» »

Asus A8N SLI in 24pin power connector

Asus A8N SLI in 24pin power connector

Hux ::

Zakaj majo te plate 24 pinski power connector? Zdaj nevem ce ima to kaksen posebni pomen ali je samo razsiritev za podporo drugih napajalnikov ampak jaz imam kr navadnega 20pin not ftakjenega in so 4 pini nakoncu al zacektu free. Zdaj sem povpraso na servisu ce to dela brezhibno pa mi je tip zatrdil da ja. Potem sem pa vido pri cool PC adapter 20 na 24 plus napetosti mam malo niske pri 430W napajalniku.


Zaenkrat se ena tesko procesorka igra random zrisi. Sicer ne pogosto bol random ampak forumi so polno istih problemov tak da ne krivim racunalnika ceprav mi oni pravi da nej hardwer pogledam. Vse ostalo dela tip top. Nihajo pa 12V in Vcore napetosti. Vendar ne vejst cist mickeno.

Prej ko sem mel se XP1800 so ble vse napestosti preko teh napisanih zdaj so pa pod. Napajalnik pa je noname oz LPG6-430W(PFC) pise gor.
P4 in K7 compatible.
Nekako mi se K8 fali samo to mogoce nic ne pomeni.

Hux ::

Tega mam ce smo tocni. Sluzi kot cheap zamenjava za pregorelega Enermaxa 350W Click

Jackal ::

Tisti 24-pinski konektor služi za dodatne 12V linije. Namreč novejše plate imajo predvsem zaradi PCI-E grafičnih kartic precej višjo porabo na 12V (PCI-E se skoraj v celoti napaja iz 12V linije. Poraba na 3.3V je skoraj zanemarljiva).

Gre namreč samo zato, da se s tem, ko so vzporedno vezali še par linij 12V navidezno poveča presek žic, ki vodijo to napetost in lahko po njih teče večji tok.

Tisti adapter je pa čisto metanje denarja stran, saj imaš še vedno enako število žic od napajalnika do konektorja. Namreč tudi s tistim konektorjem ti bo nihala 12V linija. Lotiš se lahko edino zamenjave konektorja napajalnika s 24-pinskim in potegneš iz napajalnika še dodatne 4 žice (samo je treba pazit kam jih potem priklopiš).

Hux ::

Torej je treba menjat napajanje al je to dovol dobro?

Jackal ::

Če si zadovoljen s trenutnim napajalnikom, potem bo dovolj. (ali po domače povedano - če dela - ne mrdaj :D )

Imam namreč tudi sam enako priklopljno napajanje na pošči Epox 9NPA+ in z napajalnikom LC Power 550W, pa dela vse kot je treba. Sem pa tudi razmišljal o nakupu tistega adapterja, pa sem kaj hitro ugotovil, da je tisto čista bedarija. Edino obratno bi bil uporaben kot adapter iz 24pin (na napajlniku) na 20pin (na plošči).

Vesoljc ::

jest sem biu tud rahlo zivcen, ko sem na plati videl drugacen konektor kot na napajalcu(enermax365). vzamem navodila in berem ter mi ne gre v glavo. slisal sem, naj bi konektor pac poravnal na eni strani, na drugi pa bi bili 4 pini frej. ampak po skici v navodilih ter po moji logiki tega ne bi smel naresti, saj so bili konektorji prezrcaljeni. no po mrzlem percku ter gledanju BARV kablov na konektorju sem ugotovil, da so fantici pri enermaxu zajebali navodila...
fino fajn :|
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Hux ::

Sej negre not ce ga nena prav obrnes sploh. Nic sem bral forume tam in je fact da mam probleme z GTR in Americas Army obedve sta hudo CPU pozresni igri. Renso se nena zelo pogostro zrusi 1x do 2x na tedn ampak mislim da ni druga kot napajalnik.

Tam se kregajo da 20A in dovol pri +12V a jaz mam 19A pri 12 ter 24A kjer ma on 26 hehe pri ramah +3.3 ali? Zdaj pa kerega je spet vprasanje da nebom isto govno spet kupo. Ta je namrec bil nabrzino kuplen ko mi je enermax crkno.

Pri cool pcju gledam tega LCja 550W kot pravis. A bi ta bil dober pa spet mel normalne napetosti?

Jackal ::

Js sem s tem LC Power 550W kar zadovoljen, koliko ponuja za svoj denar. Mogoče bi lahko bil le malenkost tišji (kot so recimo Enermaxovi Noisetakerji)

Tudi napetosti so kar solidne:
5V: 5.14V
12V: 12.15V
3.3V: 3.35V

Pa mi napaja A64 3200+, 2x512MB rama, 2 trda diska, 2 CDRW/DVDRW, GF6600GT Extreme in pa en kup ventilatorjev.
Bom dal kak screenshot iz MBM, ko bom spet v Lj. na tem računalniku.
Samo ima pa še vedno navaden 20 pinski priključek.

Hux ::

Take vrednosti sem jaz tudi mel z tem 420W na XP1800+ 2x256SDR, 4200 128mb, 2x DVDRW in CDRW pa en kup ventilatorjev pa drobnarije. Samo ko se nesucejo DVDRWji tak ne papajo stroma ne?

Cudno da pravis da je glasni pri 120mm ventilatorju? mislim bol glasni kot ta ko ga mam nemore biti ali pac?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486949 (4998) Win8NonGrata
»

[ATI x600] Zmrzovanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161144 (1001) d0rK
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59728183 (16729) LittleDevil
»

Kateri napajlnik za DFI lanparty?

Oddelek: Kaj kupiti
342504 (1917) Caligula
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
231485 (1252) MEDENA

Več podobnih tem