvala tudi cross-browser kompatibilnosti, sicer pa sem komentar ze podal v izdelavi spletisc.

MrStein ::

V FF je na FAQ strani naslov poglavij preblizu telesu.
Tista črta, ki podčrta naslov, skoraj prečrta prvo vrstico.
V IE je več kot dovolj razmaka.

Pa še :

Če v tistem listboxu za mesta grem s kurzorskimi tipkami gor dol ( ko je menu odprt ), se napis v box spreminja, odprti del pa ostaja isti. Tudi v FF.
Torej , če kdo ni razumel :
- kliknem na listbox in se ta odpre
- prikazuje mesta od "A.." do "C.." recimo
- pritisnem tipko "M"
- na dnu se pojavi prvo mesto na "M", ampak zgornji del menija je še vedno isti kot prej, torej prikazuje mesta od "A.." do "C..."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HyperKiller ::

1. Upam da bo stvar zaživela.
2. Se še komu zdi, da bi lahko "Ponudniki prevoza" in "iskalci prevoza" zamenjali z "iščem prevoz" in "ponujam prevoz" ?
3.Pri vnosu prevoza, jaz nisem takoj opazil, da se v kotu izpisujejo podrobnosti o okencih. Ko pa sem, sem pa opazil slednje:
"Vnesite dodatne informacije o prevozue."
Morda bi bilo bolje, če bi se text v taistem okencu poravnaval v levo, namesto na sredino.
Bolj poudarjeno informativno okence (okvir?) , oziroma vprašajček v njegovi bližini.
4.Česa drugega se ne spomnim, razen BRAVO!

še zadnji popravek: Kaj ko bi naredili nek dokument, za sprintat, kao letak, en/list ali več/list (flyer) da bi kdo v službi izkoristil laserca. Oziroma bi študentje trosili papirčke po faksih. Ideja smrdi/ne smrdi?
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Zgodovina sprememb…

Vice ::

mathjazz in kaj potem če ni faksa??? Če sem te prav zastopil potem tudi sistemskih administratorjev nebi smeli imeti.:\

mathjazz ::

Ne, ne, Vice. Ti si rekel, da bo treba arhitekte, jaz sem razumel, da mislis arhitekte v originalnem pomenu besede. Ti nimajo kaj iskati pri postavitvah strani.
www.getfirefox.com

Road Runner ::

MrStein:
glede crte - jaz tega v firefoxu ne vidim. tudi drugi ki jih sprasujem pravijo da je crta ok. si poskusil refreshati stran? ce se problem se vedno pojavlja pojavlja bi te prosil ce mi posljes screenshot.
glede select boxa - bug v firefoxu, post it on bugzilla :)

HyperKiller:
2. zmedlo bi uporabnike. ce bi pisalo "iscem prevoz" nebi vedel ali ga isce oseba ki je to objavila, ali je to namenjeno zame, ki iscem prevoz.
3. bug z opisom je popravljen, hvala. glede tega da je premalo opazno pa bom se razmislil, kaj storiti... text v okencu se poravnava levo, oziroma je justify. sredino?!?

flyerji - super ideja. will do :)

Zgodovina sprememb…

Gigabit ::

" Jst pa crkujem od smeha."
Jz pa v tem ne vidm nč smešnga. Tud za dobr vic mora bit vloženga nekaj znanja.
http://poptech.blogspot.com/2005/01/firefox-new-religion.html
schnecke.bombcar.com/random/kernelpanic.jpg , www.hinterlands.org/kp.jpg
Linux r0x!!!!!!!!111111oneone -> http://logo.cafepress.com/3/504443.jpg <-

Thomas ::

Zelo, zelo, zelo zanimivo!

Brez heca.

Dobra avtomatizacija dviganja palca.

Ch4N93 ::

najboljše, da uvedete digitalna potrdila :)

ok, brez heca.

namesto štoparske kartice™ bi lahko vsak na stran "prilimal" scan npr. študentske kartice. pa še slika je gor, da se folk lažje prepozna

problem pa bi se lahko pojavil pri varnosti. npr nekdo ima malo boljši avto, z boljšim avtoradiom, zvočniki... kar si štopar seveda lahko ogleda. pozanima se lahko tudi glede zaščite avtomobila (alarm).
in potem si dopoldne lepo peljal štoparja, zvečer pa si brez avtoradia/avta
Ni nam lahko...

iration ::

do i smell paranoia?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Road Runner ::

ideje so ble o plakatih... mi mamo plakate :)



s prevoz.org/promote nam lahko pomagate siriti glas :)

Vice ::

mathjazz saj sem mislil v pravem pomenu besede - informacijske arhitekte.

Racer D bo to v prihodnosti kakšen jumbo plakat?

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

HydroDNA ::

minmax: a tisto je name letelo?
ma se motis ves, tedensko prestopam min 100km, ob izpitih pa min 300.

"Dobra avtomatizacija dviganja palca." (by Thomas) - vidis, v tem je problem! razvajanje.

Gandalfar ::

Jaz sem cist za. Kam bi jih pa postavil? :)

MrStein ::

Racer D:
glede crte - jaz tega v firefoxu ne vidim. tudi drugi ki jih sprasujem pravijo da je crta ok. si poskusil refreshati stran? ce se problem se vedno pojavlja pojavlja bi te prosil ce mi posljes screenshot.

Hmm, zdaj je OK. Zgleda, da je bilo nekaj spremenjeno, ker je prej bila črta le pod naslovom, zdaj pa je po celi širini.
"Mi nismo nič spremenili" Yeah, right ;-)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

njok ::

Informacijski arhitekt niti ni tako specializiran, kot vidim:
Kot informacijski arhitekt snujem, oblikujem, tehnično opremim in grafično izdelam uporabniške vmesnike.
Tukaj (na frontentdu) manjka samo se koda. Ali to mogoce spada pod tehnicno opremim?

V anglescini se najde vec izrazov (in vlog): web director, web producer, web developer, web programmer, web coder. Kdo bo prevedel? ;)

nodes ::

kot je bilo že napisano, zelo prospektivna zadeva na dolgi rok

mal avtomatizacije (sorta) in WAP

nodes ::

če bi lahko izključil človeški dejavnik

tko zna ratat svašta

Road Runner ::

Vice: jaz bi bil cist za jumbo, sam to baje dost stane :)

MrStein: mozno je da sem ravno v trenutku ko si odprl stran (ko ni delalo) uploadal nov .css. v takem primeru namrec za kaksno sekundo stran izgledao cudno, ker nima celotnega stila. anyway, vazno da zdaj dela :)

nodes ::

je spontani odziv študentov in srednješolcev na nefer 4 kratno zaračunavanje prevoznine (avtobus) in tako financiranje, ohranjanje javnega prevoza v Sloveniji. Breme katerega bi morala nositi država je ta prevalila na populacijo, ki sploh nima dohotkov

;(

Ziga Dolhar ::

> je spontani odziv študentov in srednješolcev na nefer 4 kratno zaračunavanje prevoznine (avtobus)

?
https://dolhar.si/

nodes ::

in kaj ni jasn?

:)

nodes ::

šolski avtobusi so še vedno polni

če vzamemo relacijo 11km in ceno 490SIT pomnožimo z 50 potniki dobimo znesek 24.500 SIT

2200SIT/km zaračunat za že amortiziran bus?
ni to oderuštvo?

edit

ukinjam sile

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

MrStein ::

Ah ja, drugi so že rekli, ampak : Zadeva kar kliče po WAP-u !

Ali vsaj dovolj enostaven HTML, da ga zna večina mobilcev prikazat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

> Breme katerega bi morala nositi država je ta prevalila na
> populacijo, ki sploh nima dohotkov

Se v ameriki nimajo zastonj javnega prevoza, pa je baje obljubljena dezela ;>

Imajo (baje) ga pa nekateri skandinavci... :P

GregiB ::

No, kot sem pričakoval, ponudniki večinoma "kasirajo" prevoz... normalno.... so pa tudi "tarife" kar logične... manj kot 50% javnega prevoza...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Vice ::

Ziggga npr. O`Reilly je izdal knjigo v ta namen, po njegovem je obseg znanj veliko večji (s katerim se sam tudi strinjam in mi je čisto logičen.) v katerem naj bi bilo "združeno znanje več faksov" :( - od psihologije, komunikologije, oblikovanja, informatike....

Ziga Dolhar ::

Okej, zmeden sem.

Vice, na kaj mi odgovarjaš? :)
https://dolhar.si/

nodes ::

Se v ameriki nimajo zastonj javnega prevoza, pa je baje obljubljena dezela

v ameriki se z javnim prevozom prevažajo vsi, ne samo šolarji

in zakaj financirat za javni prevoz v soboto nedeljo in svetek, če ga sploh ne rabiš

Vice ::

Ziggga sorry ne vem kaj mi je danes, da preveč (ali premalo) brišem svoje poste... Govoril sem o inf. arhitektu.:8)

Ziga Dolhar ::

Če te prav razumem, praviš, da informacijski arhitekt mora obvladat [specifično sicer] več področij], npr. kot te, ki jih naštevaš?

(Če praviš tako, potem se strinjava. Ampak še vedno mi ni jasno, na kaj točno mi odgovarjaš :)))
https://dolhar.si/

Vice ::

Ampak še vedno mi ni jasno, na kaj točno mi odgovarjaš :)))

Na tvoj link do www.maligoj.com oz. arhitektura po maligojevo. Hotel sem samo povedati, da to kar se sam maligoj hvali in še malo zraven je treba znat.

HyperKiller ::

1.Zdi se mi, da bi bilo lepo, da bi na prvi strani, kjer sta oba seznama, dodali k vsakemu seznamu gumbek sortiraj po "kraju starta" in "kraju cilja." Seveda bi sortiranje po datumu ostalo. P.S.: Po čem, razen datumu, se zadeva sortira sedaj?

2.Kaj pa koledarček pri datumu - podrobnejši opis, ne seznam; in pri vnosu ponudbe, potrebe?

3.Glede plakatov: Skoraj mi delujejo malo pusto, morda se manjka www.prevoz.org (po možnosti podčrtan, celo s miškinim kazalcem?)

4.Če se komu da, naj poišče študenske klube, in naj jim maila stvari. In sploh, če pošljem komu mail, a je kje kakšen sklop texta da ga pač butnem not?
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Road Runner ::

dodatno razvrscanje bi samo zmedlo uporabnike. pa kraji po abecedi itak ne koristjo kj dost. zato pa klikas po kuri :)

koledarcek added to todo :)

plakati so simple pa pritegnejo pogled. vec stvari kot je gor, mnj ljudi jih gre brat. itak pise prevoz.org pa bo ze dojel folk. mislis da ne? :)

na #4 pa bols da ti jure odgovori :)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stran Prevoz.org (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
447105733 (7244) recmajkemi
»

Prevoz.org vozi! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18023524 (11121) fosil
»

Kaj je z prevoz.org?

Oddelek: Omrežja in internet
121071 (896) garamond
»

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na č (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
38584197 (69278) BlueRunner
»

Prevoz.org ugasnjen (II) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11324928 (20216) BlueRunner

Več podobnih tem