» »

Naviti Athlona XP, nič mi ni jasno več

Naviti Athlona XP, nič mi ni jasno več

jerry2000 ::

Mogoče sem wimp, ampak sem pa totalno zmeden...

Kako se zdaj odklene Athlona XP 1700+ na TBread jedru?

Nekje piše, da je itak odklenjen, drugje berem o tem, da z žičko zvežem dve nogici, na tretjem mestu se omenja modifikacija L3 5 povezave...

Kaj je zdaj potrebno da odklenem množilnik? Pa še nekaj, stik se ne naredi z Archec Silver 3, kajne? Ampak s prevodnim lepilom, da se ne razmaže. Kje se pa dobi takšno lepilo? Prav bi mi prišlo, ker bi moral na avtu tudi popravitigretje zadaj :-)

Pozdrav

Jerry

mile ::

Tbred je odklenjen, če hočeš multiplierje nad 12,5 povežeš zadnji L3 mostiček (pri 1700 ni treba nič narest).

Glete tega laka, greš recimo v KONRADA in kupiš lak s srebrom

jerry2000 ::

V bistvu bi rad multiplyerje POD 12.5, ne nad... Da bom lahko povišal FSB.

Jerry

mile ::

Jest mam tud 1700 tbred-a , brez modificiranja in mi delajo vsi množilniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

Zheegec ::

Odklenjen je samo na KT400 in nForce2 platah!! In to FSB do kolikor gre v BIOSu, muliplikator pa je maximalni 12,5. Če imaš KT400 in pa nForce2, potem mogoče update BIOSa pomaga, drugače pa unlock:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Ma ja, tako kot je mile napisal vsi tbredi imajo povezane L1 mostičke, kar pomeni da so odklenjeni do 12.5 na vseh platah, ki podpirajo spreminjanje množilnikov.
To velja do hitrosti procesorjev 2000+ Od 2100+ naprej pa je treba povezat še peti L3 mostiček za odklep, nekater kt400 plate to odklenejo brez barvanja ampak nič ne ni narobe če tudi sam pobarvaš. So pa po večini še vedno problem z množilniki 13 in 13.5, ki na veliko platah ne delajo ne gleda na barvanje, to mora pa proizvajalec z biosom popravit.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

jerry2000 ::

Kaj pa je potem tisti odklep da dva pina procesorja povežeš? To nadomesti L3?

Jaz imam sicer Gigabyte VRXP rev 1.1 :-(

jerry2000 ::

Zdaj sem kupil Xp 1700+ pa se mi zdi, da L3 mostički niso povezani. Hočem reči, tam ni enostavno nič vmes, pri nekaterih pa je nekaj vmes. Ne vidim pa, ali gre za vdolbine ali za povezave... Skratka, L3 so le kontakti: zgornji in spodnji, nič vmes. Je to dobro ali slabo?

mile ::

z L3 mostički imaš določen množilnik in 1700 ima vse povezane (x11). Zgleda kod da niso, vendar se lahko prepričaš z multimetrom.

Na moji K7s5a lahko nastavim vse množilnike < 12.5 >
Resda da plato "fizično nategnem" preko stikalc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

jerry2000 ::

Zdaj sem se kao lotil navijanja...

Množilnik sem dal iz 11 na 10 in poskusil na 166FSB, pa ni delalo, Windows 2000 niso zbootali :-(

Dela mi stabilno na 155Mhz FSB, samo ta frekvenca pa ni dobra, kajne? Potem imam PCI na 38Mhz, to pa ni ok, ali se motim?

Kaj je zdaj boljša varianta, da spustim na cca 144FSB in dvignem množilnik na 12? FSB očitno ne morem dati prav visoko, posebno ne na VRXP plati. Lahko pa dam množilnik na več...

Mi kakšen izkušen lahko svetuje please.

Jerry

mile ::

FSB vsaj 166 MHz.
Pa si dvigu še kej voltažo, ker na default voltaži men dela na
1600 MHz, mogoča malček več.

Dvign voltažo

jerry2000 ::

Ja, sem dvignil na +7.5%, se mi je grel skoraj na 58 stopinj... Zdaj na FSB = 155 se mi greje na obremenitvi cca. 53 stopinj, toliko sem imel tudi prej z Xp 1500+.. Pa je bilo stabilno.

morphling1 ::

Najprej pojdi z nizkim množilnikom (res nizkim) postopoma gor z FSB-jem da vidiš kje ti ram štekne, dobro preveri do kje ti dela s kakimi stabilnostnimi programi prime95 je najboljši za hitro ugotovitev kaj te zeza. Ne boj se dvigniti voltažo rama na do konca, saj na tej plati mislim da ni več kot 2,8V, ko ugotoviš do kje ti stabilno deluje ram, greš pa navijat še cpu z množilnikom, ki se najbolj približa optimumu spomina in procesorja, pa zopet vse dobro stestiri. PCI imaš pri 165 tako visok kot pri 206 ker je do 166 deljitelj 4 nad 166 pa 5, tako da je tamo od 160-165 najbolj kritično če imaš kakšne čudne kartice ki ne prenesejo visokih frekvenc. Povej kaj imaš še na plati.
Drugače pa ta plata sploh ni dobra za kake navijaške podvige saj pri visokih FSB-jih ni primerljiva po stabilnosti s kakim Epoxom ali Abitom.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

jerry2000 ::

Ja sem prebral, da je slaba plata, pa še 1/5 dividerja menda sploh nima, kar pomeni, da lahko o 166FSB le sanjam...

Takole, trenutno mi na množilniku 10, kar je precej malo dela na FSB 155 odlično, memory imam na normal, top performance off in 266Mhz RAM (sicer imam RAM 333).

Na plati imam še SCSI od Adapteca, ki mislim, da ne dela prav dobro, ker mi OnStream drive zdaj ne inicializira, potem imam še firewire, Radeon VIVO, HD-je...

Z nizkim množilnikom ne morem stestirati do kod gre RAM, saj ram bi moral iti, če ga nastavim na 266 deklarirano do 166FSB, samo problem je divider po mojem...

No pač vem plata sux, ampak zdajle ne morem kupiti nove. Iztisnil bi pač največ kar z njo lahko...

Razmišljam da bi dal FSB na 138, tako mi je dobro delalo z XP 1500 prej, pa množilnik raje malo nabil na 12.5 če bi šlo...

Pozdrav

morphling1 ::

7VRXP je VIA kt333 in ima podporo 5 deljitelju. Sem se pa tudi sam enkrat s to plato malenkost zezal pri kolegu in enostavni ni narejena za navijanje FSB-ja dosegel sem 145 max z ramom ki mi je na epoxu šibal na 185, 166 se mi na noben način ni hotela zbuditi, ampak glede na to da čipset je pravi in sposoben brez težav tudi na 166 oz. vsaj 166 bi moralo delati, pomoje je ena finta v sami plati da bi morala imeti še ne dip switch za preklop na 166 FSB tako kot 7VAXP, ampak ta ima samo do 133 a ne ?
Tako da je možno da se s tem pretikanjem tudi spreminja deljitelj, ki ga tista ima, ta pa ne in zato tako slbo deluje na visokih FSB-jih. Lahko da se pa motim, pojdi na kak Gigabyte specific forum pogledat recimo na amdmb.com, pa boš sigurno kaj uporabnega našel, mogoče rabi samo kak drug bios. Saj pravim 166 bi moralo delovati tako kot 133 , se pravi vse po pravilih na tem čipsetu.
Glede naprav je pa tale SCSI sigurno ta pri problem maker, ker SCSI kartice po večini ne preneseji višjih PCI hitrosti, Radeon dela do ene 85 MHz agp brez težav, HDD pa odvisno ampak tam okoli 40 MHz PCI dela večina, če ne pa malo znižaš prenos
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

jerry2000 ::

Ja sem bil na GB forumu, kao se vključi deljitelj, če se. Eni še zdaj trdijo, da je, drugi da ga ni. Zelo redkim uspe naviti na 166 :-(

Bah, zdaj sem testiral cel popoldne in sem takole nastavil tega XP 1700, ne vem ali je to ok ali slabo, tako je:

FSB: 142
Multiplier: 12.5
Voltage: Normal
DDR: 333 :-) TOrej je zdaj navit, ker je na 142 FSB
Timing: Normal (660Mb/sek - ne vem, ali je veliko ali malo, prej sem imel 580 pod XP 1500+ in 266 DDR)

Tako da imam skupaj 2100+ mi javi bios, kar je glede na to, da nisem voltaže zviševal na VCORE kar ok po mojem. Xmem 86 mi pride skoz na teh nastavitvah, še burn wizard test bom pognal...

Pozdrav

Tarzan ::

Morph, kolko časa ti laufaš Prime95, da lahko rečeš sistem je stabilen. Meni laufa zdaj ene 40 minut in je že čuda testov naredu in je blo vse OK!

Ram naštimal sem pa takole: Cas2 trcd, trc sta na 3, un tačetrti je pa na 6. se pravi po vrsti kot v Biosu epox 8RDA+ grejo 6,3,3,2 frekvenca pa je 200MHz.
Ram veš kater imam, Corsair 3200
Glede na to, kake probleme mi je RAM prej delal ga imam še vedno na max voltaži to je 2,9V.

Se pravi po 45 minutah Prima ni napak, do kam mislš da bi še bilo pametno višat timinge? Ali mogoče veš, kako je Corsair s timingi? Na 185MHz sem ga gnal na zelo agresivnih timingih ampak glede na to, da je bil "underclocked" to ni čudno.

Sedaj bom probal dat eno od "trojk" na dve, ker oba skupaj na dve ne delata več stabilno. Ali mi lahko priporočiš, katero od nastavitev naj forsiram bolj, ker ima večji vpliv na hitrost?

10X, upam, da sem se znebil problemov z nestabilnostjo RAMA:O
Jure


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442048 (1512) OwcA
»

Odklep T'bred B???

Oddelek: Navijanje
181599 (1204) igaiga
»

Navijanje na Gigabyte 7VAX

Oddelek: Navijanje
181229 (993) urbybaby
»

spreminjanje množolnika na nforce 2 čipovju

Oddelek: Navijanje
211332 (1001) Judge
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535088 (4452) krucymucy

Več podobnih tem