» »

Internet povezava preko brezžičnega ruterja - how?

Internet povezava preko brezžičnega ruterja - how?

Mavr0 ::

Zanima me, kako bi povezal 2 pcja v internet preko brezžičnega ruterja?
Uporabljam WinXP sedaj pa me zanima ali je možno nastavit oz. vzpostavit dostop tako, da ta 2 računalnika ne bi bila konektana v internet oz. na ruter tako, da se na enga moraš konektat oz. tako, kot ponuja čarovnik za povezavo...

No predvsem me zanimajo vaši predlogi, predvsem pa kako in seveda kako je najboljvarno, če že moram postavit mrežo...
Sprašujem zato, ker nekaj vem, sedaj pa bi rad praktično poizkusil še mogoče vaše dodatne alternative kako in kaj...

Router je SMC 802.11 vseskupaj pa na kabelsko...

Za pomoč se vam že v naprej zahvaljujem;
Lp;

bmandelj ::

ce sem prav prebral tvoj post potem bi rad da ti deluje internet brez da se povezes na internet???
mislim halo
a za navodila si ze kdaj slisal?? RTFM

mrezo moras na vsak nacin vzpostavit

nastimaj router tako kot pise v navodilih in to je to
samo ne pozabit na enkripcijo

BTW
routerji imajo po default vklopljeno dhcp tako da samo na pcju poisces wlan in se povezes
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Mavr0 ::

Ja saj stvar je popolnoma enostavna, brez problema sem jo nastavil, samo kaj ko kljub čarovnikom zadeva ne zlaufa...
Potem sem dobil opozorilo, zakaj je noče urediti -> to je Microsoft article 871122 Wirlless link help, naredil sem tako kot pise, pa se zmeraj mi brezžične povezave ne vzpostavi;

Ko pa s pomocjo icone od brezzicne mrezne pri usercomputeru, ponovno zazenem access link pa se racunalnik normalno priklopi in lahko surfam, seveda takodolgo dokler ne restartam compa, potem pa pade povezava spet dol;

Res ne vem zakaj se noce skonektat?!?!????
:\

pitagora ::

hoces reci ce te prav razumem, da imas dva pc- ja in en brezzicen router, na teh dveh pc-jih imas pa kartice za brezzicno povezavo...
do routerja, router imas pa plugan v vticnico za internet...
in kje je sedaj tezava...
to je wlan, mislim da enostavno sledis navodilom in pregledas clanke na netu in nastavis...
lp pitagora

Mavr0 ::

Alo pa kaj res ne razumete...pa saj ja nisem star 15let pa tud prvic ne dajem kake kiste v omrezje!

Zadeva se zakomplicira ker je 1x brezzicni router - nanj privezan z kablom server, drugi comp pa ma brezzicno mrezno in se pac konekta na router!

Mrezna in router sta od SMC in stvar kljub vsem "strasnim" carovnikom se ne poveze v omrezje (kakrsnokoli) - Microsoft article 871122 pa pravi glede brezzicnih mrez takointako veliko naredi pa nic ne kljub temu, da sem to postoril, da mi felerkode ne bi vec ispisovalo se vedno zadeva ne zlaufa...

Lahko si samo delim internetno povezavo, pa se to moram ob vsakemzagonu tega racunalnika z brezzicno mrezno rocno vzpostavit.
Ker SMC brezzicna mrezna se s pomocjo zagona PCja zastarta, odpre delovno okno, tam moram obvezno kliknit, da mi kao shrani nastavitve in nato se pa spravi na internet, oz. dobi internetno povezavo preko routerja...
Samo ta nacin mi je se ostal, da vsaj internet laufa, ostalo pa ne, pa se to moram rocno startat, drugace ni varjante...

Probal sem ze veliko, vendar...Ameriko so ze odkrili, toplo vodo tud...vendar zadevca se vedno ne dela!:\ :\ :| :| :(

iso2000 ::

Malo kaotično pišeš, ampak jebi ga, ane?
Če sem te pravilno razumel, ti ga serje brezžična mrežna pod windows? Ali uporabljaš za konfiguracijo mreže software zraven mrežne katice ali kar tisto kar je vgrajeno v Winse? Če je odgovor Software od mrežne, moraš izklopit da z mrežo upravljajo windows-i. Če ni to: za povezavo v mrežo je dobro nastaviti profil, da ti bo po defoultu povezovalo prednastavljeno povezavo. Tretja opcija, ki mi pride takole na hitro na pamet je, da si se igral z WEP zaščito (kar je cool) ampak kdaj pa kdaj windows jebe z nastavitvami ključa (Shared, Auto...) Preveri, če imaš to nastavljeno. NApiši malo več kako imaš poštimane zadeve, ki jih opisujem pa ti bom poizkusil še kaj pomagati. Z SP2 so XP na področju WiFija precej bolj poštimani - če ga še nimaš nameščenega, je to morda korak v pravo smer. Če ti brezžična teče na kakšnem notebooku preveri, če imaš gor kakšna namenska orodja za "lažje" povezovanje v mreže. Toshiba ima to tako lepo narejeno, da se na koncu driverji stepejo in ne veš več kateri program dela kaj. TAko smetje ti svetujem čimprej odstranit.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548525 (716) Lonsarg
»

netgear WGR614 kot AP na T-2 ?

Oddelek: Omrežja in internet
202291 (2092) trnvpeti
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153115 (2955) MitkoVIP
»

Brezžična povezava 2 računalnikov ?

Oddelek: Omrežja in internet
131669 (1514) Coil
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333334 (2610) MrStein

Več podobnih tem