» »

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

mrTwelveTrees ::

lastim si zvočnike 5.1 Logitech Z-5500 THX

najprej naj povem da za pokanje NISO krivi zvočniki ! (preverjeno)

stvar je taka, da mi poka v zvočnikih, če kdorkoli v bajti prižiga kakšno neonsko luč, kakšno stikalo, ko dela pralni stroj... in podobno... v zvočniku se sliši pok (ne premočan) pač pa moteče je zelo....

zvočnike sem že prikljapljal na vse možne "štekarje" po bajti (mamo 2 ločeni fazi... pa ni ralike)

če pa sem zvočnike priklopil na ups in ups ni bil priklopljen na 220v , se pravi na baterijo, pokanja NI !
to je dokaz da niso krivi zvočniki...

če pa mam ups priklopljen na 220 ... je spet tukaj pokanje,
probal sem z večimi upsi... tudi z dražjim APC v vrednsoti 70.000 sit... ni bilo razlike

zvočna karica je v računalniku SB Live 5.1 na PCI ... če mam kabel od zvočnikov zunaj je pokanje malo manjše...
računalnik ni kriv... tudi če priklopim na drugo zvočno je isto
-----------------------------------------------------------------------------

zdej pa rabim pomoč ! kje bi jaz dobil kakšen FILTER ki bi mi na nek način filtriral... oz. kako bi se znebil pokanja ?

PS: prej sem imel cenejše zvočnike 5.1 pa je bilo isto
PPS: klicanje električarja da na novo povleče el. inštalacijo NE PRIDE V POŠTEV !

stromar ::

Zamenjaj kable iz zvočne do zvočnikov s kakšnimi shildanimi (streo kabel za povezave med avdio komponentami). Če ne pomaga, naredi filter omrežne napetosti z dvema kondenzatorjema in dušilko

Lp

mrTwelveTrees ::

glede kablov... ne pomaga

glede filtra pa, NOČEM nekaj doma spackanega ;(( ... sem tak tip človeka da tega ne maram
jaz bi to kje kupu... pa tudi če je "drago"

Zgodovina sprememb…

stromar ::

:D

A misliš, da če ga namesto tebe spackajo kitajci, da bo kaj boljši? V conradu imaš sicer en kit komplet za filter, a je drag. Drugače pa lahko pobereš vse potrebne elemente iz kakšnega crknjenega računalniškega napajalnika

Lp

mrTwelveTrees ::

a je to ta filter ?

Link 1


ali je ta

Link 2


dej ti k bl kapiraš, povej ker filter je pravi... da ga grem kupit

Zgodovina sprememb…

mrTwelveTrees ::

mi ne more noben svetovai glede tega pokanja... ?

naj ponovim, računalnik je bil ze v celoti zamenjan... pravtako vsi audio kabli....

zvočniki niso krivi ! ker če izključim kabel iz zvočne... ne poka... se pravi pobira motnje preko racunalnika...
(poka mi v zvonikih ko se uzigajo luci -neonske po bajti, ko se vkaplja in izklaplja pralni stroj...)

po moje bo rešitev ups... samo moram najdit takšnega ki mi bo pobiral motnje...

HELP ?

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

po moje bo rešitev ups... samo moram najdit takšnega ki mi bo pobiral motnje...
Mam UPS APC 2200 za več kot 200 jurjev pa te motnje ne odpravi...

mrTwelveTrees ::

madona no... pa nekaj se da narest... ker bom zgubu zivce

bastadu ::

Sam sem bil neuspešen pri iskanju rešitve, tako da sem se sedaj kar nekako navadil da je tako... Jaz imam zvočnike povezane preko optičnega kabla, kar izniči vplive motenj, in sem 99% da je pokanje posledica motenj v omrežju in da ta motnja pride direkt po električnem omrežju do zvočnikov... Če najdeš rešitev se priporočam! ;)

rfmw ::

"če pa sem zvočnike priklopil na ups in ups ni bil priklopljen na 220v , se pravi na baterijo, pokanja NI !
to je dokaz da niso krivi zvočniki..."


Tvoja trditev je napačna, saj je to edini dokaz, da so krivi zvočniki. Motnje iz el. omrežja pridejo do ojačevalnika in nato v zvočnike. Ker praviš, da imaš denar, kupi dražje zvočnike!

Cenejša varianta bi bila filter na napajalnem kablu za zvočnike, ampak praviš, da te poceni stvar ine zanimajo...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

mrTwelveTrees ::

bastadu: imam optični izhod na zvočni... pravtako na zvočnikih...
kaj ti si potem resil problem z opricnim kablom ? ce je tako, ga grem takoj jutri kupit

rfmw: ne...

glej... odkar imam te zvonike sem zamenjal 3 zvocne karice ... 2x osnovna plošča z integrirano zvočno karico
nazadnje pa sem ime Creatice Audigy 2 NX - ZUNANJO na usb... ta mi je zelo zelo malo pobirala motnje.. zelo malo

zdaj sem spet zamenjal osnovno ploščo imam MSI K9 Platinum ... z integrirano zvocno Creative Audigy .... pa spet poka...
to zunanjo na USB pa sem prodal
ampak NE mislim menjat zdej plate... kot sem ze napisal sem mejal celo masino...

zvocniki niso krivi, ampak vse skupaj pobira motnje iz omrezja...
najti moram resitev.... za neke vrste filter... najrajsi bi ga kupil

PAZI TO > v zvočnikih ne poka če iztaknem kabel iz zvočne kartice...

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Ne, problema z optičnim kablom nisem rešil...
Cenejša varianta bi bila filter na napajalnem kablu za zvočnike, ampak praviš, da te poceni stvar ine zanimajo...
Kakšen filter? Koliko stane? Kje ga kupiti?

mrTwelveTrees ::

ja to se tudi jaz sprasujem kje bi dobu to....

kaksen conrad ?

rfmw ::

Naredi preizkus, da bos dokoncno vedel, od kje je motnja:

Od vsakem preskusu prizigaj najbolj moteca stikala (luci, ..) in imej glasnost nastavljeno visoko.

1. Napajaj zvocnike iz UPS-ja (baterija) in za audio input uporabi baterijsko napajan walkman. Ce se tukaj slisijo motnje iz zvocnikov, pride motnja po zraku v ojacevalnik in nato v zvocnike -> zanic ojacevalnik oziroma slabo narejen

2. Napajaj zvocnike iz omrežja 220V in za audio input uporabi baterijsko napajan walkman. Ce se tukaj slisijo motnje iz zvocnikov, pride motnja po omrežnem delu (napajalniku) v ojacevalnik in nato v zvocnike -> zanic ojacevalnik oziroma slabo narejen

3. Napajaj zvocnike iz omrežja 220V in za audio input uporabi izhod iz PC-a. Ce se tukaj slisijo motnje iz zvocnikov, pride motnja po omrežnem delu (napajalnik) v ojacevalnik zvocne in nato v zvocnike -> zanic PC (zvocna, napajalnik, ..?)

Ce bos sel preverjat tocno po tem zaporedju, bos po moje nasel izvor motnje... Filter za 220V lahko kupis v katerikoli elektro stacuni, je pa to drugace Euro vticnica s filtrom (obstajajo variante tudi z varovalko, ..)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

mrTwelveTrees ::

stvar je taka... hmmm
malo čudno... ker prej mi tega ni delalo...
če odklopim zvočno kartico in prizgem zvocnike.... prizgem neonsko svetilsko... pokaka ko se svetilka priziga...
sem priklopim mp3 player ki dela na baterije... pa isto poka...

se pravi zvocniki pobirajo motje preko 220v....

če pa sem zvočnike priklopil na ups in ups ni bil priklopljen na 220v , se pravi na baterijo, pokanja NI !

so pa zvočniki še pod garancijo, samo ne verjamem da so v okvari...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebujem ojačevalnik za subwoofer lahko tudi po naročilu

Oddelek: Zvok in slika
61344 (1231) A. Smith
»

Računanje moči pri zvočnikih 2

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
496521 (6119) einstein :P
»

Zvok v štirih ločenih prostorih?!?

Oddelek: Zvok in slika
61041 (895) St235
»

Ojačevalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81624 (1387) flasha
»

Plažni čuvaj vaših napravic (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
518411 (6481) Fizikalko

Več podobnih tem