» »

Kaj bi bila freeware alternativa MS Exhange-u?

Kaj bi bila freeware alternativa MS Exhange-u?

Matej_ ::

Kot že omenjeno v naslovu poskušam najti freeware alternativo Microsoft Exhange-u (cena zanj in za pripadajoč software je astronomska).
Zadevo bi uporabljali v srednje velikem podjetju s kakimi tridesetimi zaposlenimi. Od funkcionalnosti bi bile nujno potrebne naslednje stvari: skupen imenik kontaktov, možnost iskanja po vseh poštnih računih znotraj podjetja naenkrat za vso korespondenco z neko stranko. Ni nujno da to iskanje omogoča že sam program, nujno pa je da se to lahko z ne preveč truda dodela - ali da so vse zadeve lepo v primernem formatu v bazi in se izvede poizvedba s poročilom ali pa da se recimo da zagnati full-text search po disku (če recimo sistem uporablja maildire) in potem spet v poročilo. Nujna je tudi povezava z raznimi poštnimi odjemalci preko kakega od splošno podprtih protokolov IMAP POP3, MAPI...
Zaželjen je tudi koledar in podobno, ni pa pogoj.
Zanimajo me predvsem osebne izkušnje in priporočila ter morebitne težave pri uporabi... Sam sem si podrobneje pogledal par alternativ... od eGroupWare do Open XChange, NullLogic, more.Groupware... Še najbolj zanimiv se mi zdi Open XChange.
Kakršni koli komentarji in predlogi dobrodošli.

sasox ::

Mogoče Hula Server :)

cryptozaver ::

Razvoj Hula projekta se je ustavil, vsaj free varijante kolikor vem.

Pa tudi Open Xchange je plačljiv...

Zanimiv je tudi projekt Zimbra http://www.zimbra.com/products/ a tudi plačljiv

Vprašanje o free alternativi ostaja torej še vedno odprto!

cryptozaver ::

Kakšna izkušnja z OpenChange?

http://www.openchange.org/index.php?opt...

Djuro ::

Obstaja še SCALIX, ki ima nekaj omejitev pri community verziji. Meni je najbolj všečen, tudi instalacija je popolnoma enostavna.
Mimogrede, tudi pri Zimbri, kolikor vem, obstaja brezplačna verzija.

cryptozaver ::

Obstaja, vendar si omejen na web access. Scalix ima outlook in evolution connector, in je free do 10 premium userjev.

SasoS ::

Jaz sem se nekaj igral z Zarafo. 3 uporabniki so z Outlookom brezplačni, za več je treba plačat. Ima pa precej dober web vmesnik...pa tudi kar nekaj težav s katerimi se zdaj ukvarjam.

Invictus ::

Imaš tudi opengroupware.

Sicer nisem probal, ampak mi je kar všeč.

LP I.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Brezplačna programska oprema (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Programska oprema
1172488159 (11171) GupeM
»

München s prehodom na Linux in OpenOffice prihranil 10 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22451451 (46178) kitaj
»

[Linux] nadomestek Exchange strežnika

Oddelek: Programska oprema
192601 (1797) cryptozaver
»

Linux - Alternativa Windows Serverju (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
785815 (3679) jype
»

exchange4linux

Oddelek: Programska oprema
121340 (947) cryptozaver

Več podobnih tem