» »

Athlon 2000 in kt400

Athlon 2000 in kt400

[theone] ::

Imam dve palčki spectek 256mb ddr 2100 ramnikov in amd athlona 2000+ troughbred A. Plata je gigabyte ga 7va ki ima kt 400 chipset. Imam zelo dobro hlajenje in se mi zdi škoda da ne bi navijal. Ker kt400 ne podpira agp/pci locka sem izbral v biosu rame da so 133mhz in z jumperji dal fsb na 166 ampak sistem ne boota. Nisem popolnoma prepričan če ramniki ubogajo in res hočejo asinhrono delat ker sem na cpu dvignil voltažo že na 2.010 ampak ni bootal. Kaj naj naredim in kako naj se prepričam da ramniki na tej plati lahko sploh delajo počasneje kot fsb, ker hitreje vem da lahko ker sem z umperji na plati dal fsb na 100 in ramniki so delovali na 133mhz torej +33. Novih stvari pa ne mislim kupovat še kakšno leto in zato hočem iztisniti čimveč iz procesorja.
  • spremenil: [theone] ()

kuglvinkl ::

in kako naj se prepričam da ramniki na tej plati lahko sploh delajo počasneje kot ram,

Tega ne štekam najbolj.
Your focus determines your reallity

[theone] ::

Napajalnik je pa macron 350w tak da to ne bi smel bit problem ker sistem porabi samo 260W tak da bo ok.

[theone] ::

"in kako naj se prepričam da ramniki na tej plati lahko sploh delajo počasneje kot ram"

mal prehitr sem pisal, mislim kak naj vem da llahk ram deluje počasneje kot fsb

kuglvinkl ::

Za to ni ovir. Ne vem pa če to lahko nastaviš za svojo plato.
Your focus determines your reallity

[theone] ::

kaj vse lahko še probam? Hočem priti vsaj do 2ghz da bo oznaka 2400+ al pa 2600+ :(

kuglvinkl ::

ZDej, TBred A ni znan kot dober navijalec. To so vedeli tudi pri AMDju in mu dodali 2 plasti "železa" in dobili smo legendarni TBred B ;).
Your focus determines your reallity

[theone] ::

na overclockingbase al kaj je že so nakateri ljudeki z tbred a ki so tiktakali na 2200+ šli tud do 2500mhz tak da se mi zdi bi moral ta iti vsaj do 2 ghz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [theone] ()

jest10 ::

tak da to ne bi smel bit problem ker sistem porabi samo 260W tak da bo ok"

Od kje imaš ta hecen podatek?
Ta sistem porabi kar nekaj pod 200W

[theone] ::

a misliš da mam sam plato procesor in rame? evo tale stran ti vse izruačuna
http://www.jscustompcs.com/power_supply/
in meni pride točno 262W

jest10 ::

Tista stran pretirava na veliko!
Odštej stran 30-50% pa boš na približno realni vrednosti.

Če ji pa tako zelo verjameš pa še "zračunaj" porabo mojega Semprona 2400+@1957MHz, 256MB rama, 2 diska, CD in CDRW, navitega 9000PRO,.... To stabilno laufam na 145W napajalcu

Jenej01 ::

čudež :D

enga lepega toplega junijskega dne ti bo tvoj mlincek nehal mlet...
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

bond007 ::

Js sm mel dolgo 160W napajalc za durona 1000@1300 mhz .. pol se lepega dne mašina ni več pržgala. Je pa dolg zdržal:D

jest10 ::

Noben cudez ni. Ampak je cisto realno.
Vcasih pac se niso lagali in so na napajalce pisali realne W.
Ne pa tako kot sedaj...
Aja pa napajalc se ne pregreva:\

Kdor pa se vedno misli da njegova masina porabi 250-350W naj pa lepo vzame v roke W meter in izmeri porabo. Bo zelo presenecen:D

Tic ::

Amper meter - Tok - Zaporedna vezava.
persona civitas ;>

[theone] ::

eh boli mene za napajalc, plata ne podpira prestavljanja množilnika zato lohk navijam samo fsb, tko al ma kdo kkšne izkušnje kaj nej naredim ker plata nima pci/agp locka in zato nočem prestavlat samo po 5 mhz ker sem že in je procesor butnu do 1900mhz naprwej pa ni šlo ker ram in disk nista zdržala in zato se mi zdi d ram ne uboga in hoče delat na 166mhz če da mfsb na 166 ne vem pa kak to prestavt ker ta plata podpira zelo mal funkcij :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [theone] ()

tiborrr ::

Plata ima zagotovo moznost spreminjanja mnozilnika, ali softversko v BIOSu, drugace pa z jumperji na maticni plosci (ponavadi jih je okoli 5 na kupu). Druga moznost - imas Palomina, ki ima zaklenjen multi.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062790 (25213) GaS
»

Upgrade pc-ja

Oddelek: Kaj kupiti
171375 (1036) ABX
»

pomagajte n00bu pri navijanju xp 1.4 GH (1600+)

Oddelek: Navijanje
91053 (984) mega_n00b:)
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658655 (6380) Zoidberg
»

Naviti Athlona XP, nič mi ni jasno več

Oddelek: Navijanje
161204 (1009) Tarzan

Več podobnih tem