» »

netgear WGR614 kot AP na T-2 ?

netgear WGR614 kot AP na T-2 ?

#000000 ::

Imam T-2 internetno povezavo, imam Linux-PC Clarkconnect router + switch, na katerega je povezano nekaj mašin, mreža dela BP.

Nabavil sem netgear WGR614 žični/brezžični router, povezal sem ga direktno na stikalo-WAN ter nanj žično v LAN priklopil en računalnik.

S tega računala ki je prikloplen v netgear WGR614 Lan, ne morem nikakor do www.routerlogin.com ali 192.168.1.1 oz. včasih pridem ampak ko sledim nastavitvam, nikoli ne pridem do netgear WGR614 web vmesnika.

Verjamem da netgear WGR614 ne podpira VDSL-ja ampak to nebi smelo igrati vloge če ga priklopim na omrežno stikalo.

Kako priti do vmesnika v mojem primeru in kako nastavit netgear WGR614 kot AP za druge računalnike ki bi se vanj priklopili brezžično ????

Hvala LP

#000000 ::

Evo zdej sem odklopil kabel switch-wan (netgear) in se mi na mašini ki je povezana na (netgear) Lan pokaže čarovnik, ki pa nikoli ne pride do konca, ker ni povezan na internet.

Kako zaobit tega čarovnika in priti direktno v vmesnik, kjer bi (netgear) routerju nastavil IP naslov ????

LP

OmegaBlue ::

Hm, v samem "čarovniku" na začetku nimaš opcije da bi nastavil statični ip?

-Edit-

Kolikor vidim imaš na začetku ko se povežeš na router 2 izbiri:

"Do you want System to detect the connection type"
"Yes"
"No, I want to configure by myself"

Izberi 2. opcijo.

(To se nanaša na user manual)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

In še nekaj, če že laufaš router na svojem omrežju ti odsvetujem da zadevo priklopiš na WAN port, ker boš imel same probleme, iz tvojega obstoječega switcha priklopi router, kar na enega izmed LAN1-4 portov. Kasneje v nastavitvah routerja izklopi povezovanje na internet oz. nastavi mu statični ip. Wireless del je privzeto v bridgu z lan segmentom. S takšno vezavo boš lahko IP dobil direktno s tvojega clarkconnect routerja. (Če seveda poganjaš DHCP).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

#000000 ::

Po tvojem navodilu je ratal od prve :D

Najlepša hvala. LP

#000000 ::

Aja še tole, katera enkripcija in koliko znakov je priporočljivo uporabit ?? trenutno imam WPA-PSK in ključ iz 15 znakov. LP

OmegaBlue ::

Izogibaj se WEP(je bolje kot nič a ne preveč), WPA-PSK je kul še boljše je WPA2 če imaš na voljo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

trnvpeti ::

malo pazi na varnost
ce bos imel wlan samo za internet browsanje, potem dodeli clarku se eno ip stevilko
pa se en nat (ce je to mogoce)
tako da ima clark 1.1 in 2.1
wlan pa das recimo 2.2
vsi wirelesss userju bi torej bili na 2.x

ideja na wan port ni slaba, samo malo vec konfiguriraj
recimo naj ti bo wan ip 1.x
lan ip na wireless pa 2.x
to je se bolj varno, ce ti bo kdo sesul wireless ne bo prisel do drugih masin

tretja ideja, ce imas v clarku moznost VLAN

#000000 ::

V bistvu sem nabavil netgear samo zato da mi nebi blo treba vrtat po bajti, in nanj je priklpoljen samo en računalnik.

Ja ni mi ratal, na wan port priklopit, bom probal še enkrat, sej v bistvu bi mogl delat v vsakem primeru, če imam na CC-ju vklopljen ali izklopljen DHCP srver, kako si mislu z dvema ip-jema za CC ??

situacija zgleda tkole

trnvpeti ::

po tvoji shemi
clark ima dve 192.168.1.1 in 192.168.2.1
wifi router 192.168.2.20
wifi client 192.168.2.25

sedaj pa problem glede clark:
- naredis alias , da ima drugo ip stevilko
- moras narediti NAT-ing se za omrezje 192.168.2.0
ce ne gre to(ne poznam clark), potem si lahko pomagas z proxy (ce rabis samo http)
obstaja tudi proxy za smtp , pop, ftp

bolj elegantna resitev je VLAN (spet poglej ce obstaja to na clarku)
to pomeni, da imas vse na 192.168.1.1
ampak, das pravilo, da 1.25 ne vidi ostalih ipd

#000000 ::

Fak :) Kako nardim 2 LAN IP ja v clarku ?? a dam še eno mrežno not ? najboljš verjetno ??

Vsaj tko zgleda ne teli sliki

trnvpeti ::

man ipconfig
a clarku ne mores preko console urejat?

ce imas recimo eth1, potem naredis eth1:1
pa en MASQ iptables pravilo za eth1:1
ali pa se eno mrezno notri

sej pravim, ne poznam clark, vprasaj na njihoem forumu
poglej se kako je z VLAN
eo , hitri google
http://www.clarkconnect.com/developer/b...


mislim, da se bos moral sam znajti
nihce ne bo namesto tebe naredil :)

trnvpeti ::

sem si mal pogledal clark
katero verzijo imas?
dej kaksen screenshot za qos, pa bandw. omejitve
ali lahko imas 2xwan na community verziji?

#000000 ::

Imam 3.2 home verzijo, sem proval neki čez konzolo, ampak to je zame mal preveč, nimam pojma o linux-u tko da je šit. Občutek imam da bo najboljš dat notr še eno mrežno, in nanjo priklopit netgear, al pa pustit vse tko kot je, netgeru sem določil 63 mestni ključ, in osveževanje na 5 minut. LP

#000000 ::

A bo vredu tole, kjer kao dovolim povezavo samo tej MAC adresi ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

markk1 ::

#000000 tako imam jaz narejeno (na istem ruterju) vsak mac za svoj IP in potem ni zmesnjave v omrezju vsak comp ima vedno isti IP

lp jure

#000000 ::

Kokr jest razumem naj se (če imaš tole omogočeno) ne bi mogel povezat brezžično noben več (in tud ne gre, sem probal) če tole držui vodo pol je majka. :D LP

markk1 ::

to da se noben ne more povezat ravno ne drzi se mi zdi si pa lahko nastavis koliko IP zelis imet in potem si brez skrbi da se ti noben ne "pridruzi" v mrezi :)

lp jure

trnvpeti ::

mac spoffing :)
google bo ze vedel

najvec ze resis z network designom
potem mac zaklepanje
pol se pa kriptiranje

pac kolikor si paranoicen
skoduje pa ne

meni je najbolj vsec ideja network design, das wifi v en vlan

#000000 ::

Wireless Card Access List Help

By default, any wireless PC that is configured with the correct SSID will be allowed access to your wireless network. For increased security, you can restrict access to the wireless network to only allow specific PCs based on their MAC addresses.

The Wireless Card Access Setup page displays a list of wireless PC's that will be allowed to connect to the router based on their MAC addresses. These wireless PCs must also have the correct SSID and WEP settings configured on the Wireless Settings page to access the wireless network.

Upam da nimaš prav, ker tole je super zadeva.


trnv5i

ja verjamem, samo kaj ko je tale CC mal čuden, mogoče bi naljažje naredu, če bi dal še eno karto not in naredu še en LAN, samo pol spet verjetno kaka pizdarija lahko rata, če ti kdo uleti v wifi.

Tole z ponarejanjem mac naslova pa bom za foro probu, imam en CD z backtrack Live Linux in vem da je gor celga hudiča orodij za razbijanje mreže. Bom mal probal, mislm da ni nemogoče, ampak 63 znakov je težko ugant ali forcat, pa tko al tko se v 5 minutah zamenjajo. Al se da ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

trnvpeti ::

na zalost se vse da
orodij imas veliko
wireless je full luknjast
za varnost se je treba mal potrudit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem vzpostaviti internetne povezave preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
113731 (823) Timmah
»

Povezava dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
127389 (6981) Leet1337
»

Problem router/mordem

Oddelek: Omrežja in internet
152494 (2181) gorenjc
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169429 (9098) Hanzek
»

Wol čez router po določenem času ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
9763 (603) Bojan_505

Več podobnih tem